Jump to content
PirateClub.hu

MAC OS X 86 HACKINTOSH


mflex
 Share

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Csakugyan jó lenne tudni, de már magam sem emlékszem rá. Legközelebb fel fogom írni! Most várok egy winyóra, mert a következő a helyzet:

Az AMD-s gépen ahogy írtam, lekapcsol a winyó és az van, mint tiger105 kollégának: "Still waiting for root device". Egyébként azt hiszen ATA winyó van a gépben.

Az Inteles laptopra végül sikerült feltelepíteni, de valamiért nem települt a bootloader. Némi bügykölés után aztán lett bootloader, de nem töltött be semmit (valószínűleg az van, hogy a customize részben nem jól állítottam valamit, de erre ugye nem emlékszem. Ezt fogom legközelebb írásban rögzíteni :) ). A gépen eredetileg egy Windows7 is csücsült, hát ezt sem indította a bootloader. Addig-addig barkácsoltam, hogy a végén teljes adatvesztés mellett újra kellett telepíteni a windowst...

Több, mint 7 éves linuxos tapasztalattal a hátam mögött azt gondoltam, hogy menni fog a dualboot, megy egy winyó-több rendszer, de ezután óvatosabbnak kell lennem, már látom!

 

Tehát egyelőre jegelem ezt a "Mac projektet", valóban jobb lesz külön winyóra rakni, de hosszú távon úgyis Mac Mini beszerzését tervezem, bár ez még távlati terv. Addig is jó lenne kipróbálni ezt a nagyon dicsért rendszert! :)

 

Üdv.

Lubity

 

 

lubity:Jó lenne tudni miket jelöltél be,mert ott lessz a hiba!A másik kérdés a boot során mivel inditottad? Ezen verziót (server AMD-nél) ha nem megfelelö parancsal boot-olod be,akkor nem fog betölteni semmit csak megál az "almás kezdőképnél"!

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 802
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hello.

 

Elakadtam már az elején... Leszedtem a Kalyway 10.5.2 -őt. AZ iso-t kiírtam DVD decrpterrel és csak 2 féjl van a lemezen: - boothelp.txt

- cdboot.pcefi.debug

 

És nem tud bootolni. Ennyit ír ki és megáll:

 

"

!00000000

A00000014

B0000001D

RER!00000000

RER

"

Most ezzel micsináljak?

Link to comment
Share on other sites

lubity:Nem kellett volna újra tenni a Windowst!Egyszerűen annyit kell csinálni hogy a Boot-szektort kell kijavitani a telepitő lemez segítségével.Ez annyit tesz hogy a javítást választva, a parancssorba (legalsó menüpont) a kövevetkező paracssort kell begépelni: Diskpart

DISKPART> list disk

DISKPART> select disk 0

DISKPART> list partition

DISKPART> select partition 1

DISKPART> active

exit

exit

 

Majd utána a menüben a javítást választani.(Ezzel aktívvá teszed a Win számára az MBR-t.......feltételezem hogy elöször a Wint. tetted (vagy vólt fent) elöszőr!A dual boot-nak is meg van a maga fortélya,nem mindeggy hogyan csináljátok.Ehez még szükség van (Windows alatt) az EasyBCD nevü egyszerű kis bootloader-re is!

Bizonyos alaplapokon (P55,P45) elég macerás "rávarázsolni" a Snow Leo-t,de nem lehetetlen,ezért is fontos tudni a konfigurációt!

 

Demetria:ImgBurn-al 2X sebességgel írd ki a lemezt!Windows alol persze hogy nem fogsz látni mást.Ha betöltötte a Darwin kernert,nyomd meg az F8-at,majd a "-v" indisd a boot-ot.Ez egyfajta teszt futtatását teszi lehetővé.Itt látható ha esetleg hibákat talál a boot során.Fontos a helyes "costumize" választás,mert ezen véreznek el a legtöbben!

 

Sok sikert mindenkinek,üdv!

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Szia, a "still waiting for root device" azt jelenti, hogy vár a meghajtóra, amibe a telepitő van,illetve még azt is jelenti hogy nem látja az alaplapi vezérlőt!

A Snow Leopard-nál fontos hogy mindenképpen SATA-s meghajtóra tedd fel,a BIOS-ban pedig AHCI módra kell állítani!

Esetleg jó lenne tudni milyen konfigurációra szeretnéd feltenni,ugyanis bizonyos alaplapokon egyéb trükköket is alkalmazni kell,de alapból a fentieket próbáld ki,üdv!

Link to comment
Share on other sites

Hello Mindenkinek!

 

A héten tervezem hogy veszek egy Acer aspire one netbook-ot, és úgy szeretném megcsinálni a rendszert hogy legyen rajta egy Mac os x és egy win xp. Külföldi oldalakon már olvastam hogy a telepítésnél szükség van egy már telepített OSX rendszerre.

Első kérdés ez igaz? Vagy valahonnan lelehet szedni a tört OSX-et?

A második kérés lehetséges-e usbről telepíteni?

Valamint olvastam hogy pár dolog nem működik netbookkok alatt (pl. wifi, sleep mod.....) Ez igaz? ha igen lehet valahogy orvosolni?

A válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Üdv minden kedves Apple felhasználónak!

A helyzetem a következő: feltettem a Mac OS X-et a PC-mre. Minden tök jó meg minden, csak a monitorral van egy kis gond. Néha csíkok jelennek meg rajta, különösen ha valamilyen legördülő menüben vagyok. Továbbá nem indítja el az olyan programokat, amihez a videokártya különösen kell, pl miyu, dvdplayer, paralel desktop. Az avi videokat is csak a quick time játsza le periannal. VLC-vel nincs kép csak hang. A dvdplayernél azt irja ki, hogy video device not found. Gondolom a videokártyám nem tetszik neki. hogyan tudom ezt kijavítani??? Videocard: geforce8500 GT. Az nvinject van fenn most. Danke schon in advance.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nahát, ezt most nem mondod komolyan, ha nem vetted volna észre, az apple mindig egy évvel elmarad az új kártyák kibocsátása és azt a gépeikbe szereléssel. Ez nem csak az ATI-val van így, hanem az nvidia-val is, sőt azzal még jobban le vannak maradva. GTX 480 pl soha nem is lesz egy gépükben sem, de egy módosított hack driver vinni fogja. Nem mintha nekem szükségem lenne rá, de a barátomnak az 5xxx sorozatú kártyája van és sok mindent kipróbáltunk, de egyelőre nem megy. Mielőtt írnál még jóval nagyobb hülyeségeket, hogy az apple felismerte, hogy az nvidia veri az ATI-t, felvilágosítalak, hogy szinte minden gépük alapból ATI kártyával van szerelve, csak nvidia-ra könyebb hack drivert írni. Felesleges itt tépned a szád, mikor halvány gőzöd nincs az egészről, nekem már akkor apple rendszeren volt (11 éve), mikor lehet, hogy neked még pc-d sem volt.

Link to comment
Share on other sites

Jóhogy (majdnem) halvány gőzöm sincs az egészről hiszen én nem egész nap a gép előtt verem a farkam.

 

Büszke lehetsz magadra, hogy 11 évvel ezelőtt is Apple rendszereken feszítettél.Így az akkori normákhoz képest is nagyon nagy embernek számítottál ami engem maximálisan megnyugtat. :)

 

De a 11 évvel kicsit mellélőttél hiszen 1998 óta van internetünk és 1997-ben vásároltuk első PC-nket.Ó te kis tudatlan! :D

 

Tudod nekem nem a PC a mindenem (értsd: lehet szerezni PC helyett barátnőt is. :) ) így nem rajoskodok ilyen aláírásba írt konfigurációval, hogy 4GB RAM meg Power Supply 1200W. AZTAMINDENIT! :D

 

Na de az a lényeg, hogy nem kell ilyen "buzi Apple" szavakat használni mert itt ez nem szokás.De ha mindenképp káromkodni akarsz akkor küldök PÜ-be egy olyan fórumot ahol lehet.Okay?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hello!

 

Van egy Toshiba A300 típusú laptopom, pentium Dual core T4200 2ghz, 3gb rammal, 256os ati mobility radeon video kártya. Ezen hogy futna a MAC OS? Melyiket tegyem fel?

 

Tehát: letöltöm, előtte csinálok egy partíciót (milyen méretben?) arra felrakom, és kész is? Jelenleg 2 partícióból áll a vinyóm, a C-n van a win7, D-re ráraknám ha lehet, de nem akarom hogy onnan eltűnjenek az adataim, van még rajta 147giga szabad hely.

 

Köszönöm előre is!

 

Ja, és még mondanám, hogy 4,0-t kap a hardver a windows élmény indexen.

Processzor számítás/mp: 5,2

Memoria memoriaművelet/mp: 5,2

Videokártya windows aero aszteli teljesitménye: 4,0

Játékra szolgáló videokártya 3D munka- és játékgrafikai teljesitmény 5,4

Elsődleges merevlemez Lemez átviteli sebessége 5,5

 

ez alapján lehet tudni, hogy mennyi idő alatt tudok munkához látni bekapcsolástól számítva, ha beállítom, hogy egyből a mac os induljon és nincs jelszó rajta?

Link to comment
Share on other sites

Egyszer próbálkoztam Hackintosh-al és szerintem nem éri meg.Rengeteg fórumot bújtam és mindenki azt mondta, hogy az Ideneb tartalmazza a legjobb törést.Leszedtem, kiírtam és elkezdtem telepíteni.Egy olyan gépre raktam fel amiben csak Asus (!) dolog volt, még a DVD író is ettől a gyártótól származott.Ez elméletileg egy kiváló hardver-összeállítás amire jó driverek vannak.A telepítés rendben ment de utána jött a feketeleves.

Előtte leszedtem az MSN-t, hogy haveromnak eldicsekedjek, hogy sikerrel jártam. :)

Lejött minden és telepítés közbe óriási Kernel Panic feliratot kaptam. (Ez az Unix alapú rendszereknél a kék halál megfelelője.)

Újraindítom és pár perc után rájöttem, hogy a gép képtelen írni a MAC partíciót.Tehát egy jegyzettömb mentése is Kernel Panicot adott.A hiba miértjére nem jöttem rá.

Azt mondom, hogy egy tört MAC OS sosem lesz igazán stabil.Tehát elsődleges oprendszernek nem használnám.Mindig lesznek hibát.

Inkább elmegyek dolgozni és gyűjtök keményen, hogy vegyek egy valódi MACbookot amivel az ég világon nincs semmilyen hiba.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Üdv mindenkinek!

 

Az új gépemen:

 

proc: AMD Athlon x3 425 2,7Ghz

lap: gygabite GM-a68M

RAM: 2GB 800Mhz

HDD: WD Caviar Green 1TB

Chipset: nVidia 7025

Hang: ALC887 + Sound Blaster Audigy 2

VGA: ASUS nVidia EN9800GT

 

Tökéletesen fut, és települ csont nélkül a Mac osX 10.5.7 iAtkos V7

 

AMD-s gépekre ezt ajánlom...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Üdv mindenkinek!

 

Az új gépemen:

 

proc: AMD Athlon x3 425 2,7Ghz

lap: gygabite GM-a68M

RAM: 2GB 800Mhz

HDD: WD Caviar Green 1TB

Chipset: nVidia 7025

Hang: ALC887 + Sound Blaster Audigy 2

VGA: ASUS nVidia EN9800GT

 

Tökéletesen fut, és települ csont nélkül a Mac osX 10.5.7 iAtkos V7

 

AMD-s gépekre ezt ajánlom...

 

Ezen a konfigon már csont nélkül elfut a Hazard féle Snow Leopard!

 

Hello!

 

Van egy Toshiba A300 típusú laptopom, pentium Dual core T4200 2ghz, 3gb rammal, 256os ati mobility radeon video kártya. Ezen hogy futna a MAC OS? Melyiket tegyem fel?

 

Tehát: letöltöm, előtte csinálok egy partíciót (milyen méretben?) arra felrakom, és kész is? Jelenleg 2 partícióból áll a vinyóm, a C-n van a win7, D-re ráraknám ha lehet, de nem akarom hogy onnan eltűnjenek az adataim, van még rajta 147giga szabad hely.

 

Köszönöm előre is!

 

Ja, és még mondanám, hogy 4,0-t kap a hardver a windows élmény indexen.

Processzor számítás/mp: 5,2

Memoria memoriaművelet/mp: 5,2

Videokártya windows aero aszteli teljesitménye: 4,0

Játékra szolgáló videokártya 3D munka- és játékgrafikai teljesitmény 5,4

Elsődleges merevlemez Lemez átviteli sebessége 5,5

 

ez alapján lehet tudni, hogy mennyi idő alatt tudok munkához látni bekapcsolástól számítva, ha beállítom, hogy egyből a mac os induljon és nincs jelszó rajta?

 

Szia!elviekben mennie kéne rajta!Néhány infó még kéne..(sata-s a vinyó?chipset típusa?milyenis az a mobility radeon??)A Hackintosok véleményem szerint nemigazán szeretik az osztott vinyókat!(Bár a Snoe Leo alatt nincs gondom vele!!!)A telepítés nem bonyolult,a lényeg hogy ismerd a géped!Megformázod a vinyód hfs journaledre majd a cosumise menüben kiválasztod a neked megfelelő kexteket(drivereket!)Szerény véleményem szerint a telepítésnél elég a főbb dolgokat (kernel,ram,videodriver,enthernetdriver)kiválasztani,így kevesebb az esély a minenki álltal utált kernelpánicra!!!!

 

Üdv minden kedves Apple felhasználónak!

A helyzetem a következő: feltettem a Mac OS X-et a PC-mre. Minden tök jó meg minden, csak a monitorral van egy kis gond. Néha csíkok jelennek meg rajta, különösen ha valamilyen legördülő menüben vagyok. Továbbá nem indítja el az olyan programokat, amihez a videokártya különösen kell, pl miyu, dvdplayer, paralel desktop. Az avi videokat is csak a quick time játsza le periannal. VLC-vel nincs kép csak hang. A dvdplayernél azt irja ki, hogy video device not found. Gondolom a videokártyám nem tetszik neki. hogyan tudom ezt kijavítani??? Videocard: geforce8500 GT. Az nvinject van fenn most. Danke schon in advance.

8500GT-hez van saját kext is nempedig a mindenes nvinject!néha egykis googlezás ráférne mindenkire...:P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

hali! leírom a configom és véleményt/ajánlást kérnék hogy melyik osx futna el rajta milyen kexteket tegyek fel rá?

 

tehát a config:

 

Alaplap: Mercury PVM800M

Chipkészlet: VIA PM800/8237

Processzor: Intel Pentium 4 3.00Ghz

LAN: VIA VT6103L 10/100Mbps Fast Ethernet PHY

Memória: 1.25Gb DDR RAM

TV kártya: WinFast TV2000Global XP

VGA: Sapphire Radeon HD2400PRO 256MB AGP

HDD: 250GB Hitachi ATA

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 6 months later...

Sziasztok!

 

Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy 4-5 napos fórumozás, utána olvasgatás után teljesen összezavarodtam! Már volt dolgom Linuxszal, Windows-al, de olyan szinten összekavarták itt a dolgokat, hogy az valami hihetetlen. Öten hat félét mondanak...Szeretném felrakni a gépemre a MAC OSX Snow Leopardot. Leírom a konfigurációm és tudnátok abban segíteni, hogy melyik disztrót tegyem fel? Nem tudok dönteni (iATKOS S3, iDeneb stb)

 

Alaplap: Asus P5GC-MX (hangkártyám is, és a hálókártyám is integrált: L2 Atheros és Realtek HD Audio)

Proci: Intel Dualcore D 2.8Ghz (nem core2, hanem az eggyel alatti)

Ram: 2gb

Vinyó: SATA II-es (ha jól olvastam,akkor ez szükséges a Snow Leopardhoz)

Videokártya: Nvidia 7900GS 256mb GDDR3

 

Mit gondoltok? Annyira tanácstalan lettem, hogy nem merek beleugrani a mélyvízbe, pedig ez nem jellemző rám. *confused*

Tudnátok adni valamilyen komplett tanácsadást miként is kellene ehhez hozzáfogni? (nagyjából tudom, de ehhez a konfigurációmhoz fogalmam sincs, hogy a customize menüben milyen kext-eket kell bejelölni, illetve a kernellel is bajom van, hogy abból menne e a gyári? stb..)

Szóval sok kérdés fogalmazódott meg bennem, várom a mihamarabbi segítséget, előre is köszi mindenkitől!

 

Üdv, Viktor

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
hali! leírom a configom és véleményt/ajánlást kérnék hogy melyik osx futna el rajta milyen kexteket tegyek fel rá?

 

tehát a config:

 

Alaplap: Mercury PVM800M

Chipkészlet: VIA PM800/8237

Processzor: Intel Pentium 4 3.00Ghz

LAN: VIA VT6103L 10/100Mbps Fast Ethernet PHY

Memória: 1.25Gb DDR RAM

TV kártya: WinFast TV2000Global XP

VGA: Sapphire Radeon HD2400PRO 256MB AGP

HDD: 250GB Hitachi ATA

 

Üdv

 

Nekem is hasonló configom volt, én ideneb v1.5 (10.5.7)-öt használtam, mert a 10.6 hoz már ez már kevéske. A VGA-hoz könnyen fogsz kext-et találni, a hálókártyához Viarhine kext kell(ez benne van az ideneb-ben), a tv kártya szerintem felejtős.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Nekem fél éve az OSX 10.6.0 RETAIL felment egy ASUS K50ID-SX069D-re, csak hang nem volt hozzá egyedül. A baj az volt hogy nem támogatta az általános partíciós táblát, hanem csak a sajátját, így mindent le kellett gyalulni a gépről, hogy fel tudjam tenni. Most szeretném feltenni újra, de már a Mountain Lion-t, a kérdésem az lenne, támogatja-e már az általános partíciós táblát, vagy még mindig csak a saját speckó táblájára települ?

 

@treven: légyszi írd le nekem hogy miként telepítetted fel a mountain lion-t sima pc-re, azt mondtad retail dvd-ről telepítettél, de én több félét is látok neten, konkrétan te melyiket használtad? köszi előre is ;-)

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm szépen a leírást és a linkeket, ez alapján nem lesz gond a telepítéssel azt hiszem, pont van egy 8 gigás pen-em is, már csak egy külső vinyó kell amire kimentem az összes adatot a gépről (mivel ezek szerint továbbra is csak GPT-t támogat az OSX).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...