Jump to content
PirateClub.hu

Palacsinták


THX
 Share

Recommended Posts

a cukros-citromos a legjobb, meg a hortobágyi!! :D:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Hozzávalók:

 

8 db palacsinta tészta

40 dkg darált pörkölthús

15 dkg csirkemáj

10 dkg gomba

1 kis fej vöröshagyma

bors

majoránna

ízlés szerint 4-5 dl barnamártás

liszt

tojás

és zsemlemorzsa a panírozáshoz

étolaj a kisütéshez

 

A darált pörkölthússal megtöltjük a palacsintákat. A széleket behajtogatjuk, kis párnákat készítünk.

Bepanírozzuk és forró olajban kisütjük. ( addig kell sütni amíg a panír meg nem sül) A vöröshagymát kis kockákra vágjuk, üvegesre pirítjuk, beletesszük a felkockázott csirkemájat és a szeletekre vágott gombát. Sóval, borssal és majorannával ízesítjük. Amikor megsült akkor hozzákeverjük a barnamártást. Tálaláskor a tányérra merjük a ragut és arra helyezzük a rántott palacsintát.

 

Jó étvágyat :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

sziasztok! én a nutellásat szeretem a legjobban, de lecsúszik a kakaós, lekváros, túrós, és ami nagyon fincsi, az a mákos-barakclekváros keverékes! kóstoljátok meg. írtó fincsi. szipi :lol::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Mar csorog a nyalam.Nekem mindegyik palacsinta bejon jo kiveve az a spenotos.Mondjuk nem probaltam meg de igy elso hallasra nem tul guszta.A hortobagyi husos palacsinta valoban eloetel de ki mondta h csak desszertekrol lehet beszelni???Es egyebkent nekem is nagyon izlik bar a lekvarosoknal nekem az erdeigyumis a legjobb.De amugy k**va mindegy mert mindegyiket imadom!!!

Link to comment
Share on other sites

Szinte végtelen a variációk tárháza :) Nekem a kedvencem a kakaós tejfölös, a fahéjas, a lekváros, a túrós, a rakott palacsinta amikor több töltelék van egybe: dió, lekvár, túró, kakaó. Most már nagyon megkivántam egy tál palacsintát, pedig egyszálbelü vagyok :D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

hozzávalók:

5 db tojás

10 dkg liszt

4 dl tej

6 dkg cukor

6 szem alma

fahéj

olaj a sütéshez

 

elkészítés:

egy tálba reszeld bele az almát,keverj hozzá 2 dkg cukrot,és egy kis fahéjat.

egy másik tálba,tedd bele az 5 tojás fehérjét,2 dkg cukrot,és verd fel,míg kemény nem lesz a hab.

egy harmadik tálba dobd bele a tojások sárgáját,a lisztet,a tejet,2 dkg cukrot,és keverd csomómentesre.lehet,hogy picit hígnak tűnik,de ezzel ne törődj,mert ebbe kell még belekeverni a felvert tojásfehérjét.

bátran keverd össze,nem baj,ha összetörik a tojáshab.

 

sütés:

palacsintasütőben kell sütni,de a tésztának csak az egyik felét süsd meg,a másik fele sütés közben úgyis átfő,úgyhogy nem marad nyers.

egy tányérra csúsztasd rá,úgy hogy az a fele legyen felül,amit nem sütöttél át.

erre tegyél egy adag reszelt almát,aztán jöhet rá a következő palacsinta,arra megint egy adag alma,és így tovább.

az utolsó palacsintát úgy tedd a tetejére,hogy annak a sült fele legyen felül.

 

jah és még egy jó tanács:lassú tűzön süsd,és akkor az alja nem ég meg,viszont szépen átfő a teteje,de habos marad.

 

az egész úgy fog kinézni,mint egy palacsintatorta.cikkekre vágva kell tálalni.alma helyett lehet tölteni bármilyen pudingal is,csak a szokásosnál kissé sűrűbb pudingot csináljatok,mert különben kifolyik belőle.

várom a véleményeket :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...