Jump to content
PirateClub.hu

Processzor Tuning


Recommended Posts

Alaplapom:

ASUS M2NPV-MX micro ATX-es (ha fontos)

 

Amúgy mi már beszélgettünk 1 másik topicban Dadus!

Köszi az eddigi segítségeket!

 

Ja amúgy megpróbáltam levettem a ram frekvenciát DDR2 400ra! Így sem lett jó! Ha 212 helyett 213at állítok be már nem indul el a gép! (kijön az alaplap "logóképernyője" megáll és újraindul) :(

Link to comment
Share on other sites

Szia !Van itt néhány gond a tuninggal.1, A leggyorsabb Brisbane proci jelenleg az 5200+ /2,7GHz/ , a tiéd pedig 4800+ /2,5GHz/. A legnagyobb sebességű procik egy adott magtípus esetében már válogatott példányok, így ezeknél már túl sok tuning potenciál nincsen. Ilyen esetekben már keményebb eszközökhöz kell folyamodni a tuning során.2, Az alaplapod nem igazán tuning alaplap, ugyanis nem lehet fixálni, illetve változtatni a busz sebességeket, úgymint HiperTransport /alapból 1000MHz > 5x200(External CPU freki) / , PCIE / alapból 100MHZ / , valamint ha jól látom, akkor passzív hűtésűek a chipset-jeid.Jelen esetben, az összes infot jól megfontolva arra a megállapításra jutottam, hogy az egyetlen megoldás, már ha tovább akarod húzni a procid, a következő lenne:1, Az összes Spreed Spectrum beállításd tedd Disabled-re2, Q_Fan Controller > Disabled3, Az összes BIOS-t piszkáló Utility > Uninstall4, Cool 'n' Quiet > letiltani5, Amennyiben a CPU hőfoka nem túl magas / terhelés után nézve 50 fok alatt BIOS-ban nézve , esetleg az újaddal ellenőrizve a hűtő tővében / akkor emeld a legkisebb mértékkel a Vcore értékét, és nézd meg, hogy feláll-e a rendszer, illetve terheld le egy húzós játékkal. Amennyiben OK, akkor emelheted tovább az external CPU frekit, ha nem akkor emeld a Vcore feszt még egy lépcsővel. Javaslatom szerint 3 feszlépcső emelést ne haladjál meg.Üdv.: DadusSzia !Van itt néhány gond a tuninggal.1, A leggyorsabb Brisbane proci jelenleg az 5200+ /2,7GHz/ , a tiéd pedig 4800+ /2,5GHz/. A legnagyobb sebességű procik egy adott magtípus esetében már válogatott példányok, így ezeknél már túl sok tuning potenciál nincsen. Ilyen esetekben már keményebb eszközökhöz kell folyamodni a tuning során.2, Az alaplapod nem igazán tuning alaplap, ugyanis nem lehet fixálni, illetve változtatni a busz sebességeket, úgymint HiperTransport /alapból 1000MHz > 5x200(External CPU freki) / , PCIE / alapból 100MHZ / , valamint ha jól látom, akkor passzív hűtésűek a chipset-jeid.Jelen esetben, az összes infot jól megfontolva arra a megállapításra jutottam, hogy az egyetlen megoldás, már ha tovább akarod húzni a procid, a következő lenne:1, Az összes Spreed Spectrum beállításd tedd Disabled-re2, Q_Fan Controller > Disabled3, Az összes BIOS-t piszkáló Utility > Uninstall4, Cool 'n' Quiet > letiltani5, Amennyiben a CPU hőfoka nem túl magas / terhelés után nézve 50 fok alatt BIOS-ban nézve , esetleg az újaddal ellenőrizve a hűtő tővében / akkor emeld a legkisebb mértékkel a Vcore értékét, és nézd meg, hogy feláll-e a rendszer, illetve terheld le egy húzós játékkal. Amennyiben OK, akkor emelheted tovább az external CPU frekit, ha nem akkor emeld a Vcore feszt még egy lépcsővel. Javaslatom szerint 3 feszlépcső emelést ne haladjál meg.Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Az alaplapod manualja azt írja, hogy pl. jelen esetben válaszd ki a "Vcore Voltage" sort , majd nyomj egy "Enter"-t, és felugrik egy al-ablak az értékekkel. Itt kell kiválasztanod a fesz értéket vagy az Ignored beállítást.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Az egyik barátom helyett írok. Azt szeretné megtudni, hogy hogyan állíthatja át a biosban a következőket:

-van egy AMD Athlon 64 x2 3800+ procija ez úgy 2000MHz= 10x200MHz-es felosztásban és ezt meg szeretné emelni 11x230MHz-re ill. 1,2V-ot kap és ezt úgy megemelni, h ne legyen instabil.

- DDR2-es RAM-ja van, 1,8V-ot kap és ezt szeretné megemelni 2V-ra.

Link to comment
Share on other sites

Kedves TigerMaster !

 

Én úgy gondolom, hogy jobb lenne, ha barátod először is inkább azt mondaná meg, hogy mi a problémája a gépével /pl. lassan tölt be valamelyik játék, vagy szaggat, esetleg lassú valamely kódolási művelet, vagy ánblokk lassúnak találja a gépét/ , vagy csak tuningolni szeretné a saját örömére. Ezek után pedig kellene egy részletes leírás a HW konfigjáról, ugyanis ezek hiányában nem lehet konkrétan segítséget nyújtani.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Hello!

 

Tudom eltér az előzőleg beszéltektől, de elmesélem.

Visszaraktam a gyári Intel hűtőt próbából.

A gép adatai, lent vannak az aláírásban.

Csak megpróbáltam így is :-)

3800-at, alapfeszen bírta. (1.28V)

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=253801

Link to comment
Share on other sites

hello

konfigom

alaplap: Asrock K8NF4G-SATA2

ram: egy 512 kingston 400 Mhz és egy másik 512-es az is 400 Mhz

Videokari:Nvidia GeForce 6100 (integrált) 256Mb-os de az alaplap csak 128-at támogat sajna

CPU:AMD Sempron 754 64-bit 3000+ de csak 1800Mhz-en fut sajna

sztem ennyi! :)

Írj dadus

Link to comment
Share on other sites

Szia lacyka007 !

 

A következőt kell tenned a BIOS-ban:

 

Advanced

CPU Configuration

Overclock Mode > CPU,PCIE,Async.

CPU Frequency (MHz) > ezt növeld 200MHz-ről felfelé 5MHz-enként. Minden emelés után teszteld pl. egy húzósabb játékkal, ha OK akkor emelhetsz tovább. Egyúttal ellenőrizd a CPU hőfokát is, egyenlőre 55 fok fölé ne menj.

PCIE Frequency (MHz) > 100

Az összes Spread Spectrum > Disabled

Cool 'n' Quiet > Disabled

Chipset Configuration

CPU - NB Link Speed > 800MHz

NB - SB Link Speed > 800MHz

 

Ha már tudod tovább húzni, akkor írd meg mekkora CPU Frequency-t értél el.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Szia lacyka007 !

 

Szinte biztos, hogy nem fog menni a 2800MHz. A Celsius fok a mérvadó. A 42 fok kiváló érték. Még mielőtt tovább lépnénk ellenőrizned kell az ujjacskáddal, hogy milyen meleg a proci és a memória modulok. Tedd az ujjad a proci hűtő tövéhez, és ha állja a meleget több mint fél percig, akkor OK. Ugyanezt tedd meg a memória moduloknál is, azaz tedd az ujjadat valamelyik chip-re mindegyik modulon. és detektáld, milyen meleg. Írd meg, hogy mi tapasztaltál. Illetve próbálkoztás 250 feletti CPU Frequency-vel is ?

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Szia lacyka007 !

 

A következőt kell tenned a BIOS-ban:

 

CPU - NB Link Speed > 600MHz

NB - SB Link Speed > 600MHz

 

illetve a memóriát átállítani manuálisan DDR333-ra /ha nem tudod hol kell Írj/

 

Így próbáld meg fentebb vinni a frekit

 

Üdv.: Dadus

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kedves TigerMaster !

 

Én úgy gondolom, hogy jobb lenne, ha barátod először is inkább azt mondaná meg, hogy mi a problémája a gépével /pl. lassan tölt be valamelyik játék, vagy szaggat, esetleg lassú valamely kódolási művelet, vagy ánblokk lassúnak találja a gépét/ , vagy csak tuningolni szeretné a saját örömére. Ezek után pedig kellene egy részletes leírás a HW konfigjáról, ugyanis ezek hiányában nem lehet konkrétan segítséget nyújtani.

 

Üdv.: Dadus

Alaplap: Asus M2N-MX

Memória: 1X Kingmax Mars 800MHz 1GB 1,8V ezt szeretné 2V-ra emelni ill. időzítés: 5-5-5-15 ezt csökkenteni 4-4-4-12-re kb.

táp: 400W Golden Power

Winchester:160GB Sata2 Maxtor

Videókártya: integrált 6100/nforce 430 (lehet h majd vesz egy ATI-s DirektX10-es kártyát)

Processzor: AMD Athlon 64 x2 3800+ ez úgy 2000MHz= 10x200MHz-es felosztásban és ezt meg szeretné emelni 11x230MHz-re ill. 1,2V-ot kap és ezt úgy megemelni, h ne legyen instabil.

Leginkább azért akarja tuningolni a gépét, hogy a half life 2-episode two tökéletesen menjen rajta.

Link to comment
Share on other sites

meghúztam a procimat:

AMD Athlon X2 4200+ (2200mhz)

felhúztam 2400mhz-re, elre kiment a kép...,

azthittem beszarok :D, de kivettem az elemet, és újraindult a bios...

550W-os tápom van, Abit KN9 Ultra lap, valaki nemtudja mi lehetettt a gond, bementem a biosba, 11*200mhz, beállítottam 11*219-re, mást nem állítottam, resart, elre se kép se hang XD, ez kb 9%-os overclocked, aztmég akármi kibírja szerintem(gyári hűtővel voltam) , várom a véleményeket

valami feszültséget is kellett volna állítani?

Link to comment
Share on other sites

Alaplap: Asus M2N-MX

Memória: 1X Kingmax Mars 800MHz 1GB 1,8V ezt szeretné 2V-ra emelni ill. időzítés: 5-5-5-15 ezt csökkenteni 4-4-4-12-re kb.

táp: 400W Golden Power

Winchester:160GB Sata2 Maxtor

Videókártya: integrált 6100/nforce 430 (lehet h majd vesz egy ATI-s DirektX10-es kártyát)

Processzor: AMD Athlon 64 x2 3800+ ez úgy 2000MHz= 10x200MHz-es felosztásban és ezt meg szeretné emelni 11x230MHz-re ill. 1,2V-ot kap és ezt úgy megemelni, h ne legyen instabil.

Leginkább azért akarja tuningolni a gépét, hogy a half life 2-episode two tökéletesen menjen rajta.

Hát egy ilyen videokártyával soha nem fog normálisan futni.

A memóriát hiába tuningolja, nincs nagy szerepe a játékokban (mármint a mennyiségének van, de időzítés csökkentésnek nincs).

A procit meg csak akkor tudja 11-es szorzóra állítani, ha engedi is a Bios.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...