Jump to content
PirateClub.hu

NFL - Amerikai foci


capone
 Share

Recommended Posts

Hát igen a Steelers-be biztos voltam. Viszont a Cardinals meglepett egy cseppet.

Hát igen Polamalu... aki látta akár a ma hajnali vagy bármely más meccsen az tudja mire képes. Big Ben nos nem a kedvenc irányítóm de a kedvenc csapatomé... remélem 2 hét múlva meglesz a 6. Super Bowl győzelmük és a Cadillacat (nekem adják:D) nah jó Pittsburgh-inek!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 819
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Megint pont nem azok a csapatok kerültek be, amelyikeket én tippeltem. :lol: De a Steelers-nek örülök, a Cardinals meg eléggé meglepett, inkább a Filinek drukkoltam, de az arizonaiak is megérdemlik a nagydöntőbe jutást. Ott viszont már nem fogják megverni a Pittsburgh-t...

Link to comment
Share on other sites

Csak óvatosan azzal a biztos győzelemmel, azt mondom az SB „egy” találkozó, ahol a pintyek is elcsíphetnek egy jó eredményt, persze a Steele a favorit, de én már óvatos duhaj vagyok, mert okozott elég meglepetést az idei szezon és még nincs vége...

Természetesen, hajrá Steelers! :)

Link to comment
Share on other sites

Hát itt tényleg már nem lehet megtippelni.Tavaly is mindenki biztos volt benne, hogy a Pats fog nyerni erre tessék...hatalmas meglepetés.(Giants) Az biztos, hogy a Steelers valamivel esélyesebbnek tűnik, de hát ki tudja. Egy biztos, hihetetlen jó meccset fogunk látni. :D

Link to comment
Share on other sites

Na akkor. Whisenhunt mielőtt a Cardinals HC-ja lett nálunk volt offensive cordinator. Wizy egy zseni azt kell, hogy mondjam. Olyan támadó sort épített fel Arizonában,hogy ihaj csuhaj. :) Ja és vele nyertük meg 40. superbowlt. Volt egy két elég durva húzása amit szerintem most visszakapunk majd. Tuti megfogja húzni a trükkös playeket.

De most jön a sport szépsége. A nálunk dolgozó Dick LeBeau a másik zseni. Defensive Cordinator és olyan védelmet sikerült összehoznia és olyan tudása van, hogy az tényleg már a zseni zseni kategória. Több, mint 50 év az NFL-ben játékosként és edzőként.

Annyira jónak ígérkezik ez a támadó és védelem harc a két ellentét ha írhatom így. Hát nagyon kiváncsi vagyok. Mindenkinek vannak titkos fegyverei és playei amik most készülnek a 2hét szünet alatt. Egy biztos. Ha kikapunk annyira nem leszek szomorú hiszen egy ex Steelers edzőtől kapunk ki aki a sírból építette fel a csapatot,de ha nyerünk akkor mi leszünk az elsők akinek 6 SB győzelme van. :)

Link to comment
Share on other sites

Huh, hát megint jó meccsek voltak. Főleg a Steelers volt jó (nekem). Szegény McGahee óriásit kapott. De jól van hál' istennek. Megint nem jöttek be a tippjeim :) Erre a superbowl párosra nem is gondoltam volna. Persze nem vagyok nagy szakértő, inkább csak a játék miatt szeretem. A statisztika nem érdekel annyira(persze érdekes dolgokat tudnak kimutatni). Szóval kinek is szurkoljak? Mert akkor tuti a másik nyer :D Inkább nem szurkolok senkinek, csak élvezem a játékot :D

Egy kérdés: Az irányító megkapja rádión a következő play-t és elmonndja a többieknek. Aztán felállnak a megadott formációba. Utána (nem mindíg) elkezd kiabálni hogy pl.: "kék 42, jobbra 50" stb. NA EZT MIÉRT CSINÁLJA?

Bocs ha láma kérdés, de ez nekem nagyon nem világos.

 

Link to comment
Share on other sites

Huh, hát megint jó meccsek voltak. Főleg a Steelers volt jó (nekem). Szegény McGahee óriásit kapott. De jól van hál' istennek. Megint nem jöttek be a tippjeim :) Erre a superbowl párosra nem is gondoltam volna. Persze nem vagyok nagy szakértő, inkább csak a játék miatt szeretem. A statisztika nem érdekel annyira(persze érdekes dolgokat tudnak kimutatni). Szóval kinek is szurkoljak? Mert akkor tuti a másik nyer :D Inkább nem szurkolok senkinek, csak élvezem a játékot :D

Egy kérdés: Az irányító megkapja rádión a következő play-t és elmonndja a többieknek. Aztán felállnak a megadott formációba. Utána (nem mindíg) elkezd kiabálni hogy pl.: "kék 42, jobbra 50" stb. NA EZT MIÉRT CSINÁLJA?

Bocs ha láma kérdés, de ez nekem nagyon nem világos.

 

Link to comment
Share on other sites

Lehet, hogy azért kiabál, hogy megismételje még egyszer, hogy mit fognak játszani.De általában akkor kiabálja be, amikor áthívja a játékot amit megbeszélt a csapattal.Például észrevett valamit a védelmen(blitz lesz vagy esetleg a felállásban vett észre valamit) és ezért hív egy új play-t. Remélem jól tudom, hogy így van ha nem lehet oltani :P;)

Link to comment
Share on other sites

De Ray D. ez az egyik variáció amit mondasz,hogy áthívja a playt, vagy esetleg ismétli,de lehet a védelem megzavarása is.

QB-k kis pöcs korukban megtanulják,hogy hogyan olvassák le a védelem felállását és ennek nagy mestere Peyton Manning.

Link to comment
Share on other sites

Azért testalkat is kell hozzá. Mert mondjuk az én 70 kilómmal nemsokat kezdhetnék. Szinte semmilyen posztra nem elég. Talán valami rettenetesen gyors WR, vagy a védelem secondary-jában valami safety. Na meg persze QB :D De sajnos amit igazán játszani szeretnék(T E, vagy fullback) ahoz nagyon kevés vagyok. Inkább csak nézem. És csodálkozom, hogy egyáltalán életben maradnak egy nagyobb ütközés után.

 

Köszi a válaszokat a kérdésemre. Én is arra gondoltam, hogy áthívja a playt. De olyankor már csak kódokat kiabál, ami teljesen más, mint amit a play előtt megbeszélnek( végignéztem a péntek esti fényeket :) ). Akkor ezekszerint 2X kell különböző módon megtanulni a játékosoknak a figurákat?

Link to comment
Share on other sites

Friday Night Lights a valaha volt legnagyobb sorozat. A film is jó,de sorozat ad neki kb 5kört. :D

Nem hinném,hogy nagyon jó QB lennél 70kilóval. Ahoz.hogy QB legyél nem elég az,hogy legyen jó testalkatod,de viszonylag magasnak is kell lenned,hogy átláss az embereken. Új generációs TE-k meg vékonyak. Úgy blokkolnak, mint egy falember,de úgy kapják el a labdát, mint egy receiver. Úgy,hogy oda is kell magasság. :)

 

A kérdésedet meg nem nagyon értem. Kódok csak lehetnek bekiabálások azt te soha nem fogod megtudni,hogy ő most mire hívja át a playt, mert lehet,hogy egy esetleges blue28-ra és valami jelre kell motionba lépnie a WR-nek és pozíciót váltani. Ez nagyon bonyolult csak akkor tudod igazán, ha benne vagy egy csapatban és rendes PB van.

PB-ot meg tudomásom szerint be kell vágni teljesen minden lépést és minden egyes playnek van egy neve. Megtanulod a nevét meg,hogy mit kell csinálnod és csinálnia a többieknek. Én egyszer tanultam már playbookot és őszintén nagyon nehéz. :D

Link to comment
Share on other sites

Én még anno irányítót játszottam...És hát nem olyan könnyű poszt, mint amilyennek tűnik.Mindenre figyelni kell és az egész PB-ot fejből kell vágnod és mindenkinél jobban kell tudnod.Tehát rengeteg nehézség van, például arra figyelni, hogy merre megy a motion, a RB-nek hogyan adod a hand-offot stb. stb. és még közben a védelmet is figyelni és még a passz is jó legyen... :blink: Amúgy ilyen kitételek tényleg nincsenek.Az amerikai fociban szerintem mindenki megtalálhatja a maga posztját.ilacy az a 70 kg egyáltalán nem számít.(főleg ha erős vagy. :P ) Ezzel a testsúllyal CB-nek bőven elmehetsz, vagy ha oda nem akkor ott van még a Special Team is, ahol még rengeteg poszt van.(például ha jól rúgsz rúgónak vagy punternek is nyugodtan mehetsz.) A kitételekről még annyit, hogy tényleg edzéseket rendszeresen látogasd és pár hónapon belül már érezni fogod a fejlődést.És szerencsére már MO.-n is jól elterjedt ez a sport.Már első- és másodosztály is van.Szóval nyugodtan lehet csatlakozni a csapatok biztos, hogy nem bánják, ha jönnek új játékosok. ;)

Link to comment
Share on other sites

én TE/WR voltam másfél évig a wolvesban

a QB bekiabálásról:

-áthívja a playt

-OL/RB/TE nek kiabál formáció váltásnál

-ha "felfut" a TE,WR (motion) akkor azt is szokták kiabálni néha de amerikában a hangzavar miatt természetesen csak a lábukkal jelzik a QB-k

-egy megbeszélt playt kiabál be, pl. sárga 99-es, de a szín a lényeg, mert meccs elején meg van beszélve, hogy pl. a kék szín jelenti a set-re való azonnal play indítást akkor ugye itt ezért is fontos

-blitzeket jelzi a falnak

 

am asszem nyáron visszamék játszani de most a cowboyshoz majd meglátjuk hogy alakul

 

CHOSEN: amikro én játszottam Bencsics Márkó volt az irányítóm akinél most talán nincs jobb Mo-n, de akkor is kevés volt:] és azért ő nem egy Big Ben, szal egy magyarországi kiscsapatban 70 kgval még elmehet vki sztem qbnak

Link to comment
Share on other sites

Köszi a válaszokat. Azthiszem maradok a tv-nél. Munka mellett nem tudnék annyi idő szánni rá, amennyit illene. Meghát pár éve volt egy szép térdsérülésem. Azóta érzem a frontokat (tudom, jó szamár megérzi :) ), ha fél órát kell állni már fáj. A jó térd viszont nem árt az amerikai focihoz :(

Már várom a SuperBowl-t. Mindegy már, hogy ki nyer (a Green Bay sajna nem). Csak jó mecs legyen.

 

Ui.: A péntek esti fények tényleg a legjobb sorozat. Talán csak a Dexter veszi fel vele a versenyt. Persze abban sokkal kevesebb az amerikai foci :D

Link to comment
Share on other sites

Pittsburgh Steelers – Arizona Cardinals ha már elértek idáig, meg amúgy sem ők az esélyesek, ráadásul rajtunk keresztül jutottak be, több ok nem jut eszembe ;)

MVP: Kurt Warner

Remélem, előhúznak pár trükkös játékot, mindkét részről, azokat imádom! Vajon Fitzgerald mit fog véghezvinni, vagy más célpontokat keres Warner (kérdés lesz-e ideje)?

Polamalu a főcsoport döntőben nyújtott teljesítményét meg e tudja fejelni (?), ott nagyon nagyot játszott!

Várom már nagyon a meccset (meg a hétfő reggeli munkakezdést :D )!

Link to comment
Share on other sites

Pittsburgh Steelers - Arizona Cardinals

Mvp: Kurt Warner

 

Eddig sose tippeltem az Arizona győzelmére, de mindig nyertek eddig a playoff során, úgyhogy most ezért rájuk teszek :D Én is remélem hogy sok jó/trükkös play-t látunk majd. Kíváncsi vagyok mennyire tudják megvédeni Warner-t valamit Fitzgerald-nak mennyire fog menni a játék, mert ez a Steelers defense igencsak jó :) Egyszóval kíváncsi vagyok már erre a Super Bowl-ra (is)!

Link to comment
Share on other sites

éjjel nem néztem sajna, ma délelőtt sajna iskolabéli kötelességeimnek eleget kellett tennem, és kihagytam az élő közvetítést, úgyhogy ma 17:00 Sport2-őn megnézem, sajna már az eredmény tudatában..

 

éshát hogy is mondjam...ez az elmúlt két év nem az én általam preferált csapatok éve volt superbowlt tekintve....:(:(

 

na mindegy, majd legközelebb..kérdés mikor...

Link to comment
Share on other sites

szerencsére a steelers nyert azért szurkoltam nekik mert az arizona miatt esett ki a carolina panthers akiknek szurkoltam/ok. én megnéztem az éjszakai közvetítést megérte reggel meg keltem 7.50kor hogy elkezdjem felvenni az órákar erre látom az üzenetet neptumba amit éjfélkor kaptam meg hogy majd szerdától lehet a mai nap helyett, gratulátam is nekik ehhez a jól időzített levélhez...

Link to comment
Share on other sites

Én is végignéztem egészen háromnegyed 5-ig és 7 kor keltem :P Hát ez hatalmas nagy meccs volt.Szerintem a tavalyi döntőt is überelte :D És bejött a Tippem nyert a Steelers az MVP pedig Santonio Holmes.Azért tippeltem őt mert a rájátszásban hatalmas formában játszott, és hát ma is bizonyította milyen jó elkapó :D De azért, amit a Cardinals csinált a végén, azelőtt le a kalappal.13 pontos hátrányból 3 pont előnyt csinálni...csak hát a Steelers nem az a csapat amelyik ilyenkor feladja.Összességében tehát megérdemelten nyert a Steelers.És azt mondom soha rosszabb döntőt ;)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Igen nagy döntő volt, én hajnali fél 4-kor keltem fel, hogy megnézzem a végét (tegnap persze megnéztem egészben az ismétlést Sport2-n), 2:58-nál kapcsoltam, nemsokkal azelőtt, hogy a Cardinals fordított egy touchdown-al. Én személy szerint jobban örülök a Pittsburgh győzelmének, de az Arizona is minden dicséretet megérdemel, nem semmi, amit ebben a szezonban véghez vittek.

 

Grat. Steelers!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...