Jump to content
PirateClub.hu

Feljelentéssel kapcsolatos üzenetek


tibiole
 Share

Recommended Posts

A következő üzentet kaptam az info@pirateclub.hu email címre:

 

Első: (néhány nappal ezelött)

Nick: olaf

Email: runandshout@gmail.com

Uzenet: Tisztelt üzemeltetők!

a közelmúltban felkerült az önök oldalának XxX részére egy topik, amelyben egy olyan, a rapidshare-en tárolt képgyűjteményre mutat egy link, amelyet a tulajdonos tudta és hozzájárulása nélkül osztottak meg. Lehetséges, hogy az ügy kapcsán a tulajdonos feljelentést kíván tenni a linket bekűldő személy ellen, és a nyomozás vagy az eesetleges tárgyalás során az itteni fórumon elhangzott üzeneteket bizonyítékként használnák fel. Ezért a tulajdonos kérésére és meghatalmazásával kérném, hogy amíg a fenti e-mail címről (runandshout@gmail.com) nem írok, miszerint az ügy rendeződött, ne engedjék törölni a

törökbállíntAnita home fotók nevű topikot vagy annak hozzászólásait. Kérném, hogy ha ezt az üzenetet megkapták, jelezzék egy e-maillel szintén a fenti címre!

Köszönettel

Görög Tamás

Budapest

Küldö IP címe: 80.98.239.224

 

Második: (ma!)

Nick: olaf

Email: runandshout@gmail.com

Uzenet: Tisztelt üzemeltetők!

A rendőrségi eljárás megkezdődött, megtörtént a feljelentés. Kérem, ha lehet, továbbra se engedjék törölni vagy szerkeszteni az említett topikot! Köszönjük az eddigi segítséget, de az lenne a kérdésünk: megoldható lenne, hogy a topikot megtartsák, de csak a hatóságnak tegyék láthatóvá, a felhasználóknak ne?? Így szeretnénk ugyanis elérni, hogy más már ne tölthesse le a képeket, de a rendőrség mégis meg tudja nézni, hogy igen, ott van. Kérném, ha lehet, ezt oldják meg!

Hálás köszönettel:

Görög Tamás

Budapest

Küldö IP címe: 80.98.239.224

 

Még nem válaszoltam. Várom észrevételeteket.

 

Megjegyzem kerestem a témát, de nem találtam meg.

Link to comment
Share on other sites

szerintem csak valaki viccesnek hiszi magát ...

ha meg nem akkor töröljétek azonnal a topicot :D

 

EDIT : nemrég volt egy olyan topic amiben egy arc a volt barátnőjéről tett fel home videot ... az érintett lányt többen is ismerték a fórumon ,és lehet hogy róla van szó :S ,de ott nem képek voltak ha jól emléxem ,hanem konkrét video és anno én helyeztem át Személyiségi jogok sértése miatt a Hulladék feldolgozóba ,pont az ilyen esetek elkerülése végett ...

 

Esetleg PXe többet tud mondani a dologról ...

Módosította ALAP
Link to comment
Share on other sites

nem tudok sokat mondani a dologról egyenlőre... amit tok:

insignia tette ki a linket, azt hogy ő töltötte-e fel azt nem tom.

komolynak komoly, mert insignia tegnap törölte, mert állítólag komoly balhé lett belőle... mindezt onnan tom h küldött nekem pm-et.

Link to comment
Share on other sites

Válaszoltam:

 

Tisztelt olaf!

 

Utánajártam a dolognak, témát nem találtam, érdeklődtem a házigazdánál, és megtudtam, hogy a felhasználó törölte a témáját. Sajnos visszahozni nincs lehetőség. Emellett természetesen korlátainkhoz mérten teljes mértékben együttműködünk Önnel és a hatósággal.

 

Üdv: tibiole

Link to comment
Share on other sites

nekem meg szikla21 jelezte hogy töröljem a topicot SOS-ben, de mire bementem már a rapidos link nem élt, csak 4 kép volt fennt, amin nem volt sztem semmi kompromittáló, sima alsónemüs képek voltak

 

(amúgy meg nem volt abban az időben adatbázis mentés? mert akkor egy másik helyen vissza lehetne hozni a dolgokat)

Link to comment
Share on other sites

max még annyit lehet írni neki, h. nem direkítve lett törölve, csak a hibás hivatkozásokat folyamatosan szűrjük (ennek lett áldozata az említett kép-csoport is) (a tárhelyként szolgált xyyx helyről ellett távolítva...)

 

Lehet nem kamu... főleg, ha magyar közszereplőről van szó és ha pénz húzható belőle... (az ilyeneknek vannak állandó jogi képviselői - ami vhol a érthető is napjaink médiája miatt)

Link to comment
Share on other sites

From: Péter Kinga [mailto:peter.kinga@dativus.hu]

Sent: Wednesday, June 20, 2007 3:17 PM

To: info@ultrabay.hu

Subject: Dativus eltávolítása a Pirateclub oldalról

 

Tisztelt Esch Tamás!

 

Kérem a Dativus Fordítóprogram eltávolítását a jövőre vonatkozóan is a pirateclub.hu oldalról, ellenkező esetben rendőrségi feljelentést teszünk.

 

Üdvözlettel

Dativus Translator Kft.

 

Természetesen töröltem a programot az oldalról, ha dativust újralinkelik kérlek töröljétek (ez főleg nietre vonatkozik).

Link to comment
Share on other sites

mostanában megszaporodtak ezek a feljelentéses fenyegetőzések... ráadásul mindig ilyen piti dolgok miatt....omg :D azt még megérteném, ha vmi komolyabb cég verné a nyálát, de hát a Dativus "iszonyú" költségvetéseit figyelembe véve... van pár dolog itt ami kicsit többet ér, mint a dativus :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Üdvözöllek

 

Sajnálattal jutott tudomásomra hogy az általunk készített hanganyag felkerült az oldalra ami Szerzői Jogvédelem alatt áll.

 

ugye nem kell bemutatnom : ECKÜPIXAKOMBÓ - KÚPERTESZT

 

A kérésem a következő, legyél szíves letörölni és azt is figyelmeztetni aki esetlegesen megosztja a későbbiekbeni.

 

Nem akarom hogy beszüntessék a fórumot, nem akarlak megkeresni sem, torrent oldalakkal dc-hubokkal megtudtam beszélni a dolgot remélem ép ésszel felfogod és együtt tudunk műkösni.

 

előre is köszönöm AZ EGYÜTTMŰKÖDÉST

 

PIXA

 

(egy kedves barátom azonosítójával írok most, ő hívta fel a figyelmem erre)

 

Töröltem (áthelyeztem :) ) az albumot. Mostanában divat lett ez a töröljétek a cuccom a Pirate-ről. Hát mi ez ha nem a hírnév? Egyre jobban terjed az oldal ;)

Link to comment
Share on other sites

Hát ez bukó dolog, mert aki leakarja tölteni az úgy is letölti valahonnan. Így viszont bukás nem nyereség, de ez legyen az ő bajuk. Én arra értettem a hírnevet, hogy mivel egyre többen ismerik a PirateClub-ot, kezdenek felfigyelni a cégek az itteni anyagaikra. pl.: (Dativus fejlesztői), zenészek/stúdiók (Mideastouch, PIXA)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ez oké, de szerinted mennyi az esélye, hogy megtalálod a témát? "xxx.törökbálintanitahomefotok" sztem nem is ilyen néven futott :)

Link to comment
Share on other sites

Sajnos nem találtam meg, a régebbi adatbázisban sem, mert múlt hónapban már csak heti mentés érhető el, és egyik adatbázisban még nem létezett a téma, másikban pedig már rég törölve lett, és a hulladékfeldolgozót is épp akkor ürítettem.

Link to comment
Share on other sites

Nem kell erre emlékezni, ha törölve lett! A jószándék meg volt bennünk, kérésre törölve lett!

 

elméletileg le lett fényképezve a téma, ha jól emlékszem! akkor miért nem küldték el az user felhasználó nevét?

 

havi több ezer témából, már ki emlékszik eggy törölt témára, abban is 1 felhasználóra!

 

(ha gondolod van 1 bíró ismerősöm, és ki kérhetem a véleményét!)

Link to comment
Share on other sites

A felhasználó nevére emlékezünk (insignia), de a rendőröknek kell az egész téma, hozzászólásokkal együtt.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
---------------

Üzenet a fórumról...

---------------

 

Nick: Coma

Email: djcoma@freemail.hu

Uzenet: Kedves PirateClub.hu szerkeszt?k!

 

Kéném Önöket, hogy kiadónk a NightChikd kiadványainak megosztását tiltsák le, különös tekintettel "FankaDeli" és a "Suhancos" zenekar lemezeire!

 

Várom szíves visszajelzésüket!

 

Üdvözlettel:

 

Wirth Attila

Küldö IP címe: 212.40.86.84

 

Tegyünk eleget a kérésének. :)

Link to comment
Share on other sites

Várj egy picit. Ezt nem tudom kiírta, nem tudom hogy ki ez, de elég fura.

1. Nem tudta leírni hogy NightChild

2. Fankadeli és Suhancos nem zenekar hanem szóló előadók.

Meg szerintem nem minket, hanem a rapidsharet meg egyéb szolgáltatókat kéne kérnie :)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Ezt ma kaptam:

 

feladó Legal & Business

válaszcím info@broken6.com

címzett tibiole@gmail.com

dátum 2009. március 19. 9:36

tárgy WE CALL THE POLICE!

 

Dear "Réfi Tibor"!

 

I am Christopher Hardy, the Skold and Skold vs. KMFDM corporations legal group's colleague. Please REMOVE the Skold vs. KMFDM album from your website! This album are copyright! We call the POLICE and take LEGAL ACTIONS if you don't remove it (5 Days Left)!

Offends: http://www.pirateclub.hu/index.php?showtop...amp;hl=Skold+vs

 

Your Personal Information:

Your Name: Tibor Refi; "Réfi Tibor"

Your Location: Tapolca, Hungary EU

 

Another Persons:

#1Name: "Esch Tamás" #Location: Széchenyi u. 75., 7342 Mágocs / Hungary EU #ID: 2000506001

#2Name: "Kasza György" #Location: Csontváry u. 7., 1181 Budapest / Hungary EU #ID: 2000287334

 

Any information: info@broken6.com No Reply to legal@skold.com!

 

Regard,

Christopher Hardy

 

Rejtettem az érintett témát. :)

Link to comment
Share on other sites

Hát nekem egy kicsit sántít a dolog!

Nyelvtanilag egy két hibát látok benne!

 

Mondjuk a "we call the police", egyszerű jelenben van, de ha hívni akarják a rendőrséget akkor "we will call the police" vagyis hívni fogjuk, ha nem tüntetjük el a témát!

 

legal@skold.com -ről jött a mail, de a info@broken6.com-re válaszonj!!

Miért nem írhatnánk a Legal & Business e-mailjára???

Link to comment
Share on other sites

Ha annyira hivatalos és kérő lenne ez a levél (ha valós lenne?), akkor nem hiszem hogy a beragadt capslockos WE CALL THE POLICE! lenne a tárgy. A másik pedig.. Nem utolsó szempont az sem, hogy a két domain, helyesebben email cím DNS-e teljesen más...

 

Dns resolved: skold.com to 67.210.126.160

Ennek a hostja zelter.lunarpages.com, itt található: US, United States, ebben a városban: La Habra, CA 90631, a cég: Lunar Pages. Latitude: 33°94'14" North Longitude: 117°95'55" West

 

Dns resolved: broken6.com to 209.190.24.7

Ennek a hostja 7.18.be.static.xlhost.com, itt található: US, United States, ebben a városban: Columbus, OH 43215, a cég: Columbus Network Access Point, ez valószínűleg internetszolgáltató lehet. Latitude: 39°96'53" North, Longitude: 83°02'35" West

 

Ettől függetlenül jobb félni, mint megijedni. :)

Link to comment
Share on other sites

Hát jobb , mert egy info@akármi.com -os email-címet általában egy olyan ember kreál,akinek köze van az adott domain-hez,általában az ilyeneket hogy info-t , webmaster , admin , mail , ... stb fenntartja saját magának.De az is igaz hogy magán a broken6.com-on semmi nincs ,de ki tudja lehet hogy a No Ending Records official site-ja.Mindezek mellett a megfogalmazás tényleg elég pongyola.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Ha már a témánál vagyunk :)

Tisztelt Jogi Képviselő/Ügyintéző!

 

Önök a pirateclub honlapjára ismételten jogellenesen feltöltötték, és szintén jogsértő módon letöltésre kínálják (forgalomba hozzák) Csejtei Dezső: Filozófiai metszetek a halálról című könyvét, amelynek forgalmazási jogai jogvédettek, az elektronikus változaté is. Kérnénk a feltöltés azonnali eltávolítását.

A feltöltőt, akinek a személye ugyanaz, mint korábban (mustang18 = Király Ádám) külön is figyelmeztetjük arra, hogy ismétlődő jogsértő tevékenysége lassan most már érdekelheti a bíróságot és a kapcsolódó szerveket is.

 

A forgalmazó portálnak szintén megvan a jogi szankcionálható felelőssége, ha a felszólítás, figyelmeztetés nyomán nem intézkedik a törlésről.

 

az Attraktor Kiadó és a szerző megkeresésére

a jogi képviselő

2013. febr.1.

 

Valaki látott ilyen témát, mert én nem? Ez jó mert mustang18 2011 óta nem is aktív!

Link to comment
Share on other sites

Jogsértő tartalom.

 

Dear Sir, Madam,

 

I am writing to you as the owner of exclusive rights of my book, called "Csíra ABC".

As the author I'm kindly but vigorously asking you to remove all banned advert of the book from your website ASAP. I never gave any permission to turnout.

 

Publisher does not hesitate to enter an action in case of ignorance.

 

Your faithfully :

 

G.B.

(Bukkerdo Gergely)

 

Author of "Csíra ABC"

 

 

http://www.pirateclu...gely-csira-abc/

 

 

Áthelyeztem.

 

Majd később leírta magyarul is

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...