Jump to content
PirateClub.hu

Van értelme az iskolákban tartott drogmegelőző előadásoknak?


Nicky066
 Share

  

83 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Van értelme az iskolákban tartott drogmegel?z? el?adásoknak?

    • Csak felkeltik a gyerekek érdekl?dését a drogok iránt
      58
    • Persze, legalább megtudják, milyen káros a drog
      25


Recommended Posts

a "Persze, legalább megtudják, milyen káros a drog"-ra szavaztam de szerintem most az ok hogy megtudják csak pl én előtte is tudtam hogy hülye aki drogozik meg ilyenek szóval sok értelme nincs.

Az hogy ha valakinek felkelti az érdeklődését és azért vesz drogot mert suliban mondták hogy milyen rossz az szintén egy barom.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

nálunk a suliba sok vidót levetítettek, pl. olyan gyerekekről akik az utcára menekültek családjuk elől, gondolom nem kell mondanom példákat, hogy miért is..ezek a gyerekek 9(!) évesek voltak naggyából, fetiztek és ittak,enni semmit, mert minek...szörnyű

Bevallom, én is kipróbáltam EGYSZER(!) és nem többször,azóta mégcsak rá se néztem.És arról h a drogelőadások...hát, aki drogozik,az tudta h mibe vág bele, neki nem kellettek a videók hozzá, h megértse, mi lesz belőle. Aki meg nem drogozik, szerintem az is tudta, hogy a drog nem játék, ő is tudta,hogy rossz dolog.Semély szerint én is. DE sokan csak azt mondják-miután megnéztek egy videót róla- hogy ááá biztos nem árt meg nekem egy "dzsoja",mi bajom lehet belőle?-és már ott megtörténik a baj,észre sem veszi,és a semmi közepén lesz és nem tud kimászni belőle(persze nem mindenki).Lop, csal, hazudik, csak ne maradjon anyag nélkül.És a végén ígyis, úgyis meghal a legtöbbjük-megérte? nemhinném...

Link to comment
Share on other sites

Nincs, mert az előadásokat nem olyanok tartják, akik régebben drogosok voltak és kigyógyultak belőle, hanem olyanok, akiknek közük nincs a témához. Nálunk két 40 körüli asszony volt a líder, akik egyébként cigiztek, és nem is titokban.

Hát nem győztek meg egyáltalán.

 

Az is jó ötlet lehet, ha orvosok-pszichiáterek beszélnek ezekről a dolgokról, de csak ha hitelesek maradnak - tehát abban az 1-2 órában ne gyuujtsanak rá.

Link to comment
Share on other sites

Voltam már jó pár kábítószeres előadáson és ahogy elnéztem mind olyan tag beszél a drogokról aki keményen benn volt...

De nincs értelme.

Különben a téma címe nagyon korrekt válasz is egyben.

A drogozást megelőzni lehet programokkal, de aki ráakar menni az belemegy utána is. :P

Semmivel se károsabb mint a cigi különben meg.....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Én arra szavaztam, hogy felkeltik az érdeklődést a gyerekekben. Velem is így volt ez. Ha nem jön a csinos rendőr néni előadást tartani eszembe se jut kipróbálni. De a kipróbálásból sem mindig következik a függőség.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem van értelme, de a szülők, felelős gyereknevelésén is rengeteg minden múlik.

Link to comment
Share on other sites

Részt vettem az általános iskolában is , és a középiskolámban is ( gimnázium) ilyen élőadásokon.Aki kipróbálta , élvezi, az csinálni fogja.Tapasztalatból mondom , hiába próbál elrettenteni akárki, és azzal győzködni h milyen rossz is ez .De egy stresszel eltelt hét után péntek esti spangleenál nincs is jobb :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...