Jump to content
PirateClub.hu

Számitógép újraindulási gondok!


Recommended Posts

Hello!

 

A következő problémám van:

 

Van egy Abit NI8 SLI GR alaplapú, d805 procival, 2x1giga kingmax memós gép.

Mostanság naponta jópárszor újraindul, és csak úgy tudom működésre bírni, hogy ki be kapcsolom hálózatról, meg vagy 20x resetelem. Beindul amúgy is, de csak egy sötét kép fogad.

Amikor újraindul, akkor van egy pillanatnyi kékhalál is.

Hozzáteszem hogy ezt ma kezdte, ezelőtt sose csinált ilyet.

Mi lehet a baj?

 

Köszi a segítséget előre is!

Link to comment
Share on other sites

Hello!

 

LC-Power 550w-os, 2-3 hónapos, a memtest hibátlanul lemegy (a mem is kb 3 hónapos)

Nem lehet a kondenzátor? Mert nem mind szilárd a lapon, és az alaplap 2 éves.

Köszi a gyors választ!

 

(mostanság amiatt mert sokat megy, egy hónapja levettem 4ghz-ről vissza 2.66-ra, szóval nem az OC miatt van hiba, már ha valaki erre gyanakodna :) )

Link to comment
Share on other sites

Én is ezzel a szarsággal szenvedek, újradobtam az XP-t, akkor jó volt egy fél napig utána meg bejött az amit a topicban írtam és megint nem jó a cucc, vagy fekete a háttér, vagy ha filmezem, akkor 10perc után bejön a kék halál és restart, persze utána meg 640*480ban jön be az XP, a tápom nem mai gyerek, egy King Year 230W, de egy Pentium kettes nem is kíván többet, 480Mhz és mellé 2winyó és egy DVD író, a videókártyám meg 2hete elromlott és most tettem bele egy FX5200-ast, felismeri, megy vele, bír 5-6 újraindítást, de utána megint jön a kék halál! Raktam már a memóriát minden sloptba, ki is vettem egyet, de így is rossz! :(

Link to comment
Share on other sites

Eddig semmi gondja nem volt, de egy 480MHZ-s cucc nem is nagyon tud túlmelegedni, amúgy most futtatom a gépemen a memtestet és addig haverom gépén nyomom a netet, szóval eddig 0error!

Link to comment
Share on other sites

Tehát akkor szedjem szét és rakjam újra össze a gépet?Jó, ez is meglesz a mai nap, most asszem egy full új konfigot pakolok össze és így a hiba kiszűrhető, amúgy ebben a gépben még álló proci van és nem fekvő, ami elég durva! :)

Link to comment
Share on other sites

Hi Flóri Bá !

 

Mégegyszer elolvastam az első hsz-t amit írtál, én azért még kipróbálnám a rendszert egy másik /pl. kölcsönkért/ tápegységgel is, mivel már elég régi lehet. Elképzelhető, hogy már nagy a névleges feszültség értékektől való eltérés, esetleg tűimpulzusok kerülnek rá, de az is lehet, hogy nem túl sima az az egyenfeszkó, vagy estleg már nem bírja úgy a terhelést valamelyik ágon, ami kihatással lehet a többi ágra is. Egyébként miben nyílvánult meg a régi VGA kártya elhalálozása ?

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Fogta magát és 2színbe ment át, majd mikor restart, akkor meg a boot screen alatt egy csomo nulla és vonal borította a képernyőt, majd csökkentett modban is ugyanez!Másik kártyával semmi gond és más gépben is ezt csinálta!

Link to comment
Share on other sites

Hello!

 

Először is nagyon köszi a sok választ!

 

- Zalman 9500Cu-LED hűtőm van, 4 ghz-n is csak max 38C°-ra megy fel.

- 2 hetente takarítom a gépet a sok venti miatt, szóval sosincs egyhelyben, mindig mozog.

- VGA-nak jó a hőmérséklete

- Minden memória modulommal, minden slotba próbáltam.

- Chkdsk hibátlanul lemegy.

 

Annyit javult azóta "magától" hogy ha először bekapcsolom, aztán ki, azután megint be akkor beindul.

De azért ez még mindig nem normális...

Megpróbáltam minden feltételre válaszolni :D

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Ok, köszi az ötletet! Megpróbálom. :)

Csak el kell kapni egy újraindulást, mert már csak a bekapcsolásnál vannak bajok, de már nem indul újra.

 

Sikerült! :D

 

Darabokra szedtem, újrazsíroztam, akkor már egyuttal jól kiporoltam.

Akkor sem volt jó!

De viszont a végén eszembe jutott a legkönnyebb, amire nem is gondoltam.... BIOS reset.

(nyílván jumper-rel, mert a BIOS-ba be se ment)

Szóval ha valakinek ilyen baja van, próbálja meg ezt!

Nálam teljesen úgy megy azóta mint régen, szépen 4,25 Ghz-n :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hello!

 

Nagyon köszi a válaszokat!

- Most alapórajelen megy régóta, de az sem használ.

- Mostanság nem indul újra akármeddig hajtom, csak az indulásnál vannak gondok. Szóval nem bírok bluescreen-t olvasni

 

Köszi mégegyszer!

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...