Jump to content
PirateClub.hu

Videókártya vásárlás ajánló,vélemények!


 Share

Recommended Posts

De ha nincs annyi pénzed, hogy új gépet vegyél akkor az AGP-is elmenne rajta,

feltéve ha végre kiírod, milyen az alaplapod, és utánna tudunk nézni, hogy mit bírhat el.

Mert az ATI 9600, vagy X700-s videókarikat simán vehetsz hozzá 15-20eFt ért,

feltéve ha fogja bírni az alaplapod.

Csak mi az alaplapod neve, gyártója , tipusa?

Mert az KÉNE!

 

Link to comment
Share on other sites

JUJ!

Szóval, van egy teszt progi, úgy hívják everest.

Azt fel kéne tegyed a gépedre, ami megmondja arra a választ, amit kérdeztem,

hogy mi az alaplapod márkája, tipusa, szériája, mert addig vakon beszélünk.

 

Csinálsz egy riportot amibe kiirja, hogy az alaplapod ????

 

Alaplap:

CPU típusa

Alaplap neve Asus A8N-SLI SE

Alaplapi lapkakészlet nVIDIA nForce4

Rendszermemória

BIOS típusa

kb ennyi elég lenne

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

A régebbi tipusú, tehát a 9600-s Ati el fog menni vele,

de igazából a 865G intel csippes alaplapok tudják az AGP 8x.-t

 

Viszont ha már költesz bele, akkor sajna kell rendesen,

Mert a 478-s alaplapokat nehezen kapsz,

illetve az ahhoz jó AGP-s VGA-t nehezen, illetve nem érdemes venni( mert régi kiadás),

akkor már a PCI-E-t, de akkor új alaplap, új proci kell (775)

és új VGA.

És lehet új táp is...

Ha nemsokat akarsz belefeccolni,

akkor az ATI 9600, (15eFt)

vagy az Nvidia sima 6600 (AGP) lesz jó, de az drága 20-25eFt

 

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Szóval akkor szeretném ha segítenétek,mert látom értetek hozzá...Amit kinéztem kártya típusa:ASUS N6800,TD,512...42000HUF...Mindenképpen AGP kártya kell,mert a konfigom Abit IC-7+3000MHZ Pentium poci és 2*512 DDR ram hozzá...Inkább FPS gémekhez kell,az UT2007re gyúrom a gépemet!Kössz!Jah és 400wattos tápom van az tuti bírja majd!

Link to comment
Share on other sites

Hát szerintem felejtsd el ezt a karit. Ez egy sima 6800 512 rammal, aminek nem sok értelme van, főleg, hogy csak GDDR2. Ennyi pénzért már egy 6800 GT-t kapsz, ami lényegesen jobb, vagy veszel egy 128 megás sima 6800-at, amiben aktiválhatók a plussz futószalagok( ha nem értessz hozzá vegyél inkább GT-t, de ha érdekel olvasgass utána, tudok linkeket adni). Jah, és mivel ez a kari egy kifutó széria( már jóideje nem gyártják) és sok üzletben megmaradt elég sok raktáron, az ára viszont esik mit állat, de ők még drágán vették ezért drágán is árulják. Ha budapesti vagy érdemes körbenézned aproneten vagy ph!-n, mert használtban sokkal jobban megéri, de vanak helyek, ahol újonnan is kapsz normális áron.

De ha olyan 40-et szánnál rá, a legjobb most AGP-ben ez(7600 GT):

 

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Kössz szépen,elolvastam és tényleg jobb vétel lenne,de mondjuk 2dolog érdekelne:a szállítási költség az mennyi,mert csak 1hét múlva rendelem,akkor kapok pénzt és addig nem akartam még a kosárba sem tenni,szóval azt jó lenne ha megírnád,meg,hogy mondjuk én a FEAR-al akarom vele tolni,menni fog rendesen mondjuk 1024ben full graffon,vagy azt felejtsem le?

Link to comment
Share on other sites

Szia

 

Ne depon keresztül rendeld meg!! A depo csak összegyűjti a termékeket és az árakat, különböző boltokból, és kilistázza, hogy hol a legolcsóbb az adott termék. ezeket csak egyhelyen lehet kapni, ezért csak egy van a listán.

 

Pl. galaxyt a Red towernél:

 

Gainwardot pedig a Netgates-nél:

 

Mindegyik honlapját nézd meg, hogy pontosan annyiba kerül-e, mint amenyit depo-n írtak, esetleg fel is hívhatod őket, majd besétálsz és megveszed személyesen.( közben látom, hogy Keszthelyi vagy, szal hívd fel őket, és érdeklődd meg, de lehet, hogy jobban megéri, ha diákkal felvonatozol érte, vagy van valami ismerősöd, aki elhozza)

 

A FEAR az menni fog, de nem valószínű, hogy maxon, ahhoz egy Core2duo kellene, 2GB ram, meg valami 80-90 ezres vga :)

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Köszönöm!De ha lehet akkor megrendelem,mert pl.ott az Extrem Digital és 10000Ft-os vásárlás felett már ingyé házhoz hozzák,ha van náluk akkor inkább onnan rendelem!Amúgy a FEAR a GeForce 5700Ultrámmal 640*480ban futott minden médiumon és így is nagyon szép volt,szóval azért is akarok jobb karit,mert látni akarom mit is tudigaziból a gém...Említették sokan az Oblivant-t vagy mit,aztán azt is ki akarom próbálni rajta,nem tudod azt mennyire viszi?Amúgy még az UT2007jó lenne majd ha menne,mert egyik kedvenc gémem,de ahogyan nézegettem,majd egy erőmű kellenen hozzá!:(

Link to comment
Share on other sites

Ezen sokkal jobban fog kinézni, mivel sokan itt is hirdetik, hogy 9600 Pro-n maxon fut a carbon, meg a többi game, csak azt felejtik el, hogy az kártya az effektek felét( HDR, pixel/Shader 3.0), tehát az igaz, hogy fullon megy, de nem is hasonlít egy normális vga-képéhez. Az mondjuk hátránya, hogy a gyengébb újabb vga-k az újabb effekteket ugyan támogatják, de nem tudják gyorsan számolni, ezért nem fog "full"-on menni, de így is 100x szebb lesz, mint egy régi vga-n. ;)

Link to comment
Share on other sites

Értem!Nekem ugye az említett kártyával 1024ben futott a Carbon és nagyon szép is volt,de mondjuk az ilyen autós szimulátorok sosem arról voltak híresek,hogy nagy lenne a redszerigényük,igaz én nem akarok 8*os élsimítást,meg 8*os szűrést,csak fusson rendesen és tényleg érje meg az árát!:D

Link to comment
Share on other sites

Dual Fan és márkás,szóval azzal nem lesz gond,nagyon zsír egy táp,de ha otthon leszek akkor megnézem a típusát is neked...1éve volt a táp önmagában 11ezer HUF!!!

Link to comment
Share on other sites

A 7600gt (gs) ami nagyon bejön és 47ért már hozzá tudnék jutni,és amint néztem jobban megéri,mint egy sima 7600GT.De akor most hogy 256-os vagy 512-es az nem is nagyon számít?Mert ahogy néztem odavert egy-két 512-es karit is ez a kártya!

 

Amúgy erről a vasról mi a véleményetek?

MSI NX7600GS-TD512Z nVidia 7600GS 512MB AGP

nVidia Geforce 7600GS, 512MB DDRII, TV out, DVI, mag / ram órajel: 500MHz / 900MHz, 128bit, 12 pixel / 5 vertex futószalag, SLI kompatibilis, AGP

Link to comment
Share on other sites

Jobban megéri? :blink: Ezt honnan vetted? Nvidiánál az erősorrend: LE<XT<"sima"<GS<GT<GTX Vannak elfajzások is, ne nagyjából ez a sorrend. A 7600 GS-t ha megnézed, alacsonyabb órajelen jár, mint a GT, és ráadásúl a ramja GDDR2-es, 900 MHz-en megy, míg a GT órajele pedig DGGR3 1400 Mhz.

Jah és nagyon fontos! Sokak (akik nemértenek annyira a vga-khoz /ne vedd sértésnek ;) /) beleesnek abba a hibába, hogy az alapján nézik a kártyákat, hogy hány megás. Az semmit sem jelent, ugyanaz, mint a számítógépeknél. Ott is a processzor a lényeg, egy bizonyos memóriaméret felett, nem lesz gyorsabb a gép csak azért, mert több ram van benne. Jelenelg a vga-knak 256 MB bőven elegendő, az 512 MB-nak csak csúcskártyáknál van jelentősége, közép és alsókategóriákban nem más, mint parasztvakítás. A 7600 GT az jobb, mint a 7600 GS hiába van kétszeranyyi memóriája, a grafikát a gpu számolja, nem a memória!! Régen ugyanez volt 128 és 256 MB között. Alig volt 2k különbség a 128-as és a 256-os vga között (40k magasságában) és sokak megvették a 256-ost, mert az fasza, meg az eladó is azt mondta, közben meg nem hogy nyertek, veszítettek az akción, mivel a memória nem olcsó dolog, kétszeranyi memória alig párezer forint plusszért, józan paraszti ésszel sem állja meg a helyét. Persze, a lassabb memória olcsóbb, mint a gyors, így rakjunk bele kétszerannyi lomha, lassú ramot, aztán örüljön a nép! Ha vga-t néztek, mindent nézzetek meg, ne csak azt, hogy hány megás, órajelek, pixel/vertex futószalagok száma, ramok időzítése, stb... A ram mennyisége a legutolsó.

 

"nVidia Geforce 7600GS, 512MB DDRII, TV out, DVI, mag / ram órajel: 500MHz / 900MHz, 128bit, 12 pixel / 5 vertex futószalag, SLI kompatibilis, AGP"

ezt gondolom valahonnan másoltad, és ez is azt bizonyítja, hogy gyakran a boltosok sem tudják, hogy mit beszélnek, AGP-ben SLI :blink: Ez az év poénja :lol:

Link to comment
Share on other sites

Hát látod abban igazad van,hogy nem értek annyira a kártyákhoz,mint Te és ezért is kössz a véleményt,szerintem akkor ez a kártya lesz,amúgy más is ezt ajánlotta és van egy lap amin már 37ér megkapom!Na asszem onnan szedem fel!THX!

Link to comment
Share on other sites

szerintem is 7600 GS pl a Galaxy-s verzió amin GDDR3-van mert még jobban teljesít húzva mint a GT-k húzva... szal én ezt ajánlom... meg ha GS-t veszel más márkát akkor is lehetőleg GDDR3-as legyen :D

Link to comment
Share on other sites

Benéztem hozzád, Flóri Bá, te hogy haladsz... :D Egy kis segítség:

 

MSI NX 7600 GS:

 

Leadtek A 7600 GS TDH:

 

ASUS N7600GS/HTD:

 

 

A GT-ket nem néztem, de ha szeretnéd, megsasolom... :)

 

És közben a többieket is megkérdezném, mi a véleményük ezekről illetve ha tudnak ajánlani jó kártyát, legyenek oly kedvesek a topic-omba... Előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...