Jump to content
PirateClub.hu

Manchester United


Marcus Bent
 Share

Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Vidics nekem valahogy nem olyan típusú játékos, aki egyetlen nagy klubban játszana végig a pályafutása során, de természetesen bízom benne és remélem, hogy még jónéhány évig a Manchester szolgálatában marad ;) A Barca érdeklődése pedig azért annyira nem komoly, mint mondjuk az a szándékuk, hogy Ibrahimovics-ot leigazolják, úgyhogy nem kell túl nagy hangsúlyt fektetnünk rá nekünk sem.

 

Szerk.: A Wigan Athletic elnöke, Dave Whelan megerősítette, hogy a Manchester ajánlatot tett Valencia-ért! Whelan elmondta, hogy már felvették a kapcsolatot a Uniteddel, és hamarosan megkezdik a tárgyalásokat az ecuadori szélső átigazolásának ügyében.

Link to comment
Share on other sites

Üdv

 

Uli Hoeness azt nyilatkozta h 75 millióért hajlandóak lennének elengedni Ribéryt hát igen nem olcsó kéremszépen...

Most h a real ilyen bődületes pénzeket költ felborul az átigazolási piac így Benzemát sem fogják 30-ért elengedni

Nem lesz ez így jó <_<

 

Vidics nem fog eligazolni főleg nem a barcába nem az ő világa az a bajnokság

Link to comment
Share on other sites

Az lehet, de ilyen névvel focistának született :D

Nem tudom hogy vagytok vele, de szerintem Valencia nem fog olyan nagy karriert befutni mint Ronaldo. De remélem hogy tévedek :)

Vidicsről pedig annyit, hogy szerintem meg pont az a játékos aki élete végéig a klubbnál fog maradni. ;)

Link to comment
Share on other sites

colt.45, én is remélem, hogy tévedsz Valenciával kapcsolatban :) Lehet, hogy most még nem akkora név, de nagyon nagy tehetségnek tartják, és abban igaza van atis.89-nek, hogy annak idején Ronaldo-val is ugyanez volt a helyzet. Bízzuk benne, hogy ha ide kerül, ha akkora karriert nem is tud majd befutni, mint Ronaldo, azért klasszis játékos válik belőle és megfelelően tudja majd pótolni a portugált ;)
Link to comment
Share on other sites

Hát én nem igazán vagyok kibékülve Valenciával. Ő most 24 éves, és még csak most fedezik fel a jobb csapatok. Ronaldo szintén 24 éves, de már a világ egyik legjobb játékosa, vagy Messi, aki még mindig csak 22 éves és szintén a világ egyik legjobb játékosa. Ha Valencia tényleg olyan orbitális tehetség lenne, sztem már nagyobb karriert futott volna be. Persze lehet hogy tévedek, és kapunk egy újabb Dél-Amerikai szupersztárt.

Link to comment
Share on other sites

Eleinte nekem is erős kétségeim voltak, és még -hozzád hasonlóan- most sem vagyok teljesen kibékülve az ecuadori szélsővel, de ha már egyszer hivatalosan is megkezdték a munkálatokat a játékos leigazolásának ügyében, akkor nincs mit tenni, inkább reméljük, hogy Ferguson -ismét- aranyat fogott ezzel az újabb fiatal tehetséggel! ;) Azt hiszem kezdek afelé hajlani, amit nem egy helyen olvastam és többen is mondanak, hogy többet érhet a Manchester Valenciával, mint Ribéry-vel :huh: ...

 

Ui.: Alexis Sanchez leigazolását viszont az ecuadori játékos megszerzése esetén felejtsék el! :mellow: ) (És egyelőre úgy vagyok vele, hogy amúgy is...)

Link to comment
Share on other sites

Üdv

 

Van adóssága, de nem hinném h annyi és én úgy tudom h azért van, mert amikor a Glazer család megvette csak hitelből vette meg és így maguknak a tulajdonosoknak vannak adósságai a klub pénzügyileg stabil nem hinném h bármi gond lenne ha a stadion kibővítésében gondolkoznak ;)

Link to comment
Share on other sites

Az adósság nem a tulajdonosoké, hanem magáé a klubé, de nem kell aggódni, egyáltalán nem vagyunk veszélyeztetve ;) Ha a Manchesternél jóval kisebb költségvetéssel rendelkező Valenciánál óriási adósságok közepette új stadion építésén munkálkodnak, akkor nálunk sem lehet semmiféle gond :) Viccet félretéve, nem ebből kell kiindulni persze, de itt van pl. a csapat új, a 2010/11-es szezontól fellépő mezszponzora, akiktől 150 millió eurós bevételünk származik, úgyhogy nem kell ilyen dolgokkal foglalkoznunk... ;)

 

Egy némileg ide illő cikk:

A Manchester United szurkolói – érthető okokból – enyhén szólva sem voltak túl lelkesek, hogy az angol klub eladta a legnagyobb sztárját, az elmúlt év Aranylabdását, Cristiano Ronaldót a Real Madridnak. A „vörös ördögök” drukkerei közül sokan a csapat tulajdonosát, a Glazer családot hibáztatták a portugál klasszis elengedéséért.

 

Sokan úgy vélték, hogy az MU vezetői csökkenteni akarják a klub hatalmas adósságállományát, és ezért fogadták el a Real Madrid rekordösszegű, hozzávetőlegesen 80 millió fontra rúgó ajánlatát.

 

Ám Glazerék szóvivője most ezt tagadta, és úgy nyilatkozott, hogy egyedül az együttes menedzserének, Sir Alex Fergusonnak van beleszólása a játékosállomány ügyeibe.

 

„A Manchester United nem a klub adóssága miatt engedte el Cristiano Ronaldót a Real Madridhoz – jelentette ki a szóvivő. – A futballista döntött úgy, hogy hat év után csapatot vált, és a menedzsere engedte el őt. Sir Alex Ferguson teljes körű hatalommal rendelkezik a játékosállományt illetően, és joga van döntéseket hozni a Manchester United érdekében.”

Meg tudom érteni Fergusont, biztos vagyok benne, hogy nem dühből, stb. döntött úgy, hogy elengedi Ronaldo-t; ilyen körülmények és befolyásoló tényezők mellett egyszerűen már nem lehetett itt tartani a portugált :mellow:

Link to comment
Share on other sites

Nem volt könnyű értelmezni ezt a 'jött-ment-tetszett-nem tetszett' dolgot, de azt hiszem sikerült megértenem :) Hát remélem igazad lesz, és akár Valencia, akár Alexis Sanchez (de mégegyszer, őt tartsák távol tőlünk!), stb. jön, olyan maradandót tudnak itt alkotni, ami legalább olyan trófeákban bőséges szezon(oka)t eredményez, mint az utóbbi két-három idény volt! ;)

Link to comment
Share on other sites

a MU-nak 699 millió euró hitele van + kamat.

Mikor a Glazer család megvette a Unitedet mindent hitelből vett, hogy aztán a hitelt átruházza a csapatra, így "alakult ki" ez az adósság.

fontra ezt átszámítva és a kamatot hozzáadva nagyjából 620-630 millió font jön ki.

A tavalyi évben a Manchester összbevétele 325 millió font volt vagyis kicsit kevesebb mint a fele, tehát Ronaldo vételára az összbevételünk 25%-a volt; ha ebből a szempontból nézzük szerintem teljesen érthető hogy eladták Ronaldot!

Nem tudom hogy szól a szerződés de szerintem 6-7 évre maximum, szóval addig lesz adóssága a klubnak, de amíg egy évben az adósságunk 1 egység a színtiszta bevétel amit vag ykivesznek Glazerék vagy visszaforgatják játékosokra az 3-4 egység. Amíg ez így megy addig minden mindegy...

Link to comment
Share on other sites

abel13, ezt elmagyarázhatnád kicsit "magyarabbul" is :) , csak ezt az utolsó két mondatot részletezhetnéd kicsit; a többit értem. Amúgy én nem igazán szoktam ilyenekkel foglalkozni, a pénzügyi rész, a hiteltörlesztés, adósságrendezés, stb. a tulajdonosok gondja, és szerintem egy ilyen stabil hátterű és költségvetésű csapatnál nem igazán adódhatnak komoly gondok. Jó, most lehet, hogy ez eléggé elcsépeltnek hangzik, de szerintem nem kell anyagi válságtól stb. tartani, a Manchester tulajdonosai azért a 'rendes emberek' kategóriába tartoznak, nem úgy mint pl. a Liverpool tulajdonosai, akikkel állandóan csak a baj volt (van...) ;) (De most megint hogy jutottunk el idáig... :huh::) )
Link to comment
Share on other sites

oké, magyarul az történik, hogy te vettél egy lakást, egy hónapba költesz ruhára, kajára, számlákra minden szarra 300 000 forintot, a törlesztésed 50 000 forint, és te 500 000-et keresel havonta. Vagyis ez azt jelenti, hogy hivatalosan "nagy lakáshiteled van" amit x év alatt törleszted le, de a törlesztőrészlet olyan kicsi a havi fizetésedhez képest hogy marad 150 000 forintod amiből te vehetsz autót, elmehetsz moziba, stb.

Ez történik a Manchester Unitednél is sokkal nagyobb tételekbe, és nem ilyen "könnyű adatokkal", csak ez a bevétel (ami nálad 150 000) az a tulajoknak megy, és ők döntik el hogy egyszerűen kiveszik vagy odaadnak valamennyit Fergusonnak hogy vegyen játékosokat.

 

Ezek a nyilatkozatok hogy "100 millió fontot költhet Ferguson" legtöbbször azt jelentik, hogy a maradék szurkoló tábor is akik még ellenzik Glazerék jelenlétét azok is jöjjenek vissza mert jófejek vagyunk; vagy jelentheti azt, hogy olyan jól megy a bolt, hogy eltapsolhatunk 100 milliót, stb. Én kötve hiszem, hogy tényleg rábíznának 100 millió fontot (szerintem olyan maximum 60-at) de akár szó szerint is vehető, ezeket mi sosem tudjuk meg sajnos:))

Link to comment
Share on other sites

senkitől; felvásárolták a klubbot a tőzsdén, miután elértek bizonyos százalékot a "kis-tulajoknak" kötelező volt eladni a részvényüket

anno egy lótenyésztő nekiment Fergusonnak, mert összekaptak valami nagy nevű lovon, és elkezdte felvásárolni a klubbot hogy aztán kirúghassa, de csak 17 százalékig jutott, onnantól kezdve a szurkolók mindent megtettek ellene, és végül hagyta a francba, és ő adta el ezt a 17%ot Glazeréknek

 

 

Link to comment
Share on other sites

Én meg ha Benzema lennék, akkor a Manchesterbe igazolnék!

 

Na én elégettem a Ronaldo mezemet.... :D

 

abel a pénzügyi dolgokban teljesen igazad van.

 

Látszik, hogy Ferguson teljes erőkkel próbálja mgtalálni Ronaldo utódját, de nem könnyű feladat.

Link to comment
Share on other sites

Meglepetés: Torrest vinné a Manchester United

 

Meglepő hír látott napvilágot Angliában: a Manchester United a riválistól erősítene, a Vörös Ördögök ugyanis állítólag ajánlatot készülnek tenni a Liverpool támadójára, Fernando Torresre. Lapinformáció szerint a manchesteriek Cristiano Ronaldo árának a felét adnák a spanyol csatárért.

 

- pepsifoci.hu - Az angol Sunday Express információi szerint a Manchester United a nyári átigazolási szezon talán legnagyobb meglepetésére készül, mégpedig Fernando Torres megszerzésére. A lap úgy tudja, hogy a Cristiano Ronaldóért a Real Madridtól kapott összeg akár felét, azaz 40 millió fontot is hajlandóak a Vörös Ördögök kifizetni a Liverpoolnak a spanyol támadóért. Sir Alex Ferguson pedig komolyan bízik benne, hogy az összeg meggyőzi a riválist kiválósága eladásáról.

 

Ronaldo távozását, és Carlos Tevez valószínűsíthető búcsúját követően az angol bajnokcsapat elsősorban támadószekcióját szeretné megerősíteni a nyári holtszezon során.

 

 

Hát, ha tényleg idejön, akkor az elég nagy erősítés lenne, bár én Tevez helyett még mindig Berbatovot engedném el. Torres hasonló felépítésű mint Dimitar, de szerintem sokkal jobb csatár :)

Link to comment
Share on other sites

Nem valószínű de ha belegondolsz elég szép summa, és rivális ide vagy oda, lehet rá esély. Oké, a 'Pool első számú csatára, de ott is van utánpótlás, gondolom igazolni is fognak nyáron.

Mindenesetre én örülnék ha jönne :)

 

Link to comment
Share on other sites

Sir Alex Ferguson a szinte bizonyosan a Real Madridhoz távozó Cristiano Ronaldo helyére Samuel Eto’ót, az FC Barcelona kameruni csatárát szerződtetné, legalább is a londoni The Times szerint. A Sunday Express még ennél is megdöbbentőbb hírrel állt elő: Ferguson állítólag 40 millió fontos ajánlatot készül tenni a Liverpoolnak Fernando Torresért.

 

A Manchester United skót menedzsere állítólag már el is juttatta az Eto’óval kapcsolatos igényét az angol bajnokcsapat vezetéséhez, sürgős választ várva kérésére.

 

A kameruni támadó iránt amúgy a másik manchesteri élvonalbeli klub, a City is erőteljes – 25 millió fontos, vagyis mintegy 29 millió eurós ajánlat formájában is megtestesülő – érdeklődést mutat. Tartja magát ugyanakkor az a verzió is, hogy a spanyol bajnokságban 30 gólig jutott, ezzel a Primera Divisiónban „gól-alkirály” csatárt a hazai pontvadászatban és a Bajnokok Ligájában is győztes FC Barcelona esetleg elcseréli az olasz bajnok Internazionale svéd támadójáért, Zlatan Ibrahimovicért.

 

Fergusonnak azért is kellene Eto’o, mert nem pusztán Ronaldo elszerződése miatt gyengülhet meg alaposan az MU támadópotenciálja, hanem mert a távozás gondolatával foglalkozik a Unitedben az általa vártnál jóval kevesebb lehetőséget kapott válogatott argentin csatár, Carlos Tévez is.

 

Az idei nyár egyik, ha nem a legnagyobb szenzációja az lenne, ha a Sunday Express által megszellőztetett hír igaznak bizonyulna és valóra is válna, azaz Fernando Torres a Liverpool mezét a Manchester Unitedéra cserélné. A Mersey-partiak 20 millió fontért vették meg Torrest az Atlético Madridtól, most pedig 40 millió fontot ajánlana érte az MU a hírek szerint. Ez az összeg a spanyol csatár kulcsszerepét tekintve nem tűnik túl nagynak, így Ferguson legfeljebb abban reménykedhet, hogy valóban igen súlyosak a Liverpool anyagi gondjai, amin ez a 40 millió font is sokat segítene.

Engem kicsit meglepett; az utóbbi időben ha csatárigazolásról volt szó, akkor mindig csak Benzema neve merült fel, most pedig itt van ez a két játékos. Személy szerint Torres leigazolásának Benzema vagy Eto'o érkezésénél is jobban örülnék, nem csak azért, mert régebben (még az Atlético-s idejében) ő volt a kedvenc játékosom, hanem mert a franciánál vitathatatlanul jobb játékos, Eto'o-val szemben pedig az az előnye, hogy ő nem csak góltermelő, de a mezőnyben is sok munkát végez. Bár Torres átigazolásának szerintem még a Liverpool anyagi gondjainak tudatában sincs szinte semmi esélye, és főleg annak nem, hogy pont nekünk fogják őt eladni :huh: (meg hát elég pletykaszagú ez a cikk...) Eto'o megszerzése korántsem lehetetlen, hisz az Inter-nél szabad utat adtak Ibrahimovic-nak, a helyére Benzemát akarják igazolni; és ha a milánóiaknak netán összejönne a dolog, akkor Eto'o-t már nem tudná bevonni az Ibrahimovic-üzletbe a Barca, így eladhatnák nekünk. Majd meglátjuk mi lesz... Amúgy szerintem így, hogy Valencia érkezik, és egy nagy csatárigazolásunk szinte teljesen biztosan lesz, Ribéry szerződtetését lassan kezdhetjü elfelejteni (bár én emiatt nem bánkódok, egyre inkább kezdek 'semlegesülni' a francia leigazolásának szempontjából...)

 

kimce, Benzema leigazolása esetén is hasonló lenne a helyzet... Egy csatárra mindenképpen szükségünk van még (mert mellékesen Tévez ugye szinte biztosan elmegy), szerintem nyilvánvaló. Ellenkező esetben meg jönne a sopánkodás mindenfelől, hogy Berbatov ilyen meg olyan béna, stb., és nincs már Ronaldo se, akki fel tudna lépni a támadósorba (és mi van akkor ha pl. Rooney megsérül?...)

Link to comment
Share on other sites

Különösebb gondom nekem se lenne vele, csak az a helyzet, hogy az Inter engedélyt adott neki a távozásra (amennyiben persze megfelelő ajánlatot kapnak érte), és Ibrahimovic-nak határozott és egyértelmű célja az, hogy a Barcába szerződjön. Szóval most úgy fest a helyzet, hogy ha csatárigazolás, akkor vagy Benzema, vagy Eto'o (vagy esetleg Torres) Lehet, hogy azon fog eldőlni a dolog, hogy a Barca Ibra átigazolásánál bevonják-e az üzletbe a kamerunit (magyarázat erre az előző hsz.-emben) :huh:

Link to comment
Share on other sites

Egész eddig arról beszéltem, hogy minden bizonnyal az említett csatárok egyikét(!) fogjuk leigazolni; ha megvesszük például Benzemát, akkor már persze, hogy nincs szükség Eto'o-ra vagy épp Torres-re ;) Csak éppenséggel nem biztos, hogy a franciát fogjuk leigazolni, mivel az Inter is elég komolyan képbe került vele kapcsolatban :huh:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...