Jump to content
PirateClub.hu

MAC OS X 86 HACKINTOSH


mflex
 Share

Recommended Posts

  • Replies 802
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Alapból ez egy Sata winyó amúgy. A biosban szétnéztem de nincs olyan opció sajna ,hogy ATA -nak ismerje fel (asztali gépemben érdekes alap funkció)

Nem jelölök be drivert dolgot még nem próbáltam. Azt még majd kipróbálom ,de fura,hogy simán feltelepül és már a kész rendszer dobja ezt az üzit.

 

Link to comment
Share on other sites

Sikerült egy újabb konfigra feldobni a hacintosht!!!!

 

XxX_x86_10.5.6_Install_Disc_Universal_Final.v2-őt raktam egy HP dc7700p "small desktop factor" pc-re.

 

A konfig:

 

-Chipset Intel 965Q Express megjegyezném,hogy a gépben nincsen ide port,miért nemtudom de minden sAta benne a dvd,a hdd minden.

-C2D e6400 cpu

-2GB DDR2 667 ram

-VGA Gigabyte 8400 GS 512MB nvkush driverrel megy minden quartz extreme is..512megásnak látja a nevét is tudja...a hd kimenet is műxik,szóval faxa:)

-Audio Integrated High Definition audio with Realtek ALC262 High Definition audio codec Na ezzel szívtam mire megtaláltam a megfelelő kext filet.Már nagyjából megy.Az előlapi fejhallgató jack működik,a hátlapi line-in működik a többi még nem. Ha valakinek kellenek a kextek emilbe szóljon.

- Ethernet: alaplapi nem megy,de 1000Ft.-os realtek8139-el simán.

 

nos ennyi..az összes usb működik gyors mint a raketta:)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Grat, miket jelöltél be?

 

Amúgy én a 3D-vel szívok eléggé... Csomó 3D alkalmazás (pl játékok) egyszerűen nem hajlandóak elindulni... Próbáltam már nvDarwin-t meg EFI string-et is a 8500GT-m hez, de sztem a hiba nem ott van... Esetleg ha valami SMBIOS-t bejelölnék, az segítene-e a helyzeten?

Link to comment
Share on other sites

Köszi. Tulajdonképpen csak a legfontosabbakat jelöltem be azután kisérleteztem:)

 

Pl.: nvkush-al,azután nvdarwinnal is kipróbáltam a vga-t és ment. De csak akkor ha a legalsó négyzetet is kijelöltem mellé...sajna ha agyonversz sem tudom mi a neve de a legalsó és nemtartozik semelyikhez sem.Arra emlékszem azt írja rá,hogy több mint 250 fajta nvidia kártyával megy. Az kell mellé mert azzal megy a quartz extreme+core hardware accelerated.

Azonívül a chipsetnek megfelelő drivert...ich8 azthiszem.

 

Egyedül a hanggal szívornyáztam sokat mire találtam drivert az ALC262-höz olyat ami jó is.

Link to comment
Share on other sites

Na sikerült?

 

Mellesleg van egy kérdésem,lehet hackintosh alatt bootcampelni? Vagy tud valaki egy jó bootloadert amit osx-alól lehet telepíteni és nem cseszi szét a rendszert?

 

Na sikerült?

 

Mellesleg van egy kérdésem,lehet hackintosh alatt bootcampelni? Vagy tud valaki egy jó bootloadert amit osx-alól lehet telepíteni és nem cseszi szét a rendszert?

Link to comment
Share on other sites

Áhháá értem, na ez jó ötlet, akkor valószínű kipróbálom majd így a 3D orvoslását, hátha szerencsém lesz...

 

EGYÉBKÉNT EGY HAVERNAK IS ez a problémája, skypeon keresztül dumálunk, elméletileg gyors a gépe, de osx alatt nagyon lassú, pedig van QE/CI, de még a filmek is akadoznak, nem beszélve a HD-ről, mert ott ha el is indul szét esik a kép .

 

9800gt, gigabyte ep45ds3r, e8400 proci, 8gb ram,ahci mód-ban és én sem tudok már tanácsot adni neki, ezen a gépen mint a villám, olyannak kellene lennie, csak annyit tudok még, hogy a proci a háttérben erőlködik rendesen, valami nem jó itt, vagy akad valamivel.

 

Link to comment
Share on other sites

Filmekkel nincs gáz, csak egyes 3D alkalmazások, egyszerűen elindulásuk előtt kifagynak (pl. Guitar Hero 3), meg most valahogy úgy érzem, hogy egy idő után nagyon belassult a rendszer... Fogalmam nincs mi az az SMBIOS pl... meg ilyen érdekes dolgok, amiket nem tudom be kéne-e jelölnöm. Na meg a sleep, nem jön vissza belőle :/ hiába próbáltam sleep fixet

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Reggel ota probalom felrakni ezt az op rendszert a gepemre...

sata vinyom van többször is ujraformaztam mar fat 32 re hol primary val hol a masikkal,nincs xp a gepemen,probaltam ugy is h ket particiora oszottam probaltam ugy is h egyre,es egyszeruen nem sikerul,kerlek titeket h segitsetek mert nagyon nagyon szeretnem felrakni ezt a cuccot,és mar teljesen tanacstalan vagyok..

koszonom.

 

Edit:

Nah közben sikerült egy másik vinyóval megoldani.

De:

Nem jelenik meg neem a legeslegelején az alma logó.

Feltelepítés után mikor újraindul a gép a DVD automatikusan betöltődik és megint kezdené az egész telepítést előröl..na ezt most nem értem hogy miért van.

Másik dolog:

Feltelepítés után honnan kell bootolni?

Mert ha meg a mac es vinyórol indítok akkor kiírja hogy nyomjak egy restartot...

HELP lécci!

 

Köszönöm előre is!

Módosította Gabi89
Link to comment
Share on other sites

Na most... 1. nem kell fat32-re formázni előtte. Az rég volt már, most nem kell. HFS+ ra kell formázni a disk utility-n belül. Aztán feltelepíted, persze customize-ben ki kell választani mindent ami neked kell. 2. Természetesen a mac vinyójáról kell bootolni... Ha arról nem bootol be, valamit rosszul csináltál... Ha a dvd töltődne be, akkor szedd ki... most így ennyit tudok segíteni, kb. ez jött le nekem, hogy ez lehet a problémád. Ha mégse, akkor szólj.

Link to comment
Share on other sites

Na most... 1. nem kell fat32-re formázni előtte. Az rég volt már, most nem kell. HFS+ ra kell formázni a disk utility-n belül. Aztán feltelepíted, persze customize-ben ki kell választani mindent ami neked kell. 2. Természetesen a mac vinyójáról kell bootolni... Ha arról nem bootol be, valamit rosszul csináltál... Ha a dvd töltődne be, akkor szedd ki... most így ennyit tudok segíteni, kb. ez jött le nekem, hogy ez lehet a problémád. Ha mégse, akkor szólj.

 

Köszönöm szépen a segítséget, ma még próbálkozom akkor ezzel,meg leírom a pc konfigomat,mert azt se nagyon tudom hogy mit kell bejelölnöm hozzá hogy tuti penge legyen a cucc.

Mindenesetre Slig írtam neked note ot deven skype on pedig remélem tudjuk folytatni :)

 

Üdv!

 

Link to comment
Share on other sites

Heló!

Megpróbáltam még két másik hackintosh verzióval azokkal jön a szürke hátteres almalogó tölt a kis karika is de 5perc után kikapcsol az egész gép :S

Leírom ide a konfigomat esetleg hátha valaki tud ajánlani valamit hogy melyik patchet vagy kernetl meg ilyesmiket rakjak fel,mert elvileg azzal van a baj. (vagy esetleg melyik hackintosh verziót rakjam fel inkább)

Tehát:

 

Proci: Intel Core Duo 2 E6550 2.33 Ghz (socket 775LGA)

 

Alaplap: MSI 7236 Chipset Intel 945 P

 

RAM: DDR 2 2 GB

 

Videókártya: nVidia GeForce 8600 GT 256 MB

 

Hang: Creative Audigy LS

 

HDD: Samsung HD161HJ 160GB

 

Hálókártya: Realtek RTL 8169/8110 Family Gigabit Ethernet NIC

 

Azt hiszem nagyjából ennyi,nagyon megköszönném ha tudnátok segíteni..

 

Üdv!

Módosította Gabi89
Link to comment
Share on other sites

Hmm ezzel elvileg a vanilla is menne (az eredeti Mac kernele)... A south bridge mennyi? ICH8 vagy ICH9? Mert az ATA drivernél azt kell majd akkor bejelölni. Videokártyához EFI string, hálókártyának valamelyik realtek, sztem van is 8110 driver, hangkártya, hú ahoz is van de nem jut eszembe a neve... XxX Final Rev2-t próbáld ki, az menni fog tuti.

Link to comment
Share on other sites

Hmm ezzel elvileg a vanilla is menne (az eredeti Mac kernele)... A south bridge mennyi? ICH8 vagy ICH9? Mert az ATA drivernél azt kell majd akkor bejelölni. Videokártyához EFI string, hálókártyának valamelyik realtek, sztem van is 8110 driver, hangkártya, hú ahoz is van de nem jut eszembe a neve... XxX Final Rev2-t próbáld ki, az menni fog tuti.

 

Nagyon köszi,próbálkozom akkor ezekkel, a patchekkel nem vagyok még tisztában hogy mennyire szükségesek meg volt még egy valami amit nem tudtam hogy mire való,de kipróbálom a vanillát meg a többi cuccot és akkor leírom ide.

:)

Módosította Dadus
Ne idézd a közvetlenül előtted szólót !
Link to comment
Share on other sites

Dede kerestelek is meg irtál is h te vagy az aki segit de inaktiv vagy most is sajna ...

pedig jó lett volna ott beszélni mert az azért csak jobb.

Egyébként tuti h jó ez a vanillakernel nekem?

Módosította Gabi89
Feleslegesen ne idézd ez előtted szólót.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Van egy kis problémám.

 

Az egyik ismerősöm próbálta felrakni az IAtkos legújabb változatát de telepítés közben lefagyott és teljesen tönkre vágta a boot-ot.Nem bootol be neki a Win Vista.

 

A torrentoldalakon írnak olyat, hogy

 

"- Make sure that the md5 checksum of your iATKOS iso image matches the one in md5.rtf file. Do this MD5 check just before mounting or doing anything with the iso image! Otherwise you may have a faulty DVD image. Use quality media/burner and burn slowly."

 

Mit kellett volna csinálni az md5 fájllal?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Rákérdeztem erre a problémára és minden világos lett.

 

A gépem:

 

configom.jpg

 

Alaplap: Asus P5KC

 

VGA: Asus Geforce 8600 512 Mb

 

RAM: 2 GB DDR2

 

HDD: Samsung 500 GB SATA

 

A legfontosabb kérdésem az lenne, hogy szerintetek az IAtkos v7 felmenne erre a konfigra hiba nélkül?

 

Válaszotokat előre köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Van egy kis problémám.

 

Az egyik ismerősöm próbálta felrakni az IAtkos legújabb változatát de telepítés közben lefagyott és teljesen tönkre vágta a boot-ot.Nem bootol be neki a Win Vista.

 

A torrentoldalakon írnak olyat, hogy

 

"- Make sure that the md5 checksum of your iATKOS iso image matches the one in md5.rtf file. Do this MD5 check just before mounting or doing anything with the iso image! Otherwise you may have a faulty DVD image. Use quality media/burner and burn slowly."

 

Mit kellett volna csinálni az md5 fájllal?

 

Semmit. Ezz nincs összefüggésben igazából a telepítéssel. Vagyis ezzel ellenőrzöd, hogy nem sérült, vagy módosított az image.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...