Jump to content
PirateClub.hu

AMD 6000+ vagy 6400+


Recommended Posts

Hali.Processzorvásárlás előtt (is) állok,és véleményt kérnék,hogy melyik legyen,6,4es(nem black),vagy 6ghz-s processzor?-természetesen mind2 AMD-

Illetve hogy melyik processzor felelne meg intelből telljesítménybe ezekhez a procikhoz(árral és típusnévvel kérnémszépen :D )

 

Kösz,pá

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Ha a két AMD közül kellene választani, akkor inkább a 6400+ -ost válaszd, ui. a 6000+ -os alapon kicsit gyengébb, tuninggal 6400+ szintre felhozni nem biztos, hogy sikerül, de nem kizárt. Egyébként ha jól emlékszem, akkor a 6400+ proci órajele 3,2GHz, míg a 6000+ procié 3GHz. A 6400+ kb. 38000Ft, ennyi pénzből vehetsz egy E6550 Intel CPU-t, amit ha feltuningolsz, bőven veri az AMD-t.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Én nemsokára fogok váltani, a mostani AMD Athlon™ 64 X2 Dual-Core 5600+ -ről 6400+ Black Edition OEM-ra fogom váltani + hozzá veszek egy Artic Cooling Freezer 64 Pro -t!!! Szerintem ha veszel, akkor Black Edition, mivel itt nincs lezárva a szorzótábla:

 

 

AMD Athlon 64 X2 Dual Core 6400+ Black Edition

- 2x 3200 MHz

- Socket: AM2

- L2 cache: 2048kb

- Dual Core

- max. fogyasztás: 125 W

- kötetlen szorzóállítás

- dobozos (ventillátorral) -> 35k

- OEM (ventilátor nélkül) -> 34k

Link to comment
Share on other sites

Hi !

 

Szerintem abszolúte mindegy melyik 6400+-t veszed, ui. amenyivel normál körülmények között túl tudod hajtani frekiben, azt szorzózár mellett External Clock emelésével is lehet produkálni, vagy ha mégsem, az a pár x 10 MHz nem oszt szoroz.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Nekem nemsokára 6400+ Black Edition lesz, egyenlőre gyári hűtővel. Az órajelet azthiszem a régi Ahtlon órajeléhez viszonyítják, de az AMD oldalán lehet róla olvasni pontosan, hogyan is van ő náluk a számozás

Link to comment
Share on other sites

A Blacken énis gondolkoztam,mivel ismerősök felhúzták 4ghzre,és simán stabil volt,6 ezer forintos hűtővel.

amúgy én úgy tudtam hogy azért 6,4 a neve,mert 2x3.2ghz,tehát így 6,4.Ezt elmagyarázná valaki hogy hogy is van?mert nemértem :S :D

Összekötsz 2db 200-al menő autót, nem fogsz 400-al menni :D

Van két mag, amik egyenként 3,2-n mennek. És még véletlenül se lesz a proci 6,4GHz-s.

Link to comment
Share on other sites

pontosan, az 1GHz-es Thoughbredhez viszonyítanak

 

Nekem nemsokára 6400+ Black Edition lesz, egyenlőre gyári hűtővel. Az órajelet azthiszem a régi Ahtlon órajeléhez viszonyítják, de az AMD oldalán lehet róla olvasni pontosan, hogyan is van ő náluk a számozás

 

Link to comment
Share on other sites

Hi !

 

Nem akarok kötözködni, de nekem ez a 4GHz normál körülmények között azért egy kicsit hihetetlennek tűnik, a korábbi AMD-és tapasztalataim alapján /Thoroughbred B Stepping szorzózármentes, SanDiego/ , de lehet, hogy ezeket a Black Edition kivitelek ilyen jók ?????

Hmm

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Hát én sem tudom, h mennyire lehetséges, mondjuk annyit említett, hogy egy 6000Ft -s hűtővel, ezután még többek között attól is függ, hogy mennyire jól szellőztetett a ház, ez is jó pár fokot tud produkálni. Elvileg 800Mhz -ről van szó, szerintem nem lehetetlen, de a procinak picit melege lehet :-)

 

Ui: nekem kb. hétfőn meglesz a Box -s AMD 6400+, majd írok egy pár tapasztalatot róla!

Link to comment
Share on other sites

Megérkezett a processzor: AMD Ahtlon X2 6400+ Boxos változat. A proceszor hűtő 4 hőcsövet tartalmaz, amely a nagyon sűrű alumínium bordák között vezeti el a meleget. A hűtő a procira réz felületen érintkezik. Idle hőfok mindkét magnál energia gazdálkodás módban 30-32 °C, Cool&Quite mellet 32-33 °C -tól, maximális terhelés alatt, kb 10 °C -al, vagyis 40°C körül mozog a hőmérséklet. A ventilátor AMD márka, nem nagy zajszinten működik! Remélem majd jól szolgál engem, egyenlőre nem fogom tuningolni, még felesleges....

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Na ez elég érdekes!Alapon a gyárihűtővel 32C..?,nekem egy 12000ft-os Noctua120 procihűtővel ,M2N-E alaplapon,AerocoolJetengine házban 1db12cm befúvó1db 8cm-es befúvó,és 3db 8cm elszívó venti! -alapon 38-40C !Igaz ez Balck Edition X2 6400+,de ennyivel nem lehet melegebb. Na mondjuk, játék közben legfeljebb 50C,ORTHOS alatt megy max.53C-ig.Húzva se sokkal melegebb,53C-nál még nem ment feljebb.De hogy egy Dobozos 6400+ 40C !!! ,játék alatt, a saját hűtőjével.....elég hihetetlen. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Powemause: minek a gépbe ennyi ventil, totál felesleges, szerintem neked ezért ilyen magas a hőmérséklet, mivel a sok ventil turbulenciát okoz, és........

írtam, hogy Cool&Quite mellett, ha AMD -s procid van, akkor illene tudnod, hogy ilyenkor lecsökkenti az órajelet 1000Mhz -re + energia gazdálkodás módot nézd meg, hogy ilyenkor mi mindennek a sebessége csökkent, így jelentősen csökken a hőleadás és ezért értem el ilyen hőmérsékletet! Ha nincs bekapcsolva 40fok körül mozog. Épp most futtattam le egy ún. system stability test-t (CPU, FPU, cache, system momory "stresszelése") és max. 49fokot, átlagban 46 fokot értem el.

 

Az AMD proci gyári hűtője nálam max. 3000 fordulat/perc -t ért el hosszabb leterhelés mellett, átlagban 2200 fordulaton jár

 

Nekem se Black Edition van, hanem simpla változat, az online shopban mindkét procihoz ugyan azt a képet rakták, de ez most lényegtelen

 

DJPizsi: igen érdekes hőfokok vannak nálad, gyári ventil ilyen magas fordulat számon, és elég nagy a különbség a két érték között....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

Helló csak annyi akarok mondani hogy az aki azt irta hogy az Intel veri az AMD-ket az nam igaz.

Csak azért mert a világszinvonalban az AMD-t semmi sem veri még de nem is fogja.

Amugy ha megnézitek az AMD 64 X2 6400+-t 3200MHz még a négymagosak is gyengébbek nála.

Csak ennyit akartam mondani.

Link to comment
Share on other sites

Hát azért igen csak fontos a melegedés! A tul magas hőfok jeltorzuláshoz vezethet.

Ha gyári hűtőt használsz, semmi tuning, akkor persze a normál hűfokon marad a proci ami nem veszélyes. Egy 130nm-es Athlont meg ne hasonlíts egy mai 65nm kétmagos AMD-hez!

 

Link to comment
Share on other sites

Inkább egy Core2 vegyél, E7*** vagy E8*** szériákból!

 

Helló csak annyi akarok mondani hogy az aki azt irta hogy az Intel veri az AMD-ket az nam igaz.

Csak azért mert a világszinvonalban az AMD-t semmi sem veri még de nem is fogja.

Amugy ha megnézitek az AMD 64 X2 6400+-t 3200MHz még a négymagosak is gyengébbek nála.

Csak ennyit akartam mondani.

 

Én meg csak annyit mondok, hogy egy E7200 intelt gyári hűtővel, erőlködés nélkül!

Az hogy 65nm-es, és 2*512k az L2 tára, az is elég nevetséges.

Az hogy régen egy 3500+-os körberöhögte az intel hasonló 64 bites prociját, ami valós órajalen ment 3Ghz-n, az AMD meg 2,2Ghz-n, az már most csak névleges a 6400+, amikor a magok 3,2Gh-n mennek. És a két mag összesen nem ér fel 6,4 Ghzval!

 

Be kell látnunk, hogy most az intel sokkal jobb vétel!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...