Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

Valahonnan meríteni kell, nem lehet csak úgy új skálákat feltalálva zenét alkotni, thát vmilyen alapokra támaszkodik egy zene.A rockban és bluesban sokat használt pentaton skála pl ősi eredetű.Ettől nem lesz még rosszabb.Nem is igazán attól válik nagy alkotássá hogy klasszikus elemeket használ, hanem attól hogy hogyan használja.Ha vki nem tud egy skálát használni, akkor az hiába származik innen onnan, semmit nem ér vele.Mindenképpen szükséges a zenei tudás.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Azért szerintem, ha egy DJ-t megkérdezel, hogy mi az a pentaton, szerintem visszakérdez, hogy mikori program :D Nem sokat tudhatnak a zenéről. Sokan mások se, de az elektronikus zene ma már kifejezetten a piálásra, "gumiember játékra" való. Szerintem semmi másra.

Link to comment
Share on other sites

A kérdés csak az, hogy valóban egy Pain of Salvation-höz, egy Ayreon-hoz vagy egy Dream Theater-hez akarjuk hasonlítani az elektronkius zenében utazókat. A másik oldalon mondhatnám, hogy ott van Rob Dougan, akinek az egyik számát biztosan ismeritek (Mátrix betétzene volt). De azt már kevesebben, hogy komolyzenét komponál, illetve olyan előadóktól merít ihletet, mint pl. a Led Zeppelin. Valószínűleg tudja, mi az a pentaton skála. DJ Laci valószínűleg nem tudja, de nem is az élharcosok közé tartozik az elektronikus muzsikában.

 

Legjobb esetben is csak átlagos képességű DJ munkáját hallhattátok eddig, mivel a többség azt hallgat. Így nem tudjátok, hogy mik a jobban sikerült darabok. Azok, akik a rockot tartják értelem nélküli üvöltözésnek pedig valószínűleg csak a nagy átlag rockzenéjét hallották (amiket szerintem még mi, tájékozottabb "műkedvelő" rockerek sem tartunk jónak).

 

Ne becsüljük le más munkásságát, és mellőzzük a sztereotípiákat, mert még az esélyét is eldobjuk, hogy megismerjünk valami jót a másik zenei stílusból.

 

Ettől függetlenül a szavazatom a Rock-é, mert számomra egy Octavariumnál vagy egy Dea Pecuniae-nál jobb zenét még nem alkottak. De ezt a szavazást ne tekintse senki kijelentésnek, miszerint a Rock jobb. Csupán a fórumon több embernek tetszik.

Link to comment
Share on other sites

A másik oldalon mondhatnám, hogy ott van Rob Dougan, akinek az egyik számát biztosan ismeritek (Mátrix betétzene volt). De azt már kevesebben, hogy komolyzenét komponál

jó, de ez nem rock vs komolyzene topik.szóval érted mire célzok?

Link to comment
Share on other sites

jó, de ez nem rock vs komolyzene topik.szóval érted mire célzok?

 

Te nem érted sajnos.

Ha egy DT számot hallgatsz, amiben vannak vonósok, attól az még nem lesz komolyzene. Ugyanez van ebben az esetben is. A számaiban rengeteg komolyzenei elem van, de több benne az elektronikus hangzás. Ebből következik, hogy elektronikus zene.

Link to comment
Share on other sites

A DT-nek az a lemeze, ahol szimfonikus zenekarral játszik számokat = symphonic prog metal, tehát szimfonikus elemekkel tarkított zene, lényegébe akkor klasszikus elemekkel rendelkező lemez. Mivel a klasszikus zene az, ahol csak szimfonikus zenekar játszik, így nincs miről beszélni tovább.

A Yes-nek a Magnification lemeze egy kimondottan direkt szimfo prog rock lemez, akkor is jó lenne, hogyha maga az együttes nem játszana rajta (mondjuk ez így nem teljesen igaz, mert ketten alkotnak egy egészet ;)), mivel elég nagy részét a szimfo zenekar teszi ki. Viszont az ilyen lemezeket nehéz megközelíteni, nem nagyon hallottam még ilyet, akadmég pár szimfo prog banda, de a Yes mindig kitűnt közülük, olyan jól bele tudák építeni a zenéjükbe. Sőt, ha azt nézzük a Steve Howe gitárosnak rengeteg klasszikus darabja van vagy a Yes lemezeken vagy szólóban, az mondható simán klasszikus zenének.

Link to comment
Share on other sites

Valamit muszáj megkérdeznem a disco zene készítésével kapcsolatban...

Ha letöltök egy Fruit Loopsot, ugyan azt meg tudom írni mint a legnagyobb dj-k... rengeteg effekt, hang, stb benne van abban a programban... jó párszor elszórakoztam vele, igazán laza dolgokat össze lehet hozni... és ha több időt szentel rá az ember, bármit meg tud írni... ráadásul nem is valami bonyolult...

 

Szóval a kérdés: mitől lesz zenész egy dj ha otthon egy üveg sör mellett ugyan azt / vagy jobbat / megír egy átlagos ember akinek van egy csepp hallása a zenéhez? Nem kötekedésből kérdezem, hanem kíváncsiságból és persze azért mert nem vagyok annyira otthon ebben a témában...

És létszi senki se mondja nekem, hogy "ha olyan nagy a szád akkor mutass egy számot amit te írtál", mert tényleg... Te is képes vagy rá, csak egy számítógép, egy hangfal, meg a program kell hozzá... :D nomeg egy kis idő...

 

Szerk: azért hogy ezt alátámasszam valamivel :D

http://www.youtube.com/watch?v=9Bk9I3ott3Q&feature=related

Link to comment
Share on other sites

A zene minőségét nem az adja, hogy mennyi ideig tart elkészíteni, vagy az, hogy mennyit kell tanulni az adott hangszeren való játékot. Attól még, hogy valaki összedob egy patternekből felépülő számot még nem teszi őt zenésszé. Ebből következik hogy a legtöbb DJ nincsen ebben a stádiumban. Akik elértek odáig, azoknak a munkáit már nem lehet csak úgy összedobni.

 

Horty: egyfelől egyetértek azzal, hogy nem lehet a példáim tisztán az elektronikus zene műfajába besorolni, és így valóban nem a legjobb példák egy stílus zeneiségének bizonyítására. Viszont ha túlzottan szétszedjük a műfajokat, akkor önmagában sincs ilyen stílus, hogy elektronikus zene. Vannak válfajai. Mint ahogy olyan, hogy rock, olyan sincs nagyon.

Link to comment
Share on other sites

Te nem érted sajnos.

Ha egy DT számot hallgatsz, amiben vannak vonósok, attól az még nem lesz komolyzene. Ugyanez van ebben az esetben is. A számaiban rengeteg komolyzenei elem van, de több benne az elektronikus hangzás. Ebből következik, hogy elektronikus zene.

Hm... akkor viszont te fogalmaztál rosszul, mert azt írtad hogy

komolyzenét komponál
Link to comment
Share on other sites

De egyébként mi az a Sensation? Mert már egy csomó elektronikus zenét hallgató ismerősömtől hallottam, hogy ilyen jó meg olyan jó. Ez olyan, mint a metálosoknak a Wacken, szóval a "leg"?

Link to comment
Share on other sites

Nem tudom mi az a Wacken, de kb igen, a "leg". Amsterdam Arena, legalább 40 000 férőhely, 5-6 DJ, gyönyörű díszlet, és fénytechnika, nagyszerű zene, és mindenki fehérbe van. A Blacken meg -marha nehéz kitalálni- mindenki feketébe.

 

http://www.youtube.com/watch?v=lsmv_nvqyQs

 

Ez a tavalyiból egy igen rövid összeállítás az idei évre kedvcsinálónak.

Link to comment
Share on other sites

Azért szerintem, ha egy DJ-t megkérdezel, hogy mi az a pentaton, szerintem visszakérdez, hogy mikori program :D Nem sokat tudhatnak a zenéről.

Attól, hogy valaki DJ, még nem biztos, hogy 0 zenei tudása van.

 

Sokan mások se, de az elektronikus zene ma már kifejezetten a piálásra, "gumiember játékra" való. Szerintem semmi másra.

Egy zene nem attól lesz jó, hogy elektronikus vagy rock, mert minden oldalon vannak silány zenék. Elkerülhetetlen, hogy ne bukkanjon fel egy rossz rockbanda, vagy egy béna "DJ", ez mindig így lesz.

Link to comment
Share on other sites

Weedee, nagyon igazad van, és ez a szám... :lol: Mondjuk nem nehéz elhinni hogy tényleg így készül az ilyen, sőt...

 

OFF: azt tudtátok hogy Szója boy vagy kicsoda egy ilyesmi program trial változatával csinálta meg az egész albumát?

Link to comment
Share on other sites

csak én nem hívom zenének mint pl Bethowen, Motzart, BB King, Elvis, vagy más zenéjét. Mert nem az.

akkor azt hiszem innentől minden hsz-ed tárgytalan.. beszélsz itt intelligenciáról, a zenei hozzáértésedről, de egy Mozart vagy Beethoven nevét nem tudod leírni. közöd nincs semmiféle zenéhez..

 

De egyébként mi az a Sensation? Mert már egy csomó elektronikus zenét hallgató ismerősömtől hallottam, hogy ilyen jó meg olyan jó. Ez olyan, mint a metálosoknak a Wacken, szóval a "leg"?

igen, a legalja. a kezdetekkor egy igényes trance rendezvény volt hatalmas nézősereggel és igazán jó zenével.. aztán kitalálták, hogy ebből akarnak meggazdagodni és elkezdték utaztatni az egészet. na azóta úgymond egy "poprendezvény" az igénytelen tömeghouse zenével-(jól jellemzi az egészet, hogy nálunk Hamvai "dagadt disznó" PG és Bárány "térdre g*cik" Atilla is játszott)

sajnos a pénz nagy úr, ezért az igényes zenét le kellett cserélni a tömegzenékre. nagyon-nagyon ritkán lehet találni igényes dj-t a line-up-ban, őket is általában úgymond a "levezető részre" teszik, szóval bőven hajnali 4 után, amikor már fogy a nép. szégyen. és nevetséges pénzeket kérnek el ezért.. simán kiadnék 15-öt érte, ha tényleg olyan dj-k lennének akikért megéri. idén nem voltam hajlandó ezt megtenni, mert bár volt egy dj aki érdekelt volna, de 15 ezret nem adok azért a 2 óráért, meg az előtte való több órás vergődésért a hulladék zenékre..

mondjuk úgy, hogy mostanában már nem egészen az elektronikus zenéért rajongók vannak kinn, hanem a divatemberek.

Sensation sorozatból egyedül még a Black maradt többé-kevésbé igényes zeneileg (nagyon erősen rétegzene), mert megtartották Amsterdamban és nem indult turnéra..

 

Ravenspike-nak meg full riszpekt, mert úgy tűnik egy rock zenét hallgató ember is tud normálisan véleményt alkotni. (vélemény /= a másik zenéjének becsmérlése)

Link to comment
Share on other sites

Szerintem akkor is jó, régen is jó volt, most is az, nem a levegőbe beszélek, mert az összes megvan gépen, mindegyik White és Black. Nekem mindkettő tetszik, függetlenül attól hogy 2001-es, vagy 2008-as.

Nekem Benjamin Bates szettje a litván White-on, és Erick E szettje a lengyelen nagyon tetszett... Sőt a tavalyi preparty-n is Erick E volt, az is nagyon jó volt, pont tegnap hallgattam. Mondjuk mindhármat tegnap hallgattam, de végülis nem lényeg.

Link to comment
Share on other sites

Jútúbon tegnap belehallgattam egybe, talán 2007 vagy 2008as (nemtommár).... ééésháááátööö .... :D szvsz majdhogynem scooter szint.

Amikor a még alig összeszokott bandámmal jammelünk, az jobban hangzik, szórakoztatóbb, változatosabb, mint amit láttam abban a sensation videoban.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...