Jump to content
PirateClub.hu

Kedvenc Vers, Idézet


E.Draven
 Share

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ nagyon jó idézetek, köszi nektek, csak így tovább!!! ;):lol:

 

"A szex olyan, mint egy kerékpározás: ha egyszer megtanultad, többé nem lehet elfelejteni, legfeljebb az idővel nehezebben nyomod a pedált. Mások szerint olyan, mint ahogy az ovodában tanították a fogmosást: a legjobb, ha reggel, délben, és este is gyakorlod." O.J.Sámson(nal folytatott interjúban olvastam, nem tom tőle van-e vagy ő is csak idézte valahonnan)

 

"A tapasztalat nem az, ami történik veled, hanem az, hogy mit kezdesz azzal, ami veled történik." Aldous Huxley

 

"Muszáj mindig megoldást találni? Nem élvezhetnénk egy kicsit a problémát?" :D :D :D :D :D internetről

"Kövesd nyugodtan az álmaidat. Éld azt az életetk, amelyet a képzeletedben megteremtettél." David Thoureau

 

"Ha semmit nem kockáztatsz, mindent kockáztatsz." Geena Davis

 

"A sikeres ember az, aki reggel felkel este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van." Bob Dylan

 

mára ennyit, folyt.köv.holnap ;)

Link to comment
Share on other sites

"… sokféle erő van az emberek között, sokféleképpen ölik egymást az emberek. Nem elég szeretni. A szeretet tud nagy önzés is lenni. Alázatosan kell szeretni, hittel. Az egész életnek akkor van csak értelme, ha igazi hit van benne. Isten a szeretetet adta az embereknek, hogy elbírják egymást és a világot. De aki alázat nélkül szeret, nagy terhet tesz a másik vállára."

 

Márai Sándor - Az igazi

 

Link to comment
Share on other sites

"Akinek nincs szíve, az csak a fülére hallgat." Pascal

"A világ egy könyv, és akik nem utaznak, csak egy oldalt ismernek belőle." Szent Ágoston

"A képzeleterő fontosabb, mint az ismeret." Lord Byron

"Képzeletünkben nem azt látjuk, amit akarunk, hanem amire képesek vagyunk." John Smith

 

"Nagyon erős vágyat érzek arra, hogy visszatérjek az anyaméhbe. Akárkiébe." Woody Allen :D :D :D :D :D :D :D :D

"Két módja van annak, hogyan bánjunk a nőkkel: de egyiket se ismeri senki." Frank McKinney Hubbard

"A matematikában nem megérti az ember a dolgokat, hanem megszokja." Neumann János :D :D :D :D :D :D :D

 

"Szeretem a munkát; lenyűgöz. Képes vagyok órákig ülni és nézni." Jerome K. Jerome

 

"Ha tudni akarod, milyen véleménnyel van Isten a pénzről, csak meg kell nézni kinek adja." Maurice Barning :D

"Csak két dolog végtelen, a világegyetem és az emberi butaság, de az elsőben nem vagyok biztos." Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

"Az ember sohasem tudhatja, mit akarjon, mert csak egy élete van, s azt semmiképp sem tudja összehasonlítani az előző életeivel, vagy megjavítani az elkövetkező életei során. ... Nincs lehetőségünk ellenőrizni, melyik döntésünk jobb, mert összehasonlításra nincsen módunk. Az ember mindent előszörre és felkészületlenül él át. ... Ha az embernek csak egy életet szabad élnie, olyan ez, mintha egyáltalán nem élne." :blink: Kundera - A lét elviselhetetlen könnyűsége
Link to comment
Share on other sites

Szeretlek

 

Míg iszod a kávéd s én a teám

csak ülünk egymás mellett némán.

Szeretném tudni, most mi lesz,

nem szólsz hozzám, mégis hazudsz nekem.

 

Emlékszem, aznap késõ estig vártalak,

eljöttél, de az ajtóm nyitva maradt.

Azt mondtad, szeretsz, de már nincs miért maradnod,

nem történt semmi sem, mégis minden megváltozott.

 

Tudod, nehezen alszom el és nehezen ébredek,

és reggelente egy kicsit sírok is,

de azóta más hangot nem hallok meg,

csak egy ajtót, amely lassan becsukódik.

 

Míg te ittad a kávéd, s én a teám,

csal ültünk egymás mellett tétován.

Lehet még esélyem? Szerethetlek még igazán?

Kérdezlek, de csak a csend felel rá - némán.

 

 

Elmúlik a szerelem

 

Semmit sem tehetünk.

Egy napon majd

elmúlik a szerelem.

Hívás nélkül jön,

kérés nélkül megy.

Nem tehetünk semmit sem.

 

Mégis egész életünkben

várjuk a csodát,

pedig tudjuk,

a szerelem minden pillanatában

benne van az elmúlás.

 

Jim Morrison ;)

 

Link to comment
Share on other sites

"Nézz és emlékezz. Nézz fel az égre

Nézz bele mélyen a tengertiszta levegőbe,

A határtalan égboltra, amely fohászod célja.

Szólj most, szólj a megszentelt kupolába

Mit hallasz? Mit válaszol az ég?

A menny már foglalt: nem lehet a te otthonod."

 

Karl Jay Shapiro - Útleírás számkivetetteknek

Link to comment
Share on other sites

"Ne hajolj meg a sors előtt, csak azért, mert az úgy kívánja. Célod van, s aki ismeri a célt, merje birtokolni a rávezető eszközöket is.

Ha mégis elgyöngülnél a cél előtt, fordulj a szívedhez tanácsért. Egy kis késlekedés nem árt: ami hamar áll elő, hamar a semmibe vész. Nincs jobb társ az erős szívnél, mely a kellő pillanatban átsegít a bajokon. Élj a szív törvénye szerint!

Akinek célja: a helyes élet – annak eszköze: az emberség."

 

Tatiosz: A szív törvénye

 

Link to comment
Share on other sites

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ megtaláltam régi idézetes doc-omat :D :D :D :D :D Jó a kedvem :D:lol: idézek is párat:

 

"Every decision you make is a mistake." (Minden döntésed egy hiba.) :D graffiti

 

"A hízelgés annak a művészete, hogy valakinek pontosan azt mondjuk, amit gondol saját magáról." :D ismeretlen (számomra)

"A pénz olyan mint a szex. Ha nincs nem tudsz másra gondolni, ha van mindig máson jár az eszed." :D ismeretlen (számomra)

"A lexikon olyan mint a melltartó. Előfordulhat az, hogy nem találjuk meg benne azt, amiről azt hittük hogy benne lesz." :D ismeretlen (számomra)

 

"Négyszer csalódsz egy nőben:

1. Amikor megfordul.

2. Amikor megszólal.

3. Amikor levetkőzik.

4. Amikor elveszed feleségül." :D :D :D :D :D :D :D :D ismeretlen (számomra) folyt. köv. :lol:

Link to comment
Share on other sites

nekem ezek tetszenek:

"Még ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól, mert te velem vagy"

 

"Csak isten előtt térdelek... őt pedig nem látom." -szökés john abruzzi

 

"Inkább Hős egy pillanatig, mint rabszolga egy életen át"

 

"A nőknek mindig kell egy jó indok a szexre. A férfiaknak ehhez elég egy jó hely."

 

„Vannak hősök és vannak legendák. A hősökre emlékeznek, a

legendák örökké élnek."

 

„Sokan nem értékelik a humorom. Ha kevesebb lenne az önbizalmam, azt gondolnám nem vagyok vicces.”

 

:D nekem ezek nagyon tetszenek... :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

"Az öröm akkor kezdődik, amikor abbahagyod saját boldogságod keresését azért, hogy megkísérelj másokat boldoggá tenni." ismeretlen (számomra)

"Az alkalom csak egy ízben kopogtat, a kísértés sok éven át veri az ajtót." :D ismeretlen (számomra)

 

"Amit nem kaphatunk meg, azt örökké szeretjük." :blink: Miért éppen Alaszka című filmből idézve

 

„Nézd ajkamat, mily hervatag szegény,

hisz benne senki sem találja sorsát.

Micsoda gúnyfolt üres arcomon

e ragadozó, gazdátlan pirosság.

A végzetek piros pecsétje ez

és értelmetlen disszonancia,

mely csak beszél és szótlanul eszik,

és nem lehet senkit csókolnia...” /Kosztolányi: Fohász csillagtalan éjjel/ :wacko:

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

„Úszó alak, szegény árnyékbarátom

A mély tükör titokzatos taván,

Most eltemetlek, mostan elsiratlak.

Ne félj, fe félj. Ne légy oly halovány,

Hisz úgy sincs semmid. Csak pár halk

szavad volt,

Elszállt az is ezüstös éjeken

Nem hallanak, nem látnak, nem szeretnek.

Magam se szeretem...” /Kosztolányi Dezső: Arcom a tükörben/ :o:wacko::(

 

Link to comment
Share on other sites

"Nyugtalanok az én reggeleim és éjjel

hatalmas hang kiabál újra belőlem.

Ruhátlan és hústalan zúg el a lelkem,

nem illik hozzá az ifjúi parádé.

Úgyse soká tart már számomra e földi

vándorlás, tíz évig vagy húsz évig, aztán

elromlik a test, mely zárja hüvelyében

lelkemet és egészen lélek leszek. Adj hát

vetkőzni most erőt, érezni e kevés

időre magamat s a világot, te nagy

igazság, szeretet s még nagyobb igazság,

fájdalom. Te adj szemeimre könnyet,

mert könny nélkül én csak nem-látó,

vak vagyok." (Kosztolányi) :blink:

 

"Jobb lett volna élni. Ámde a fák már

aranykezükkel intenek nekem." /Kosztolányi Dezső/ :huh:

Link to comment
Share on other sites

"A szerelem akkor kezdődik, amikor a nő belevési első szavát emlékezetünkbe." /Kundera: A lét elviselhetetlen könnyűsége/

 

"A szerelem önmagunk elveszített felének a sóvárgása." /Kundera: A lét elviselhetetlen könnyűsége/

 

"Az emberi idő nem körben forog, hanem egyenes vonalban fut előre. Ez az oka, hogy az ember nem lehet boldog, mert a boldogság az ismétlődés utáni vágy." /Kundera: A lét elviselhetetlen könnyűsége/

 

"...mit érsz, ha nincs bennned erő és akarat, hogy nagy fájdalmakat okozz?! A részvét a leghitványabb tehetség!" /Nietzsche/

Link to comment
Share on other sites

„Feltaláltuk az atombombát. Mennyivel különbek nálunk az egerek. Nem ők találták fel az egérfogót.”

Belinda Carlisle

 

 

 

 

"A kimondott szó fegyver, a kimondatlan hatalom."

Ismeretlen

 

 

 

"Mindig kész vagyok tanulni, de annak azonban nem örülök, ha tanítanak."

Sir Winston Churchill

Link to comment
Share on other sites

„Színház ott van, ahol én vagyok.” /Latabár Kálmán/

 

„...nem új dolog meghalni a földön, és nem újabb, persze, élni sem.” /Jeszenyin/

 

„Egy másodpercig látsz: látod a titkot. Te vagy a titok. Egy másodpercre mindennek jelentése van.” /Eugene O’Neill/

 

„Az élet olyan mint a telefon. Valaki mindig beleszól.” :D :D :D :D :D ismeretlen (számomra)

 

„Volt idő, mikor minden gondolatom a szerelem volt, de ma már rájöttem, hosszabb időre a szerelem nem elég magában.” /D.M.: Love in it self/

 

„A férfi akkor sem mond igazat, amikor beszél, a nő akkor is hazudik, amikor hallgat.” /Móra Ferenc/

 

„Csak a reménytelen szerelmes tudja, hogy mi a szerelem.” /Friedrich Sch./

 

„Az élet cukor, csak meg kell tanulni nyalni.” ismeretlen (számomra) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

„Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket.”

J. F. Kennedy

 

 

"Ha kivágtad az utolsó fát és megmérgezted az utolsó folyót, rá fogsz jönni arra, hogy a pénzt nem lehet megenni."

Indián mondás

 

 

 

"A választási küzdelem hasonlatos az ablakpucoláshoz: A mocsok mindig a másik oldalon van."

Ismeretlen

 

 

"Az igazán bátor férfi nem gondol a küzdelem eredményére. Hevesen a halál karmai közé veti magát, így feltárul tudatában igazi énje."

Részlet a szamurájok kódexéből

 

 

"Miért erőszakos valaki? Mert nem tud belenyugodni abba, hogy nem erős."

Osváth Ernő

Link to comment
Share on other sites

„Nem vagyok én már az aki voltam. Néha-néha fáj már a szívem. Életemet régen eldaloltam, nem segít már rajtam senki sem. Szerelmes voltam a holdas éjbe elbúcsúzom, s megyek én tovább. Nem vagyok én már az aki voltam. Szép lányok jó éjszakát!” /Lord Byron/
Link to comment
Share on other sites

"Aki szeret, elenged, felejt és megbocsát. Aki mindezt elvárja másoktól csupán önmagát szereti. Önmagunk elvesztésének a legbiztosabb módja: a szeretet elvárása. A szeretet elvárása önzés, legalább annyira, mint a szeretet elutasítása."

 

Taitosz

 

Link to comment
Share on other sites

"Nem művészet halkan sírni, WC falra verseket írni. Ha nagyot akarsz minden áron, próbálj b*szni minden áron!" :lol: ismeretlen (számomra)

 

"Ne gondold azt, hogy ami neked nehezedre esik, az emberileg lehetetlen. Inkább úgy fogd fel, hogy ami emberileg lehetséges, azt te is elérheted." :) ismeretlen (számomra)

 

"A szerelem a férfi erőfeszítése, hogy egyetlen nővel megelégedjék." :D :D :D :D ismeretlen (számomra)

 

"Csak egyszer vagyunk fiatalok. Utána más mentséget kell találni." :D ismeretlen (számomra)

 

"Csak a reménytelen szerelmes tudja, hogy mi a szerelem." /Friedrich Sch./ :huh:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...