Jump to content
PirateClub.hu

Öreg Merci nem vén Merci! (1995től visszamenőleg)


krizsi000
 Share

Recommended Posts

Gondolok itt a népszerű W123-as vagy W124-es 190-es típusokra is!Azért írtam hogy 1995 től visszamenőleg, mert 95-ben a W124 megszűnésével (w210 "kereklámpás" bevezetésével) már nem az autó adta el az embémát, hanem az embléma az autót!Ezért nekem az igazi merci csak a régi merci.Ha valakinek más tapasztalata van azt is írja ide!

 

 

post-1122761-1214145940_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Apám '75-ben hozott egy állólámpás 240D-t, kisebbfajta istenség volt vele... :)

Bár furcsa ízlése volt az öregnek, piros volt, fehér bőr belsővel.

 

 

Akkoriban az ember egy kezén megszámolhatta az összes állólámpást az országban.A piros akkor divatos volt nem? :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 years later...
  • 2 weeks later...

Szerintem a merci mára már egy teljes tekintélyroboláson ment keresztül, egy picit a saját hibájából(sorozathibás dízelmotorok) de nagy részben a társadalom hibájából. Mára már a Mercedes az unintelligens vállalkozók, maffiások, "napbarnított nagycsalád apák" autója lett. Ez teljesen lerombolja azt a preztizst amit a merci felépített. Itt most arra gondolok, hogyha én vennék egy mercit(újat) akkor én is ezek közé tartoznék, nem pedig az olyan emberek közé akik szeretik a kényelmet, a minőséget és a "tekintélyt".

 

(Ugyanebbe a csoportba sorolható a Bmw is sajnos.)

 

Szerintem régen a mercinek hatalmas tekintélye volt, a német precizitást, eleganciát és minőséget képviselte, mára már azonban egy drága autó lett amit olyan emberek vesznek meg(többségben) akik nem tisztességes úton keresik meg a pénzt.

 

Tisztelet a kivételnek!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Értem mire célzol. Viszont a szín is nagyon fontos, a hiper pigmentáltak fekete metál fényezett Merciket vesznek, ellenben a kicsit visszafogott menedzserekkel, akik tényleg megdolgoznak a fizetésükért ezüst színű autókat vesznek. Úgy tűnik mostanra az ezüst színű kasztni jelenti az eleganciát. :)

Link to comment
Share on other sites

Ha szeretnétek olvasni egy igazi hozzáértőt, szakértelmét, akkor olvassátok Csikós Zsolt cikkjeit! Jelenleg egy zöld állólámpása van, azt újítgatja, de nem rég adta el a sokak álltal csak "zőccségesmercinek" hívott, kombi 123-ast. Totalcar-os srác, ha vkinek nem esett le.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...