Jump to content
PirateClub.hu

MAC OS X 86 HACKINTOSH


mflex
 Share

Recommended Posts

Hálás köszönetem a segítségért,időközben a videókat és a "fejlesztő" oldalát is végig néztem. ;) Felvillanyozva most neki is esek,remélem a jóslatod be fog válni,üdvözlet köszi még egyszer! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 802
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Szia Gaara-sama!

 

Nos a helyzet a következő:Tegnap éjjel kb. nyolc alkalommal futottam neki,de sajnos eredménytelenül!

 

A szokásos -v-vel indítottam a boot-tot,ekkor már szembesültem két hibával is.

 

1.:-Error:Fire Wire unable to determine security-mode.,defaulting to full-Secore

2.:USBF:1.437 AppleUSBEHCI [0X37F8800]:UIMInitialize-Error occurrend(0xe0000209)

 

A telepítés során az általad leírtakat pipáztam be,valamint a Fix-ben ennek megfelelően találtam -Firewire Remove

-VoodooUSBEHCI

 

javitást,ezekkel tudtam csak odáig eljutni hogy restart de utána sajnos fagyás!

 

Tennék fel képet is róla,de a képfeltöltés valamiért makacskodik!

Ezek után próbálkoztam több megoldással is (pl.chipset AHCI SATA/IDE,Raid Block Size 64k-ra állítva,stb) de ez sem jött össze.

Azt is megnéztem hogy a BIOS-ban RAID-ra állítottam AHCI helyett,de semmi! :angry2:

Úgy is megpróbáltam hogy leválasztottam a Sata meghajtómat,és csak az ATA vólt fent,de alma logó/"behajtani tilos!

 

Hát ezek után nagyon várnám a válaszod mit szólsz mind ehhez,ugyanis most már azért sem adom fel,ha kell az éjszakát ismét rá szánom de igen szeretném már ezt a "cicust"!

 

Köszönet előre is!

Link to comment
Share on other sites

Úúh, hát ez eléggé durván hangzik... Nos... RAID-re ne állítsd, az más tészta, gondolom nem akarod tükrözni a vinyódat/vinyóidat. Tegyünk először próbákat. Ne tegyél fel se vga-t, se hangot, se lant. Állítsd be az AHCI-t és chipsetnek jelöld be azt AHCI SATA/IDE-t. SMBIOS pedig nem kell. Próba szerencse, hátha így megy... Amúgy a disk utility látja a vinyót ugye?

Link to comment
Share on other sites

Igen látja.Hát valóban az van hogy próbálkozni fogok így is/úgy is....hátha össze jönne valahogy. Ahhoz nem nyúlok/nyúltam ami alapból a telepítőn.Kérdés:

 

-A Chameleon 2 bootloader gondolom az maradhat

-9.8.0 Kernel Qoop2 szintén maradhat? (Tegnap itt is trükköztem,de nem lett ok.)

 

És ezek után az AHCI SATA/IDE......így mehet kezdetben alapból?

 

Fix-ek mehenek rá amiket írtam?

 

Ja igen a lemezt 2x-en írtam ki,de DVD-RW-re egyenlőre,telepítés előtt minden esetben a vinyót formázom.Valaki írta hogy neki 1 mélyformázás segített már ezen is gondolkodtam....hmmm a remény hal meg utoljára/nem adom fel!

Link to comment
Share on other sites

Szia Gaara-sama!

 

A tegnapi próba sem hozott eredményt sajnos,bár 2x próbáltam csak mivel elég fáradt voltam már.Ma neki esek jobban/varia és társai........

Remélem nem tartalak fel túlzottan a gondjaimmal,üdv minden esetre addig is!

Link to comment
Share on other sites

Szia Gaara-sama!

 

Sikerült megszeliditeni a "Cicát",így több verziót is kipróbálva nálam az iDeneb 10.5.6-ot tudtam nagynehezen működésre bírnom! :D Találtam egy leírást ami hasonló az én konfigumhoz,így kissebb módositásokkal hálistennek összejött!Most ismerkedem vele,de első benyomásra el vagyok ragadtatva tőle,igen szuper,gyors!Szerinted melyik Office-t tegyem rá?Torrent klienst mit tehetek rá?Nyugodtan telepíthetek rá bármely Mac-es progi,nem fog összeomlani a rendszer,honositást érdemes rá tenni?Bocs a sok kérdésért,de Mac-ben még elég "zöldfülü" vagyok/köszi! ;)

Link to comment
Share on other sites

Torrent kliens: Utorrent (Van már MAC-es is csak eddig kevesen tudták.) igaz béta de működik.

 

http://www.utorrent.com/downloads/mac

 

 

Irodai csomag:

 

http://hu.openoffice.org/about-downloads.html

 

Legalján van a MAC-es változat.Azt írja, hogy Inteles gépeken megy.

Link to comment
Share on other sites

Köszi a linkeket,ellenben lenne még 1 kérdésem hirtelenjében.A telepítés során az audio driver amit feltettem,sajnos nem működik (ALC 888).Ami jó lenne hozzá,az a Voodoo HDA.

Van egy telepítő lemezem amin ez megtalálható......de hogyan tudnám lecserélni ezeket?Vagyis hol találnám,illetve milyen módszerrel cseréljem le (ALC törlés,Voodoo install)? :huh:

És még valami.....a Quick Time nem tudja megjeleníteni az AVI,MKP filmeket.Ehez is codec kellene,vagy elég ha frissíteni fogom?Ja igen,találhatok hozzá valamilyen tömöritő progit is,ugyanis töltöttem le valamit ami rar formátum.Köszi előre is!

Link to comment
Share on other sites

Hello!

 

Na, csak sikerült. :D Nos... az ALC törlését a /System/Library/Extensions mappában lévő ALC kextet szedd ki, ha megtalálod. Ha nem, akkor csak hagyd.

 

VoodooHDA

 

http://forum.voodooprojects.org/index.php?topic=139.0

 

Feltelepíteni pedig így kell: terminált megnyitod, utána

 

sudo chmod -R 755 /System/Library/Extensions/VoodooHDA.kext
sudo chown -R root:wheel /System/Library/Extensions/VoodooHDA.kext
sudo kextload /System/Library/Extensions/VoodooHDA.kext

 

És, igen nyugodtan telepíthetsz rá bármit, nem lesz gáz. Böngészőnek firefoxot, torrent kliensnek transmissiont ajálnom (utorrentet felejtsd el, nagyon béta, és szvsz nagyon rossz), office csomagnak, iWork a legjobb, de ott van még az MS Office 2008. Ajánlott frissíteni a rendszeredet 10.5.8-ra, méghozzá az iDeneb combo update-el, amit itt találsz:

 

http://ihackintosh.org/ideneb

 

Ha valami nem megy, csak szólj ;)

Link to comment
Share on other sites

Szia Gaara-sama!

 

1000 köszönet neked is a segítségért,bizony isten egyre jobban tetszik ez a rendszer!Megelőztél mert akartam is kérdezni mit szólsz az iWork09,iLife09-hoz?Sok jót írnak róluk,te használod valamelyiket/tapasztalat?

Ha frissíteni akarok,ez nem fogja átírni a kernelt?Igaz hogy ideneb a forrás,biztonsággal használhatom vajon? Egyenlőre ennyi lenne a kérdés....thx!

Link to comment
Share on other sites

Szívesen segítek, örülök, hogy megy. Nos, a kernelt sajnos átírja... DE! Nem lesz nagy gubanc:

 

Feltelepíted a frissítést, majd újraindításnál ezt kell beírnod: ANV -v

 

Egyszer újra fog indulni, utána megint ugyanezt kell beírnod. Ha megállna, akkor pedig: voodoo -v

 

Miután kész, töltsd le ezt a fájlt:

 

http://rapidshare.com/files/266666710/Voodoo.Based.XNU.980.v2.zip

 

És a mach_kernel-t másold a rootba. Utána elvileg jónak kéne lennie. Ha mégse az, akkor a /System/Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.boot.plist -ben a kernelnél lévő sor alatt csak annyi szerepeljen, hogy mach_kernel. Így:

 

    <key>Kernel</key>
    <string>mach_kernel</string>

 

iWork-ot, iLife-ot használom, egész jók. Pofon egyszerű a használatuk. Bár az iLife inkább ilyen otthoni, egyszerűbb alkalmazáscsomag, mindennek, ami benne van, van profibb változata is. (Aperture, Final Cut, Logic, DreamWeaver)

 

Link to comment
Share on other sites

A hang jó lett,iWork, iLive Ok.A frissítést még fontolóra veszem,az a gáz hogy hiába rendszergazdagént vagyok bejelentkezve a root és még egy pár mappa magasabb szintü jogosúltságot kér.

Ezt hogy tudom vajon megoldani?Movist lejátszó+Perian codec jól dolgozik,firefox is rendben.Te használod a Wmvare-Fusion-t,ha jól emlékszem ez valami virtuális környezet Osx/Win alá.....

Nekem még az a furcsa amit a Win-en már megszoktam,hogy az Itunes-on nincs legfelül File kezelő/options stb. menü sor hmmm... :blink: .Valamint érdekes módon ha az iTunes store-ra klikkelek,állandóan a Safari 4.0.3 frissitést kéri,ha Ok-zom el is kezdi de mivel már minden összetevőt updateltem kivéve a 10.5.8-as csomagot,mást ezenkívül nem is talál.Külön letöltöttem ezt a Safarit,de nem engedi telepíteni a "Leopard" meghajtóra.Fogalmam sincs mitől van ez,de így nincs appstore,kénytelen vagyok a Win7-re átmenni.Esetleg ötlet?Üdv!

Link to comment
Share on other sites

Valószínű kell neki mindenképp a 10.5.8. Ajánlom feltenni, nem fog gondot okozni... vmware szerintem felesleg, én nem használom, ott van másik partíción a win7 ha kellene. A menüsor... hát igen, az a felső sávon van minden programban :D én már annyira megszoktam, hogy a win-féle ablakokba égetett menüsor az idegen. Amúgy ott kell lennie az itunes beállításoknak is, de billentyűkombinációval: command (alma gomb, azaz nálad gondolom win gomb) + ,

 

Rootként ne akarj bejelentkezni, pont hogy ez adja meg a védelmet a rendszernek... hogy ami rootként akar futni, elkéri a jelszavadat. Amit meg esetleg te akarsz rootként futtatni, arra ott a sudo a terminálban...

Link to comment
Share on other sites

Szia Gaara-sama!

 

Időközben feltettem az iDeneb 10.5.8-at az install lemezről.Minden ok csak most Net-em nincs,az a meglepő hogy ugyan azt a "Forcedeth.kext"-et használtam mint a 10.0.6-on és itt a beállításokban meg sem jelenik!Próbáltam a KextHelper-el installálni az nForcelan/Realtek R1000 stb. kext.-eket,de dettó ugyan az....hmmm nem értem!Minden más rendben rajta,csak ez makacskodik,ötlet?

Párhuzamosan próbálom megszelidíteni a Snow Cicát is,de nekem a Win miatt mindenképpen egy módositott MBR telepitőre van szükségem.Az igazat megvallva letöltöttem egyet,de nem akar egyenlőre össze jönni vele!A legjobb megoldásnak azt látom ha saját magam pach-elem be az eredeti lemezt.Addig jutottam el hogy az alma megjelenik,de se tovább.Hiába még itt sokat kell kisérletegezni hogy jó legyen!A neten is csak GUID particiós leírásokkal találkoztam,na majd......

Írtad hogy nézzem meg az XBench eredményt,ööööööö azt hogyan is tudnám?? :blush: Tudod még "tanuló szinten" állok,üdvözlet :excl:

 

Update:Találtam egy nForceLan.kext-et,ami tökéletes a renszernek,így fut már a net is! :P

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

tferi66

 

Már épp akartam is postolni az én nforce kextemet, amikor láttam, hogy már meg is találtad :D akkor ezek szerint minden megy? XBench-et pedig úgy, hogy letöltöd ezt a kis progit:

 

http://www.xbench.com/Xbench_1.3.dmg

 

Majd lefuttatod, és a komplett eredmény jöhet ide a topikba. Majd én is megosztom az eredményemet, örülnék, ha minél több osx felhasználó, a konfigjával együtt leírná, így kapunk egy képet, hogy hogyan is működik a hardverünk ebben a környezetben (mivel máshogy, mint win alatt. van akinél lassabban, van akinél gyorsabban - pl. nálam). Tanácsom szerint Snow Leót még nem érdemes feltenni. Nem tart még ott a folyamat, hogy legyen belőle univerzális telepítőlemez. Majd talán 10.6.2 felett lesz, legalábbis remélem, akkor én is mindenképp felteszem, és majd írok is róla. De egyelőre én jól megvagyok a leóval is, nagyon stabil és nekem még egyszer se fagyott le.

 

Fdino

 

10.5.6 felett bármelyiket ajánlhatom. A te helyedben először mondjuk az iATKOS 10.5.7-el próbálkoznék, vagy esetleg az iDeneb 10.5.8-al, de utóbbi nekem nem nagyon vált be. Én az iPC-féle 10.5.6-ost használom, felfrissítve 10.5.8-ra. Ha valami nem megy, írj bátran.

Link to comment
Share on other sites

Szia Gaara-sama!

 

Nos az a helyzet hogy a 10.5.8-on nem tudtam lefuttatni az XBench-et,ugyanis érdekes módon kb. 5-6 progi install során kernel panic-ot okoz.Nem tudtam még rá jönni mi ennek az oka,de csak egy pár alkalmazással csinálja ezt...pl:Google Eart,Picassa,Perian codec...stb!Minden más egyébnél zökkenőmentesen fut,gyors alig terheli le a rendszert!A másik meghajtómon még meghagytam a 10.5.6-ot,ennek eredményéről itt láthatsz tájékoztatást: Visit My Website (gondolom a piros mezőt kell nézni)

Bár ez sem mutatja megfelelően a hardware-s környezetet,pl a vidi-kártyám Geforce 9600 GT hmmm...?

Én ezekkel tudtam feltenni az iDeneb 10.5.8-at,ha esetleg vólna ötleted mi okozza a panic-ot,szívesen venném:

 

-9.8.0 Kernel Qoopz (9.5.0-val is próbáltam.de ugyan az a helyzet)

-AppleSMBIOS pach 1066Mhz (hogy lássa a Ram-t megfelelően,ha ezt kihagyom csak 800Mhz-et lát)

-Fix:FirewireRemove (ez nekem kellett,mivel -v boot-kor Error-t jelzett)

Seatbelt Fix

-VoodooHDA (kimenet megy,de a bemenet nem jó/ötlet?)

-Chipset:AppleGenericPCATA

AppleNForceATA

-Video:NVinject 512Mb

-Net:nForceLAN

-Chameleon 2

-+EasyBCD (evvel oldottam meg a dual boot-ot,így megy a Win7 is)

 

A konfigurációmat fent megtalálod,kiváncsi vagyok a véleményedre,hogy mi okozhatja a fagyást ezeknél a progiknál....én arra gondolok hogy nem-e a chipset-nél van a "bibi"...Üdvözletem! ;)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

tferi66

 

Már épp akartam is postolni az én nforce kextemet, amikor láttam, hogy már meg is találtad :D akkor ezek szerint minden megy? XBench-et pedig úgy, hogy letöltöd ezt a kis progit:

 

http://www.xbench.com/Xbench_1.3.dmg

 

Majd lefuttatod, és a komplett eredmény jöhet ide a topikba. Majd én is megosztom az eredményemet, örülnék, ha minél több osx felhasználó, a konfigjával együtt leírná, így kapunk egy képet, hogy hogyan is működik a hardverünk ebben a környezetben (mivel máshogy, mint win alatt. van akinél lassabban, van akinél gyorsabban - pl. nálam). Tanácsom szerint Snow Leót még nem érdemes feltenni. Nem tart még ott a folyamat, hogy legyen belőle univerzális telepítőlemez. Majd talán 10.6.2 felett lesz, legalábbis remélem, akkor én is mindenképp felteszem, és majd írok is róla. De egyelőre én jól megvagyok a leóval is, nagyon stabil és nekem még egyszer se fagyott le.

 

Fdino

 

10.5.6 felett bármelyiket ajánlhatom. A te helyedben először mondjuk az iATKOS 10.5.7-el próbálkoznék, vagy esetleg az iDeneb 10.5.8-al, de utóbbi nekem nem nagyon vált be. Én az iPC-féle 10.5.6-ost használom, felfrissítve 10.5.8-ra. Ha valami nem megy, írj bátran.

Köszönöm, akkor először letöltöm az iATKOS 10.5.7 valahonnan, utána ha lesz időm próbálkozom.

Link to comment
Share on other sites

Szia Gaara-sama!

 

Nos az a helyzet hogy a 10.5.8-on nem tudtam lefuttatni az XBench-et,ugyanis érdekes módon kb. 5-6 progi install során kernel panic-ot okoz.Nem tudtam még rá jönni mi ennek az oka,de csak egy pár alkalmazással csinálja ezt...pl:Google Eart,Picassa,Perian codec...stb!Minden más egyébnél zökkenőmentesen fut,gyors alig terheli le a rendszert!A másik meghajtómon még meghagytam a 10.5.6-ot,ennek eredményéről itt láthatsz tájékoztatást: Visit My Website (gondolom a piros mezőt kell nézni)

Bár ez sem mutatja megfelelően a hardware-s környezetet,pl a vidi-kártyám Geforce 9600 GT hmmm...?

Én ezekkel tudtam feltenni az iDeneb 10.5.8-at,ha esetleg vólna ötleted mi okozza a panic-ot,szívesen venném:

 

-9.8.0 Kernel Qoopz (9.5.0-val is próbáltam.de ugyan az a helyzet)

-AppleSMBIOS pach 1066Mhz (hogy lássa a Ram-t megfelelően,ha ezt kihagyom csak 800Mhz-et lát)

-Fix:FirewireRemove (ez nekem kellett,mivel -v boot-kor Error-t jelzett)

Seatbelt Fix

-VoodooHDA (kimenet megy,de a bemenet nem jó/ötlet?)

-Chipset:AppleGenericPCATA

AppleNForceATA

-Video:NVinject 512Mb

-Net:nForceLAN

-Chameleon 2

-+EasyBCD (evvel oldottam meg a dual boot-ot,így megy a Win7 is)

 

A konfigurációmat fent megtalálod,kiváncsi vagyok a véleményedre,hogy mi okozhatja a fagyást ezeknél a progiknál....én arra gondolok hogy nem-e a chipset-nél van a "bibi"...Üdvözletem! ;)

 

Nos... Hát szerintem az AppleGenericPCATA nem kellett volna... De amúgy a DMG mountolásnál fagy meg? Tehát feltetted a seatbelt fixet is... Hmm, ez eléggé furcsa nekem. Próbáld meg, hogy eltávolítod a fent említett chipset drivert. Ha nem megy, linkelek egy másik 9.8.0-ás kernelt, azzal is megpróbálhatod.

Link to comment
Share on other sites

Ok. meg fogom próbálni,az érdekes ebben hogy a 10.5.6-on a 9.5.0 Kernel használatával ugyan így jelőltem be mindent,és tökéletesen megy azon!10.5.8-on kizárolag a zip.formátumoknál panic-ol,de ott sem mindegyiknél....ezért furcsa!Pkg-nál semmi gond,ott teszi a dolgát.Néztem van:"9.8.0 v2 kernel by Qoopz - based on Voodoo - for Intel/AMD/i7."-erre gondoltál?Kipróbáltam,lecserélve az eredetit nem találtam változást,ellenben mi a véleményed róla?Unix alapu,és ráadásul kezeli az AMD-t is.hiba nélkül!Ha ezt használnám az Apple frissítésnél esetleg nem okozna gondot....(Esetleg varia nélkül menne mint az Intel)?

Audio bemeneti eszközökhöz nincs ötleted?Az XBench eredményhez mit szólsz?

 

Update:Hála a tanácsaidnak,megoldódott minden jelenlegi gondom! :P RE Install,Seatbell Fix+AppleGenericPCATA nélkül,és láss csodát,megszűnt a fagyás!!!Mivel ezek "fékezték" valamelyest a rendszert is,így ezek nélkül gyorsabb lett a boot idő,valamint maga az osx-is! Nagyjából tudom hogy ezek mire valók,de adnál te is egy kis infót róluk

Na lépek,köszi mégegyszer! :D

Link to comment
Share on other sites

Na szuper, és mondd, 9.8.0 kerneled van fent, ugye? Illetve érdekelne azért az a kernel verziója, terminálba ezzel a parancssal kiderítheted:

 

uname -v

 

Nekem ez:

 

Darwin Kernel Version 9.8.0: Tue Aug 11 12:57:32 AST 2009; Based on Voodoo :xnu-1228.15.4/BUILD/obj/RELEASE_I386

 

Amúgy az XBench eredményed nagyon is jó, teljesen korrekt érték a gépedhez.

Link to comment
Share on other sites

Na szuper, és mondd, 9.8.0 kerneled van fent, ugye? Illetve érdekelne azért az a kernel verziója, terminálba ezzel a parancssal kiderítheted:

 

uname -v

 

Nekem ez:

 

Darwin Kernel Version 9.8.0: Tue Aug 11 12:57:32 AST 2009; Based on Voodoo :xnu-1228.15.4/BUILD/obj/RELEASE_I386

 

Amúgy az XBench eredményed nagyon is jó, teljesen korrekt érték a gépedhez.

Link to comment
Share on other sites

Szia!

 

Nekem is ugyan ez van fent,ugyanis ha a 9.8.0 v2 kernel by Qoopz - based on Voodoo használom,ugyan tökéletesen megy de viszont ha módosítom pl.: mach_kernel.uj-ra és átírom a/Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.Boot.plist is erre akkor némelyik alkalmazás állítólag fagyással reagál erre.Ezenkívül nem láttam semmilyen változást pl. gyorsulást ennek javára,így maradtam az eredetinél.Időközben kaptam válaszokat a fentebb emlitett kext.-ek "funkciójára" vagyis hogy mire való.Kezdem lassan megérteni/átlátni az osx86 működési elvét,bár még van mit tanulnom. :P Feltettem a magyar szótár/helyesírás ellenőrzést is,elég korrektül működik.Kicseréltem a Login képet,szerinted a boot képet is le lehet cserélni(még nem néztem)?A bemeneti hang eszközök-höz (mikrofon) nincs ötleted milyen kext.-t tegyek fel?Biztos lesz még kérdésem a közeljövőben,de egyenlőre ennyi....üdv!

Link to comment
Share on other sites

Nem egy életbe vágó a mikrofon használat,csak gondoltam létezik rá valamilyen "okosság".Kérted a linkeket,van Leopárdra is és Snow-ra is.Gondolom egyenlőre Leó-ra lessz szükséged....

 

1.: helyesírás ellenőrző

http://myspellx.sourceforge.net

2.:SpotLight (a szótárba épül)

http://szabadalma.hu/

 

Örülök hogy én is segíthettem,hali!

Módosította Gabi89
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...