Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Igen az engem is zavar, hogy sokan még azon a szinten vannak hogy metál = üvöltés, nagy zajjal a háttérben.Azoknak kb csak annyit mondok hogy hallgassanak pl egy kis Maident, és ha az illető tud úgy "üvölteni" mint Bruce Dickinson és olyan "zajt" csinálni mint Adrian, Dave, Steve, Nicko, és Janick akkor tapsolok, és igazat adok neki.

Bár őszintén szólva annyira nem is nagyon érdekel, hogy valaki ennyire mélyponton van zeneileg.Az ilyenekkel úgysem lehet megértetni, mert az IQ juk nem haladja meg az 50 et a hsz-eik pedig valahogy így néznek ki:

"Fúúúúúúúj sok hosszú zsíros hajú b*** rokkker!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!én nem szeretem a rokkot!!!!!!!!!!!Tiesto 4everrr!!!!4!!!44" :D

Mert ez az, amit ők hallanak mindenhol. De ennek oka van. Ez nem az ő hibájuk, hanem azé a sok töketlené, akik ilyen üvöltés+háttérzaj bandákat hallgatnak és ezeket mutogatják mindenhol mindenkinek. Meg a metalon belül, valamiért, többnyire az ilyen bandák alkotják a mainstream réteget, és ezeket lehet hallani mindenhol, ahol szóba jön a stílus. Speciel én most az amerikai nu metal bandákra gondolok. (Slipknot, Korn pl.) De szerencsére ezek már kezdenek eltűnni.

Meg mondjuk a metalnak ez volt a lényege, amikor kitalálták. Legyen hangos, zúzós, kemény stb. Csak aztán később szerencsére megjelentek az olyan együttesek is, amelyek inkább a zenei igényességre helyezték a hangsúlyt, de ezek többnyire nem is lettek annyira híresek. Bár az utóbbi időben talán mintha fordulna a helyzet, az igényesség kezd az előtérbe kerülni.

Link to comment
Share on other sites

Nekem alig van rokker haverom . Legtöbb "haverom"-nak az a zene hogy 1-2 hangeffekt megy 10 percig ugyanabban az ütemben , hát engem a végén már inkább idegel , ők meg ezt élvezik hmm... Egyébként a szőrös kabát tényleg nagyon homogénezett XD.

Link to comment
Share on other sites

Igen, de a metál lehet úgy is hangos, zúzós és kemény, hogy ezek mellett igényes is.Végülis vegyük figyelembe az első bandákat akiknél megjelent a metál (bár még nem teljesen volt az) pl a Black Sabbath.Igényes zenét nyomnak.A nu metal vitte el abba az irányba a műfajt, hogy csak zúzda drop d hangolás, drop c meg hasonlók, és emellett ordítozás.Az emberek pedig ezt egybemosták a metállal.Pedig a kettő nem ugyanaz.Ma kb ott tartunk mint ez:

http://uk.youtube.com/watch?v=utT0lLC6d5Q

élvezhetetlen szemét.De ez már nem is nu metal.

Link to comment
Share on other sites

Igen, de a metál lehet úgy is hangos, zúzós és kemény, hogy ezek mellett igényes is.Végülis vegyük figyelembe az első bandákat akiknél megjelent a metál (bár még nem teljesen volt az) pl a Black Sabbath.Igényes zenét nyomnak.A nu metal vitte el abba az irányba a műfajt, hogy csak zúzda drop d hangolás, drop c meg hasonlók, és emellett ordítozás.Az emberek pedig ezt egybemosták a metállal.Pedig a kettő nem ugyanaz.Ma kb ott tartunk mint ez:

http://uk.youtube.com/watch?v=utT0lLC6d5Q

élvezhetetlen szemét.De ez már nem is nu metal.

 

Hát ez tényleg valami rakat hulladék . LOOOL :DD

Link to comment
Share on other sites

Nyilván nem a stílus legelső bandáira gondoltam ezzel, mert azokra tényleg nem lehet mondani, hogy zeneileg igénytelenek lennének =)

Sokkal inkább arra az időszakra, ami azután jött, a death- és black metal megjelenése. Ezeknek az együtteseknek a nagy százaléka már ide tartozik. (Kivétel persze van, még mielőtt valaki letámadna.) És aztán jelent meg mondjuk a power metal, ami válasz volt ezekre az 'elfajult' stílusokra.

 

Meg most, hogy az nu metal kezd feledésbe merülni, itt az újabb trend, a metalcore. Mint pl. ez a Converge. Ezzel a stílussal se vagyok túlságosan kibékülve, mert még egy normális számot se hallottam.

Link to comment
Share on other sites

ÚRISTEEEEN :D :D :D sok szart hallottam már de ez mindenen túl tesz :D :D :D az ieneket amúgy a divatmajmok hallgatják mer azt gondolják,hogy ettől sokkal keményebbek lesznek...

 

amúgy itt egy igényes metál(kedvenc bandám)

 

Sonata Artica-Wolf and Raven

 

Aki nem ismeri az hallgassa meg! :D

Link to comment
Share on other sites

Hú most a jelenlegi hangulatommal elég nehezen emészthető volt egy a szám, azzal a marhagyorsan pengetett szólóval :D Ez power metal nem?

 

Az hogy éppen milyen tudok meghallgatni rendesen függ a hangulatomtól is.Egyik nap zúzda, másiknak vmi lassú melankólikus cucc, aztán meg pörgős, bulis szám :D

A jelenlegi hangulatomhoz vmi könnyen emészhető hard rock passzol, mint pl ez:

http://uk.youtube.com/watch?v=0tiinBEVNjc&feature=related

érdemes figyelni a dobot, sztem állat.

 

(amúgy hogy a bánatba tudok ilyen jútúb ablakot bezúzni a hsz-embe? :D próbáltam az embed cuccost berakni, de sehol sámli)

Link to comment
Share on other sites

Igen power metal :D amúgy nekem is nagyon sok függ a hangulatomtól mert ha rossz kedvem van akkor hallgatok folk metalt aztán mindjár jobb :D (amúgy a Sum 41-t én is szeretem :D )

 

Folk metal az vhogy így néz ki:

name="allowFullScreen" value="true"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>">
name="allowFullScreen" value="true"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="355">

 

U.I.:

[you tube]embed[/you tube] és persze youtube egybe.hát ennyi az egész :D

Link to comment
Share on other sites

(sosem vennék fel acélbetétest, de nem is húznék D&G övet ami mögé be tudnám tűrni az ingem..

 

Ezzel teljes mértékben egyetértek én is!

Nekem is van egy osztálytársam, aki ilyen gagyi kínai D&G utánzat övben jár, veri magát, hogy ő milyen nagy diszkós, de ő még Bárány Attila és társai mixein kívül nem igen hallott mást. Azok a mixek, amiket ők csinálnak, az igénytelenség felsőfoka. Multkor barátnőmmel pizzériában voltunk, és egy Bárány mixet adtak le, voltak benne jó számok, mondjuk én nem annyira szeretem ezt a tömeghouse David Guetta, Fedde Le Grand féle muzsikát, inkább Trance meg Hands Up! zenét szoktam hallgatni, de egy két jó szám van ezekben a mixekben, de olyan idegesítő amikor összevissza dumál a számokba, meg elkezdi énekelni.

Szánalom!

A lényeg: Sokan (ugye most a rockerek és metalosok) ezek alapján azonosítják be az elektronikus zenét. Mert azt hiszik csak ez létezik, amit a Rádió1-en adnak, meg csak a Bárány meg a Hamvai féle tömeghouse létezik.

Holott: Ott van A State Of Trance bármelyik adása. Olyan dallamok vannak némelyik számban, hogy libabőrös leszek tőle, és érzelmeket tud bennem kelteni.

Ezek igényes zenék, van benne valami, nem úgy mint ezekbe a tömeghouse muzsikákba, amira csak a kis tinik verik magukat hogy "Térde G...ik Modern Tánczene"! Meg Retro Jeans-es cuccok, retro haj, rózsaszín feszülős pólók az 50 kilojukra.!

 

Én kb. 5-6 évig rock zenéket hallgattam, és még mai napig sem itélek el senkit azért, hogy ő milyen zenét hallgat. Csak azokat nem szeretem akik azért hallgatnak valamit, hogy "verjék magukat" a haverok előtt, hogy ők milyen menők, hogy "megvan David Guetta új száma.....wááá milyen király" - telefonon full hangerőn az utcán (fülhallgató luxus :D), mert az hiszik menők, de nagyon nem azok, szerintem.

 

Én hiába hogy elekronikus zenei párti vagyok, kiváncsian letöltöttem és meghallgattam a Metallica új albumát pl. Elég jól "visszahozták" magukat a St. Anger után. Sőt az AC/DC új albumát is meghallgattam (azért, mert fel is töltöttem ide az oldalra), és tisztelem őket. Azért mert, nem követik a divatot, kitartanak amellett, amit szeretnek, az általuk jónak tartott, szeretett stílushoz, nem az befolyásolja őket, hogy mi a "trendi".

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ők erre feszítenek! Azt hiszik ettől lesznek kemények.!

Meg azt birom, mikor még bizonyos egyének a cigányzenét hallgatják ugyanigy max hangerőn a telefonon.

És még éneklik is hangosan, meg üvöltik.

Na, de ez már más téma, kicsit eltértem az eredeti témától.

 

Link to comment
Share on other sites

Ma én is láttam egy gyereket, vmi rap szutyok szólt a telefonjából...

Mondjuk azt furcsának tartom, hogyha az ember évekig rock-ot hallgat, akkor hogyan tud egy alapjaiban más műfaj mellé pártolni, mert még az oké, hogy mellé azt is hallgatja, de hogy most már nem rock zenét hallgatok, hanem teljesen mást :S Nekem is van sok olyan zene, ami nem igazán rock és szeretem nagyon, de mégse érzem azt, hogy a rock rovására hallgatom vagy jé ebben meg van az, ami a rock-ban nincs és ezt fogom hallgatni. Mondjuk ilyet azért se érzek, mert a rock-ban rengeteg minden megtalálható, tehát nagyon újat nem nagyon tudok megismerni, esetleg a rock műfajon belül akad még :D

Ha azt nézzük, akkor az Opeth és Vangelis között szinte ég és föld a különbség, zenei stílusban, de mind2ben van olyan, ami nagyon ott van, és ennek örömére sem gondolom azt, hogy áááá, hiszen én Opeth-et hallgatok, akkor nekem nem szabad Vangelis-t hallgassak, mert ütközik a 2. És akkor egyesek rám mondják, hogy szűk látókörű... (ez nem a jelenlévőkre vonatkozik, de volt már olyan arc, aki ezt állította)

Link to comment
Share on other sites

Ők erre feszítenek! Azt hiszik ettől lesznek kemények.!

Meg azt birom, mikor még bizonyos egyének a cigányzenét hallgatják ugyanigy max hangerőn a telefonon.

És még éneklik is hangosan, meg üvöltik.

Na, de ez már más téma, kicsit eltértem az eredeti témától.

 

Én ezt buszon szoktam tapasztalni ,olyankor azon töprengek hogy miért nem hoztam el otthonról a légpuskát . De aztán rájöttem hogy egy mp3 vagy 4 lejátszó megoldja a mindennapi problémáimat .

Link to comment
Share on other sites

Hát a sok keménykedőtől rosszul szoktam lenni. Nyomják az ilyen szennyet a buszon, betűrik CSAK elől a pólót, hogy az ove látszódjon, mert ugye az annyira menő és arra mennek a csajok.....

Link to comment
Share on other sites

Nem is tudom, nekem az elmegy kategóriába sorolható, ami nem jelenti azt, hogy divatmajom lennék és, hogy ettől keményebb vagyok <_<

 

Bocs tényleg kihagytam az általában szót... :unsure: de akiket én ismerek és ien zenét hallgatnak azok tényleg divatmajmok...és hát nemtom nem látom benne a dallamot az éneket...mondjuk ez saját vélemény...de félreértés ne essék nem akartalak megsérteni

Link to comment
Share on other sites

Azt még leírnám hogy azért mennek rock számok a naaaagy rádijókban.Nyomatják néha a Metallica - Nothing else matters -t, Guns'N'Roses - stb.Szóval azért vannak olyan nagy rock számok, amiknek még azok a rádiók sem tudnak ellenálni, akik szigorúan követik a divatot, és játszák a sok mai szemetet.

 

Tudom már irtam de ha pont a metallica-t emlegetted,volt egy sötétebb idöszakuk,aki ismeri a zenekart az tudja miröl süketelek...

A "nagy" rádiók csak azért játszák mert pl.a Nothing Else Matters (én úgy érzem) népzene lett,kellemes hangzásával, bezzeg menne a Juventuson a Suicide & Redemption az uj albumról...

Szóval ITT IS vannak kivételek persze...

 

szia asbi :P:P:angry:

 

kitaláltam valamit:

Légszi egyetlen számot tegyél már fel (vagy egy albumot ami rövid)csak azért hogy véleményt tudjak mondani rólla

Igérem nem fikázni fogom,de valaki irta feljebb hogy felállt a ször a hátán vagy valami hasonlót irt egy elekrtozenéröl...

Olyat linkelj már ami rád is ilyen hatással van hogy kb sejtsem hogy abban a műfajban mi számít ilyen elitnek

isten öriz nem térek meg,csak a kíváncsiság hajt

 

Link to comment
Share on other sites

tökmindegy mit mutatok, mert úgyse fog tetszeni. ez a csőlátás egyik fő tulajdonsága.. de nesze, lásd milyen jó fej vagyok:

http://www.youtube.com/watch?v=rujA98E3Aa8

 

btw egy hejes sírás szótárt kinyithatnál néha, nem szenvednél nagy károkat..

Link to comment
Share on other sites

Hát bakker... Nekem van egy nagyon jó kis acélbetkós bakancsom, és nem azért hordom, mert akkora divat lenne, meg mert annyira kemény stbstb... Több oka is van: 1. A melómnál nagyon jól jön, ha esetleg ráesik valami a lábamra, semmi baja nem lesz. 2. Nem ázik be, ez főleg az esős időszakban előny nagyon. 3. Melegen tart, és kényelmes... még sorolhatnám az előnyeit, akinek nem tetszik ne hordja.

 

A szimatszatyorról annyit, hogy régen hordtam én is. Már divatmajom vagyok? :) Elárulom, azért hordtam, mert nagyapámtól kaptam, és bőven elfért benne mindenem, nem volt szükséges egy nagyobb táska. Ráadásul saját ízlésem szerint változtathattam a kinézetét... Most már nem hordom, mert felváltotta a laptoptáska, abban is elfér mindenem, meg a laptop amire szintúgy általában szükségem van.

azért örülök, hogy valaki még értelmes célokra is használja őket, mint Te :)

sajnos mára a legtöbb idióta rockernek érzi magát ilyen cuccokkal, igaz 1-2 éven belül már utálni fogja az egész stílust...az ilyen emberek miatt van az általánosítás a zenei stílusok között, ez bizony szégyen :(

 

és ezért tart tovább a folyamat, de más (konkrétan divatmajmok, ha már így nevezzük őket) a legkönnyebb Photoshop Tutorial-t lenézték a netről és mindenféle változtatás nélküli belökik az oldalra, hogy milyen jó képet csinált, holott nem is a Photoshop-os tudását tükrözi.

őket ez úgyse érdekli, mert egyrészt csak az nekik a lényeg, hogy milyen klafán fest egy ilyen kép, másrészt az ő "agyuk" úgyse jut el odáig, hogy felismerjék, ez bizony gáz

Link to comment
Share on other sites

tökmindegy mit mutatok, mert úgyse fog tetszeni. ez a csőlátás egyik fő tulajdonsága.. de nesze, lásd milyen jó fej vagyok:

http://www.youtube.com/watch?v=rujA98E3Aa8

 

btw egy hejes sírás szótárt kinyithatnál néha, nem szenvednél nagy károkat..

Nagyon jó zene, kellemesen lájtos, nyugis, "ez pont optimális" a mostani lelkiállapotomnak :) THX Asbi!

Link to comment
Share on other sites

Tudom már irtam de ha pont a metallica-t emlegetted,volt egy sötétebb idöszakuk,aki ismeri a zenekart az tudja miröl süketelek...

A "nagy" rádiók csak azért játszák mert pl.a Nothing Else Matters (én úgy érzem) népzene lett,kellemes hangzásával, bezzeg menne a Juventuson a Suicide & Redemption az uj albumról...

Szóval ITT IS vannak kivételek persze...

A Metallica számomra most is mélyponton van, hiába az új album.Kissé pénz szaga van.Gyorsan vissza a régi stílushoz mert úgy tűnik az kell a népnek, ergo abból dől a lé (nem azért mert ők ezt szeretnék játszani).Így viszont nekem eléggé eröltetettnek tűnik az egész album.Eleve nem kellett volna stílust váltani.

Amikor a Nothing else matters készült akkor még igencsak jók voltak.

A rádiók meg azokat a rock számokat játszák amik kb stílustól függettlenül minden embernek bejövős.Természetesen nekik abból jön a pénz.

A nagy kiadók sem foglalkoznak azzal, hogy a te bandádnak most milyen a zenéje.Az érdekli őket hogy el tudják e adni.Majmot csinálnak belőled, jön a média a sok pletykával a magánéletedről, a sok agyatlan ember meg zabálja őket.A zene senkit nem érdekel.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...