Jump to content
PirateClub.hu

X. Link- és Fórumellenőrzés


tibiole
 Share

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Eljött a moderátorok rémálma, a linkellenőrzés, immárom tizedik alkalommal! Általában ennél a feladatnál szoktak elbukni a alkalmatlan moderátorok, kérlek bennetek, vegyétek komolyan.

 

Mi az a link- és fórumellenőrzés? A moderátor a fórumjaban található összes téma, hozzászólás ellenőrzése, szabálytalanságok, hiányok, halott linek kiszűrése.

 

FELOSZTÁS:

 

tibiole: PirateClub Hírek, Háttérinformációk, Erotika, Power, ViP, Staff, Programozás pipa.gif

Gabi89: Játékok, Sport, Grafika, Photoshop, Operációs Rendszerek pipa.gif

Giannichedda: -== Movies ==- [MÁR NEM MODERÁTOR]

Gospel: -== Games ==- pipa.gif

ica: -== Scripts, Templates, Fonts, Icons & Wallpapers ==-, Honlapkészítés, Webdesign pipa.gif

Nietzsche: -== Music ==-, Tudomány

novistar: -== Applications ==- pipa.gif

sanyi: -== E-books & Tutorials ==-, -== XxX ==- [MÁR NEM MODERÁTOR]

Silverr: Zeneszerkesztés, Filmszerkesztés, Mobiltelefonok, Totalcar, Hardver pipa.gif

spdeluxe: Zene, Szavazó Központ pipa.gif

spirituell: Hírek, Csevegés pipa.gif

szaszanagy: Filmek, Weboldalak pipa.gif

 

Link- és Fórumellenőrzési napló követelményei:

  • Témák, hozzászólások száma fórumonként ellenőrzés elött, és után.
  • Néhány mondatban összefoglalni az általános hibákat, halott linkeket (fórumonként!) stb..
  • Kiosztott figyelmezetések száma a fórumonként.
  • Napló keltének és befejezésnek dátuma.
A napló sablonja letölthető innen.

Ha esetleg valakinek nem lenne meg az office, letöltheti innen (mentés másként).

 

Egy fórumot, csak egy moderátor ellenőrízhet, ha mégis megterhelőnek érzed a kiírt feladat, kérlek jelezd a témában még az első héten.

Moderátor társadnak csak komplett téma átvételével lehet segíteni, ketten (vagy többen) nem csinálhatjátok.

 

Az ellenőrzések napló beadása után minden részletre kitérve ellenőrízve lesznek, ajjaj lesz annak aki nem valós adatokat ír a naplójába.

Aki nem (vagy hiányosan) teljesíti feladatát határidőn belül, annak moderátorsága fel lesz függesztve!

 

Határidő: 2008.02.29 - Naplófájlokat hozzászóláshoz csatoljátok. Összegyűjtve itt találhatjátok meg.

 

Archívum:

I. Link- és Fórumellenőrzés, II. Link- és Fórumellenőrzés, III. Link- és Fórumellenőrzés, IV. Link- és Fórumellenőrzés, V. Link- és Fórumellenőrzés, VI. Link- és Fórumellenőrzés, VII. Link- és Fórumellenőrzés, VIII. Link- és Fórumellenőrzés, IX. Link- és Fórumellenőrzés

 

Segítség nem csak kezdőknek:

Linkellenőrzési Technikák, Figyelmeztetési üzenetek

Link to comment
Share on other sites

Külön köszönöm Tibiole a Határidő: 2008.02.29 -at. január 28-febr 3 körülig vizsgaidőszak miatt el sem tudom kezdeni, de aztán teljes bedobással nekiugrok :)

Link to comment
Share on other sites

Ugye ez a fórumellenőrzés csak egy rossz vicc?

Nincs excelem és nem is tudok szerezni, egyszerűen nincs hely az officenak a gépemen.

Közeledik a félév és mindenből rosszul állok. Egyébként is az új hozzászólások ellenőrzése mellett leellenőrzöm a komplett témát, de nem tehetek az elődeim mulasztásairól...

Link to comment
Share on other sites

Nem véletlenül toltam ki ennyire a határidőt. :)

 

Gospel: Nem csak az elődeid mulasztásáról van szó. Hónapok alatt nagyon sok feltöltést törölnek a tárhelyszolgáltatót és ezeket szelektálni kell időnként.

Excelhez pedig adok linket. Természetesen ha félév után kezded el az ellenőrzést, akkor is van bő egy hónapod befejezni.

Link to comment
Share on other sites

Nyugi Gospel ez nem vicc én nekem már ez a második fél évente van mindig egy ilyen (tibiole majd kijavít ha nem így van) és igaz nem kis meló főleg aki a letöltési fórumokat ellenőrzi de azért van rá idő rendesen szóval nem lehetetlen megcsinálni.

Link to comment
Share on other sites

Tehát mostantól az összes moderáció - ami a linkeket érinti persze - a mellékelt excellbe legyen bejegyezve?Hiszen végtére is már elkezdődött a X. link-csekk.Vagy javítsatok ha vmi nem világos nekem.

Link to comment
Share on other sites

Biztos jó az, de hogy én mit csinálok, azt nem tudom:

 

XxX: Témák száma amikor elkezdtem tisztogatni: 2923

Törölve / áthelyezve eddig: 171(Írom az x-et, szóval tudom, hogy mennyinél járok).

Maradt: 2915

 

Akárhogy is nézem, ha ez így halad, nem lesz jó a táblázat a végén: hiába írom be a valós adatokat, nem jön ki sehogy sem.

Értem én, hogy a tisztogatással egy időben új témák is "születnek", és ez zavarhat be, de ennyire? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Igen. :) előző linkellenőrzéseknél is így volt, csak ált. a legtöbben nem jegyeztük h. mennyi lett törölve, csak h. mennyi volt, mennyi lett :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

vagy firefox esetén az adblock plus automatikusan tiltja az ilyen 'szemetet', ha mégse akkor két plusz kattintással tiltható minden ehhez hasonló reklám.

Link to comment
Share on other sites

Még egy hét és lejár a határidő, eddig elég kevesen adták le.

 

 

Én mindig a végén hajrázok (meg ugye eddig elvitt minden időmet a vizsgaidőszak, a tantárgyfelvétel, a regisztrációs hét, a tanárokhoz bekönyörgés és hasonlók :)), de időben elfogok készülni, mint legutóbb is (non-stop életmód) :) azzal nem lesz baj ;)

Link to comment
Share on other sites

Nemtudom Niethhogy bírod, de &álam 1 oldal ~40-60 perc témáktűl függően, és amikor már egyhuzamban 2 oldal témán végigmentem akkor az epileps8ia roham kerülg%t $augh.gifAzér4 haladok, pláne ha azt &ézzük hogy a hozzászólások több mint fele eltűnt eddig, és még csökkenni fog mert van még hátra 15-17 oldal. Jézusom belegondolni is rossz :D

Link to comment
Share on other sites

1, a rendezést átnyomom fordított sorrendbe, úgy meg nem tolódik arrébb az, h. hol tartottam éppen :D

2, firefox snap link kiterjesztés egy kattintással 2 mp alatt 20-30 fülön megnyitok 20-30 témát

3, ha a lap aljára értem megjegyzem, h. időben hol tartottam, s mivel fordított sorrendben vannak a témák nem attól függ az eltolódás (az oldalszám frissítése után), h. hány téma jött létre az idő alatt, hanem attól, h. hány témát töröltem (ez nyílván lapeltolódást soha nem okoz)

4, így haladok amég az oldal aljára nem érek, s jöhet az új ..

5, text link kiterjesztést beállítom úgy, h. double klikkel új oldalon nyissa meg a linket akkor is, ha code tagban van :D ez is jelentősen gyorsít, soha nem kell copyzni és ált csak 1-2 linkből áll egy téma (ritka, h. többől álljon de akkor meg ellenőrző oldal)

 

 

s mindezek mellett operaféle gyorsegér mozgások is szerepet játszanak .... (+kieg)

 

ezzel a mechanizmussal gyorsan tudok haladni :D

 

anno, amikor a csevegőt/híreket moderáltam az viszont más volt... mivel minden hsz-t el kellett olvasni (az maceránsabb), de azt meg bölcsész volt miatt gyorsan áttudtam nézni:)

 

mondjuk az is igaz, h. óriástémák nincsennek csak pár hsz-esek javarészt

 

Kb így :D

Link to comment
Share on other sites

Én értem de nem bonyolítom, hátulról megyek előlrefele szépen egyesével, ha halott a link akkor mozgatom, ha él akkor meg törlöm a 3 oldalnyi fölösleges és nem odavaló hozzászólást. Az a hosszú idő igazából, egyenként bepipálni a pipákat a hozzászólás mellett.

 

Mindig megjegyzem hol tartottam :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...