Jump to content
PirateClub.hu

Depressziós nemzedék?


Szipi
 Share

Recommended Posts

Nem... közel sem erről van szó (még ha önkényesen így is akarnád interpretálni)... személyeskedés és mások meggyőződését indulatosan támadni próbáló válaszokat értem ez alatt... A kultúrált társalgás magába foglalja, hogy a beszélő fél véleményével, ha nem is értünk egyet akkor is egy objektív véleményt formáljunk meg és próbáljunk esetleg rácáfolni.... Nos, itt közel sem ez volt jellemző (akárhogy is próbálunk is szőrszált hasogatni).... és kérlek ne offolj emiatt... elsősorban az indokolatlan kötekedés és felülbíráló utó-kommentárod miatt, amelyiket töröltem - a warn természetesen jár.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

szia kedves quky535! tökéletesen egyetértek veled. én is elgondolkoztam ezeken a dolgokon. ezeknek a gyerekeknek megadatik, hogy iskolába járhassanak, és utálják, lógnak, pedig nagy szerencse, ha felveszik az embert valahova, vagy a szülő már tudja fizetni a kiadásokat. ők már eljárnak koncertekre, fizetik nekik. van nekik mobiljuk a szülők azt is fizetik. van szép ruhájuk, nem a levetett és megörökölt cuccokban járnak, és nem érzik, nem tapasztalják a nincstelenség érzését, nem éheznek, nem dolgoznak, azt se tudják mi az a kétkezű munka, mi az, hogy pénzt beosztani, csak követelőznek. divatruhákban flangálnak, amit meg tudnak venni, tellik fodrászra, festékre. ezek mind költségek. tellik italra, cigire, drogra. van zsebpénzük. akkor meg mi a bajuk? :angry: fel sem fogják mennyire jóó helyzetben vannak. nem tanulták meg még a magyarok istenét, nem voltak kiszolgáltatott helyzetben, és fogalmuk sincs a felelősségről, önállóságról, elveszett emberei lesznek a társadalomnak. szipi

Link to comment
Share on other sites

szikla21! elfelejted, hogy ezek a gyermekek divatból, direkt játszák el a depis mivoltukat, te pedig igaziból beteg vagy, aminek mint mesélted komoly oka van és az egyértelműen érthető! te nem a jóléttől szenvedsz. a másik pedig az, hogy azért megnézném őket, hogyha megvonnák tőlük ezeket a javadalmazásokat, akkor mit is tennének? ha a jóléttől öngyilkossági kísérlet, akkor a megvonás mit okozna náluk? :blink: talán nem is ártana nekik, rájönnének mi a fontos az életben............ :( szipi

Link to comment
Share on other sites

Sajna az emberi tanulás leghatékonyabb volta, a NEGATÍV tanulás!!! Jelen esetben sokat lendítene a fennt említett társaság világszemléletének megváltoztatásán pl. egy világháború.... (Bár egyesek szerint csak a neveletlen szülők neveletlen gyerekei kezdenek eluralkodni a világon...)

Link to comment
Share on other sites

tökéletesen egyetértek az előttem szólóval, és még hozzátenném, hogy igenis egy kis munkaterápia nem ártana egyiknek sem, hisz a munka nemesít, sőt átsegíti az embereket a depressziós időszakon, meg azon, hogy jobban tudják értékelni az anyagi javakat és az emberi belső értékeket! szipi

Link to comment
Share on other sites

szerintem senki sem gyűlöli őket, nem ezt mondtuk. csak van egy világnézetük, ami által ártanak maguknak és a környezetüknek és erről osztottuk meg a gondolatainkat. csak az a baj, hogy sokakat magukkal rántanak, mert nagyon erős a közösséghez való tartozás igénye.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...