Jump to content
PirateClub.hu

300Gb helyett csak 286Gb!


Recommended Posts

Általában a boltban ráírt érték csak kerekített általában, kisebb átváltási tévedésekből adódhat, hogy 1000 helyett 1024 a váltószám...

Viszont a probléma abból is adódhat, hogy az alaplapi biosod csak ekkora méretű vinyót támogat. Az Aida32-vel megnézheted az alaplapod pontos típusát, és az alaplap gyárójának hivatalos oldaláról szedhetsz le biosfrissítést. Általában floppyra kell kiírni, és azzal a floppyval kell bootolni, és a parancssorban pedig futtatni a bios frissítőjét. A művelet viszont elég rizikós, mivel a ROM-ot írod át, és nem a vinfost, szóval ha bármilyen okból kikapcsolod a művelet közben a gépet, dobhatod is ki az alaplapot a kukába!

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Semmi gond nincs vele... Én is vettem egy 250 GB-os Vinyót a napokban de csak 232-nek ismeri fel... Ez a kerekítés... Amúgy soha nincs olyan, hogy a vinyó pont akkora legyen, mint amit ráírtak... Ez már a 40 GB-os Seagate-emnél is így volt... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 11 months later...

szóval a merevlemez gyártók a kilobytot a szokásos 1024 byte helyett 1000rel számolnak...egy kis matekkal számolva...ez egy kilobytenál 2,4% míg egy megánál már 4,86% és ha tovább számolunk akkor egy gigabytenál már 7,37%...szóval 300*0,0737=22,11 ami 277,89 Gb...egyszóval örülj h még kaptál 9 gigát ajándékba:D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hello!

 

Én is vettem egy Hitachi 160Gb-s vinyót és csak 148,9Gb-t ismer fel. Úgy hogy nem nagy kaland, hogy neked is annyit ismer fel!

Ahogy idézzem tanult kollégámat: " ha a biosz frissítésnél nem jól csinálsz valamit, nézhetsz utána egy új alaplapnak"

 

 

Link to comment
Share on other sites

"Ahogy idézzem tanult kollégámat: " ha a biosz frissítésnél nem jól csinálsz valamit, nézhetsz utána egy új alaplapnak"

 

Az új alaplapoknál már 2 BIOS chip van és ha valamit elcseszel frissítés közben akkor bekapcsol a másik és semmi baja nem lesz a gépnek.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

egy kis matek, mivel SIt használnak a gyártók ezért a váltószám 1024 helyett 1000 tehát a Win ami 1024gyel számol a következő értéket adja: írt méret*(1000*1000*1000)/(1024*1024*1024)=írt méret*0,9313 tehát, azaz kb 93% ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...