Jump to content
PirateClub.hu

IX. Link- és Fórumellenőrzés


tibiole
 Share

Recommended Posts

IX. Link- és Fórumellenőrzés

 

Sziasztok!

 

Eljött a moderátorok rémálma, a linkellenőrzés, immárom kilencedik alkalommal!

Általában ennél a feladatnál szoktak elbukni a alkalmatlan moderátorok, kérlek bennetek, vegyétek komolyan.

 

Kérdés: Mi az a link- és fórumellenőrzés?

Válasz: A fórumodban, fórumjaidban az összes téma, hozzászólás ellenőrzése, szabálytalanságok, hiányok kiszűrése, halott linek törlése és továbbá minden olyan feladat, amiket eddig valahogy elfelejtettél megcsinálni. :)

 

FELOSZTÁS:

 

tibiole: PirateClub Hírek, Háttérinformációk, Power, ViP, Donator, Staff, Admin pipa.gif

novistar: Applications pipa.gif

szaszanagy: Movies, Filmek pipa.gif

DJ Z-Project: Music pipa.gif + Games, Zeneszerkesztés pipa.gif

PxE: E-books & Tutorials, XxX, Zene, Erotika, Totalcar pipa.gif

ica: Scripts, Templates, Fonts, Icons & Wallpapers, Honlapkészítés, Webdesign pipa.gif

spirituell: Csevegés, Szavazó Központ, Sport, Recept Klub, Filmszerkesztés, Hírek pipa.gif

Gabi89: Humor, Gumiszoba, Grafika, Photoshop + Játékok pipa.gif

NicK: Weboldalak, Programozás, Operációs Rendszerek, Mobiltelefonok, Hardver

 

Link- és Fórumellenőrzési napló követelményei:

  • Témák, hozzászólások száma fórumonként (ha van alfórumonként is) ellenőrzés elött, és után.
  • Néhány mondatban összefoglalni az általános hibákat, halott linkeket (fórumonként!) stb..
  • Kiosztott figyelmezetések száma a fórumonként.
  • Napló keltének és befejezésnek dátuma.
A naplót xls (táblázatkezelő) formátumban, kizárólag egyben(!!) lehet, fájlnévnek a következőt kell adni:

linkforumell9_felhasznalonev.xls

 

A csatolt fájlban lévő sablont kell használni:

 

xls.jpglinkforumell9_felhasznalonev.xls

 

Az ellenőrzések napló beadása után minden részletre kitérve ellenőrízve lesznek, ajjaj lesz annak aki nem valós adatokat ír a naplójába.

 

A követelmények az általános (csevegő és a számítástechnikai) fórumokra is vonatkoznak!

 

Egy fórumot, csak egy moderátor ellenőrízhet, ha mégis megterhelőnek érzed a kiírt feladat, kérlek jelezd a témában még az első héten.

Moderátor társadnak csak komplett téma átvételével lehet segíteni, ketten (vagy többen) nem csinálhatjátok.

Aki nem (vagy hiányosan) teljesíti feladatát határidőn belül, annak moderátorsága fel lesz függesztve!

 

Határidő: 2007.09.16 / Naplófájlokat hozzászóláshoz csatolva!

Link to comment
Share on other sites

Ha gondolod bevállalhatod végülis csak 20e téma. :)

 

Mellesleg megjegyezném, hogy ez egy nagyon fontos feladat, ez elengedhetetlen az oldal magas színvonalának megtartása érdekében, bízom bennetek. (mármint a linkellenőrzés, nem a kérések)

Link to comment
Share on other sites

Csak ne olyan sietősen, én minden ellenőrzés alkalmával kapok egy plusz fórumot, ha ez megy a 20. ellenőrzésnél én viszem majd az egész fórumot :DB):blink:

Link to comment
Share on other sites

Link- és Fórumellenőrzés Tippek & Trükkök by PxE

 

1.)Előkészületek & Általánosan az ellenőrzésről

 

Amikor megkezdődik a ellenőrzés, be kell szerezni több napi hidegélelmet és több liter kávét. Ez kezdésnek mindenképp jó. Nem árt, ha az embernek megfelelő fanatizmusa van ilyen téren. Szóval az elsőnaptól kezdve elzártan a külvilágtól csak a PirateClub.hu-nak élni és bújni a fórumot. Így még, ha közben beiktatunk kisebb-nagyobb pihenőket pár nap alatt iszonyatos mennyiségű linket lehet leellenőrizni. Reggeltől-estig, éjt-nappalátéve ellenőrizni természetes nem lehet, kisebb pihenőket be kell iktatni. Nekem voltak kényszer pihenőim is, de amikor otthon voltam folyamatosan csináltam.

 

2.)Az ellenőrzés menete

 

Én a saját módszeremet írom le, habár lehet hogy van ennél gyorsabb is. Firefoxot használok és megnyitok rengeteg fület, majd végig nézem az összeset módszeresen, linkeket ill. a hozzászólásokat is. Ennél jobb módszert nem nagyon találtam.

 

Az elmúlt pár napban csak ennek éltem, mert a következő napokban és hetekben nem lesz időm ilyen alapos munkára.

Link to comment
Share on other sites

xls.jpglinkforumell9_DJ Z-Project.xls

 

Na én is végeztem! Megérte mindennap hajnali 3ig fentlenni... :P

 

És ha valamit nemjól csináltam akkor azért elnézést, az már a fáradság jele volt! Igyekeztem mindent szabályosan csinálni! :)

 

OFF: És közben meccset is nyertünk... ;):D

Módosította DJ Z-Project
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...