Jump to content
PirateClub.hu

Wallkman mobil VS. Mezei telefonok


Kiskrapek90
 Share

Recommended Posts

Hy!

 

Meg tudná mondani valaki, hogy miben különbözik a Wlakman mobil a nem Walkman mobiltól?

 

A mezei telefonok is lejátszák a zenét, bővíthetőek...szóval nem értem a dolgot, mégis elég sok ismerősöm odáig van a Wlakman mobilokért!

 

Aki tud pro-t és kontra-t az írjon már legyenszíves!

Link to comment
Share on other sites

Külön gombok és a sok beállítás már szinte minden zenei telefonon van. Igazából ami tényleg kiemeli, az a megabass és az agybadugós füles, amit bármely GSM boltban lehet kapni.

 

szerk.: ja bocs, kifelejtettem, hogy a Walkman telókban van TrackID meg Fitnesz, hát döntse el mindenki, hogy ezek mennyire hasznos cuccok, én a tesztek alapján semmire nem tartom őket...

Link to comment
Share on other sites

Szerintem nem kell ennyire belemenni a témába, egyszerű a válasz a kérdésedre:

 

A Sony régebben gyártotta a "Walkman" névre hallgató kazettás magnókat. Ez a név és technológia feledésbe merült, ám most mivel a Sony felvásárolta az Ericssont, így a két technológia egybeforrt :) És a Sony marketing szempontból felevelenítette a 'Walkman" nevet az új telefonjaiban, aminek hallatán mindenkiben megjelenik a régi kis hordozható kazettás magnója :)

Ezt amúgy olvastam, egy újságban amikor még az első Walkman telefonok jelentek meg.

 

 

Technikailag szerintem semmiben sem jobb egy felsőbbkategóriás telefontól. Legalábbis nekem N73 ME (MusicEdition) telefonom van és kb 6× többet tud zeneileg mint az SE kiadások...

De mivel a kérdés az volt hogy mivel tud többet a mezei zenelejátszós telefonoktól, így erre a választ megadták a többiek! Azért zeneileg százszor többet ad vissza mint mondjuk egy Nokia 3310Classic telefon...

Link to comment
Share on other sites

Ha házon belül maradunk, a Walman telók, igazi különbségei:

- Walkman player

- Megabass

- különleges hangzás (Acoustic, amit cserélni szoktunk, hogy jobb legyen a hangzás :lol: )

- Ujjabban: - Shake controll

- SensME

- Clear Stereo, Clear Bass

és ugye a nagyszerű fülesek amit adnak a telókhoz.

Link to comment
Share on other sites

Igen, olyan hangzást aligha produkál vmi a piacon, mint a Walkman mobilok(max felsőkategóriás telefonok, de a walkman mobil legalább elérhető a 'kisembernek' is)

Link to comment
Share on other sites

szerk.: ja bocs, kifelejtettem, hogy a Walkman telókban van TrackID meg Fitnesz, hát döntse el mindenki, hogy ezek mennyire hasznos cuccok, én a tesztek alapján semmire nem tartom őket...

nana! TrackID-t ne írjuk le annyira, nagyon is hasznos tud lenni! (régi telefonommal is csomó zenét megtaláltam vele, az újjal is ezt teszem, csak ezen Shazamnak hívják) nagyon nagy könnyedség, hogy egyszerűen csak "meghallgattatom" a zenét és már ki is dobja a címet, nem kell órákig böngésznem..

Link to comment
Share on other sites

Oké, elismerem, a TrackID még valamennyire hasznos, habár azt olvastam, hogy ez se mindig működik... elsősorban arra céloztam, hogy a Walkman széria tele van csomó kevésbé hasznos funkcióval, melyeket csak kevesen használnak, ők is csak ritkán és nem mindig sikerrel (pl. Shake Contoll is csak akkor működik, mikor nem kéne)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Hogy miben különböznek? minőségben nagyon. tizes skálán kb 3-at adnék a wókmenmobilok minőségére..

mellesleg azért vannak odáig a wókmenmobilokért, mert

 

-nem értenek a telefonokhoz

-divatot követik

-kinézetre mennek, a tudás és az összerakás minősége nem vagy nem annyira számít

 

miért vókmen a vókmen?

-van bennük Track ID (hát bocs, lehet most hülyeséget irok, de az én N70-be is mintha lenne ilyen...ha mégsincs biztosan van hozzá letölthető symbian alkalmazás)

-van pár külön gombja

-mindenhol feltüntetik hogy wókmen

-poénos kijelzők(nem mindenhol) poénos kamera teljesítmény

-jár hozzájuk 2 év garancia....két év alatt biztosan megy majd szervizbe!

 

 

van még pár dolog amit kihagytam, majd még szerkesztek

 

Személy szerint parasztvakításnak nevezném ezt a wókmen ügyet, én nem nagyon csípem a Sony-kat, szerintem minőségtelen sz...rok, amit csak divatozásnak vesz meg az ember, vagy azért mert azt hiszi, olyan mint egy mp3-mp4 lejátszó.

Link to comment
Share on other sites

Személy szerint parasztvakításnak nevezném ezt a wókmen ügyet, én nem nagyon csípem a Sony-kat, szerintem minőségtelen sz...rok, amit csak divatozásnak vesz meg az ember, vagy azért mert azt hiszi, olyan mint egy mp3-mp4 lejátszó.

vagy talán azért mert nem mindenkinek futja 80 ezres telókra !

Link to comment
Share on other sites

a srácnak N70-e van, ami jóval a 80ezres kategória alatt van, de mondjuk az én Nokia 5310-esem is 25ezer volt és zenehallgatásra abszolút megfelel ;) egyébként az új walkman mobilok között akad szép számmal, ami megközelíti a 80ezres árkategóriát (W980, W902 és még idén jön a W995, W705)

 

Danieels, veled nagyrészt egyetértek :) azt mondjuk nem mondanám, hogy a walkman mobilok rossz minőségű vacakok, mert zenehallgatást tekintve igenis kiemelkedőt alkottak, a konkurenciával simán felveszik a versenyt (mondjuk külön zenei gombok az én telómon is vannak) és hát anyag és összeszerelési minőség szempontjából nézve is vannak jó darabok.

viszont tény, hogy sokan csak úgy vesznek walkman mobilt, hogy a telefonokhoz nem értenek de őket meggyőzte egy ilyen divatos név. mára elég nagy lett a választék a walkman márkán belül, mégis mindenki csak azt a pár divatos darabot veszi, amit reklámoznak, pedig a kevésbé ismertek gyakran többet nyújtanak tudásban...

Link to comment
Share on other sites

vagy talán azért mert nem mindenkinek futja 80 ezres telókra !

 

 

bicsi-bocsi, de én kb 5hónapig gyűjtöttem erre a telefonra, és nem 80ezer volt, hanem 35 ezer, mert használtan vettem.

Ha tudsz bánni a pénzzel, akkor te is vagy a szegényebbek is tudnának ilyen telefonnal járkálni...

Link to comment
Share on other sites

SE szerintem alapból gyér telefonokat gyárt 70e bevezető ár alatt. mivel az alatt a kategória alatt és felett is hallottam róla visszajelzést ismerősöktől rokonoktól. egyik évfolyamtársamnak van egy P900i eddig hiba nélküli 2 éves, az épanyag tanárunknak szintén ez van neki is jó. anya karácsonyra kapott egy K770i (25e) (tudom nem walkman mobil de SE) úgy kevesebbet bír az akksija mint az én nokiámnak ami 1,5 éves hogy csak telefonál rajta én meg zenét hallgatok, filmet nézek és játszok rajta. másik évfolyamtársamnak walkman mobilja volt 1 évig (60e vagy mennyiért vette) az 1 év alatt többet volt szervízbe mint nála. volt osztálytársamnak most van egy walkman mobil (30e) fél éves ebből 2,5 hónapot nem nála volt...

Link to comment
Share on other sites

ch3f, nem az van, hogy jól lefikáztuk, mert ezek egész korrekt telefonok viszonylag korrekt áron, csak éppen a konkurens zenefonok is nagyon jók az átlagfelhasználóknak és ezek gyakran olcsóbbak vagy többet tudnak.

a walkman márka szerintem agyon van reklámozva, a reklámokra pedig nagyon harapnak a buta emberek (lássuk be, ezekből van bőven)

 

igen de nem azért vesznek az emberek walkam mobilt mert ott virít rajta a w betű.

az a baj, hogy igenis sokan amiatt veszik...

 

a sonyericcson most manapság a nagy tömeget mozdítja meg elérhető áron.ár/tudás alapján ez a legjobb választás.

lehet, hogy a tömeget megmozdítja, mégis milyen rosszul áll a gyártó eladást és profitot nézve ;)

tudást és árat nézve tényleg jó választás, de azért egy Samsung vagy Nokia készülék ilyen szempontból jobb :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...