Jump to content
PirateClub.hu

Processzor Tuning


Recommended Posts

Hello!

Tudom h ez nem proci tuning de ebbe a topicba mindig írnak!

Olyan kérdésem lenne h szerintetek mitől van az h a 667 Mhzes RAMom csak 331 Mhzen megy?

Az alaplapom kezeli a DDR2-t 800 Mhzig! BIOSba beállítottam 667esre! Ötlet?

1 Gbos RAM Samsung!

Egyszerűen mondva a memóriád DDR2 (tehát Double Data Rate 2), ezért 2-vel kell megszorozni a memóriád órajelét. Így jön ki a 667-hez közeli érték.

 

Tehát nyugi, nincs gond ;)

Link to comment
Share on other sites

Kedves TigerMaster !

 

1, Ahhoz, hogy a half life 2 -episode two játék tökéletesen menjen mást nem kell tenned, mint hogy vásárolj VGA kártyát / véleményem szerint, ha nem akarsz túl sok pénzt belefektetni, elegendő lesz egy NVidia 8600GT is /

 

2, Általában egy memória modul rendelkezik egy bizonyos teljesítménnyel / időzítések, freki / , ha az időzítéseket szorosabbra / kisebbre / állítod, akkor az a freki rovására fog menni, viszont a freki növelésével, ill. az időzítések alapon hagyásával nagyobb sikert érhetsz el. Ezért javaslom, hogy ne bántsd a memóriát, egyébként is elég gyors, és nem lenne semmi változás jelen esetben, max. a betöltési idők rövidülnének, de ezt nem panaszoltad.

 

3, A procihoz sem érdemes addig nyúlni, amig nem vásárolsz egy használható VGA kártyát. A proci magfeszültségét csak a legvégső esetben kell növelni tuning esetén, ui. csak az FSB növelésével is el tudsz jutni a proci határfrekiéjig a legtöbb esesben, amit csak drasztikus beavatkozással lehet növelni /jelentős hűtés, jelentős magfesz növelés/ . A hivatalos szorzót szoftveresen nem tudod növelni, gondolom a proci fém sapkáját nem akarod leoperálni, és egyéb műveleteket végezni a nyáklapján, egyébként is felesleges a fentebb írtak szerint.

 

4, a táp teljesítmény szempontjából határeset

 

Üdv.: Dadus

 

Link to comment
Share on other sites

Szia balintka89 !

 

A korábbi tuning problémádra reagálnék ismételten. A beállításoknál az "Ignored" szó jelentése = nem vesz figyelembe, mellőz, azaz vélhetőleg nem foglalkozik vele a BIOS. Esetleg egy BIOS frissétés lehet, hogy megoldána a problémádat, Vcore fesz emelés, de nem biztos.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Szia balintka89 !

 

tkrisz-nek igaza van, egy DDR memó modul gyakorlatilag a megadott érték felével megy, csak azért mondják rá pl. hogy DDR2 800, mert a digit technológiában úgymond élvezérlés van, azaz a DDR memóknál a le és a fel menő éllel is vezérelnek. Egyébként, ha a géped fel tudod rakni egy szünetmentes 220V-ra , akkor nem veszélyes a BIOS frissítés, már ha van frisebb verzió /és jobb a szempontodból, mint a régi / .

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Háát köszi Dadus! A BIOS frissítéshez igazán nem értek meg nem is akarok m hallottam h ha elrontom akkor vége a gépnek! Úgyh nem tom!:S

ajánlom figyelmedbe:

http://www.pcworld.hu/story.php?sid=9704

(3 oldalból áll)

 

(mikor meghúztam a procim, a gépem nem kapcsolt be, a configom:

Abit KN9 Ultra

AMD Athlon X2 4200+ (2200mhz)

2*1GB Kingmax DDR2 800

Asus Extreme 6600GT 256mb

LC power 550W

 

2400mhz-ig szeretném felhúzni, ami szerintem nem sok, de mivel nem kapcsolt be a gép, így nemtudom mi van.

11*200-on volt az órajel, én átraktam 11*220-ra de ekkor már nemkapcsolt be, feszültséget és hasonlókat nem állítottam, nemtudom kellett e volna

megköszönném ha valaki tudna tanácsot adni, hogy elérjem a 2400mhz-t :D)

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Szia mark01337 !

 

A következőt kell tenned a BIOS-ban:

 

SoftMenu Setup

CPU Operating Speed > User Define

CPU External Clock (MHz) > ezt növeld 200-ról 5MHz-es lépésenként, és mindíg tesztelj egy erős játékkal, hogy stabil-e, ha igen tovább növelhetsz

Multiplier Factor > x11

PCIe Clock > 100MHz

Advanced Chipset Features

K8 <-> MCP55 HT Speed > 800

HT Spread Spectrum > Disabled

ha ezekkel a beállításokkal sem megy kb. 2,5GHz-re, akkor tedd az alábbiakat:

 

Multiplier Factor > x10

DRAM Configuration

DRAM Timing Selectable > SPD, majd utána Manual

DRAM Clock > DDR2 667

 

Mindezek közt ellenőrizd a CPU és memóriák hőfokát !

 

Ha mégsem éred el a kb. 2,5GHz-et akkor írd meg a stabil tuning adatait

 

Üdv.: Dadus

 

Link to comment
Share on other sites

Szia Schofied !

 

Utána néztem az alaplapnak, hát nem egy kifejezetten tuningra való deszka. Az alaplap az AMD Athlon, Athlon XP és Duron procikat támogatja. A tuning reményében az alábbiakat kell tenned a BIOS-ban:

 

Advanced

CPU Host Frequency > Manual

DRAM Frequency > Auto

Spread Spectrum > Disabled

Chipset Configuration

DRAM CAS Latency > Auto

 

Az FSB-t szerintem 2Mhz-enként növeld, és közben ellenőrizd a CPU és a memória modulok hőmérsékletét, hogy ne legyenek túl melegek. Ha nem megy tovább a tuning, akkor vedd lejebb a memória modulok sebességét / DRAM Frequency/ pl. ha DDR400-asod van, akkor DDR333-ra /166MHz/ . Ha így sem megy feljebb, akkor itt a vége, és vedd vissza a memória beállítást.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

A spread Spectrum Endabled-en volt több ugy ahogy írtad ,át állítottam de miután neki áltam vinni fel fsb-t semmi sem történt :lol: csak 186-nál már nem kapcsolt be <_< aztán tápkábel ki kis várakozás és vissza állítottam .

De most vagy a proci szopat vagy az alaplap mert ez gáz ,hogy nem tudok huzni rajta semmit sem.

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Hát ez elég gáz. A biztonság kedvéért Jump-ereld át az alaplapon 166MHz-ről 133MHz-re az FSB-t és nézd meg, hogy változott-e a proci frekije, nehogy csak szívasson a BIOS. Egyébként az FSB biztos fentebb ment, ui. kiakadt 186-nál, ami azt jelenti, hogy a 37,2MHz-et nem bírta valszeg a wincsi /busz sebesség hivatalosan 33MHz/ .

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Szia Schofield !

 

Most akartam javasolni, hogy próbáld meg a szorzót állítani,de miután belenéztem a BIOS-ba láttam, hogy erre nincs mód /ui. nekem is volt Thoroughbred magos B Stepping-es procim, amely szorzózár mentes volt/ . Ezekután mást nem tudok mondani, hogy Abit alaplapot kell venni /nekem már több is volt, és tuningra tökéletesek, bár az ASUS hívőknél újabb piros pontot szerzek/ . Hát ennyi !!

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Szia momo2828 !

 

A Spread Spectrum az elektromagnetikus zavartatást csökkenti, ui. ez a digit jelek formáján változtat véleményem szerint, így éri el a célját. Viszont ez a jelformálás rossz hatással van a tuningra.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...