Jump to content
PirateClub.hu

Benzin v. dízel v. hibrid motoros autó


themaster
 Share

Melyik szerinted jobb?  

69 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Melyik szerinted jobb?

    • Benzin
      30
    • Dízel
      21
    • Hibrid
      13
    • Elektromos
      5


Recommended Posts

Engem nem nagyon érdekel h szennyezi a levegőt motor. Én dízelre szavaztam. De mostmár ott tartunk h tisztább a dízel, mint a benzines. A hibrid meg nem motor. beletesznek egy elektromos motort, és teljesen elveszi az igazi élvezetét a motornak.

Link to comment
Share on other sites

Vedd hozzá, hogy a hibrid az többfélét jelent!

Nme túl konkrét így a kérdés. VAn a magyar hibrid, ami napelem+akku+láb, és semmi köze a benzinhez

De ha lehetne, és mégis valami dízellel nyomulnék, mert az az igazi :D Csak sajnos károsanyag... Ha esetleg egy hidrogénes autó, azt elfogadom :)

Link to comment
Share on other sites

Igaz hogy a hibridek, meg a távitrányítós kocsik nem szennyezik a környezetet, de akkor a világon a környezet védelmi miniszterek miért járnak benzintemetőkkel???

A magyar miniszter egy V6 os Audival dönget!!!Az azért nem valami környezet barát!!!

 

Az autózásban a legjobb a benzingőz, meg a teljesítmény (benzingőz = égett üzemanyag)!!!

A hibrideknél, ez kizárva, marad a diesel, meg a benzin!!

Mivel a dieselt forgatni kell, hogy bekapcoljon a turbó és menjen(arról nem beszélve, hogy az üzemanyag drágább, maga az autó is drágább 1-1,5millával), de ha forgatod, hamar tönkremegy, igymarad a benzin!!!

Link to comment
Share on other sites

de ha forgatod, hamar tönkremegy, igymarad a benzin!!!

 

Hát ezt kicsit rosszul tudod. :D Miért mennének tönkre a pörgetés miatt a dízelek? Pont fordítva: a dízelek strapabírobbak, mint a benzinesek. Szted akkor miért kezdik el használni a dízel motorokat a Dakar Rally-n, vagy a Le Mansi kocsikban? Mert ezek többet kibírnak, strapabíróbbak, nyomatékosabbak, és gyorsabbak.

Mondok egy hétköznapibb dolgot: 1-2 évvel ezelött volt egy nagy esőzés Pesten, és a Déli pályaudvarnál szószerint állt a víz, úgy h az autók lámpáig értek, szal a kipufogó, és a motor kis része már vízben volt. A mi dízel kocsink simán átment ezen a vizen, de több autó meghalt ebben a vízben, és azok mind benzinesek voltak. ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Hát nemtudom! A főnökömnek van egy ML mercije, 2 éves, és már 3 szor volt szervízben!

Turbó, hengerfejezés! melegen forgtaja, mint a szemét, nem hagyja hogy az autómata váltó elváltson!!

 

A hangja sem nyerte el a tetszésem, füstöl mint a barom!!!

 

Maradok a benzinnél!!!

Link to comment
Share on other sites

:o Az igen! Valszeg túlhajszolja a gépet, és a leállítás elött nem járatja a motort h lehűljön a turbó. Rögtön leállítja, és így minden odaég benne. Ezértse szeretem az autómatákat, kicsit önfejűek.

Másik h füstöl: hát igen dízelek jellegzetessége. de sztem nincs benne koromszűrő és emiatt füstül. Lassan minden gyártó alapáron kínálja a motorhoz a koromszűrőt, és így nagyon minimális a füstölés. Csak a németek nem jönnek erre rá, és csak feláron kínálják.

Dízelek közül nekem a HDi jön be a legjobban.

Link to comment
Share on other sites

Hidegen nem forgtarja, meg leállításnál is járatja!egyszerűen csak nyomja neki útközben mindt a barom!

De ha belegondolsz, egy sport autót sem gyártanak dieselben (kivéve az Octavia RS 2,0 Pdtdi 170LE, de az "RS Octavia-t akarok,de ne egyen sokat" embereknek való!!)

Egy sport autó azért van, hogy forgassák, és erre nem a legjobb a Diesel!!

HDi tényleg jó, de még az sem győzött meg!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...