Jump to content
PirateClub.hu

Bajnokok Ligája


tibiole
 Share

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

OK ! Ezt megbeszéltük !

Ha az Arsenal nyer én leszek az első aki Hsz ír ebbe a topicba és gratulálok neked is meg az Arsenalnak is !

 

 

Ugyan nem ezt beszéltük meg de mégis én vagyok az első aki Gratulál neked , mert le a kalappal az arsenal előtt !!!!!!!!!!!!!!

 

Derekasan küzdöttek a fiúk és bevallom őszintén a 76. percig egy lyukas garast sem adtam volna a Barca győzelméért , de az emberelőny meghozta a gyümölcsét.

 

Mégegyszer gratulálok !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

A Barcelona megérdemelten nyerte meg a Bajnokok Ligáját. Ahogy mondtam egy gól kevés. Bár az Arsenal nagyon jó volt, felűlmúlta saját magát, de ez ma kevésnek bizonyult. Jó kis pörgős meccset láthattunk, aki nem látta az bánhatja. És legalább újra spanyol csapat került Európa élére.

Link to comment
Share on other sites

Spanyol?! Ezt a katalánok kikérnék maguknak :P

http://matula.hu/index.php?section=article&rel=45&id=548

Az Arsenal megérdemelte volna a kupát. De ez van, a Barcelona szerencsés, a bírók is szeretik (nem a kiállításra gondolok), ez az évad a katalánoké volt, a kasztíliaiak jövőre jönnek! Raúl, Casillas, Salgado (vagy Roberto Carlos, Ronaldo, Robinho és Cicinho...) meg már a vb-n!

Link to comment
Share on other sites

jah a meccs tényleg álat volt izgalmas, fordulatos.stb.......

az Arsenal meglepően jól játszott 10 emberrel......tudta tartani a Barcat tényleg jók voltak

sztem ha nincs az a kiállítás akkor más a vége......minden másképp alakult volna, de ez már a mult......

Link to comment
Share on other sites

Különbözőképpen értékelik az érintettek a labdarúgó Bajnokok Ligája szerdai döntőjét, a Barcelona Arsenal felett aratott 2-1-es győzelmét: Thierry Henry például élesen krizizálta a norvég bírót, míg Henrik Larsson megérdemelt sikerről beszélt a mérkőzést követő, éjszakába nyúló sajtónyilatkozatok alkalmával.

 

Henrik Larsson volt a nyerőember

 

 

"Sajnálom és tévesnek érzem a bíró ítéletét. Tovább kellett volna engednie a játékot, még ha gólt is kaptunk volna belőle" - nyilatkozott a mérkőzés negatív hőse, a brit csapat német kapusa. Jens Lehmann arra felvetésre reagált, szerinte igazságos volt-e a bírónak az a döntése, hogy a mérkőzés elején Eto'o buktatásáért kiállította őt.

 

A kapus nem szégyellte bevallani, hogy "élete eddigi legnehezebb perceit" élte át, mert piros lapja miatt csak kívülről - "tehetetlenül" - figyelhette társait. Ugyanakkor újságírói kérdésre válaszolva megjegyezte: a közelgő németországi világbajnokságnak igyekszik megerősödött, felkészült lélekkel nekivágni.

 

"Egy óra után teljesen halott voltam" - fogalmazott a BL-döntőjét egymaga kétszer is majdnem eldöntő Henry, aki láthatóan nagyon csalódottnak tűnt. "A bíró többször szemet hunyt afelett, hogy Márquez és Puyol folyamatosan letaglózott minket, főleg engem" - méltatlankodott a csatár.

 

A világ- és Európa-bajnok francia támadó szerint a norvég bíró, Hauge tendenciózusan a Barcelonát segítette ítéleteivel. Eto'o gólja lesből született - vélekedett a londoni alakulat ásza, aki külön kiemelte, hogy a neki adott sárga lap előtt ellene követtek el szabálytalanságot.

 

Habár Henry készségesen állta az újságírók faggatózását, egy dolgot világossá tett: "olyan hülye kérdéssel, miszerint távozom-e az Arsenaltól, ma este nem vagyok hajlandó foglalkozni".

 

"Megérdemeltük a győzelmet, nagyon sokat tettünk érte" - nyilatkozta felszabadultan a Barcelona mezét hivatalos mérkőzésen most utoljára magára öltő Henrik Larsson. A svéd világklasszis klubszinten nemzetközi pályafutása "dicsőséges" megkoronázásaként értékelte a szerdai BL-diadalt.

 

Amikor pár éve a skót Celtic támadójaként eltört a lába egy UEFA-kupa-mérkőzésen, soha nem hitte volna, hogy még eddig eljuthat - reagált meghatottan egy kérdésre Larsson, aki 30 percnyi játéklehetőséget kapva két gólpasszal segítette csapatát a győzelemhez.

 

"Szerencse, szerencse és szerencse - gondolnák sokan, pedig mi tudtuk, hogy győzhetünk, és nem csak azért, mert csak tíz ember ellen kellett küzdenünk" - mondta az immár kétszeres BL-győztes portugál Deco. A katalánok középpályása dicsérte az Arsenal csapatát, amelynek játékosai, mint mondta, "bátor és hősies küzdelmet folytattak" a győzelemért.

 

Henk ten Cate, a Barcelona másodedzője, az MTK volt trénere, boldogan fogadta a holland és spanyol újságírók gratulációit, majd szűkszavú válaszait követően sietős léptekkel igyekezett a csapata buszához. Arra a kérdésére, miszerint a következő idénytől ő lesz-e az amszterdami Ajax vezetőedzője, azt mondta: ez most az ünneplés ideje, most minden a Barcelonáról szól!

 

Való igaz, Barcelonában ez idő tájt mindenki ünnepel, a fieszta azonban tegnap éjjel rendbontásba csapott át. 107-en megsérültek, huszonkilenc szurkolót pedig őrizetbe vettek. A drukkerek több helyen szemetes konténereket gyújtottak fel, kirakatokat törtek be, és üzleteket raboltak ki. A zavargások során megsérült hat rendőr is.

 

A Liverpool példájából merített erőt a Barca

 

Samuel Eto'o szerint az FC Liverpool tavalyi feltámadása adott erőt a Barcelonának ahhoz, hogy fordítson az Arsenal ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája párizsi döntőjében.

 

"Azok után, ami a tavalyi döntőben történt, tudtuk, nincs okunk feladni a küzdelmet. A szünetben a Vörösök egy évvel korábbi szellemiségét, mentalitását próbáltuk magunkévá tenni" - mondta a katalánok egyenlítő találatát szerző kameruni klasszis, utalva arra, hogy egy éve a Liverpool 0-3-ról egyenlített az AC Milan ellen, majd tizenegyesekkel elhódította kupát.

 

Az Ágyúsok részéről elégedetlenségének adott hangot Arsene Wenger vezetőedző, de nem a játékosai, hanem a bíró teljesítményét kritizálta. "Nagyon dühös vagyok, mert az első Barcelona-gólt les előzte meg. Játékosaim hősök voltak ma este, de nem nyerték el méltó jutalmukat. A futball kegyetlen" - nyilatkozta a francia mester, aki hozzátette, "nem a jobbik csapat nyert".

 

Wenger azt is megjegyezte, noha mindenki Ronaldinhóról beszél, szerinte az este messze legjobb produkcióját a Barcelona mindkét gólját előkészítő svéd Henrik Larsson nyújtotta, aki ezen a mérkőzésen búcsúzott el a katalán együttestől. Wenger úgy véli, csapatának nagy kihívás volt tíz emberrel a tizenegy ellen küzdeni, de a meccs képét mégsem a kiállítás, hanem az egyenlítés változtatta meg.

 

A londoniak csapatkapitánya, Thierry Henry hasonlóképpen indulatos volt: "Az egyenlítő gól lesről esett, de a bírónak még több más ítélete sem volt helyes. Oroszlánokként harcoltunk, és így emelt fővel jöhettünk le a pályáról, ugyanakkor az emberek csak arra fognak emlékezni, hogy a Barcelona nyert, mi pedig veszítettünk" - mondta a gólpasszt jegyző francia csatár.

 

Frank Rijkaard, a katalánok szakvezetője egyetértett kollégájával abban, hogy döntő fontosságú volt az egyenlítő találat: "Nem volt könnyű nyerni, de engem ez egy cseppet sem lepett meg, hiszen a meccs előtt is mondtam, a döntőnek nincs esélyese. Az Arsenal nagyon jól kezdett, a kiállítás pedig drámaian befolyásolta a találkozó alakulását, azonban riválisunk csak az egyenlítést követően tört meg".

 

Mint minden döntő, így a párizsi finálé is tartogatott érdekességeket. Ilyen például az, hogy Jens Lehmann, az Arsenal német kapusa a BEK-, illetve BL-döntők történetének első játékosa, aki a kiállítás sorsára jutott, vagy az, hogy az angol alakulatnak ezúttal szakadt meg egy remek sorozata: 995 perc elteltével kapott gólt újra a BL-ben, ami rekordnak számít.

 

Eto'o egyenlítő találatát megelőzően ugyanis, legutóbb tavaly szeptember 27-én, a csoportkör második fordulójában Markus Rosenberg (Ajax Amsterdam) vette be az angol gárda kapuját a találkozó 71. percében.

 

A nemzetek közötti versengésben a Barcelona diadalával a spanyolok kerültek az élre 11 elsőséggel, őket az angolok és az olaszok egyaránt tíz sikerrel követik. Rijkaard pedig Miguel Munoz, Johan Cruyff, Giovanni Trapattoni és Carlo Ancelotti után az ötödik olyan ember, aki játékosként és edzőként is megnyerte a legrangosabb európai kupasorozatot. Honfitársa, Cruyff trénerként éppen a Barcelonát segítette diadalra 1992-ben.

 

Lehmann: "Ez a mérkőzés a sírig elkísér"

 

Karrierjének egyik legfájdalmasabb pillanatát élte át szerdán este Jens Lehmann, a párizsi Bajnokok Ligája-döntőben vesztes angol Arsenal kapusa, a német válogatott első számú hálóőre, miután a Barcelona elleni mérkőzésen a tizenhatoson kívül faultolta Eto'o-t, a spanyolok játékosát, s ezért piros lapot mutatott fel neki a norvég játékvezető.

 

"Ez a mérkőzés a sírig elkísér" - idézte csütörtöki számában a Bild a kiállított kapust, aki hátrányos helyzetbe hozta csapatát, s hiába szerezte meg a vezetést az Arsenal, a Barcelona a második félidőben két gólt rúgott a tíz főre olvadt angoloknak, s elhódította a kupát. Az Arsenal az idei BL-sorozatban a 995. percben kapott először gólt.

 

A Der Tagesspiegel német napilap egyenesen úgy vélte, hogy Lehmann vesztette el az angolok számára a finálét. A világbajnokság előtt álló németeket leginkább az izgatja, hogy milyen maradandó nyomot hagy a sokk Lehmannban, aki hosszas rivalizálás után szerezte meg az egyes számú mezt Oliver Kahnnal, a Bayern München kiválóságával szemben.

 

"Nem olyasvalaki vagyok, aki mindenen rögtön túl tudja tenni magát. Ha örülök, örülök, ha szomorú vagyok, szomorú vagyok. Ez az állapot eltart még néhány napig. El tudom nyomni magamban a kellemetlen dolgokat, de minden mérkőzés, akár megnyert, akár elvesztett, egyfajta tapasztalat. Valami mindig megmarad, de remélem, hogy a párizsi mérkőzésből is kilábalok" - mondta Lehmann egy csütörtöki interjúban.

 

Arra a kérdésre, hogy szerdai szereplésének nem lesznek-e negatív lelki kihatásai a június 9-én kezdődő világbajnokságon, Lehmann úgy felelt, hogy az egy más vetélkedés lesz, egy új kihívás, s nagyon jó, hogy újabb nagy feladat áll küszöbön.

 

"Ám ezt a mérkőzést, az Arsenal-Barcelonát magammal viszem a sírba is" - mondta Lehmann, aki nem akar változtatni a kapusi szerepkört a söprögető szerepkörével vegyítő játékfelfogásán, ami eddig szerinte - a párizsi malőr ellenére is - jól bevált.

 

Forrás:origo.hu

Link to comment
Share on other sites

Megmondtam h a Barca nyer!!!!!!és az h jövőre az Arsenal nyer...........hát nem tudom meglátjuk!!De szerintem a JUVE mert multkor is 11évet kellett várni a következő BL győzelemre!!!1985-1996!bár ott 85 volt egy tragédia de ez már lényegtelen!Továbbra is FORZA JUVE!!

 

hát igen savanyú a szőlő!!!!! :D:lol::lol::lol: de akkor nem nagyon kritizálta az Arsenal a bírot amikor a JUVE ellen játszottak és mindkét gól szabálytalan volt de most én elkezdem de mindek amit a bíró fúj-fúj.az ő kezében van ez ítélet nem a miénkben!!!szóval ez van!! ;);):P:P:P különben az arsenal se rossz csapat csak most nem bírtam őket....ki tudja miért? :):rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...