Jump to content
PirateClub.hu

MAC OS X 86 HACKINTOSH


mflex
 Share

Recommended Posts

  • Replies 802
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Szia!

 

Jo feltoltes, en par hete az iATKOS verziot raktam fel, ami 10.5.4-es verziot rak fel, de csak intel gepeken megy, ha jol tudom.

 

Ehhez a kalyway verziohoz ha jon ki patch (10.5.4, stb.) mindenkepp rakd majd fel, vagy legalabbis nezd meg hogy az apple software update-je megy-e megbizhatoan.

 

-off-

u.i.: rapid pedig mar regota nem szivat nagyon beirando kodokkal, egy rapget szerintem siman leszedi idovel a cuccot. Csak annyi az uj szabaky hogy kb. 40-50 k/sec-nel nem jon gyorsabban, es egyszerre csak 1 file a free letoltesnel. Ugyhogy nyugi, oruljetek hogy nem megaupload-ra vagy valamio kevesbe ismertebbre toltenek fel. A rapidra azert rakja fel mindenki inkabb mert

1., 500 gb-ot ad, a premium accnak, amit nem torol le soha

2., pontokat kapsz a letoltesekert, amiert premium accot vehetsz magadnak, ill. azt hosszabbithatod, ergo ha jo dolgokat raksz fel es osztasz meg itt-ot, akkor eg ido utan nem kell ra koltened.

3., mar 200 mb egy file max merete, premium accal meg akar 2gb is lehet egy file. backupolni is tok jo.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Igen az IATKOS intelen megy csak, viszont meglehet csinálni AMD-re a frissítést is 10.5.4-re , de egyenlőre semmi értelme.

A legtöbb embernél csak szívás van vele és hazavágja az oprendszert.

Viszont mint írtam is a 10.5.2 -es az egyik legjobban "összerakott" (kalyway) os.

Ez nagyon szépen dolgozik és gyorsan, gyorsabban,mint a 10.5.4 es , ugyan nem tudom miért, de az szerintem még nem olyan kóser és persze aki magyar nyelvet szeretne (sokan vannak ezzel igy gondolom), akkor az csak 10.5.2 -es verzióhoz létezik csak.

Nekem a MAC pro-ra automatikusan lejön a frissítés és különösebb olyan javulást nem vettem észre. Ezért is a 10.5.2-es verziót tettem fel, mert ez 100%-osan müxik, minden gond nélkül és nagyon gyors.

 

Jah a rapidról annyit, hogy sokan elfelejtik, hogy több mint 3GB-t felrakni nehezebb, mint leszedni.

Link to comment
Share on other sites

Nagyon köszi.Szuper minden csak van egy kis problémám.Minden megy csak nem tudok netre csatlakozni.Egy

Toshiba A 100 laptopom van és az istenért nem tudok wifi drivert találni hozzá.Nagyon megköszönném ha valaki segitene.Mondom nagyon szuper magyar is csak nem tudok nettezni.Ugye segít valaki

Link to comment
Share on other sites

lééégyszi valaki segítsen már hogy hogy írjam ezt ki lemezre, mert mikor letöltöm kaptam egy iso fájl-t azt ha deamon tools-ba beteszem, kapok a debug és egy txt fájl-t most ennyit írjak ki és bootolni fog ????? előre köszi a válaszokat :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='==>Scooter:D

 

HAli fentebb írtam, hogy én az ingyenes DVD decrypterrel írtuk ki max 4X-rs sebességen és már kész is a telepítő dvd

 

Helo

 

Nagyon MAC fan vagyok de gagyi gépem van.

 

AMD Athlon XP 2100+ 1.73 Ghz

512 DDR1 RAM

Egy üres 80gb HDD IDE-s

VIA Chipset-em

Geefore mx 440 64 mb video kari

 

Érdemes megpróbálkonom MAC OS-al vagy inkább ne szenvedjek vele?

 

A videokártya meg a ram elég karcsú hozzá.

 

Köszönöm a feltöltést, de a net nekem se akart működni :(

 

 

Nagyon köszi.Szuper minden csak van egy kis problémám.Minden megy csak nem tudok netre csatlakozni.Egy

Toshiba A 100 laptopom van és az istenért nem tudok wifi drivert találni hozzá.Nagyon megköszönném ha valaki segitene.Mondom nagyon szuper magyar is csak nem tudok nettezni.Ugye segít valaki

 

Itt nézzetek szét:

 

 

http://code.google.com/p/iwidarwin/

Link to comment
Share on other sites

Ismét köszi leszedtem a programot igaz nem innen, mert rapidról iszonyat lassan jön le, de tökéletes ez a kalyway. Első ami működik is az AMD-és gépemen. Viszont azt szeretném kérdezni, hogy tudnátok-e abban segíteni, hogyha 2 op rendszert szeretnék a gépen azaz XP-ét és ezt a kalywayt, akkor hogyan és miként telepítsem fel őket, értem ez alatt, hogy milyen partícionáló progit használjak, mekkora partíciókat hozzak létre a rendszereknek egy 250-es vinyón stb. Illetve a másik kérdésem, hogy pl. office programokat hol találok a kalywayre. Egy kis részletező leírásnak nagyon örülnék, ha nem nagy probléma, mivel eléggé kezdő vagyok e témában. A segítséget előre is köszönöm és elnézést, ha túl noob kérdésekkel bombázlak bennetek, de valahol el kell indulni.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem a legegyszerűbb , ha külön vinyón van, de itt megtalálod a megoldást.

 

 

http://wiki.osx86.hu/index.php/Telepítési_útmutatók

 

Office:

 

Ezt nem saját feltöltés, tehát nincs tesztelve, de gondolom , hogy minden ok vele:

 

28h0tqw.jpg

 

 

 

http://rapidshare.com/files/117076635/Office08_MAC_OSX-Mohsen6558.part1.rar 
http://rapidshare.com/files/117076644/Office08_MAC_OSX-Mohsen6558.part2.rar 
http://rapidshare.com/files/117076518/Office08_MAC_OSX-Mohsen6558.part3.rar 
http://rapidshare.com/files/117076786/Office08_MAC_OSX-Mohsen6558.part4.rar 
http://rapidshare.com/files/117076719/Office08_MAC_OSX-Mohsen6558.part5.rar 
http://rapidshare.com/files/117075727/Office08_MAC_OSX-Mohsen6558.part6.rar

Link to comment
Share on other sites

Ismét köszi leszedtem a programot igaz nem innen, mert rapidról iszonyat lassan jön le, de tökéletes ez a kalyway. Első ami működik is az AMD-és gépemen. Viszont azt szeretném kérdezni, hogy tudnátok-e abban segíteni, hogyha 2 op rendszert szeretnék a gépen azaz XP-ét és ezt a kalywayt, akkor hogyan és miként telepítsem fel őket, értem ez alatt, hogy milyen partícionáló progit használjak, mekkora partíciókat hozzak létre a rendszereknek egy 250-es vinyón stb. Illetve a másik kérdésem, hogy pl. office programokat hol találok a kalywayre. Egy kis részletező leírásnak nagyon örülnék, ha nem nagy probléma, mivel eléggé kezdő vagyok e témában. A segítséget előre is köszönöm és elnézést, ha túl noob kérdésekkel bombázlak bennetek, de valahol el kell indulni.

 

Szia

 

meg tudnád mondani hogy honnan szedted le a progit. Én is inkább onnan szedném le ha gyorsabb és nem rapidról.

 

köszi

Link to comment
Share on other sites

Ismét köszi leszedtem a programot igaz nem innen, mert rapidról iszonyat lassan jön le, de tökéletes ez a kalyway. Első ami működik is az AMD-és gépemen....

 

 

Szia megtudnád mondani, hogy miket kell bejelölnön a customize menűben AMD-és gépen.

 

Via asrock alaplap

nvidia 8600gt kártya

realtek alaplapi háló kártya

realtek audio (ha jól tudom) alc888

Milyen kext-(ek) többek között.

 

köszi

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok.

Elhatároztam magam hogy felrakom a win xp mellé ezt a remek OS-t,de nem tudom hogy mit jelöljek BE,és mit Ne jelöljek be a Customize menüben.légyszives segítsetek.

 

Gép:

 

Alaplap: Gigabyte GA-M52S-S3P

Alaplapi lapkakészlet: nVidia Nforce-430

Proci: Amd Athlon 64 X2 4000+

Memória: Kingmax 2x1 GB DDRII 800 MHZ

Hang: Realtek AlC883 @ nVidia MCP61- High Definition Audio (HD)

Videókártya: Nvidia Geforce 8400 GS 256 mb

Vinyó: Samsung Sata II 250GB

 

És még egy Fontos Kérdés.A Hackintos OP. rendszer Látja a FAT 32 Partíciót,és tudja kezelni?

Link to comment
Share on other sites

http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/Installation_Guides/Kalway_AMD_10_5_2

 

Ha valakinek nem megy az angol a webfordítóval fordíttasa le az egész site-ot, igaz, hogy néha hülye szavakat használ, de simán megérhető.

 

 

http://www.webforditas.hu/

 

A FAT 32-es particiót olvassa és írja is .

Link to comment
Share on other sites

Szeretnék még egy dolgot kérdezni tőletek.

A Mac Op. rendszer sokkal biztonságosabb internetezésre,mint a win xp?

 

Esetleg tudnátok egy jó virusíró,és spyware irtót adni ehez a Mac Kalyway op. rendszerhez?

 

És még egy kérésem volna számotokra:

Találtam egy egyszerű dualboot módszert.

Megmondaná nekem hogy a fennt található op-hez működik ez a módszer,és leírná nekem részletsebben a módszert?

 

Dualboot - Megoldás 2(chain0 módszer)

 

Az első megoldáshoz képest jóval egyszerűbben is megoldhatjuk a dualbootot!

Ez az egyik legegyszerűbb és leggyorsabb megoldás!

 

Az OSX telepítőDVD-n levő chain0 file-t másoljuk be a Windows root(c:/) partíciójára, majd a boot.ini végére szúrjuk be a következő sort:

C:\Chain0="Mac OS X86"

 

Ajjaj gyerekek nagy bajom van ezzel a Mac Kalyway op. rendszerrel.

Miután bejött a darwin consol,töltené az adatokat a dvd lemezről ezekkel a hibákat írja ki,de előtte kikapcsolta a vinyómat is.

 

AppleNforceAta:found 0 units

SAM Multimedia:Read or Write failed,SENSE-KEY=0x03,ASC=0x02,ASC=0x00

SAM Multimedia:Read or Write failed,SENSE-KEY=0x03,ASC=0x02,ASC=0x00

SAM Multimedia:Read or Write failed,SENSE-KEY=0x03,ASC=0x02,ASC=0x00

Jettingsoning kernel linker

 

A vinyóm egy Samsung 250 Gb-os Sata II vinyó.

 

Kéttő darab dvd lejátszóm van.

Az egyik egy LG ATA (HL-DT-ST RW/DVD GCC-4521B)

A másik meg egy Pioneer SATA (PIONEER DVD-RW DVR-212)

 

Mik ezek a hibák,és mit tehetnék ellene?

 

Mind a kettő meghajtóban ugyanezeket a hibákat írja ki.

Módosította Gabi89
Összevonva
Link to comment
Share on other sites

Tessék itt a configom:

Alaplap: Gigabyte GA-M52S-S3P

Alaplapi lapkakészlet: nVidia Nforce-430

Proci: Amd Athlon 64 X2 4000+

Memória: Kingmax 2x1 GB DDRII 800 MHZ

Hang: Realtek AlC883 @ nVidia MCP61- High Definition Audio (HD)

Videókártya: Nvidia Geforce 8400 GS 256 mb

Vinyó: Samsung Sata II 250GB

Meghajtók:Az egyik egy LG ATA (HL-DT-ST RW/DVD GCC-4521B)

A másik meg egy Pioneer SATA (PIONEER DVD-RW DVR-212)

 

A grafikus felületig még nem jutottam el,még a az elött vagyok amikor még a dvd lemezről tölt (fekete képernyő,feher betűk)

 

És ezek a hibák:

AppleNforceAta:found 0 units

SAM Multimedia:Read or Write failed,SENSE-KEY=0x03,ASC=0x02,ASC=0x00

SAM Multimedia:Read or Write failed,SENSE-KEY=0x03,ASC=0x02,ASC=0x00

SAM Multimedia:Read or Write failed,SENSE-KEY=0x03,ASC=0x02,ASC=0x00

Jettingsoning kernel linker

 

(Ja és nagyon jó lenne,ha megmondanátok miket jelöljek be a customize menübe,mert sajna nem tudom.)

 

Elöre is köszönöm hogy segítetek.

 

Ja igen,el ne felejtsem,még ez is fontos:

Az egér is és a billentyűzet is PS/2 (mind a kettő Genius.)

Link to comment
Share on other sites

Jó lenne , ha leírnád a konfigodat és azt, hogy miket jelöltél be install előtt.

 

Pl ezt az előbb raktuk fel egy AMD 6400+ gépre.

 

 

20080811202839pic.png

 

És minden flottul megy.

 

Hi!

nekem az installig el se jut!!!!

 

Az eggyik konfigom egy

 

Proci: Amd Athlon XP 2800+

Memória: Kingmax 1 GB DDR

Videókártya: Nvidia Geforce 7600GS 256Mb

Meghajtó: Pioneer DVD-RW DVR-110D

Vinyó: Maxtor 6Y080L0 80 Gb

 

de ezen csak annyi indult el hogy válaszam ki hogy mit bootoljon be és utánna újraindul!!!!

 

a másik pedig egy

 

Proci: Intel Celeron 2.80GHz

Memoria: Kingmax 1 GB

Videokártya: Ati Radeon 9600

Vinyó: Samsung Sata 80Gb

Meghajtó: LG HL-DT-ST RW/DVD GCC-4520B

 

és ezen elindult az hogy dvd-ről betöltsön!!!! ugyan úgy mint "davedane"-nak

 

És nekem is ezek a hibák:

AppleNforceAta:found 0 units

SAM Multimedia:Read or Write failed,SENSE-KEY=0x03,ASC=0x02,ASC=0x00

SAM Multimedia:Read or Write failed,SENSE-KEY=0x03,ASC=0x02,ASC=0x00

SAM Multimedia:Read or Write failed,SENSE-KEY=0x03,ASC=0x02,ASC=0x00

Jettingsoning kernel linker

Link to comment
Share on other sites

Nem mflex vagyok, csak az ő nick-jéről (elutazott) írok, a szomszédja vagyok, akinek feltette a gépére az os-t, tehát megpróbálok válaszolni ,amire tudok.

 

A kalyway-nél jobban összerakott rendszert nem találni sehol, ma kipróbáltuk az iDeneb 10.5.4-et és valami nem stimmel vele, mert az 5-ik install után (gyorsan felment) a bejelnetkező képernyőnél amikor az adatokat kell megadni, egyszerűen nem megy tovább. A kalyway 10.5.2-nél viszont "szakít" minden!!!!! :D

 

1.Mielőtt install-ra kerülne sor a SATA HD-t formázd meg FAT 32-re primary (pl partition manager).

2.Jobb, ha minden másik HD kiiktatsz a telepítés alatt.

3.beteszed a lemezt (elég sokáig tölti ez természetes)

4.betöltödik (english) tovább lépsz

5.Az AGREE elfogadása után megjelenik, hogy milyen kernelek, patch-ek ,programok vannak a lemezen etc... ---tovább

6.Ekkor megkérdezi, hogy hova instalálja az os-t (nem látni HD-t még)

7.A fenti tálcáról válaszd ki a DISK UTILITY-t

8.Bal oldalt megjelenik a FAT 32-es vinyód (kiválaszt)---majd tovább lépsz az ERASE opcióra

9.Kiválasztod a MAC OS X EXTENDED (journaled) opciót és alul erase--ok készre van formázva a vinyó, ha akarod elnevezed gobbi hildának :D :D

10.kilépsz és akkor már megjelenik a HD---katt rá---tovább

11.CUSTOMIZE menűbe belépsz install előtt.

Itt a menüben géptől függő, hogy mit kell bejelölni.

AMD gépnek a kernel_9.2_sleep a legtökéletesebb választás Intelnek a kernel_vanilla_922 (több nem kell)

A grafikus résznél egyértelmű, hogy azt választod ki,amilyen videokártyád van (pl nvidia 256MB)

Ha nem találsz olyat ami neked jó, akkor később is lehet rá telepíteni

Audionál és net-nél szintén.

Az alaplapoknál egyértelmű, hogy pl ami VIA chipset-es ,akkor azt választod ki

A végén az első AMD patc jelöld ki, de csak az egyiket.

A nyelveket ne is pipáld ki, elég ha csak az Angol megy fel sok időt lehet spórolni vele.

AppleSMBIOS-27-800 pl: a DDR II 800 ramokra vonatkozik.

Ha cmindent kijelöltél ami kell, akkor katt az install-ra és a SKIP-el lépj ki amikor ellenőrzi a vinyót.

Innentől kb 20-40 perc a telepítés, majd restart.

utánna szépen elindul a MAC intrója (üdvözlő szövegek), majd szépen kitöltögeted az adatlapot , ugyanugy mint a windowsnál (baromság)

Majd szépen feláll a gép ,ezután letöltöd a Cameleon bootloadert és telepíted az OSX vinyóra---restart és akkor már a vinyóról boot-ol be.

Még annyit, hogy én nem szeretem , ha win és az OSX egy partición van.

Nagyjából ennyi...

Link to comment
Share on other sites

Ajjaj gyerekek nagy bajom van ezzel a Mac Kalyway op. rendszerrel.

Miután bejött a darwin consol,töltené az adatokat a dvd lemezről ezekkel a hibákat írja ki,de előtte kikapcsolta a vinyómat is.

 

AppleNforceAta:found 0 units

SAM Multimedia:Read or Write failed,SENSE-KEY=0x03,ASC=0x02,ASC=0x00

SAM Multimedia:Read or Write failed,SENSE-KEY=0x03,ASC=0x02,ASC=0x00

SAM Multimedia:Read or Write failed,SENSE-KEY=0x03,ASC=0x02,ASC=0x00

Jettingsoning kernel linker

 

A vinyóm egy Samsung 250 Gb-os Sata II vinyó.

 

Kéttő darab dvd lejátszóm van.

Az egyik egy LG ATA (HL-DT-ST RW/DVD GCC-4521B)

A másik meg egy Pioneer SATA (PIONEER DVD-RW DVR-212)

 

Mik ezek a hibák,és mit tehetnék ellene?

 

Mind a kettő meghajtóban ugyanezeket a hibákat írja ki.

 

Próbáld meg az egyik olvasót kiiktatni és csak IDE olvasóval próbáld....

A másik, hogy hibás a DVD ,vagy rosszul lett írva :blink:

Link to comment
Share on other sites

Nem mflex vagyok, csak az ő nick-jéről (elutazott) írok, a szomszédja vagyok, akinek feltette a gépére az os-t, tehát megpróbálok válaszolni ,amire tudok.

 

A kalyway-nél jobban összerakott rendszert nem találni sehol, ma kipróbáltuk az iDeneb 10.5.4-et és valami nem stimmel vele, mert az 5-ik install után (gyorsan felment) a bejelnetkező képernyőnél amikor az adatokat kell megadni, egyszerűen nem megy tovább. A kalyway 10.5.2-nél viszont "szakít" minden!!!!! :D

 

1.Mielőtt install-ra kerülne sor a SATA HD-t formázd meg FAT 32-re (pl partition manager).

2.Jobb, ha minden másik HD kiiktatsz a telepítés alatt.

3.beteszed a lemezt (elég sokáig tölti ez természetes)

4.betöltödik (english) tovább lépsz

5.Az AGREE elfogadása után megjelenik, hogy milyen kernelek, patch-ek ,programok vannak a lemezen etc... ---tovább

6.Ekkor megkérdezi, hogy hova instalálja az os-t (nem látni HD-t még)

7.A fenti tálcáról válaszd ki a DISK UTILITY-t

8.Bal oldalt megjelenik a FAT 32-es vinyód (kiválaszt)---majd tovább lépsz az ERASE opcióra

9.Kiválasztod a MAC OS X EXTENDED (journaled) opciót és alul erase--ok készre van formázva a vinyó, ha akarod elnevezed gobbi hildának :D :D

10.kilépsz és akkor már megjelenik a HD---katt rá---tovább

11.CUSTOMIZE menűbe belépsz install előtt.

Itt a menüben géptől független, hogy mit kell bejelőlni.

AMD gépnek a kernel_9.2_sleep a legtökéletesebb választás Intelnek a kernel_vanilla_922 (több nem kell)

A grafikus résznél egyértelmű, hogy azt választod ki,amilyen videokártyád van (pl nvidia 256MB)

Ha nem találsz olyat ami neked jó, akkor később is lehet rá telepíteni

Audionál és net-nél szintén.

Az alaplapoknál egyértelmű, hogy pl ami VIA chipset-es ,akkor azt választod ki

A végén az első AMD patc jelöld ki, de csak az egyiket.

A nyelveket ne is pipáld ki, elég ha csak az Angol megy fel sok időt lehet spórolni vele.

AppleSMBIOS-27-800 pl: a DDR II 800 ramokra vonatkozik.

Ha cmindent kijelöltél ami kell, akkor katt az install-ra és a SKIP-el lépj ki amikor ellenőrzi a vinyót.

Innentől kb 20-40 perc a telepítés, majd restart.

utánna szépen elindul a MAC intrója (üdvözlő szövegek), majd szépen kitöltögeted az adatlapot , ugyanugy mint a windowsnál (baromság)

Majd szépen feláll a gép ,ezután letöltöd a Cameleon bootloadert és telepíted az OSX vinyóra---restart és akkor már a vinyóról boot-ol be.

Még annyit, hogy én nem szeretem , ha win és az OSX egy partición van.

Nagyjából ennyi...

 

Hi!!!

Nagyon köszönöm akkor megpróbálom!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Szia.

Koszi hogy segítesz,nagyon orulok neki.

Bocsesz az ekezet nelkuli irashoz angol a billenytuzetem,a regi gepemrol irok most.

 

Leirom a jelenlegi vinyom particioját:

A vinyom amugy egy samsung 250 gb-os SATA II

C: 20 GB FAT 32_win xp van rajta

D: 20 GB FAT 32_ide jonne a MAC OS X

E:100 GB_formazatlan most jelenleg mert a win xp csak ntfs-re tudja formazni de fat 32-re akarom

F:100 GB_cuccok

 

Tehát bebootol a MAC OS X a dvd-rol es hibakat irkalja,es nem megy a grafikus feluletre.Ha tudsz segits,magyarazd el hogy mit csinaltam rosszul

 

 

Link to comment
Share on other sites

Elolvastad a telepítési utmutatót?

 

Ha azok után is szar ,akkor:

 

 

Rakd külön vinyóra, mint írtam az egy partición lévő os-ek engem is szopattak.

 

A legjobb és a legtisztább megoldás egy külön vinyó az oSX-nek :)

 

Szija Mflex!Nekem nem a leopard van meg csak a tiger és nem bootol winyóról nagyon megköszönném ha tudnál nekm adni hozzá valmi progit amivel be tud bootolni winyóról.U.I:A cameleon nem müxik

 

 

Hát pedig annál jobb nincsen és jobb ötletem sincs...talán nézz szét a hálón a hackintosh fórumokon.

Link to comment
Share on other sites

Még egy kérdés ha felraktam a MAC OS X-et de úgy hogy kiiktattam az IDE DVD lejátszomat,és miután felraktam a MAC OS X-et vissza rakhatom at IDE meghajtomat,és menni fog alatta a os?

 

Amugy hogy formazzk le egy 100Gb-os particiot FAT32-re mert a win xp csak ntfs-re engedi.

 

Szerintem a lemez nem lehet hibas,mert dvd decrypter-rel irtam ki Verbatim DVD +-os lemezre,4x-es sebessegel.

 

A biosba le lehet tiltani az IDE DVD lejatszomat? Amugy az is eleg lenne?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...