Jump to content
PirateClub.hu

NFL - Amerikai foci


capone
 Share

Recommended Posts

Hello!

 

Nagy meccs volt...nem rég kezdtem el csak NFL-t nézni...az első meccsem pont egy Steelers volt, ezért nekik is kezdtem el szurkolni - és nyertek. (+ még én is rajtuk, mert fogadtam nem is kevéssel... :D )

 

Bocsi, de nem tudjátok, hogy fent lesz majd a meccs? Azaz lelehet majd tölteni szerintetek?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 819
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hát nekem ezek a tippelések nem jöttek össze :D Ez a döntő egyszerűen fantasztikus volt számomra, nálam überelte a tavalyit is pedig az se volt semmi. A Steelers jól kezdett aztán szerintem kicsit leeresztettek, vagy inkább a Cardinals kapta össze magát! Fitzgeraldot rendesen kivették a játékból, de azért kétszer megvillant ;) A Steelers utolsó támadása se volt semmi. Szépen átrohantak a pályán. Összességébe mindkét csapat megérdemli a maximális elismerést.

 

Ui: Véleményem szerint Larry Fitzgerald apjának hihetetlen büszkeség lehetett tudósítást írni a saját fia két Touchdownjáról (persze a super bowl szereplésen felűl ) attól függetlenül hogy kikapott most a Cardinals! :)

 

Gratulálok a Pittsburgh Steelers-nek!!

 

( A pro bowl győztesére inkább nem tippelek ezek után :P :P )

Link to comment
Share on other sites

Favre visszavonult! :D

 

Favre igazi legenda, amit a statisztikák is alátámasztanak: az NFL történetében többek között ő adta a legtöbb hatpontos gólt (touchdown) érő passzt (464), a legtöbb yardot passzolta (65 127), a legtöbbször volt megszakítás nélkül kezdőjátékos (291 mérkőzés), és neki volt a legtöbb passzkísérlete (9280).

 

Háromszor választották meg az alapszakasz legértékesebb játékosának (MVP: 1995, 1996, 1997), Pro Bowlon (All Star-gála) kilencszer kapott lehetőséget. 2005-ben beválasztották minden idők legjobb irányítói közé, és Johnny Unitas, Joe Montana, valamint John Elway mögött a negyedik helyre rangsorolták. Ő volt a liga történetének első olyan játékosa, aki 100 millió dollár fölötti szerződést írt alá.

 

origo

 

-----------------------------------------

A Super Bowl nagyon tetszett. Szegény Fitzgeraldot sajnáltam.

 

A Pro Bowlt meg jó, hogy elviszik Hawaiiról és a döntő elé teszik. Döntő előtt még jó, de sztem idénynyitónak kellene rakni, így legalább egy 2 shows keretben lenne a szezon!

-----------------------------------------

 

Tom Brady felépül az új szezonra? Nem értem Casselt, miért franchise tagelték 14 gurigáért! :huh:

 

Link to comment
Share on other sites

Nekem mindegy, hol rendezik a Pro Bowl-t, de szerintem jó volt így, hogy a Super Bowl után került megrendezésre. Szerintem inkább még egy héttel később, azaz kéthetes kihagyás után kellett volna megrendezni (mint a Super Bowl-t a főcsoportdöntők után), nem pedig az SB elé hozni. Meg ha mást nem, akkor meg inkább idénnyitónak, mint ahogy dean23 is írta.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Én a szezon vége óta nem követem figyelemmel, hogy mi történik NFL-téren, de már nagyon várom az új szezont (bármennyire is messze van még sajnos :( ), valahogy egész más a hangulat akkor, amikor az európai foci mellett NFL-t is néz(het) az ember, én legalábbis így vagyok vele. Nagyon sajnálom hogy ilyen hosszú időre touchdown-ok nélkül maradunk :(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

 

Eagles Draft:

 

19. Jeremy Maclin, WR (Missouri)

53. LeSean McCoy, RB (Pittsburgh)

153. Cornelius Ingram, TE (Florida)

157. Victor Harris, CB (Virginia Tech)

159. Fenuki Tupou, OT (Oregon)

194. Brandon Gibson, WR (Washington State)

213. Paul Fanaika, OG (Arizona State)

230. Moise Fokou, OLB (Maryland)

 

Nem rossz választások, aztán ki marad ki nem az hamarosan eldől…

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Favre Viking lett!

 

Leküzdve az egészségügyi akadályokat, Brett Favre részt vesz a Minnesota Vikings Mankato-ban tartandó edzőtáborában július végén - állítja egy forrás, alátámasztva az utóbbi napok pletykáit. A forrás szerint Favre és a Vikings zsíros szerződést kötöttek. A felszerelésekért felelős ügyintéző már meg is rendelte a bíborszínű mezeket a 4-es számmal és Favre nevével.

 

Bus Cooke, Favre ügynöke vasárnap tagadta, hogy ügyfele és a Vikings között bármilyen megállapodás született volna. Rejtély, hogy ezt hivatalosan mikor fogják bejelenteni. Brad Childress, a Minnesota Vikings vezetőedzője ezt a hetet Alaszkában tölti, jó barátjával, Andy Reid-del horgászik. Az egyik weboldal szerint a július 4-i hétvégére időzítik a bejelentést, hogy a Függetlenség Napja miatt többségben szabadságon lévő újságírók minél kisebb felhajtást csapjanak.

 

Jelenleg John David Booty viseli a 4-es számú mezt, de már nem sokáig. A Vikings valószínűleg megtartja Booty-t, viszont logikus lenne, ha Tarvaris Jackson fogná magát és lelépne, hiszen csak Favre cseréje lehet, és ott van Sage Rosenfels is.

 

Forrás: Kickoff.hu

-----------------------------

 

Úgy tűnik az öreg Brett apó képtelen elszakadni szeretett sportágától. Green Bay-es korszakát figyelemmel kísérve, én is nagyon kedveltem az 'öreg' játékát, de úgy gondolom, hogy az a nimbusz, mely körüllengte egykor, mára kissé fényét vesztette. A Jets-be való igazolása és a sajtfejűektől való méltatlan távozása, sokakban átértékelte azt a szimpátiát és rajongást, mely feléje megnyilvánult. Ha valamire, akkor erre nagyon igaz, hogy a csúcson kellett volna abbahagynia. 'Isten' lehetett volna Green Bay-ben és NFL-ben, így ki tudja, hogyan lesz vége a karrierjének...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Szép lassan megindul az élet az NFL házatáján, misem bizonyítja ezt jobban, hogy a héten megkezdődtek a preseason találkozók. Bizony-bizony egy hónap múlva újra útjára indul a tojáslabdás küzdelemsorozat.

 

A felkészülési mérkőzésen a Pats 27-25-re győzte le az Eagles-t. A további meccseken a Ravens 23-0 arányban múlta felül a Redskins-t, a Raiders 31-10-re verte a Cowboys-t, míg a legutóbbi Super Bowl "visszavágóján" a Steelers 20-10-es győzelmet aratott a Cardinals felett.

 

Green! Kívánom, hogy Vick megtalálja a helyét az Eagles csapatánál, sok szerencsét az új csereirányítótokhoz, de NcNabb-et aligha fogja kiszorítani. ;)

Link to comment
Share on other sites

Green! Kívánom, hogy Vick megtalálja a helyét az Eagles csapatánál, sok szerencsét az új csereirányítótokhoz, de NcNabb-et aligha fogja kiszorítani. ;)

Alig várom már, hogy elkezdődjenek az éles meccsek!

Szerintem nem is az a cél egyelőre (2 év kihagyás után), mondjuk meglepett a bejelentés, főleg, hogy előtte azt nyilatkozták, őket nem érdekli Vick! Persze a csere QB sérülése után kellett valaki, na de hogy pont ő azt álmomban sem gondoltam volna, mindegy remélem a jövőre nézve jó húzás volt…

A Pats ellen, ha a végén bemegy a FG akkor mi nyerünk, de ennek igazi jelentősége nincs (ha nyerünk, akkor sem)!

Persze jobb lett volna.......... ;):D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Örülök én is nagyon, hogy hamarosan az NFL-ben is kezdetét veszi a szezon. :happy: Valahogy egész más az az időszak, amikor nem csak a 'sima' focit, de a tojáslabdás 'változatot' is nézheti az ember. :) Mit mondjak, egyszerűen imádom! ;)

 

Robinho11, a Sport TV még ezzel együtt három éven keresztül biztosan közvetít NFL-meccseket, ha jól emlékszem, ezt az örömhírt éppen a Super Bowl előtt jelentették be. ;)

Link to comment
Share on other sites

A tegnapi preseason találkozók eredményei:

 

San Francisco 49ers - Denver Broncos 17-16

New Orleans Saints - Cincinnati Bengals 17-7

Indianapolis Colts - Minnesota Vikings 3-13

New York Jets - St.Louis Rams 20-23

 

Egy friss hír:

Eli Manning lehet minden idők legjobban kereső amerikaifutballistája az észak-amerikai profi bajnokságban (NFL). A New York Giants irányítója pénteken hat évvel hosszabbította meg szerződését, amely 35 millió dolláros fizetést garantál neki, de az összeg a sikerektől függően akár 97 millióra is emelkedhet. A tavalyi - győztes - döntő legjobbjává választott Eli az Indianapolis Coltsot erősítő Peyton Manning öccse, aki 2007-ben nyerte meg NFL-t, és lett a finálé legjobbja.

 

- Forrás: MTI -

Link to comment
Share on other sites

A Colts vereségének úgymond félig örülök, bár az is inkább káröröm, mivel ha jól tudom az egyik osztálytársam nekik szorít leginkább (pontosabban Manning a kedvence, és emiatt). :)

 

Egyébként nekem nincs konkrét kedvenc csapatom, akiknek szurkolok, a szezon első néhány meccse után szoktak lenni nálam 'kiemelt' csapatok, illetve ezeken kívül általában még van néhány, akikért szorítok.

 

Eli Manning fizetéséről már korábban is olvastam, bár akkor még csak 'lehetséges'-szinten kezelték a dolgot, mostanra már akkor hivatalos lett. Azért nem semmi, hogy alapból befolyik neki 35 millió dollár, de az összeg sikerek függvényében majdnem az alap háromszorosára is rúghat. :o Nincs mese, itt nagyban játszanak... B)

Link to comment
Share on other sites

Újabb találkozók az előszezonban:

 

San Diego Chargers - Seattle Seahawks 14-20

Tennessee Titans - Tampa Bay Buccaneers 27-20

Kansas City Chiefs - Houston Texans 10-16

Green Bay Packers - Cleveland Browns 17-0

Buffalo Bills - Chicago Bears 27-20

Detroit Lions - Atlanta Falcons 27-26

 

Örülök a Lions sikerének, az elmúlt - negatív rekordott jelentő - szezon után remélem lassan lekerül róluk Bobby Layne átka...

 

Vick jól teljesített az edzésen

 

Az Associated Press szerint Michael Vick jól szerepelt első edzésén az Eagles-szel, könnyedén dobálta a hosszú, spirális passzokat. A kétéves kényszerpihenő nem ártott az irányító karjának, ugyanolyan erős, amelyről szabadulása óta most először bizonyosodhatott meg a nyilvánosság. Danny Amendola, az Eagles elkapója, aki tavalyi újoncévét a Dallas Cowboys edzőcsapatában töltötte, elmondta: „Olyan erővel dobja a labdát, amilyet még nem láttam.”

 

Michael%20Vick(6).jpg

 

Az irányítóktól megszokott piros edzőmezt viselte, rajta a 7-es számmal, és csak korlátozott gyakorlatokban vett részt. 1-1 elleni, 7-7 elleni, és red-zone offense gyakorlatokban dolgoztatták, de leginkább Donovan McNabb-et figyelte a 2 órás edzésen. Amikor esélyt kapott, Vick kihasználta. A dobásai erősek voltak, adott néhány sikeres hosszú passzt, egyet Jeremy Maclin újonc WR-nek is, az oldalvonal mellé. Vick ott maradt az edzés után is, hogy a lábmunkáján, mozgásán dolgozzon Marty Mornhinweg-gel, az Eagles offensive coordinatorával. Vick volt az utolsó, aki elhagyta a pályát, plexivel ellátott sisakját nem vette le. A kérdésre, hogy hogyan érezte magát, ennyit felelt. „Nagyszerűen.” Az irányító nem beszélt az újságíró-sereggel, amely a javarészt üres öltöző előtt várta őt. Amint levette bokarögzítőjét, nevetett egyet, és azt mondta: „Ez furcsa.”

 

Az Eagles vezetőedzője, Andy Reid elmondta: „Formába kell hoznunk őt. Alkalmas volt egy NFL-edzésre, a csapat ennek megfelelően fogja felhozni őt.” Az edzésen csak irányító poszton dolgoztatták, Reid megjegyezte. „Michael egy irányító.”

 

Vick 6 szezont játszott az Atlanta Falcons-nál, 3-szor utazhatott el a Pro Bowl-ra. Majd 18 hónapot töltött egy szövetségi börtönben, amiért kutyaviadalokat pénzelt és szervezett. Roger Goodell múlt hónapban adta vissza a játékjogát, 2006 óta nem játszott. Az Eagles-szel csütörtökön írta alá egy évre szóló, 1,6 millió dolláros szerződését.

 

McNabb a kezdő, Kevin Kolb a cseréje, így Vick-et valószínűleg trükkös playeknél fogják használni, nem a hagyományos irányító-poszton. Megvannak a képességei a Wildcat-hez. Mindig hajlamosabb volt a futásra, nem maradt a zsebben, hogy onnan keressen egy szabad elkapót. Karrierje során passzainak 53,8%-a volt sikeres, a kezdő irányítók között ez a legrosszabbak között van. 71 TD passza mellett 52 interception-t is dobott. Több olyan meccse van, amelyeken több, mint 100 yardot hozott futással (8 meccs), mint olyan, amelyen 250 yardot passzolt (6 meccs). Segítheti a visszatérését, hogy az Eagles West Coast offense-e hasonló ahhoz, amit a Falcons használt. Reid elmondta: „Szerencsés, hogy ismeri ennek a stratégiának az alapjait. Ez felgyorsítja a dolgokat.”

 

Az ötszörös pro bowler McNabb az elmúlt nyolc év során ötször vezette az Eagles az NFC döntőjébe, és egyszer a döntőben is részt vettek. Vick elárulta, McNabb-el kötött barátsága, valamint a csapat erős vezetése és hagyományai befolyásolták abba, hogy más csapatok helyett az Eagles-t választotta. A pénteken tartott sajtótájékoztatón Vick a következőket nyilatkozta: „Úgy gondoltam, ez a tökéletes helyzet, a tökéletes forgatókönyv. Tanulni tudok Donovan-től, az egyik legjobb irányítótól. Amit tanult, ahogy a kicsiszolták a játékát, az mind Reid edzőtől származik. Ettől a két embertől akarok tanulni, mindent meg akarok tenni, hogy teljes irányítóvá válhassak.”

 

Az állatvédők erős kritikákkal illették az Eagles-t, amiért leigazolták Vick-et, és pénteken az edzéseknek helyet adó létesítmény előtt több tucatnyi tüntető adott hangot nemtetszésének. Szombaton már nem volt ekkora felhajtás: 7 ember állt a kapuk előtt, négyen Vick-ellenesek.

 

- Forrás: kickoff.hu -

Link to comment
Share on other sites

Vick számára dobtak egy mentőövet, hogy egy ilyen formátumú QB kapjon egy második esélyt. Szerintem nem véletlen az egyéves szerződés és nem tudom, hogy hosszú távra terveznek vele az Eagles-nél vagy sem. A hírek szerint a csapat offensive coordinator-a Wildcat-formációba fogja beépíteni Vick-et, bár az alapszakaszban a hatodik hétig nem vehet részt meccsen, s majd Roger Goodell főigazgató eldönti, hogy hogyan tovább.

Link to comment
Share on other sites

Vick-re majd vigyáz Tony Dungy. Ő lett a mentora :D Hát, legalább jó kezekbe került. Végre lesz valami értelmes sportműsor. És persze mehetek majd hétfön reggelente kómás fejjel dolgozni :D De jó lesz! Már alig várom :D Jól kezdett a Packers. 69000-en voltak a meccsen :D Nálunk 1 év alatt összesen nem mennek ki az összes NB1es meccsre ennyien! Tehát GO PACKERS és a legjobbakat mindenkinek, Győzzön a jobbik!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Favre visszatért!

 

Sokáig kellett várni a Minnesota Vikings-nak, hogy a legendás 4-es végre beadja a derekát, de úgy tűnik a türelem rózsát terem, Brett apó végül nem tudott ellenállni a csábításnak, hogy még egy szezont a profi foci színpadán tölthessen. Favre július végén látszólag még a visszavonulás mellett döntött, de a héten meggondolta magát, és inkább csatlakozik a Vikings csapatához, mintsem tévén kövesse a szezont. Persze ennek a Green Bay Packers szurkolói a legkevésbé sem örülnek, így még nagyobb lesz a két csapat között eddig is fennálló rivalizálás. Favre 1 évre, 12 millió dollárért kötelezi el magát a lila/arany alakulathoz, és jelenleg éppen úton van (illetve Zygi Wilf csapattulajdonos magánrepülőgépén) Minnesota-ba.

 

- Forrás: nfl.hu -

Amennyit Favre kavar az még a legmegátalkodottabb brazil szappanoperáknak is becsületére válna. Két hete még így nyilatkozott a sokadik visszavonulása után: "Ez volt a legnehezebb döntésem. Úgy érzem, fizikailag nem tudnék egy elfogadható szinten játszani."

Ezek után a szememben teljesen komolytalanná vált Brett apó.

Link to comment
Share on other sites

Keddi és pénteki eredmények:

Miami Dolphins 12-9 Jacksonville Jaguars

New York Giants 24-17 Carolina Panthers

New England Patriots 6-7 Cincinnati Bengals

Indianapolis Colts 23-15 Philadelphia Eagles

 

A Patriots-ban ha jól tudom játszott Brady, bár ez nem biztos, de ha igen, akkor az eredményen azért látszik, hogy a vártaknak megfelelően még nincs valami nagy formában (két field goal amit a 'hazafiak' fel tudnak mutatni...). Az Eagles vereségét (na meg egy kicsit a Colts sikerét :) ) sajnálom, de lesznek ők még jobbak is. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...