Jump to content
PirateClub.hu

Valami nincs rendben a Holddal


PrinceCherry
 Share

Recommended Posts

Valóban.. lehetett víz a Holdon. De mivel a gravitációja kicsi, ezért "elengette".

Pl a Mars esetén nem így van... már kezdik beismerni....

 

Már csak arra várok, mikor fogom azt hallani, hogy keringés is van a bolygón. Hisz, ha nem lenne, ott sem lenne víz. Semmilyen formában sem.

Link to comment
Share on other sites

Biztos azért alapították a Nasa-t, hogy leforgasson egy szar kis filmet, hazudjon a világnak, és tuti, hogy egész nap csak recskáznak... Nah vajon miért nem mennek naponta a Holdra? Persze sokat fejlődött a tudomány, de a benzin még mindig drága, megépíteni ugyan olyan drága... meg minek? Ott voltak, megnézték, hoztak mintát, és már senkit sem érdekel. Ez olyan mintha valaki feltenné a kérdést, miért nem játszod ki a Doom 1-et még 100x, még 2010-ben is? Hoho, lehet nincs is Doom 1! Hát hogyne lenne, csak már van Doom 3! (esetünkben a mars)

Remélem értitek a hasonlatot...

 

(Amúgy mi a ****ért kell 80000 felkiáltójelet meg kérdőjelet rakni a mondatok végére? Fáj valami, hogy üvöltötök?)

Link to comment
Share on other sites

Voltak a holdon, szerintem ez tény. habár elsőnek nembiztos, hogy akkor, amikor ezt tudatták velünk. ÉS honnan tudjuk, hogy azóta nem e voltak még?? biztos vagyok benne, hogy valami nagyon érdekes de akár ijesztő dolgok történnek. Valószinóleg a nagy általánosság (azaz mi) át vagyunk verve, tutira nem az az igazság amit a holdról, vagy a marsról tudunk. ennyi. ás egy ideig nem is tudjuk meg. talán egyszer.

Link to comment
Share on other sites

Érdekes témát feszegettek. Én láttam dokumentumfilmet a holdra szállásról, és láttam ennek megcáfolásáról is. Ebben a dokfilmben azért felvetnek egy két érdekes dolgot ami elgondolkodtató. Én személy szerint 50-50%-ban hiszem is meg nem is.

 

de a benzin még mindig drága

A benzinnek mi köze van a holdra szálláshoz?

Link to comment
Share on other sites

gerolka, ha nem jártunk volna a holdon soha, akkor nem tudom, hogyan került volna oda 3 tükör.

Igaz, azokból, már csak kettő üzemképes.

 

A tükrök, arra szolgálnak, hogy az állandóan távolodó Hold, pontos távolságát, ki tudjuk számolni. (oda vissza lézerfénnyel)

 

Link to comment
Share on other sites

Na látod, ezt nem tudom...De lehet Armstrongék tették fel a tükröket....

Link to comment
Share on other sites

Igazából én a fényképező problémátokat nem értem, hát ha már űrhajókat építettek ami úgy gondolom nem kis dolog, akkor mér jelentett volna problémát egy időzítős, vagy akár mozgásérzékelős fényképező létrehozása.

Gondolj bele Amstrong bácsi beállítja hogy 15 másodperc a fényképezésig, odatotyog a holdra és megvárja a fotót.

Vagy hogy azzal a keszgyűvel hogy lehet fényképezni, senki ne higyje hogy Mari néni gépét vittél oda tűhegynyi gombbal. Lehet hogy egyszerűen csináltak egy golflabda nagyságú gombot a fényképezőre és kész van, azt mérnem tudja megnyomni :D

Ha már űrhajóra volt pénz szerintem egy fényképező/kamera a legkisebb dolog.

Link to comment
Share on other sites

Sztem jártunk már a holdon de mittudomén mért nem mentünk még vissza. Talán találhattak vmit amit nem akrtak mutogatni úgyhogy ezt az egész holdraszállást leforgatták egy hollywoddi stúdióban és kéthente indulnak a holdra. De ha már itt tartunk akkor az is fura hogy se Amerika se az oroszok nem mentek vissza, legalábbis nincs róla hír. Bakker az is lehet hogy már évek óta kint bóklásznak valamerre a Naprendszeren kívül.

Ja és mi még nem építettünk űrhajókat, ezek csak apró és törékeny űrsiklók. A régebbiek megbízhatóbbak voltak, de mióta az amcsiknak mondták hogy műholdat is tudnak csinálni, azóta ez a deltaszárnyú gép van gyakorlatban <_<

Link to comment
Share on other sites

Szerintem azt, amit mi tudunk, amit tudattak velünk egyszerű emberekkel azt semmiképp nem lehet tényként kezelni. Biztos, hogy vannak dolgok amiről mi nem tudunk, nem közölnek velünk és nem úgy történtek ahogy tudatták ,különböző okok miatt. Ez az oka annak, hogy születnek különböző elméletek, aminek a valóságalapja mennyi, azt megint csak találgatni lehet, vagy mindenki a saját fantáziájára bízza.

Ilyen elmélet pl. az, hogy nem Gagarin volt az első ember az űrben. Mivel a valódi első űrhajós beleőrült ebbe a ?kalandba?, és őt nem lehettet a nyilvánosság előtt mutogatni. Ezért kerestek egy embert, akit kirakhattak a kirakatba. Ennek a valóságalapját vagy egyáltalán az igazságot valószínűleg sosem tudjuk meg.

Ebből születtet egy másik elmélet. Zajlott az űrverseny, aminek ekkor már a ?ki tud előbb ember juttatni a holdra?volt a tétje. Az USA tudomást szerzett arról, hogy a szovjetek ?csaltak?, vagyis miszerint nem a nagy szovjet bálvány Gagarin volt az első űrhajós. Ennek a tudatában megrendezték a holdraszállást , amiről tudomást szereztek a szovjetek, hisz árgus szemekkel figyeltek. Viszont fű alatt megegyeztek, hogy mindkét állam befogja a szájat és így a szovjeteknek megmarad a dicsőség, hogy ők voltak az elsők az űrben és persze a bálványuk Gagarin , az amcsiknak meg a holdraszállás.

Halkan megjegyezném, hogy ehhez nem kell nagy fantázia elképzelni, hogy akár igaz is lehet.

Aztán van még egy elmélet, de ezt le sem írom , mert ennek a valóságalapja szerintem nulla, vagy nagyon kevés.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...