Jump to content
PirateClub.hu

Formula 1


Gabi89
 Share

Recommended Posts

Hali!

 

Elismerésem azért a japán p*cs-nek, nem tudom mit keres egy ilyen béna balf.... a forma 1-ben, ha elöttem megy valaki és kanyar következik akkor valószinűleg fékezni fog, pláne hogy 3-an voltak 1 kanyarban, de a nagyon hülye ember fel nem tudja fogni a hülye japó fejével.... :angry: nah mind1

 

Felipe szép versenyt futott, Kubica 3. helyének is örültem, meg Vettel 6.-nak is!

Link to comment
Share on other sites

Kiminek most ment el a VB szvsz tehát Massa lesz a VB,Hamiltont megint elverte Felipe szerencsére

 

Azért ezt így hülyeség lenne borítékolni ... 6 futam még hátra van és bármi történhet ...

 

Link to comment
Share on other sites

Ja, csakhogy tavaly nem ilyen volt a hozzáállása... <_< Massa, Hamilton és Kubica az aki igazán akarja a vb címet idén, csak hát sajnos a Ferrarinál teljes a káosz, a BMW pedig még nem ért oda teljesen, a McLaren pedig 10 éve először igazán megbízható...

Link to comment
Share on other sites

Mai futam nem volt izgalmas , de apróbb történések mégis hoztak izgalmakat ;)

Kimi teljesítménye az nagyon nagyon gyenge ... de inkább ilyen futamon füstöljön el az a motor , mit egy olyanon ahol dobodón végezhetne és jól megy ;)

Toyoták megint nagyon jók , ez lassan természetes lesz :) Glock is hozza lassan már Trulli formáját , aminek kifejezetten örülök :)

Alonsot sajnáltam , hazai futama rövidre sikeredet ...

Massa meg ma hibátlan vot és megérdemelten nyert :)

 

Nem ez volt az év legjobb futama az az egy biztos ;)

Link to comment
Share on other sites

ja már kb "középszintű" versenyző szintjére süllyedt le ha úgy mondhatjuk, már nem úgy vezet mint tavaly vagy év elején hogy na gyerünk ma' nyomjuk le hanem el autózgat bárki mögött minden gond nélkül azt csak a boxkiállással tudja megelőzni. néhanéha magához tér de úyg nem lehet VB t nyerni.

Link to comment
Share on other sites

Azért ezt így hülyeség lenne borítékolni ... 6 futam még hátra van és bármi történhet ...

 

Erre ez a válaszom:

(Gospelé de 1et értek vele)

 

Ja, csakhogy tavaly nem ilyen volt a hozzáállása... <_< Massa, Hamilton és Kubica az aki igazán akarja a vb címet idén, csak hát sajnos a Ferrarinál teljes a káosz, a BMW pedig még nem ért oda teljesen, a McLaren pedig 10 éve először igazán megbízható...

 

Tavaly a Kimi úgy állt hozzá a 2.félidőben hogy sok futamot nyert meg hozta a dobogókat,idén?hát eddig nem sokat tett a 2. VB címéért szóval szerintem Massa-t kéne idén támogatni..Az igaz hogy 6 futam meg minden lehet és hogy tavaly is az utcsó futamon nyerte de idén nem érzem benne!

Link to comment
Share on other sites

hát elég pocsék verseny volt,egy két taktikai harcon kívül igazából csak kisebb balesetek és kimi elfüstölése volt. A rajtot elszúrta kimi aztán meg a mostanában mutatott 0.Nem értem minek lámpa a boxba. Azért ha egy ember áll előtted aki pontosan látja hogy mi van hátul(gumicserélők feltett keze,tankolós csávó és azt is talán hogy jön-e valaki a boxban mögötte) csak jobban tud téged elindítani ,a másik hogy ha ott áll előtted el sem indulsz addig.

 

amúgy nem hinném hogy kiminek már nincs esélye a vb címre de össze kell kapnia magát .Kezdhetné azzal hogy megismétli a tavalyi Spa-i versenyét.

Link to comment
Share on other sites

Kimi azt csinálja mint anno Montoya a Mclarenél semmit! Beleült a piros kocsiba, van Vb-je is már, teljesült az almá, hova rohanjon?! :D Viccet félretéve nem tudom hogy mi lehet vele, nem igy szokott versenyezni ő. Massa törekszik és akkar, de Kimin már nem látszik az az elszántság mint régen, lehet hogy szezonvégén elküldik a csába ha nem szedi össze magát, mert amit müvel azt nem nézik sokáig szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem a nyalókás ember azért nem volt ott,mert a fejesek felhívták,hogy hogy is volt az a Massa-Sutilos eset...Már én sem látom raikonnenben azt, ami a McLarennél megvolt neki. El van punnyadva. Na de lehet hogy majd valamelyik kiscsapatkap utána (jó lenne flabrio,vagy Jan Todt) aki szigorúbb lesz, mert ahogy nézem a mostani Ferrari csapatfőnök az... eléggé gyenge :( Leeht azért van ilyen sok hiba is.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem a nyalókás ember azért nem volt ott,mert a fejesek felhívták,hogy hogy is volt az a Massa-Sutilos eset...

 

Nah most akkora hülyeséget mondtál, hogy csak na! :lol: A Ferrarinak évelejétől nincsen nyalókás embere, ehelyett van nekik egy lámpájuk, ami a versenyző elé lóg be a boxba. Ez helyettesíti a nyalókás embert. Elvileg ez egy nagyon biztos rendszer, de látod, történhetnek ilyen bakik.

 

A verseny unalmas volt, Alonsot kilökte az a hülye japán. :angry: A Ferrari már nem olyan mint régen, kis zavar van náluk. Kiengedik Massát Sutil mellé, Raikönnen hibázik a boxban, magábal rántja az egyik szerelőt, az előző futamon Massa motorja mondta be az unalmast, most Kimié. Összekéne kapniuk magukat, mert ez így nem mehet tovább.

Alonsot sajnálom.

 

Link to comment
Share on other sites

Ejha, ennyi hsz után már igazán kíváncsi lettem a futamra, ahol kiesett a honfi pilóta (is)! :P

 

Én úgy emlékszem, a költségek csökkentése érdekében és a kicccsapatok védelme is közrejátszott abban, hogy többhétvégés motorok vannak - s ez így tökéletes is - s nem külön időmérő motorok pl a tehetősebbeknek! :D

Link to comment
Share on other sites

Na jó de most azért a kiscsapatok nem is olyan kis csapatok, inkább lassabb csapatok, hiszen a Force Indiánál is van lóvé, a Hondánál is van lóvé, a középcsapatoknál is van lóvé. Akik kis csapatok voltak azok sajnos kiváltak az F1ből, elnyomta őket a túlzott profizmus, pedig 15-20 évvel ezelőtt privát csapat pilótájaként is lehetett valaki top pilóta.

Link to comment
Share on other sites

Egy Minardi 4-5 másodperceket kapott körönként , a későbbi Jordan is közel 3-t ... míg most a tökutolsó Force India alig 1-2 másodpercet kap egy Ferraritól!!!!

Szoros a mezőny nagyon is szoros , ez az egyik oka a kevés előzésnek is ;)

Link to comment
Share on other sites

jah régebben a kiscsapatok azért voltak kiscsapatok mert nem volt pénzük, manapság már aki az f1-ben van annak van pénze.

ami azért eléggé szomorú hogy anno a williams hol volt és most hol van.

és ugyanezt mondhatnám a jordanről is 98-01-ig egész jó periódusuk volt

Link to comment
Share on other sites

Tyrell , Braham , Williams ... élcsapatok voltak és rengeteg futamon vettek részt , mára a Williams maradt és ő is hol tart ...

Jordan igazából sose volt nagy csapat .. volt 3-4 jobb éve annyi ... 2000ben már verte a BAR , vagyis csak Villeneuve ... mert Zonta alighanem 1-2 pontot hozott csak ;)

Minardinak a 80as évek végén volt 1-2 jobb éve mikor jött jó néhány pont ;)

De rengetegen próbálkoztak privát csapatok létrehozásával , Fittipaldi is saját csapatában ment ... csak vergődött ..

Nem is régen a Prost , Jaguar , Arrows , bár utóbbianak szintén voltak jobb évei és ők sokáig húzták azért ;)

De már más a világ ... ;)

Link to comment
Share on other sites

Egy Minardi 4-5 másodperceket kapott körönként , a későbbi Jordan is közel 3-t ... míg most a tökutolsó Force India alig 1-2 másodpercet kap egy Ferraritól!!!!

Na jó de a Minardi az évi 50 millió dollárból gazdálkodott, a Force India meg ennél jóval többől. Ráadásul a Force India még csak nem rég jött létre :)

 

A privát csapatok nagyon visszaestek és majdnemhogy eltűntek, és ez szerintem rosszat tesz a Forma 1-nek. És lassan a tehetségek is eltűnnek, mert kezdik a Forma 1-re nevelni és kiképezni a gyerekeket, utánpótlás szinten, pl Hamilton vagy Rosberg.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...