Jump to content
PirateClub.hu

Halalbuntetes; IGEN v NEM?


Jaffry
 Share

Halalbuntetes; IGEN v NEM?  

548 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Halalbuntetes; IGEN v NEM?

    • Igen
      404
    • Nem
      98
    • Passz
      46


Recommended Posts

szia kedves kovács ede! az a baj, hogy én értem, hogy senkinek sincs joga elvenni egy másik ember életét, de egy elmebetegségben szenvedő ember nem is tudja, hogy ő azt teszi! nincs tudatában, nem is tudnád neki megmagyarázni, hidd el én tudom, mert van egy ilyen betegségben szenvedő barátom, félek is tőle rendesen. szokta mesélni, hogy vannak dühkitörései, hallucinációi stb..... de amikor ebbe az állapotba kerül, akkor ő nem éli meg ezeket a dolgokat, hanem mikor magához tér, akkor mások mesélik el neki, mit is tett valójában! ez egy betegség, amit nem irányíthat önmaga az ember, ő nem is tud róla. öröklött betegségről van szó, nem lehet gyógyítani, esetleg szinten tartani, mert a skizophreniában szenvedő alanyok általában rokkant nyugdíjasok már elég fiatalon!

 

Szia Szipi!

Én megértem a beteg embereket, de mégjobban megértem a meggyilkolt kislány hozzátartozóit, akit egy elmebeteg gyilkolt meg tudathasadásos állapotban (csak egy példa volt). És mit mond ilyenkor az elkövető? "Bazzeg, bocs! Nem én tettem, hanem én..?" :D Szal nálam ez egy kutya ha én skizó volnék vagy kezeltetném, vagy bezáratnám magam, hogy ne öljek.... ;)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 255
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

kezelik is őket, hidd el, sajna a dokik rajtuk kísérleteznek, és emiatt romlik sokszor az állapotuk. az elkövető nem tud mit mondani, mert nem emlékszik rá, ő csak azt tudja, amit elmondanak neki. magát nem tudja bezáratni, kényszergyógykezelések vannak, de mindegyiknek kiteszik a szűrét, és a családtagokra bízzák, ha van ilyen, nem gondoskodnak róluk. sajnos. amúgy jártam egyszer bent egy ismerősömnél a zárt osztályon, és megnéztem az ottani betegeket, és a kiszolgáltatott életüket is. eléggé meghatározó volt. :(:(

Link to comment
Share on other sites

Ha be is vezetnék újra akkor biztos szabályoznák h milyen esetekben lehetne alkalmazni.Mert pl ha vkinek gyereke van és veszélyben lenne akor h megvédje ölne is.És az ilyet nem biztos h egyből a halálba kéne küldeni sztem mert megvédte vkitől a gyerekét.Amúgy meg igen párti vagyok.

Módosította bimbambu
Link to comment
Share on other sites

Halálbüntetés, igen v nem...jo kérdés..

a szavazásom a passz volt. Mért..? öhmm talán mert például sok olyan eset van, hogy valakit gyilkosságért csuknak le, (tegyük fel azt h most van halálbüntetés) és aztán őt is kinyírják, és nem ő volt a gyilkos, hiába utal rá minden bizonyíték....ez ienkor óriási szivás lenne és az igazságot, csak a sértett tudná....de viszont a gyermek gyilkosok simán megérdemelnék az ilyet...... <_<

Link to comment
Share on other sites

Ha valaki ki ugrik a kocsid elé, beletaposol a fékbe, és lehet, hogy elbaxod, de nem fog belehealni, és nem lesz 8 napon túl gyógyuló sérülése, na persze ez csk akkor müxik ha nem vagy vezetés közben bebaxva és nem 200-al hajtasz...

 

NEM poénból vannak azok a kibaxott sebesség limitek, pont ezért, hogy ne menj neki másik kocsinak és ne bax el senkit...

 

Az meg, hogy mit tud és mit nem a skizofrén k*rva édes-m1 én sem kezdek el gyilkolni álmaimban, pedig nem nagyon tudok bennük gondolkozni.

Link to comment
Share on other sites

úristen, látszik, hogy fogalmad sincs a betegségről. de csak annyit mondok, hogy képzeld el azt a tényt, hogyha egyik napról a másikra vmelyik családtagod azzá válna, mert ezek előtte teljesen épeszű emberek, de később lesznek csak úgy azok, és elkövet vmit, és akkor megölnék ezért. pedig az a szerencsétlen nem tehet róla. én nem védem a gyilkosokat, csak meg tudom érteni az ő oldalukat. ha személyesen érintett vagy benne vagy közvetlenül vagy közvetve, mindjárt átformálódik az ember véleménye. és nagyon sok rejtett betegség van, ami csak úgy jön az emberben, pl. depresszió, mert ezzel is ölnek, és nemcsak másokat hanem magukat is az emberek. :(:(

 

UI: én sem örülnék annak ha egy elmebeteg megölné a hozzámtartozómat, de próbálom magam a helyébe képzelni, és fel tudom fogni a tettét, de bizti nem fogom vállon veregetni. ennél érthetőbben nem tudom mondani!

Link to comment
Share on other sites

csak elmegyógyintézet van, de ott is csak átmenetileg kezelik őket, és utána kirakják őket az utcára! az tény, hogy kapnak kényszergyógykezelést, de az csak átmeneti, és nem végleges! :(

Link to comment
Share on other sites

Na szal emberek!!! Szia Szipi!!! Ha pl visza bevezetnék a halálbüntetést akkor!! Most jönn a mondanivalóm. Ha utodom születik akkor szinte biztos, hogy ha valami történe velük (ami ne történyen!!!) pl valami szájbabaszok, faszopo, geci köcsög egy újal hozányulna a gyerekemhez akkor annak az embernek vége lenne az tuti!!!! Vagy ha meghalna a gyerekem egy másik felnőt ember (a halálbüntetés be van vezetve!!) miatt akkor tuti, hogy az a ember többet nem élne egy percet sem!!! Mert még a halálbűntetés elött megölném az biztos!!! Nem érdekelne ha utána engem is halálra itélnének!!! A lelkem megnyugodna, hogy megboszultam!!

 

Ha meg hozzánk valaki netalán betörne akkor tuti, hogy csak eggyet mondanék. Az mondanám csak, hogy most forduljon hátra és tépjen kifelé a házból adig amig a saját lábán ki bir menni!!!! Ha nem mene ki akkor tuti, hogy a kezét a nyaka köré csavarnám a lábát meg a dereke köré!!! A kis barátommal (baseball ütö!!) úgy megkezelném, hogy többet nem állna lábra az biztos!! Magánlaksértés!!! Felszólitottam, hogy hagya el a lakást, nem tete!! Magára vessen akkor. Ez a véleményem. Ja és ne feled Szipi skorpió vagyok!! :D:D

Link to comment
Share on other sites

a gondolatotok nagyon jók, csak az életben nem így mennek a dolgok! a valóság mást diktál, és a törvényekről már nem is beszélek. ;):(

Link to comment
Share on other sites

Tök egyszerűen kijelentitek, hogy legyen, pusztuljon az összes. De ez nem mehet így.

 

I. A bolondokról nem vitatkozok, a véleményem hasonlít szipiéhez.

II. Ez a dolog, hogy székbe/bitófára/stb. nem megoldás. gondolkodj el azon hogy a te rokonodat(pl fiadat) ítélik halálra, megvan a bizonyíték, minden. Te azt mondanád "Hát fiam, megtetted, és most meghalsz."

 

Egyébként miért is tiltották be? valami oka csak volt, nem?

Link to comment
Share on other sites

sziasztok! az alkotmánybíróság semmisítette meg, mert az emberi alapjogokkal ellentétes. B) szipi

Link to comment
Share on other sites

az a nagy helyzet, hogy a halálbüntetésnél nagyon sokmindent figyelembe kell venni. sokfajta életkioltás van. de gondoljatok arra, hogy vannak hivatásos katonák is, akik itt-ott(például a kabulban harcolók) kioltják "hivatalból" más emberek életét, mert nekik ez a foglalkozásuk. és akkor ezeket az embereket is halálra ítéljük?? afganisztánban és irakban is voltak magyarok, sőt vannak is, és nekik ez a dolguk. akárhonnan lehet példát hozni, és mindegyik emberölés. szóval mérlegelni kell ezt a dolgot, vagyis nagyon kell tudni szabályozni, és nem egyértelmű a halálbüntetés. és arról nem is beszélve, hogyha kivülállóak vagyunk akkor is teljesen másképp nyilatkozunk, és akkor is amikor érintettek vagyunk, vagy esetleg valamelyik hozzátartozónk. csak egy példa, hogy jusson eszetekbe amikor megkérdeztek egy utcán sétáló nőt a gyermekek gyilkolásáról, és elítélően nyilatkozott, aztán rá egy napra kiderült, hogy az ő fia volt a gyilkos, és akkor már rögtön másképp nyilatkozott, és másképp látta a dolgokat. tehát más volt érdekeltként a leányzó fekvése. tudom, hogy egy hozzátartozó elvesztése nagy agressziót hozna ki mindenkiből, és akkor elítéljük, de ha érintettek leszünk, akkor már mindent megmagyaráznánk. ezzel nagyon vigyázni kell. az éremnek nem egy oldala van. B) szipi

Link to comment
Share on other sites

Most komolyan, kik vagytok, hogy elvegyétek valakinek az életét? Igaz ugyan, hogy a gyilkosnak sincs joga hogy ezt megtegye, de te legyél több és ne tedd meg azt amit ő tett. vagy sokan mondják, hogy azt kell tenni velük, mint amit ők csináltak. azon gondolkoztál miben fogsz akkor különbözni tőlük? 1 dologban, te bosszúból csinálod ugyanazt. Higgyétek el nagyobb kín neki az ha bedugják egy 2*2 méteres némaszobába, 1 hét után már ő maga is bánni fogja amit tett teljes erejéből. a börtön lényege, hogy az elitéltek elgondolkodjanak mit tettek és nem mehetnek el. az hogy sok pénzbe kerül, arról annyit, hogy dolgoztatják őket rendesen, sőt...a jobbak még "vállalhatnak" munkát is. Szerintem egy kis pszihikai kínzás sokkal célrabezetőbb, mint csak úgy kegyelemből kivégezni valakit.

kicsit zavaros lett, de mégegyszer mondom, nem emberi dolog vérbosszú alapján ítélkezni.

Link to comment
Share on other sites

Senkinek ismétlem SENKINEK nincs joga mások életét elvenni mert senki nem játszhat Istent. Ha az illetö embert is ölt AKKOR SEM, mert ugyan olynok leszünk mi is. Azokat az embereket akik öltek helyette életfogytiglanra kellene ítélni rossz körülmények között egy magyányos cellába, mert egy gyilkosnak nincs lelkiismerete és a kikerlö bünözök 80% ujra ölni fog tehát egy börötn ráadásul olyan luxuskörülmények között csak továbbképzö. Itt a rács mögött tartáson a megfékezésen van a hangsúly és gondolkodjon el ezen nagyon sürgösen aki az IGEN re szavazott és hadja abba a cod ozást meg a többit mert egy emberi élet kioltása senkit nem jogosít "törvényes bosszúra".

Link to comment
Share on other sites

Ez bennem nagyon ambivalance érzést kelt!!

 

Egyrészt támogatom, másrészt viszont vkinek ez megváltás!! Inkább az ilyen TÉNYLEGES életfigytiglant kapjon!!Az sokkal rosszab mert tudja h a sitten kell meghalnia ;) !!! De azért 1-2 embert "szívesen" látnék a villamosszékben!

Link to comment
Share on other sites

Higgyétek el nagyobb kín neki az ha bedugják egy 2*2 méteres némaszobába, 1 hét után már ő maga is bánni fogja amit tett teljes erejéből.

 

Te miről beszélsz? Nem az lényeg, hogy mi a sz*rt bánt meg v. mit nem hanem, hogy megölt egy embert!

 

Itt a rács mögött tartáson a megfékezésen van a hangsúly és gondolkodjon el ezen nagyon sürgösen aki az IGEN re szavazott és hadja abba a cod ozást meg a többit mert egy emberi élet kioltása senkit nem jogosít "törvényes bosszúra".

 

Nem te fogod eldönteni, hogy mire szavazok és mire nem!

 

Ok, ha így látjátok kimegyek az utcára lenyisszantok néhány emberi fejet és azt mondom "Bocsi!"

Ha ez neked elég állok elébe! Nekem NEM!

Link to comment
Share on other sites

Igen mellett voksoltam, de persze csak azokat kellene főbe lőni akikre egyértelműen rá lehet bizonyítani h embert ölt, illetve olyan bizonyítékok vannak ellene amik meghamisíthatatlanok. Én úgy vélem így lenne helyes és még az adófizetők pénze sem bánná. Mivel így nem kellene életfogytig eltartani a rabot! Ez az én véleményem mondhat bárki bármit. A kis cigány gyerek aki felgyújtotta azt a lányt Makó mellett azt is szépen bedarálnám...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...