Jump to content
PirateClub.hu

Két OS egy gépen


fpali
 Share

Recommended Posts

kölyök korom óta Windowst használtam, még a suliban a rettenetes Win 95-el kezdtem. Azóta is csak Windows van, a laptopon Vista a gépen XP. De most láttam a gOS, ez egy Google meg Ubuntu turmix.

Az lenne a kérdésem, ha csinálok egy 3. partíciót és arra telepítem a gOS-t az úgy müködne-e. Mert később törölném a gOS-t.

 

Másik vinyóm nincs,a laptopra nem akarom mert ott jogtiszta a vista. az xp-t meg most telepítettem újra meg a több gigányi progit egy összeomlás után. csak próbának kéne.

 

Érdemes vagy inkább hagyjam?

Tud valaki valamit részletesebben a gOS-ről, vélemények, gépigény stb.?

Link to comment
Share on other sites

felmenne, feltéve, hogy nem lenne rajta az xp, így újra kéne rakni, ahoz, hogy normálisan újra particinálshass egy darabot belőle. inkább szerezz valami icipici olcsó winchestert, vagy egy nagyobb pendriveot és arra telepítsd

Link to comment
Share on other sites

A partícionálás nem téma mert azt Acronis Disk Director Suite-el csinálom.

A gép eredetileg a páromé volt (most már közös ;) és a haverja úgy telepítette hogy a C partíción csak 5 giga volt.

Ehez szereztem az ADDS-t és csináltam egy 10 gigásat meg egy 70es D-t.

A laptopon is kellett variálni mert azon meg 110 a C és 50 a D.

Letöltöttem a Microsoft Virtual PC 2007-et. Most próbálom kibogarászni hogyan tudok rá telepíteni OS-t.

Ilyet még nem használtam de a műkédését már értem.

 

Thx a segítséget :)

Módosította Gabi89
Feleslegesen ne idéz
Link to comment
Share on other sites

Ha mindenképp virtuális gépet akarsz, akkor a Virtual PC-t sztem felejtsd el, ha nem Microsoft OS-t (vmilyen Windowst) akarsz feltelepíteni rá. Inkább VMWare, mert a Virtual PC-vel szívás bármilyen Ubuntu alapú Linuxot futtatni.

Link to comment
Share on other sites

nah közben nem sikerült a virtual pc-vel, mert leesett hogy live cd.

 

megtettszett a rendszer. gugli volt a barátom minden infót összeszedtem róla.

olvastam hogy többen is csináltak olyat hogy ubuntu-t meg win-xp-t egy wincsiről futtatnak.

Acroniccal csinltam 8 giga üres helyet a gépen amit a D.-ből csíptem le, majd futtattam a live cd-t.

telepítést elkezdtem, csináltam egy 400 megás swat partíciót meg egy 6 gigás valami ext3-asat, az ext-3 at rendszerindító partíciónak kell megjelölni azaz elsődlegesnek, a tartalom típushoz a "/" azaz a root mappát tartalmazó partíciót és így telepítettem.

most van 2 elsődleges partícióm, meg össz 4 parti, két ntfs c: meg d: van egy swat meg egy ext3.

indításkor megkérdezi melyik rendszert akarom futtatni, tökéletesen fut a 2 rendszer együtt és gOS-ből tudok zenéket hallgatni filmet nézni és képeket amik a d: ntfs-en vannak mindenféle akadozás nélkül.

Idáig nagyon elégedett vok a gOS-el.

 

Csináltam is egy honlapot, ahonnan le is tölthetitek a rendszert bezippelve, 530 mega, és az extráról tudjátok letölteni nem torrenten át mint a hivatalos oldalról. A fontosabb infók is rajta vannak az oldalon.

 

cím:

http://gos-hu.extra.hu

 

post-75002-1202051427_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...