Jump to content
PirateClub.hu

Processzor Tuning


Recommended Posts

Szia !

 

OK, értem, de szerintem nem tesztel a BIOS, hanem egy előre gyártott algoritmus szerint fogja növelni a feszültségértékeket, tehet a biztonság jegyében előfordulhat, hogy magasabb értékeket fog állítani, mint ami szükségeltetne, amiből következik, hogy hamarabb fog magasabb hőfokot elérni a CPU, ami csökkentheti a tuning végét. Így működik a 'System Memory Multiplier' 'Auto' értékre állítása is, mint ahogy korábban írtam.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Szia replica !

 

Az alatt, hogy behalt a gyári hűtő, azt érted, hogy nem forog a ventillátora ? Amennyiben igen, akkor szedd le a hibás ventillátort, vidd be egy számtech boltba, hátha tudnak adni egy megfelelőt (rögzítés, fordulatszám, csatlakozó) . Esetleg próbáld meg átrakni a te hűtőd ventillátorát.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Konkrétan az volt hogy haver leszedte a hüttőt és a műanyag leszorítót sikeresen eltörte :D

 

 

 

 

 

Nah összeraktam az új configot Win xp fel és ez fogad:

 

a processzort az Everesz és a Cpu-Z 2ghz-es nek látja a windows rendszerrészben meg 3 ghz?

 

 

 

Üdv: Replica

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Sziasztok,

szeretnék tanácsot kérni hogy kb. mennyit lehetne kihozni a gépemből.

- X2 5000+ Black Edition (szorzózár-mentes) jelenleg 3Ghz-en ketyeg (alap: 2.6 Ghz) eddig csak a szorzót emeltem 15-re. Azt viszont már nem tudom feljebb tenni.

-Hűtés: Arctic Cooling Freezer 64 Pro

-2GB Kingmax DDR2-800 @ 400Mhz-en

-MSI K9N Neo V2 nForce 520 (AMI BIOS)

 

Lehet még vmit kifacsarni ebből? :rolleyes:

 

Replica: a hűtő foglalata nekem 2x törött le úgy hogy hozzá se nyúltam. Most kicserélték harmadszorra de most már fogja a gyorskötöző is :lol:

 

Na megtaláltam a megodást, plusz feszültség és a 3.3-3.4 GHz is megvan szorzó állítással.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Kis segítség kéne

Adott egy P35ds3l lap, tuningolgattam, de nem is ez a lényeg, lecseréltem a memót 800-ról 1066-osra és innentől kezdve letíltott mindenféle tuningot. Persze visszaraktam a régit de már azzal se engedi, hiába adtam feszkót a memónak, nem izgatta fel. Hiába kapcsoltam ki a c1e-t és az eist, pont nem érdekli :( frissitettem biost, tuning még mindig sehol, próbáltam kisebb tuninggal is, próbáltam úgy, hogy csak a proci megy gyorsabban, a memó 800-on, próbáltam másik procival, de semmi.

már nagyon sokat sírtam :( segítsetek plízzz!

Link to comment
Share on other sites

Szia Dadus!

 

Mindent enged átírni, és akkor még mutatja is az eredményt, sőt a bios meg is tartja a beállításokat, de újraindításkor már az eredeti frekit írja ki.

Config:

P35-ds3l

2160@3g ha éppen akarja :)

2X1g kingmax 1066

8600gt

samsung750

samsung sata dvdrw

macron 400w

 

és már volt egyszer ilyen próblémám egy 965-el és egy másik proccal de ott se jöttem rá :(

ez valami gigabytos sajátosság lesz :D

Link to comment
Share on other sites

Szia rst1000 !

 

Azt próbáltad már, hogy lehúzod a tápot a gépedről, majd az alaplap gombelemét kiveszed, és kb. egy perc múlva visszarakod. Amennyiben 1066-os memóriát használsz oszd vissza kb. 800MHz-re Auto beállítás mellett, és utána kezdj bele a CPU tuningba.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Hali !

 

Amit most írok, azzal lehet, hogy nem mindenki fog egyetérteni, ui. ha jól emlékszem valaki(k) már emlegettek 3GHz-re felhúzott Brisbane magos AMD procit, de én a következőket jegyezném meg. Amennyiben ellátogatsz az AMD honlapjára, láthatod, hogy az 5000+ a leggyorsab Brisbane magos proci. Ettől fölfelé csak 90nm-es Windsor magos procik vannak egészen 3,2GHz-ig. Ebből az következik, hogy vélhetőleg valami gond van a Brisbane maggal, mivel csak 2,6GHz-ig gyártják, és tovább foltozták a 90nm-es technológiát, másrészt én sose venném meg az adott magos prociból a legerősebbet, mivel az a legdrágáb közűlük, illetve azt már nehéz tuningolni, kivéve talán az erre a célra kiadott tuning procikat /szorzózár mentes/ . Továbbá a DDR2-es KingMax memóriák nem éppen a legideálisabbak a tuninghoz, de más nincs ez is használható. Az MSI eszközöket nem csípem, mert általában drágák, és a minőségükkel is lehetnek gondok. A konkrét alaplapnak utána nézek és majd jelentkezem.

 

http://www.ipon.hu/?art=55&page=6

No comment.. :)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Comment.

 

Természetesen egy elektronokai alkatrész esetében sok tényező befolyásolja annak teljesítményét. KingMax memória modulból is van több típus, és azonos típusok között is lehet eltérés. Másrészt felmerül egy alkatrész teljesítményének mérési módszere is. Szép dolgok a szintetikus tesztek, de azért én jobban szeretem, ha életszerű szaga van egy teszt sorozatnak ( játék, alkalmazás, és természetesen nem 10 perces vizsgálat ) . Mindazonáltal nem akarom a földalá döngölni a márkát, nekem is volt KingMax-om, igaz DDR1-es, és azok is jól húzhatóak voltak, legalábbis Auto időzítések mellett.

 

Üdv.: Dadus

 

Ui.: A teszt 2007.04, a hozzászólásom 2007.12, most 2008.04.

Link to comment
Share on other sites

Szia Dadus!

 

Csináltam előszőr bios reset-et, majd frissítettem is, ezért nem éreztem szükségét az általad emlitett procedurának, de azért megpróbálom.

a vicces az, hogy a lap alapból 800-asnak ismeri a memót ezért nem kellett visszavennem, mert onnan indul igy is. Sőt nem tudom, hogy ez hiba-e de a bioson belül a procinak alapból 100-as fsb-t ad és szépen ki is írja 9X100=900Mhz. Ezek az auto beállítások. De a gép már rendes fsb-vel indul, ilyet még nem ettem :D

 

ja és a kingmax 2gb ddr2@800 alapfeszen simán ment 900-on, és nem ez az első a kezemben ami ennyire jól tuningolható

 

Ezer hála és köszönet DADUS!

Bevált a teljes áramtalanítás!

Megy minden szépen és most nézzük meddig megy a 1066-os kingmax...

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hi kita100 !

 

Nem akarok öntelt lenni, ez nem az én területem, de ha gondolod utána nézek. Véleményem szerint, ha nem akarsz extrém tuningot, akkor nézd a CPU hőmérsékletét, amennyiben nem haladja meg a 60 Celsius fokot terhelve, akkor nem muszály hűtőt váltani. Ajánlom Psion 'barátomat' , aki, úgy láttam, jobban jártas ezen a területen. Jól ért a témához, bátran fordulj hozzá.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Hy Dadus!

A Zalman CNPS 8700 LED jó hűtő szerinted?

Ha tudsz jobbat akkor mond!Kb 11-12k van rá.Tuninghoz kell mert nélküle nem akarok 3.ghz-ig menni 2.7-ről

 

 

Kicsit megkésve, de azért válaszolok. Ár/érték arányban sajnos nem éppen jó választás ez a Zalman. Ha ennyi pénzt szánsz érdemes hűtőre, érdemes a megnézni a

 

 

Thermalright Ultra-120 (kb 12K),

 

 

Scythe Infinity (kb. 11K),

 

 

Noctua NH-U12 (kb. 12K),

 

 

Coolermaster Hyper 212 (kb. 8K)

 

bordákat (természetesen mindhez jár hűtőventillátor). Itt találsz egy összehasonlítást a 8700 Zalman-ról:

http://www.frostytech.com/articleview.cfm?articleid=2243&page=4

 

ps.: köszönöm a dicsérő szavakat Dadus. :)

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Konkrét leírást, és előre is köszi a segítségedet Dadus.

 

Az elméleti fejtágítást a vizsgaidőszak utánra hagynám. :)

 

A melegedéssel remélem nem lesz gond, mert "XIGMATEK HDT S1283 120mm /775,AM2,939,754/", vagy "Zalman CNPS 9700 Led" lesz a típusa a proccesszor hűtőmnek, persze ebben is adhatnál tanácsot.

Link to comment
Share on other sites

Szia Thalesz1987 !

 

A következőket kell tenned a BIOS-ban:

 

PC Health Status alatt

CPU Smart FAN Control > Disabled

MB Intelligent Tweaker(M.I.T.) alatt

Robust Graphich Booster > Auto

CPU Host Clock Control > Enabled

PCI Express Frequency (Mhz) > 100

C.I.A.2 > Disabled

Performance Enhance > Standard

CPU Host Frequency (Mhz) > ez alapon 333, emeld 12-sével, minden emelés után ellenőrizd a proci hőmérsékletét (lehetőleg 60 Celsius fok alatt maradjon terhelés alatt) és tesztelj erős 3D játékkal vagy teszt progival, ha minden OK, akkor folytathatod az emelést a kívánt értékig (3GHz>375, 3,1GHz>388)

A többi beállítást hagyd úgy ahogy van

Amennyiben gond van ( vagy/és ) :

System Memory Multiplier (SPD) > vedd kisebbre az értékét, hogy csökkenjen a memória frekvenciája

CPU Voltage Control > emeld a lekisebb értékkel

FSB OverVoltage Control > emeld a lekisebb értékkel

(G)MCH OverVoltage Control > emeld a lekisebb értékkel

 

Sok sikert !

 

Üdv.: Dadus

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...