Jump to content
PirateClub.hu

Formula 1


Gabi89
 Share

Recommended Posts

Formabontó külsővel jutna vissza a csúcsra a McLaren

 

Megérkezett a 2010-es Forma-1-es mezőny második versenyautója is: a McLaren-Mercedes a Ferrari után egy nappal leleplezte az MP4-25-ös kódot viselő négykerekűjét, mellyel a legutóbbi két szezon világbajnokai, Jenson Button és Lewis Hamilton a csúcsra törnek.

 

A pilóták a csapat főszponzora, a Vodafone nagy-britanniai főhadiszállásán, Newbury-ben leplezték le az új versenyautót, amely megtartva hagyományos színét, idén is ezüstben fog pompázni - annak ellenére is, hogy a Mercedes kiszállt a csapatból, és saját istállót alapított Mercedes GP néven. A McLaren ennek ellenére idén is a Mercedes motorjait használja majd.

 

Az MP4-25-ös színe tehát nem változott, a formája viszont annál inkább. Legszembetűnőbb változás az úgynevezett cápauszonyszerű motorborítás, amit eddig még nem használt a csapat.

 

A nagyobb üzemanyagtartály miatt (idén futam alatt már nem tankolhatnak a versenyzők) a McLaren autója a Ferrariéhoz hasonlóan hosszabb lett, és a pilótafülke mögötti rész látványosan átalakult az MP4-24-eshez képest.

 

A világbajnoki címvédő Jenson Button a Brawn GP-től érkezett, ahonnan hozta magával a legelőkelőbb rajtszámot is: "Hihetetlenül büszke vagyok arra, hogy most itt állhatok, és az egyes rajtszámot viselhetem egész évben: ez nagy felelősség, de ugyanakkor nagy büszkeség is. Ezt nagyon élvezem."

 

"Az első tesztnaptól kezdve azért fogok dolgozni a csapattal, hogy minél jobban megismerjük az autót és továbbfejlesszük az első versenyig. Ahogy már korábban is mondtam, az első teszten elért fejlesztések meghatározhatják az egész bajnokságot."

 

"Nagyszerű csapat vesz körül, és úgy érzem, otthon vagyok. Már alig várom, hogy beüljek az autóba és újra vezessek"- mondta a csapat közleményében Button.

 

Még több kép hamarosan!

Link to comment
Share on other sites

Atis: Tetszik az aláírásod, de "Minek járjak a 40 millás Ferrarimmal mikor a 20 millás Bmw M5-m is ugyan azt tudja és még kényelemesebb is..."

minek járjak 20 milliós BMW M5-össel mikor az 5milliós Alfa Rómeó vagy a 7milliós VW Passat is ugyanazt tudja! :D :D

 

nah mindegy csak viccből írtam, ne vedd komolyan!

Link to comment
Share on other sites

Húha nekem nem tetszik ez az új Renault :(

A ferka még csak csak bejövős de nekem eddig a merci meg a meki a befutó.

Kíváncsi vagyok majd mit tudnak ezek az autók. Véleményem szerint-így ránézésre-a sauber meg a renault el van maradva a mekitől meg a ferraritól, minimum 1 másodpercre körönként. Na de ne legyen igazam =)

Link to comment
Share on other sites

szééép nagyon szépek ezek az gépek. renaultnak a legszebb a festése eddig szerintem, legalábbis az autók között eddig nekem ez a befutó.

azt az 1 másodpercem meg így ránézésre bemondani... nagy mágus lehetsz :)

 

 

 

Daniels se az alfa se a vw nem ér nyomába a bmwnek :lol: meg egy m5 szerintem gizdább :)

Link to comment
Share on other sites

Nagyon szépek lettek! Bár én a Renaulton nem nagyon látok változást külsőre, de remélem nem lesz olyan siralmas, mint tavaly. És nagyon örülök annak, hogy visszatért a hagyományos sárga fekete színhez a Renault.

 

Egy két kép a McLaren-ről:

 

DV633022_1000.jpg

DV633028_1000.jpg

vodafone_mclaren_mercedes_mp4-25_low-level-front-view_a4_300dpi__1000.jpg

vodafone_mclaren_mercedes_mp4-25_overhead-view_a4_300dpi__1000.jpg

vodafone_mclaren_mercedes_jenson-button1_1000.jpg

 

Kicsit még furcsán néz ki Button a McLaren-es overálban.

Link to comment
Share on other sites

Daniels se az alfa se a vw nem ér nyomába a bmwnek :lol: meg egy m5 szerintem gizdább :)

 

nem hát! mert a VW már le is hagyta! ;) nem egy teszten utasította maga mögé a bmwt a vw(Auto Bild) ha nemhiszel járjál utána: vegyél minden hónapban Auto Bildet.

 

A vw Passat 3 cikkben is első lett. valamikorra kikeresem majd. :) én bmw-ben(újban, X5,X6 M5 stb...) egy suttyó bandatagnak érezném magamat...(bocsi)

Link to comment
Share on other sites

Én nem akarok ebbe bele szólni Daniels, de az áruk mutatja is, hogy a bömös jobb autó. Fényévekkel jobb. Ültem már pasatban, jettában, X6osban kabrióban. BMW ülései elrendezése komfort összhatás sokkal jobb. Az luxus volt, a "Népautó" pedig egyszerű autó, egyszerű népautó.

Jó a VolksWagen de azért ne hasonlítsuk már össze egy Ferrarival könyörgöm!20x annyiba kerül, a teljesítménye meg 3-4x annyi ha nem több. Egyik sportautó a másik meg egy egyszerű családi autó. -.-'

Link to comment
Share on other sites

Hali !

 

Nem vitaként vagy ellenérvként mondanám de ez a kijelentés "egyszerű családi autó" kissé hogy finoman fogalmazzak erős ! Egy VW Phaeton nem EGYSZERŰ családi autó de még egy Passat sem ! Sajna azt érzem mindinkább , hogy a BMW mindenképp a Mercedes-sel akar versengeni mind eladásban mind a luxussportkocsik terén a nagy limuzinokról nem is beszélve a terepjáró vagy luxus egyterű nevezzétek ahogy akarjátok , ott meg szaladnak az Audi Q sorozat meg a Porsche ilyenszerű darabjai után árban legalábbis !

 

Magyarországon meg , ebben Danieelsnek kell hogy igazat adjak 5 BMW-ből négyben hajatlan vastagláncos "munkában" kigyúrt aranyifjak ülnek marhabőr dzsekiben ! Manapság szerintem egy szép Passat nálam hangsúlyozom nálam előkelőbb jelenés mint egy 5-ös vagy 7-es sorozatú BMW , és ezzel nem akarom a bajor márkát kisebbíteni mert jó szép és megbízható autókat csinálnak , bár ez minden német autógyártóra igaz !

 

Más : A Renault Forma 1-es orosz pilótája számomra nagy meglepetés ! Gondolom rendkívül sok pénzt hoz a Renault konyhájára !

 

Link to comment
Share on other sites

Ez a Renault baromi jól néz ki :) Nem kicsit nyúltak vissza a régi időkhöz :) (jól tették szvsz)

30ans-002.jpg

 

 

Pár nagy felbontású kép még erről a csodáról

http://www.a5.hu/kepgaleria/4129/4129_00410801_011_n2.JPG
http://www.a5.hu/kepgaleria/4129/4129_00410801_013_n2.JPG
http://www.a5.hu/kepgaleria/4129/4129_00410801_016_n2.JPG
http://www.a5.hu/kepgaleria/4129/4129_00410801_018_n2.JPG
http://www.a5.hu/kepgaleria/4129/4129_00410801_020_n2.JPG
http://www.a5.hu/kepgaleria/4129/4129__Q0C0148_n2.jpg
http://www.a5.hu/kepgaleria/4129/4129__G7C9080_n2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Magyarországon meg , ebben Danieelsnek kell hogy igazat adjak 5 BMW-ből négyben hajatlan vastagláncos "munkában" kigyúrt aranyifjak ülnek marhabőr dzsekiben ! Manapság szerintem egy szép Passat nálam hangsúlyozom nálam előkelőbb jelenés mint egy 5-ös vagy 7-es sorozatú BMW , és ezzel nem akarom a bajor márkát kisebbíteni mert jó szép és megbízható autókat csinálnak , bár ez minden német autógyártóra igaz !

 

Tökéletesen igazad van!

 

Még annyit: az autó ára nem tükrözi már a minőséget... kinek ez, kinek az, én a LAc által említett probléma miatt nem vennék újabb fajta bmw-t. a cápa bömbösök még mindig nagyon bejönnek és a régi 3-asok is.

 

Gabi: Köszi szépen a képeket!

Link to comment
Share on other sites

hé hé fiúk egy viccesen kiírt aláírás miatt meg Daniels folytatott poénkodás miatt nehogy vérre menjen a játék. erre annyit mondok kinek a pap kinek a papné. az meg hogy egyes csoportok milyen autóval járnak hát istenem ez van, nem azért választok autó mert xy azzal jár hanem jó esetben azért mert az tetszik rosszabb esetben meg arra van pénzem...

 

 

köszi a renault-os képeket Gabi89!

Link to comment
Share on other sites

A mai napon az eredmények(amik nem mérvadók mégis mutatják hogy a renault 1 másodperccel le van maradva a ferraritól :P:) Ellenben a sauber az jó-eddig)

 

1. F. Massa Ferrari F10 1:12.574 102

2. P. de la Rosa BMW Sauber C25 1:12.784 +0.210 74

3. M. Schumacher Mercedes GP W01 1:12.947 +0.373 40

4. N. Rosberg Mercedes GP W01 1:13.543 +0.969 39

5. G. Paffett McLaren MP4-25 1:13.846 +1.272 86

6. R. Barrichello Williams FW32 1:14.449 +1.875 75

7. S. Buemi Toro Rosso STR5 1:14.762 +2.188 18

8. R. Kubica Renault R30 1:15.000 +2.426 69

 

Tudom első teszt így meg úgy, de azért bemásoltam :)

 

1 kis ferrari szurkoló-pukkasztás :D

champion2010.jpg

Link to comment
Share on other sites

Talán kicsit több mint 1 hónap, nem?

Amúgy én is nagyon kíváncsi vagyok a valós erősorrendekre, de ez a Ferrari szerintem most nagyon erős lesz. Ferrari-McLaren-Mercedes csata lesz, nem gondolom, hogy a Sauber nagyon beletud majd szóli a dolgukba, a Renault meg főleg nem. De majd meglátjuk!

Link to comment
Share on other sites

Szerintem Massának msot az a feladata hogy nyomja izomból, az ő kocsiján nem tesztelnek semmit, csak az a lényeg hogy visszajöjjön a formájába és szokja a tempót meg ilyenek... :)

 

Massa 102 kört ment

De La Rosa 74-et

Schumi meg megoldotta 40-ből, rédekes hogy 40 kör alatt majdnem olyan időt futott mint ez előtte lévők, ezek ilyen 1L üzemanyagon múlottak vagy egy féktávon vagy kigyorsításon.

Link to comment
Share on other sites

Ahogy mondtad Daniels, sztem is csak az volt a feladata, hogy visszaszokjon.

Mai nap "eredménye":

 

pilótanév,autó,legjobb idő, hány kört tett meg

1. Massa

Ferrari (F10)

1:11.722

124

2. Kobayashi

BMW Sauber-Ferrari (C29)

1:12.056

96

3. Hamilton

McLaren-Mercedes (MP4-25) 1:12.256 108

4. Kubica

Renault (R30) 1:12.426 119

5. Rosberg

Mercedes GP (W01) 1:12.899 119

6. Barrichello

Williams-Cosworth (FW32)

1:13.377 102

7. Buemi

Toro Rosso-Ferrari (STR5)

1:13.823 107

Link to comment
Share on other sites

Barrichello tanácsa Rosbergnek: Menekülj onnan!

http://www.f1hirek.hu/hir/Barrichello_tanacsa_Rosbergnek__Menekulj_onnan__201003021054

Barrichello meg a forma 1 -ből húzzon :P:lol:

 

A feldobott Schumacher újra a réginek érzi magát

"Olyan volt, mint amikor a pályafutásom legelején, 1991-ben kihajtottam az első körömre, és arra gondoltam: 'hoppá, hiszen ez piszok gyors!' A második körben hihetetlenül izgatott lettem. Újra fiatal srácnak éreztem magam, roppantul élveztem a vezetést."

http://www.a5.hu/cikkek/2/38439.shtml

 

Valencia 1. nap HQ képek:

http://www.4shared.com/file/213267603/c58ad38f/Valencia1nap.html

Link to comment
Share on other sites

Ja tényleg 1 már február van.

 

Ez a cikk :lol:

 

Amúgy Rosberg se lesz valami nagy pilóta szerintem. Emlékszem mikor bekerült hű megjött Keke Rosberg fia, biztos van olyan jó stb stb. Azóta én nem igazán látom ezt. Valamivel többre vitte meg még egy kicsit többre is viszi mint Pique de szerintem nem lesz nem hogy több de egyszeres világbajnok se.(remélem nem sértettem meg senkit)

Link to comment
Share on other sites

Barrichello tanácsa Rosbergnek: Menekülj onnan!

Ez érdekes. Hasonlót tanácsolt Irvine Rubinak, amikor az a Ferrari csapathoz került, mégse érdekelte Rubit, akkor most Rosberget miért is érdekelné? :D Amúgy abszolút egyet értek azzal, hogy Rubinak kéne már elhúznia a Forma-1 világából! ;)

 

Ahogy az eredményeket nézem, nem akarom elkiabálni, de Massa bedarál mindenkit ebben az évben. :D Amekkora bizonyítási vágy van benne és ez társul egy jó autóval!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...