Jump to content
PirateClub.hu

fejtsétek meg :D


mortaro
 Share

Recommended Posts

Szija!

fekete alapon fehér csíkos :D

mért? mer nem csipos :D :D :D

 

szerk: én nékem is van két ijen hüyle kérdésem :D

első: a programok mér futnak hiszen nem mozognak

a második: a szél ér fúj pedig ami mozog az a szél és ezért nem tud fúúúúúúúúúúújni

Link to comment
Share on other sites

"a kivétel erősíti a szabályt"

de a kivétel azért kivétel mert nincs benne a szabályban, akkor hogy erősítheti? :blink:

hajrá :D

Én azt hallottam (nem tudom mennyire hiteles), hogy ez a mondás félre lett fordítva.

Igazi jelentése: "A kivétel próbára teszi a szabályt" Na így már mindjárt értelmesebb, nem? :)

Link to comment
Share on other sites

Ilyen kérdésem nekem is volna.

Miért mondják, h ég a tűz.

Ég a fa, a gáz, a szén, de a tűz nem igazán.

Vagy...?

 

A szél definíciója: A meleg levegő felszáll és helyére hideg áramlik.

Ezt megint nem értem. Pl. télen a szobámban a radiátor környékén akkora szél lenne,h ne tovább...

Vagy...?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ez az utolsó a legyegyszerűbb, na figyelj: azok akik ki akarják tenni a táblát bérelnek repülőket vagy helikoptereket titkosügynökökkel, kilógatják őket kötélen és kiteszik, vagy előbb leteszik a táblát és aztán a füvet :D

Evolution: dísznek, mimásnak?? :D

Link to comment
Share on other sites

Ilyen kérdésem nekem is volna.

Miért mondják, h ég a tűz.

Ég a fa, a gáz, a szén, de a tűz nem igazán.

Vagy...?

 

A szél definíciója: A meleg levegő felszáll és helyére hideg áramlik.

Ezt megint nem értem. Pl. télen a szobámban a radiátor környékén akkora szél lenne,h ne tovább...

Vagy...?

 

Erre csak annyit mondok h ha van függyöny a radiátor felett látod h mozog azt bizony nem szellemek csinálják hanem a légáramlás :D

 

Meg különben is nem 1 fél városnyi levegő mozog a radiátorod körül hanem csak a szobádban lévőnek 1 része :)

 

Az én kérdésem:

 

Miért van a coca-colás napocskán napszemüveg?mi süt a szemébe?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A kivételnek nem érdeke, hogy kisebbségben legyen a többiekkel szemben :lol: így inkább a többséggel tart. Ezért nem látni Supermaneket az utcán ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

nah... a kivétel: Nos... a kivétel, vagyis az a dolog amit kiveszünk, azt ugyebár kivesszük a szabályból, mert nem tartozik oda. NA ezért erősíti a szabályt mert kivesszük onnan

 

az én kérdésem: ha az a szabály hogy nincs szabály, akkor az a szabály sincsen hogy nincs szabály, tehát van szabály nem?

Link to comment
Share on other sites

A kólás napocskán azé van napszemüveg mer amikor issza dobozos kólát akkor visszaverődik a fénye a dobozró (az ugye fémbű van) és hát ugye a napocska anyukája biztos mondta neki hogy szabad szemmel nem szabad a napba nézni.

vagy csak ha tükörbe néz akkor se süssön a nap a szemébe :huh:

Link to comment
Share on other sites

Hogy valami miért kivétel, annak megvan az okszerű magyarázata. Ez lehet akár teljesen értelmetlen, banális, akár minden logikát nélkülöző indoklás, de mégis különbözővé teszi a vizsgált fogalmat a normálistól. Ezzel egyértelművé teszi a szabály helyénvalóságát, még ha ez nem is feltétlen célja, emellet az annak meghatározásakor figyelembe nem vett esetleges hiányosságok törvényszerűen determinálják a kivételként kezelendő esetek létének valószínűsíthetőségét.

Link to comment
Share on other sites

Bocs nem volt erőm végigolvasni az egészet :lol: szal bocs ha már volt amagyarázat....

 

"A kivétel azért erősíti a szabályt, mert ha nem lennének kivételek nem kellenének szabályok...

igy minél több a kivétel annál több szabály kell :) "

igy értelmes? :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...