Jump to content
PirateClub.hu

Rap vs. Rock


LACKA0670
 Share

Rap vs. Rock  

1,638 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket szereted jobban?

    • Rap
      685
    • Rock
      952


Recommended Posts

Álltalában csak akkor nézek egyáltalában tv-t mikor kiírok egy filmet dvd-re és rányomom az asztali lejátszóra.. ha most azt nézem ami a tv-ben megy pl. Viva mtv meg egyéb szarságok akkor tényleg most nem azért de azt látom hogy Tokio hotel Depresszió " hát tényleg depisek" Kalapács meg mittomén milyen előadók és ezek összehasonlítva divatzenével pl. 50 cent eminem Mims amit álltalában nyomnak nah meg jah hip hopba tartozik pl. Rihanna Nelly Furtado amit nem hiszem el hogy még nem láttál tv-ben és hát igen ezek a hip hop műfajban vannak és a fiatalok körében most komolyan mi fog jobban bejönni ? A gazdagság nők meg egyéb fincsi dolgok vagy pedig az állanódan anyaszomorító gitár üvöltő hangal szépítve ?

Link to comment
Share on other sites

Horthy!!! A pénzhez visszatérva hogy szerződések meg mittom én hogy mi : 50 cent-et megkérték mikor megismerték hogy írjon alá egy szerződést amiben 5 ismétlem csak 5 album volt hogy majd annyit kell kiadni és láss csodát ! 100 millió dollár ütötte a markát a szerződés aláírása után és ezuán plusz 50 millás hogy közreműködött a céggel...A ruha cégéről nem is beszélve hogy az mennyi kibaszott sok lóvét hozott be mellé meg a különböző sport reklámok meg az itala ami kidobtak piacra....... 2pac 10 éve meghalt és több lemezt adott el mintha élt volna... Mondjuk szerintem csak elintézte hogy a média bevegye a halálát.... Nah asszem majd később folytatom. Különben is miattatok lekéstem a barátok köztöt meg a Maci meséket......

Link to comment
Share on other sites

bransi: Itt most nem az a lényeg, h kinek mennyi pénze van... Amúgy amit a klipben látsz, fogadni mernék, hogy a fele sem az elóadóé.. Mivel a zenéket ált. eladásra gyártják, ezért ennek a "terméknek" jónak kell lennie minden szempontból.. sok-sok hatásvadász dolgozik sok órát azon, hogy neked tetsszen, amit látsz.

És szvsz jobb üvölteni, mint a politikáról meg arról beszélni, milyen rossz az élet. Csak ne olyan Zámbó Jimmy-sen, hanem csak úgy finoman.. :)

 

Egyébként a VIVA TV-ben látható rap és rock zenékre nem lehet senkinek kifogása zenei szempontból.

De én mégis jobban szeretem azokat, akik saját maguk erejével értek el akármit. És esetleg ha a megvalósítás kicsit béna, vagy éppen nem jár az előadó a hangszer/eszköz magaslatán, de hallatszik, hogy lélekkel csinálja, az szerintem mindent üt..

Ezért szeretem inkább rockból a régebbi, még néhol bakelitbevésdösős felvételeket. Nekem a Riblja Corba a kedvencem, ha esetleg vki ismerné.. A szövegekből nem értek semmit, de az ötletek és az előadásmódok megnyugtatnak.

 

Persze, hogy ez megvan a rapben is, de a mai vállalkozó kedvűeknek sokkal nehezebb a dolguk. Ugyanígy a rockereknek is, term.. meg régen is nehéz volt a helyzet, csak akkor pont a technika hiányosságai miatt.. ma meg a bőség zavara.. hát igen :S

Link to comment
Share on other sites

bransi nézzük a csóró rockereket:

 

pl annak a naghajúnak aki szted nagyon horzsol :D:D:D:D .... több száz gitárja van főként gibsonok , fenderek, na most egy -egy ilyen gitár pár ezer dollrába kerül ha csak a gyári verzió. szorozd be :D és ezek csak a gitárjai, a házuk hát pff sztem olant te még nem láttál az autók is megvannak rendesen. de egyébként az ilyen rock arcok adakozni is szoktak ám rendesen. meg azt elárulom hogy kurt cobain tbb mint 10 éve halott.. és a nője meg a lánya zsebeli be a legtöbb jogdijat egy évben az egész világon, még elvist is megelőzi mostmár :D

 

másrészt irod h a reppereknek mennyi lóvéja van, attol még nemlesz valaki nagyember h kitömötten megy oda a mikrofonhoz.

 

ez amit irtál h fejlődni kell a korral ez egy baromsáég

Link to comment
Share on other sites

Most hiába írjátok h kinek mennyi pénze van mert nem ez a lényeg most nehogy már ez döntse el h melyik a jobb. Amugy nekem punk zenekarok a kedvenceim de szeretem a rock más műfajait is pl. a Maiden-t is. Amugy bransi szerinted ők csak üvöltöznek akkor 50cent szerinted mit csinál? Arról hadovál h ő mekkora bűnöző meg pénz pénz pénz mert ez olyan jó. Amugy pl a csajok sem azért vannak a klippekben mert ez a 50cent olyan vagány csávó hanem mert fizetnek nekik....

Ja és ha tényleg olyan nagy bűnöző lenne akkor szerintem nem hirdetné ki csak azért mondja mert ez kell az embereknek.

Az én kedvenc együttesem a HétköznaPI CSAlódások pl. nem keres annyi pénzt a zenével hogy meg tudjanak élni belőle ezért a zene mellett dolgoznak is és mégis csinálják 1991 óta. Azok a nagy rapperek szerinted ha nem kapnának érte pénzt csinálnák még a zenét? Szerintem nem mert ők a pénzért csinálják és azt mondják amit az emberek hallani akarnak.

Link to comment
Share on other sites

Azt mondják amit az emberek hallani akarnak.... Hát ez egy elég Hitleres felfogás volt.... Mit érdekel egy zenészt hogy az "emberek mit szeretnének hallani" .Ember ez nem egy politika... Az meg a másik hogy nem győzöm hangsúlyozni....A VH1-en ugye gondolom minden nagy rock fain ismeri ezt az adót nah ezen pl. most mondok egyet akit úgy ha esetleg megy a star rádión én is meghallagtom kondizás közben pl. Abba vagy Elvis meg az ezekhez hasonlítható rocker emberkék nah most ezzel nincs is semmi bajon csak ti nem tudjátok még mindíg hogy miről is írtam eddig a kezdetektől fogva... Le a kalappal megváltoztatták a történelmet ..Mármint a rock zenei műfajban de most mondok meginnt egy hírt.. Az Amerikai top 100-as listán az Abba vezette sokáig kb. 4 vagy 5 száma fennt volt ezen a nagy listán ami nem kis szó...Nah most mikor 50 cent-ék készítették a Get rich or die trying című albumot abból a kiadványból megklippesítettek kb. 4 számot és fúrcsa mód tájékoztatták a közönséget hogy Abba korszaknak vége letolta 50 a gomba fejűeket.. Miért is ? Mert az embereknek nem azt mondom most hogy elegük van belőlük mármint a gombafejűekből hanem azt hogy most már tényleg kellett egy kis változás ami jópofa egyben erőszakos és kemény is és szókimondó..Sajnos az emberek többségét ez a szókimondottság ragadja meg leginkább. Pl. ElQrtuk nem kicsit nagyon... Nah most ha ebben a szállóigében nem lett volna benne hogy elqrtuk akkor nem mondogatnánk olyan sűrűn viccesen :) Az meg a másik hogy ti mindíg a régi 50 60-as évegbeli rock együttesekkel jöttök. Én azokra még azt mondom hogy normális és tényleg szépeket alkottak pl. Guns N Roses vagy mi .....De embereeeeeeeeeeeek! Én a mai szégyen rock csapatokról szólok. Amik gyorsan átveszik ezeknek a nagyoknak a helyeit sajnos... Igaz hogy ezek a angy öregek zenéltek szépen sokat meg minden de lassan már nagyon de nagyon kinőnek ebből a korból mert már öregek és ugye van is utánpótlás bőven! NAH DE MILYEN!!!! Az előbbi számból idézve amiben "terroristák voltak" Ez SZÉGYEN!!!! :) :)

Link to comment
Share on other sites

de neke4de ki parancsolta meg hogy mai zenéket kell hallgatnod ?:D azért mert ma van sok szar rock csapat, attól még a régiek ugyanugy a csúcson vannak, a zene éjük még mindig ugyanojan jó mint 20 éve, a Master of Puppets album is ugyanugy "horzsol" az mp 3 lejáccomon mintha 20 éve halgattam volna

Link to comment
Share on other sites

Már 50cent előtt is sikeresek voltak azok akik erről a témárol énekeltek h bűnöző meg pénz meg ilyen kocsi olyan ház stb. ezért persze hogy ezt nyomja mert ebböl tud sok pénzt pénzt keresni, ez teccik nagyon sok embernek nem tom miért de ha tegyükfel nem lenne senkisem vevő ezekre akkor biztos nem nyomná...

Link to comment
Share on other sites

Jah és a pénzes bizniszről szólva: Ha ezt megnézed ráfogsz jönni hogy ki a pénzéhes és ki nem.. Én szarrá röhögtem magam ezen a vidin... Azé jó lenne ennyi pénzt csak úgy kihúzni zsebből. Érdemes legalább az első percig megnézni:

http://www.youtube.com/watch?v=OC0Jjc_ccgc

 

Ezért játnak a rapperek amúgy nagyobb gatyában : hogy elférjen a lóvé......

Link to comment
Share on other sites

Jah és a pénzes bizniszről szólva: Ha ezt megnézed ráfogsz jönni hogy ki a pénzéhes és ki nem.. Én szarrá röhögtem magam ezen a vidin... Azé jó lenne ennyi pénzt csak úgy kihúzni zsebből. Érdemes legalább az első percig megnézni:

http://www.youtube.com/watch?v=OC0Jjc_ccgc

 

nemotm ezt minek irta hogyha megnézzük ki a pénzéhes és ki nem akkor rá fogunk jönni: egy srác pénzt vesz ki és dobál a zsebéből. hát ez fantasztikus :D

Link to comment
Share on other sites

Mindenesetre ez az arc sem a tehetségével szedte össze azt a nagyrakás pénzt...

Két fajta ember van, az egyik, aki énekes akar lenni és sikerül, tehát énekes lesz a másik, aki énekes akar lenni és nem sikerül neki, tehát raper lesz... A te bajod bransi, hogy csak a mai zenék jutnak el a füledbe és amiket mondassz sztem áltlánosságba érted a rock-ra, holott nem is ismered azt. Azt mondom Black Sabbath, ó egy ezer éves szar banda, kit érdekel. Közben ma is fognak koncertezni Pesten és olyan lendülettel tolják azt a 2 óránál is hosszabb koncertet így közel 60-hoz, hogy bármelyik fiatalabb banda megirigyelné. És tudod miért nem fognak soha kiöregedni ezek a zenék, mert a normálisabbja tőlük tanul, megtanulja, hogy mik azok a dolgok, amitől egy ilyen csúcsbanda világhírű lett (csak az nem ismeri, aki nem akarja). Képzeld, van aki most hallja először őket játszani és megszereti őket, ezekután ha van pénze elmegy koncertekre, megveszi a lemezeket DVD-ket és mivel vannak tagok, akik más zenekarban is nyomják vagy esetleg szólóban így őket is meg akarja ismerni a hallgató, tehát bővíti ismerettségi körét, visszaás a múltba ezekért a fantasztikus zenékért. Megnézem, hogy egy raper mikor fog 60-70 éves korában 2 és fél órás koncertet nyomni több százezres tömeg előtt, mintha 30 éves lenne még csak olyan erővel. Ugye a Rolling Stones híres volt a botrányaikról, drog, pia, de még mindig 45 év után is együtt vannak és koncerteznek, ez sztem valami. Az meg hogy hány szám van a listán, első helyeken, csak a pénztől függ ezen a szinten már, meg a sok rossz ízlésű emberen. Egy-két év és senki nem emlékszik rá, hogy kik is voltak valójában, itt a sztárokra gondoltam. Az a helyzet, hogy a Pink Floyd - The Dark Side Of The Moon, ami 73-as album, 741 hétig uralta az amerikai (Billboard) lemezlistát, ez kb. 15 év, majd szólj már légyszíves, amikor ezt túllépi valaki.

 

Itt egy kedvenc a zenészeknek szól! :D

 

Link to comment
Share on other sites

Jah és a pénzes bizniszről szólva: Ha ezt megnézed ráfogsz jönni hogy ki a pénzéhes és ki nem.. Én szarrá röhögtem magam ezen a vidin... Azé jó lenne ennyi pénzt csak úgy kihúzni zsebből. Érdemes legalább az első percig megnézni:

http://www.youtube.com/watch?v=OC0Jjc_ccgc

 

Ezen szarrá röhögted magad? De mi benne a poén az hogy a csávó arcol azzal hogy ennyi pénze van?

Link to comment
Share on other sites

Azért kiváncsi vagyok hogy 10-20 év múlva amikor a rap kimegy a divatból mit fognak csinálni 50centék és haverjai.

Amúgy Hendrix igencsak a gettóból emelkedett ki, a semmiből épített meg sokmindent, sőt letette a metál alapjait, teljesen egyedi stílust alakított ki.Eminem elbújhat.

 

Hú igen télleg nagyon poén ahogy a srác már a pénzzel törli a hátsóját.Aztán az a legnagyobb gondja hogy annyi van hogy nem tud mit csinálni vele.Nem hinném hogy azért a pénzért keményen megdolgozott.Az ilyen emberek szánalmasak.

 

Fiftyék meg ugyanúgy eltűnnek a süllyesztőben mint a tokio hotel, és társai.

 

Igen és ha a rockot akarod megismerni akkor ne nu-metál bandákkal kezdd azt, ha azt akarod hogy érdemes legyen végighallgatni (mint pl slipknot, korn, limp bizkit, linkin park stb stb)

Link to comment
Share on other sites

Amúgy hé... Honnan veszed hogy a rap elfog tűnni? Figyi .... hip hop-on belül ott van pl. a graffiti..gondolom láttál már párat belőle ami ehhez a műfajhoz tartozik.. És akkor ott van a break.. nem könnyű sport sőt qvra nehéz.. Akit eddig láttam breakelni nagyon szálkásak voltak és szívükből nyomják a rapet meg a breaket. Ott van a freestyle lásd 8 mérföld.... Jólvan tovább nem mondom... :) Szal a rapet nem igen fogják elfelejteni az tuti... Az meg a másik hogy a most feltörekvő rapperek sokkal később fognak eltávozni eme Földbolygóról mert hát az öreg rockerek se tudják átbaszni a biológiai egyensúlyt szal lassacskánt a régi rock elfog tűnn és helyette átveszi az akkori műfaj stílusát a mai összeszart rock...sajna ez van:(

Link to comment
Share on other sites

Nekem semmi bajom az új rockal, én inkább metálból hozok példát.

Ossian, Kalapács, Moby Dick, Wisdom, Obsturction ezek nagyon jó zenekarok, valaki irta a Kalapács-ra, hogy divatzene, hát épp hogy nem, ha ez divat, akkor a régi Pokolgép is az lenne????? hát nem éppen, Kalapács Józsi nagyon jó énekes és az általam felsoroltak közül egyik se divat zene!!!

Link to comment
Share on other sites

Az a gond, hogy bransi azt hiszi, hogy el fog tűnni a régi rock, ami tul kép nem régi, ugyanis még mindig nagyon sokan hallgatják és megismerik és továbbviszik, és itt van a lényeg, továbbviszik, a rapen nem lehet mit újítani, az egykaptafára megy, a nagy rock zenekaroknak (több tucat ha úgy tetszik töb száz) meg van a saját stílusuk és ezek csak a zenekarok, ha idevesszük még a szólóban nyomuló embereket, akkor az még megemeli a számot. Az a helyzet, hogy újabb egyéniségek jelennek meg a zene színterén, akik kicsit hozzátesznek az értékhez. Hitte volna vki, hogy Steve Vai és Satriani egymástól tanultak és mégis mindkettőnek meg van az összetéveszthetetlen stílusa? Ez a szép a zenében és ebből maradt ki a rap, ami eléggé mellékvágányon fut, akármilyen régi vagy újy rock vagy metal bandához képest. Ma is vannak olyan csapatok, amelyek bár fiatalok, de máris együtt említik a nevüket a "régi" nagyokkal, az hogy meddig tudják vinni, az függ az anyagiaktól (kezdő bandákról lévén szó), a csapat összetartásáról (bármilyen hihetetlen itt van ilyen is, elég hülyén nézne ki, hogyha 50 Cent összeveszne magával és kettéválnának útjai... :D). De mivel a kül fesztiválok alkalmával lehetőséget kapnak a bandák, hogy sokan megismerjék őket, így van lehetőségük a fennmardásra.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...