Jump to content
PirateClub.hu

Ősrobbanás, Isten, Teremtés...


Caraffa
 Share


Recommended Posts

vicces:D ez az egész téma:D dokumentumfilmek szerint az ősrobbanás előtt volt a nagy semmi csak a mi agyunk mindig keres és ezért nem tudjuk felfogni hogy mi is a semmi mert keressük benne a valamit:D na érdekesen regéltem el:D de a lényeg ez:D tehát ősrobbanás B) és rühellem a vallásokat :blush:

Link to comment
Share on other sites

Persze, hogy a pénz irányít mindent, de legalább annak a "követői" is tudják, hogy ez rossz dolog. Régen viszont pl az inkvizítor büszke volt a hivatására.

 

A szenté avatás szerintem semmit sem ér. Ha létezik Isten, valószínűleg nem tudják befolyásolni holmi emberek a döntését. Mert, ha a hitetlenek tényleg mind a Pokolra kerülnek, akkor a hitetlen Szentek se kivételek. Mert ugye nem az ember dönti el mi, hogy van ott fenn.

Link to comment
Share on other sites

Pl Dante szerint a hitetlenek a Pokol tornácára kerülnek és ott nem szenvednek semmilyen kíntól sem, csak nem kerülnek a mennybe. És van még ezer meg ezer hasonló felfogás, hogy végül is a csak hitetlenség bűnétől szenvedők nem kerülnek a mennybe, de a Pokolban sincs olyan rossz dolguk.

Link to comment
Share on other sites

Az ember azért próbál megmagyarázni mindent (tudományosan) mert nem nem akar tudatlanságban élni (vallások). Valamint azért kevesebb ma a hívő emberek száma mert nem kényszerítik rá erővel (különböző kínzások és halálbüntetések). A tudományt meg ne egyeztessük már össze a hittel.

Link to comment
Share on other sites

persze hogy az ember azt becsüli meg jobban amiért megdolgozott, és lényegtelen melyik két utat választod az életbe, ha Hitet vagy inkább a Hit elutasítását mindegyikben szenvedni fogsz, és nem lehet meg mondani h melyik úton szenvedsz többet, nincs olyan ember aki ne szenvedne, de ha a Hitet választod akkor legalább a Mennyben az örök boldogság vár

Link to comment
Share on other sites

Olvasd már el a 10 parancsoltatott pl légyszíves.

 

És ezt a 10 parancsolatot is EMBEREK találták ki, NEM ISTEN. Szerinted a Bibliát komolyan Isten útmutatása alapján írták? Kétlem. Az már alapból hülyeség, hogy ő képes kiválasztani egy embert és annak a sorsával foglalkozni. Mert ugye a szemében minden ember egyenlő, nem? :P Akkor mégis miért helyezne magasabb szintre egy teremtményét, mint egy másikat? (az emberi fajon belül)

Link to comment
Share on other sites

Igen a Bilbiát emberek írták, de az újszövetségben pl Jézus követőinek a lejegyzéseit találod, ami így Istenhez vezet vissza. És kiválaszott egy embert, de nem azért hogy az ő sorsával foglalkozzon, hanem azért hogy rajta keresztül jobbá tegye a világot

Link to comment
Share on other sites

Azért tartom ezt az egész vallást hülyeségnek, mert mi van ha én írok egy könyvet amiben megpróbálok magyarázni pár dolgot amire a tudomány mai állása szerint nem tudjuk a választ. Bedobom az emberek közé, majd szervezek egy magánhadsereget és rákényszerítem az emberekre, hogy ezt kell tanulni és e szerint kell élni, akkor több ezer éven át fennmarad a nevem.

Link to comment
Share on other sites

pont ez benne a hiba, rákényszeríted az emberekre, Isten nem kényszerít rá senkit semmire, és ráadásul azt könyvet egyedül írod, a bibliába pedig sokan írtak, Márk, Máté, Lukács csak hogy párat említsek, és a Bibliát többen állították össze, éppen ezért születtek az apokriff iratok

Link to comment
Share on other sites

Viszont a jelentős történelmi háttérrel rendelkező vallások szinte egytől-egyig csak azért maradtak fent, mert rákényszerítették az emberekre. Pedig, ha döntöttek volna, ma is a pogány gondolkodásmód uralkodna világszerte (ez persze nem feltétlenül jó).

Link to comment
Share on other sites

rosszul tudod az egyház egy eszköz amely segít kapcsolatot teremteni Istennel. Shyllard nem feltétlenül uralkoda a pogány gondolkodás mód, mert ha akad egy ember aki hisz Istenben akkor már az ő gyerekei is nagy valószínűséggel hinne istenben

látod épp ez a lényeg,a hitt valójában nem más mint manipulálás.mert a gyereked nem hinne istenbe ha nem tudná h te hiszel.szóval te is csak rálegyezed.továbbá hogy lehet h görögöknél van 40 isten nálunk csak 1.akkor most ki hazudik?

kitalálok énis egy vallást és lesznek követőim,akkor szted létezik az az isten akit én kitaláltam?valahogy úgy írnám le h 3 feje van 5 farka és bohócjelmezben van.szted létezik?

Link to comment
Share on other sites

kedves b4m ezek szerint te tudod h mit csinál a pápa amikor nincs kamerák kereszttüzében, akkor légyszíves írd már le nekem.

persze, hogyne tudnám.reggel felkel, az egyik csicskája tölt neki egy pohár whiskeyt, beleül a pezsgőfürdőbe, bekapcsolják neki a szobafal méretű TV-jét ... stb :D

öreg, nyisd már ki a szemed.csak nézz rá a vatikánra.annyi érték van benne, hogy ha a felét eladnák, abból jól lakna a világ összes éhezője 10 éven keresztül.

én is mondhatnám hogy isten hű szolgája vagyok, ezért ülök most a zsír új Ferrarimban.

komolyan még mindig hisztek az egyháznak?szerintem az inkvizíciós máglyás bulik elég sok mindent tisztáznak.erre mit mondasz?biztos csak véletlenül égettek el ezreket, nem? hát nem.féltek hogy lebuknak, mert az úgynevezett "eretnek"-ek rájöttek valamire, és még a végén meggyőzik az embereket, és akkor az egyház bukta a hatalmát.úgyhogy gyorsan intézzük el őket, nem mondhatnám, hogy kevésbé brutális módon.én nem olvastam a bibliát, de kétlem hogy jézus valaha is mondott volna olyat, hogy "srácok, égessétek el azokat akik nem hisznek a faterban" vagy tévednék?

Link to comment
Share on other sites

kezdjük az alapoknál, hatalmas szégyen hogy Isten nevét kisbetűvel írod, szval nézz magadba...aztán később "faternak" nevezed ez megint bűn hisz: Uradat, Istenedet imádd és csak neki szolgálj. Az egyház pedig nem bukik el ha akad egyetlen olyan ember aki hisz benne.És nincs tényalapod, csak feltételezésekre alapozol

Link to comment
Share on other sites

.És nincs tényalapod, csak feltételezésekre alapozol

 

Helló!

 

Bocsi, hogy beleszólok, de szerintem az egész vallás csak feltételezéseken alapszik. Mivel senki nem tudja megmondani, hogy biztosan létezett vagy létezik-e Isten. Egyébként én sem vagyok hívő. Régebben hittem Istenben, de ha annyira szeret minket akkor miért nem segít annak aki megérdemli. Mindig azt mondják, hogy ha hiszel benne és Jézus tanításai szerint élsz akkor ilyen-olyan jó dolgok fognak történni veled. Ahhoz képest a mai világban már csak az tud meggazdagodni aki lop, csal, hazudik. Nem mondom, hogy minden ember ezt csinálja, de aki tisztességesen dolgozik alig bír megélni, más meg semmit nem dolgozott életében mégis több milliós autókban ül. Szóval nálam az egész kereszténység elvágta magát. Ja és ez egy szubjektív vélemény szóval nem kell megkövezni. :mellow:

Link to comment
Share on other sites

kezdjük az alapoknál, hatalmas szégyen hogy Isten nevét kisbetűvel írod, szval nézz magadba...aztán később "faternak" nevezed ez megint bűn hisz: Uradat, Istenedet imádd és csak neki szolgálj. Az egyház pedig nem bukik el ha akad egyetlen olyan ember aki hisz benne.És nincs tényalapod, csak feltételezésekre alapozol

ó bocs, de hagyjuk az alapokat, nem hittan órára jöttem.senkit nem fogok imádni meg szolgálni, nem vagyok szolga, se birka, hogy a "pásztorokat" kövessem :) remélem érted.

éppen egy HIT-et próbálsz védeni, szerintem hagyjuk a TÉNY-eket :)

mellesleg mi az hogy isten nevét?te talán tudod isten nevét? :) a fater szóval pedig semmi gond nincs, vagy az angolok és németek mind tiszteletlen bunkó emberek? (Father; Vater) .... de nincs okom tisztelni semmi olyan lényt amiben nem hiszek, és mint gondolom már kiderült, nem vagyok vallásos.

viszont én nem is erről az istenes témáról beszélek, hanem az egyházról, meg a kész átverésről :D nem fejtetted ki a véleményedet az inkvizíciós dologról, kíváncsian várom.

 

arról, hogy a keresztény vallást nem errőltették csak annyit mondanék, hogy keresztes háborúk.bár lehet hogy nem a hittérítés hanem a pénz volt a fő cél, persze az mindjárt más :) ugye megint csak a jóságos egyház példájára..

Link to comment
Share on other sites

Az inkvizívicós dologról csak annyit h hogy valóban a pápaság nevéhez volt kötve, de a legtöbbször nem Rómából votl irányítva hanem állami szervként. És a katolikus lakosság is elítélte az inkvizíciót nemhiába támadtak inkvizítorokra. És hát hogy a fő cél a pénz volt, ez lehetséges ugyanis az egyházat nem lehet fenntartani pénz nélkül éppen úgy ahogy semmi mást sem. És ez nem hittan óra volt hanem alapműveltség...

Link to comment
Share on other sites

szüval te most azt mondod h az egyház azért manipulált h pénzt szerezzen.mert a mondandód lényege ez.mellesleg h bizzak olyanban aki bújkál előlem?ha te életedben nem hallottál volna istenről akkor is hittél volna benne?mert szerintem nem.isten léte ott kezdődött h régen az embereke tudatlanok voltak és amit nem tudtak azt egy olyan lénnyel magyarázták ami nagyobb hatalmú mint ők.aztán szép sorjában persze derült ki h a tűz az nem is isten műve stb...

Link to comment
Share on other sites

ha nem Istenben akkor is valami felsőbb hatalomban. És mi az h tűz nem Isten műve? Ő teremtett a világot és így minden részét is, márpedig ha nem is közvetlenül ő csinálta a tüzet, közvetett módon mégis hozzá köthető. Igen az egyház is sok hibát követett el hisz ember alkották így nem lehet hibátlan...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...