Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

Jaj, félre ne értsetek itt nem az a lényeg hogy a slipknotot fikázni akarom (bár meg van a véleményem róluk XD ) aki szereti hallgassa, hanem azért jó lenne tisztába lenni ilyen alap dolgokkal.Jóhogy nem már azt írta hogy a slipknot hatására kezdett el Angus Young gitározni :D :D Az már történelmi szempontból is ellentmondásos lenne :lol:

Én nem ismerem a slipknotot annyira... csak 6 számot kb... van olyan számuk amiben van egy rendes, igényes szóló?Mert pl Kirk Hammet vagy Adrian Smith egész biztosan eljátssza nevetve akármelyik slipknot számot, fordítva viszont sztem már nem így van.Azért megindokolhatta volna hogy miért gondolja ezt... de a túlszárnyalja szó nagyon is erős túlzás.

 

Áttérve egy másik témára... elkezdtem gyakorolgatni az ujjal pengetést :D Egész jó, a To Live is To Die című Metallica számot játszogatom, nagyon király fémhúros akkusztikus gityós rész van benne.

Link to comment
Share on other sites

A nothing else mattersnek csak az elejét tudom, lusta vagyok megtanulni :lol:

 

P.Mobil tabokat lehetetlenség találni :( Sajna, már én is kerestem szinte mindenhol, de egyet sem találtam.

Link to comment
Share on other sites

A nothing else mattersnek csak az elejét tudom, lusta vagyok megtanulni :lol:

 

P.Mobil tabokat lehetetlenség találni :( Sajna, már én is kerestem szinte mindenhol, de egyet sem találtam.

ÉS nem tudtok olyan progit amivel jól lehet felvenni gitározást éneklést stb... ami segít kiszűrni a hangokat meg estelg hozzá vágni lehet dolgokat??? ha vki tud ilyet az szoljon it a forumon!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Én is azt használom. Erre a célra tökéletesen megfelel. Én az 1.5-öst ajánlom, bár az újabb verziók többet tudnak, mégis az 1.5-ös gyorsé, és egyszerűbben kezelhető :D Dehát izlések és pofonok. Mondjuk VST effekteket nem kezel, csaka 2.0-tól :P

A lényeg, hogy ajánlom! :D

Link to comment
Share on other sites

Sztem nem is annyira a felvétel a lényeg, ahhoz hogy igazán jó minőségben vegyél fel nem a proginak kell profinak lenni hanem a mikrofonnak meg hangkártyának meg mittomén :D Vágáshoz, szerkesztéshez tökéletes progi... meg effekteléshez.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!!! Bocs,hogy belekotyantok...(én nem rég vettem nylon, acél, elektro gitárokat és erősen tanulgatok) De azt tudom, hogy rengeteg nagy rock, metal, +(jazz) gitáros van akiket nem lehet 1 lapon említeni a fennt nevezett slipizével ...

Mobil tabot én is keresek, ha találok szólok.... Bár van minden ketyerém az elo. gityóhoz, de engem is érdekel, hogy mit tud a szmgép 1 jó progival....

Ja : Marc Knopfler (Dire Straits, bár tom, hogy nem igazán kemény) újjakkal penget soxor( bár ahhoz megfelelő hosszúságú körmöket kell növeszteni)

Link to comment
Share on other sites

szoktak újjal pengetni, általában basszerosok, szólósok pedig ha jól tudom akkor, amikor lassabb, lírikusabb számot játszanak. ettől asszem tompább lessz a hang.

 

nylon húros elektromos gitár? :huh:

úgyérted hogy azon műanyag húrok vannak?

 

ezt nemegészen értettem :)

 

nylon álatalában klasszikus gitárokon van.

elektromoson én csak a fém húrokat tudom elviselni :lol:

 

 

Jól jegyezd meg!

 

lehet akármilyen jó felszerelésed, akármilyen márkás gitárod, lehet 200 W-os Marshall erősítőd is, de a hangszer nem játszik helyetted ;)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Elektro akusztikus és nem 1X-re, de elég gyorsan, mert:

1.: Az acélhúros (e.akuszt.) egy hét alatt leszedte a bőrt az újjaimról....

2.: Az elektromost tök jó "bőgetni" ...(ha be van kötve minden ketyere szinte magától szól...)

3.: A nylonos (e.akuszt.) meg tök jó "prüntyögni"...(egyébként az újjaimat is megerősítette, sebek nélkül!

Ja: ÉN már elmúltam 30, és most jött el az ideje hogy.....

Link to comment
Share on other sites

A magasabb hangokkal nekem is akadnak gondjaim... de semmi gond, itt a nyár, lesz időm gyakorolni :D Mindenképp szeretnék olyan metálos visítást... az nagyon király.Mutatok egyet:

http://www.youtube.com/watch?v=MUlMJKRCFb0

 

Nem sokkal az után lesz hogy elindul a szám, csak az elején a Mikulás pofázik XD Amúgy Jack Black énekel, de a visítást Dave Baksh nyomja.

Link to comment
Share on other sites

No akkor :(bár nem gitáros téma) "Tőccsétek " le a videoz-ból a Manowar és a Dave Lee Roth (ex Van Halen - Eddie igen jó gityós- bár D.L.R. szólóban nagyon tingli-tangli) opusokat, mert ezek elég jó "hangok"....

Link to comment
Share on other sites

Srácok!!!nem fogjátok el hinni... úúúristen még mindig hülyén érzem magam hogy hová fajul ez a világ!Idéznék egy kis hozzászólás részletet a zeneszöveg.hu -ról:

"Nem értem mi bajod a slipKnoT-tal.A nu metal együttesek között is vannak jó zenekarok.Amúgy a slipKnoT túlszárnyalja a mettallicát és az iron maident(mondjuk azok sem rossz zenék)" ti hallottatok már ilyet??? túlszárnyalja????? a metallicát meg az iron maident???? :D :D :D :D természetesen megírtam a véleményem a művész úrnak, kiváncsian várom a reagálást.

Részletesebben itt olvashattok:

http://www.zeneszoveg.hu/dalszoveg.phtml?szk=1217&addcomment=0#comments

érdekes szemlélet <_<

Link to comment
Share on other sites

Most ment VH1 en a Top 10 Guitar Solos ... Guns 'n Roses tippeltem elsőnek és be is jött (November Rain) , csak azt nem értem ,hogy miért nem adják le soha a November Rain koncert felvételét ahol begyorsulnak és Slash a végén tényleg olyat szólózik ,hogy na :D ... Sokan nem is ismerik ezt a verziót :S ,talán mert TV ben nem adják mert 10 perces ...

 

De azért emlékezzünk meg minden idők egyik legnagyobb rock bandájáról a Guns 'n Roses ról ,mert sztem még nem volt róla szó a topicban ... És nem csak azért mert Slash a példaképem gitározás terén :D ,hanem mert vitathatalan ,hogy a Rock történelem meghatározó bandája voltak...

 

November Rain :

http://www.youtube.com/watch?v=siBoLc9vxac

 

Sweet Child O'Mine :

http://www.youtube.com/watch?v=oobDQ0vdm8M&mode=related&search=

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ui: 1ébként meg az Iron Maident és a Metallicat az összes numetal banda 1üttvéve sem szárnyalja túl :D

(LP ,Limp Bizkit ,Slipknot... nem mondom ,h rossz zene ,de hihetetlen divat lett ilyeneket hallgatni)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...