Jump to content
PirateClub.hu

Új konfiguráció vásárlás,vélemények!


Recommended Posts

Öngyilkossággal érne fel, ha megpróbálnád azzal a táppal meghajtani a gépet. Az OCZ FSP belsővel bír, így ajánlott táp.

Nem tudom, hogy mennyire fontos neked a raid, illetve DDR3 memóriákat fölöslegesnek tartom Core2 procikhoz. Szerintem egy GIGABYTE GA-EP43-DS3 bőven elég és mellé 4 GB DDR2 800 Mhz memória, videokártya HD4850 512 MB, procinál szerintem nem éri meg 160 Mhz-ért az a többezer forint, így E8400-at ajánlom, merevlemez WD/Samsung-tól származzon inkább.

 

 

Prociból Intelt szeretnék (Nem tudom quad legyen ,vagy inkább egy erősebb dual core?) => Intel Core2Duo E8400

 

VGA-nak mindenképpen Nvidiát szeretnék. (Én 9800 gtx-re gondoltam,nemtudom az mennyire jó) =>Asus EAH4850 HTDI 512MB

 

Memória 4 giga =>Geil Ultra 800 Mhz 4GB KIT

 

Winchestert 1terrásnak, =>Samsung 1000 GB 32 MB pufferral

 

Tápot 550esnek v 600asnak gondoltam bár ehhez sem értek sajna. =>GIGABYTE Superb 460W

 

Alaplapokhoz egyáltalán nem értek ,azt rátok bíznám smile.gif =>GIGABYTE GA-EP43-DS3

 

DVD író az mindegy ,csak megbízható legyen, =>PIONEER DVR-216DBK

 

A gépházatt is rátok bíznám, azért jó lenne egy elegant ház biggrin.gif =>COOLERMASTER RC-331-KKN1-GP Elite

 

 

Játékos géphez erős kétmagos inkább a megfelelő, kevés játék van optimalizálva 4 magra. 9800gtx-nél jobb a HD4850, ennél fogva szembe megyek az akaratoddal. Memóriánál felesleges 1066 Mhz-es modulokért többletárat fizetni. Samsungék mostanában nagyon jó merevlemezeket kezdtek csinálni, így őt ajánlom, ha nem tetszik a márka, akkor WD-t vegyél helyette. Ez a konfig teljes terhelésen talán a 300W-ot sem éri el, így felesleges 450-460W feletti táp megvétele. Alaplapnál az új technológia ár/érték alapú szemlélete érvényesült. A DVD-író 1000 lemez után is hibátlanul ír, így nyugodtan ajánlom. A ház szép, olcsó, jól szellőző.

 

 

ui: Bocs, hogy mindenbe belekötöttem, de csak jót akarok. ;)

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Öngyilkossággal érne fel, ha megpróbálnád azzal a táppal meghajtani a gépet. Az OCZ FSP belsővel bír, így ajánlott táp.

Nem tudom, hogy mennyire fontos neked a raid, illetve DDR3 memóriákat fölöslegesnek tartom Core2 procikhoz. Szerintem egy GIGABYTE GA-EP43-DS3 bőven elég és mellé 4 GB DDR2 800 Mhz memória, videokártya HD4850 512 MB, procinál szerintem nem éri meg 160 Mhz-ért az a többezer forint, így E8400-at ajánlom, merevlemez WD/Samsung-tól származzon inkább.

 

Prociból Intelt szeretnék (Nem tudom quad legyen ,vagy inkább egy erősebb dual core?) => Intel Core2Duo E8400

 

VGA-nak mindenképpen Nvidiát szeretnék. (Én 9800 gtx-re gondoltam,nemtudom az mennyire jó) =>Asus EAH4850 HTDI 512MB

 

Memória 4 giga =>Geil Ultra 800 Mhz 4GB KIT

 

Winchestert 1terrásnak, =>Samsung 1000 GB 32 MB pufferral

 

Tápot 550esnek v 600asnak gondoltam bár ehhez sem értek sajna. =>GIGABYTE Superb 460W

 

Alaplapokhoz egyáltalán nem értek ,azt rátok bíznám smile.gif =>GIGABYTE GA-EP43-DS3

 

DVD író az mindegy ,csak megbízható legyen, =>PIONEER DVR-216DBK

 

A gépházatt is rátok bíznám, azért jó lenne egy elegant ház biggrin.gif =>COOLERMASTER RC-331-KKN1-GP Elite

 

 

Játékos géphez erős kétmagos inkább a megfelelő, kevés játék van optimalizálva 4 magra. 9800gtx-nél jobb a HD4850, ennél fogva szembe megyek az akaratoddal. Memóriánál felesleges 1066 Mhz-es modulokért többletárat fizetni. Samsungék mostanában nagyon jó merevlemezeket kezdtek csinálni, így őt ajánlom, ha nem tetszik a márka, akkor WD-t vegyél helyette. Ez a konfig teljes terhelésen talán a 300W-ot sem éri el, így felesleges 450-460W feletti táp megvétele. Alaplapnál az új technológia ár/érték alapú szemlélete érvényesült. A DVD-író 1000 lemez után is hibátlanul ír, így nyugodtan ajánlom. A ház szép, olcsó, jól szellőző.

 

 

ui: Bocs, hogy mindenbe belekötöttem, de csak jót akarok. ;)

 

Köszi szépen! :)

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Ez milyen?(lehetőleg gamer pc-nek):

Processzor: Intel Core 2 Duo E8400 2x 3.00GHz

VGA kártya: Inno3D GeForce 9800GT-I5GTCD 1024 MB DDR3

Ram: Geil 4GB DDR-II 800Mhz Ultra Dual Channel (2x2GB)

winchester: Samsung 250GB 7200rpm ATA-133

Alaplap: GIGABYTE GA-EP43-DS3 775,P43,4xDDR 1066 (max. 16GB)

DVD író: Pioneer DVR-216D DVD-writer SATA drive Black OEM

Válaszokat köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Tápegységet szeretnék venni, csak érdekelne más véleménye is erről: Chieftec Delta 350W 12cm PFC 3év Szerintem bőven jó, ti mit gondoltok? Azé nem a hasonló kategóriájú FSP-t venném, mer azon kevés a csatlakozó, ezen meg van bőven.

Link to comment
Share on other sites

Jó lenne ha elmondanád , hogy milyen konfig-hoz vennéd !

 

Szerk : Egyébként , hogy így nézegettem az árakat , egy 400W-os FSP is Kb. ugyanolyan árban van , mint a te általad kiválasztott Chieftec táp . És azért nem mindegy , hogy 350W vagy 400W !

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Jó pár nappal ezelőtt egy gép összeállításához kértem és kaptam tanácsot ebben a topikban (külön köszönet schumifun) és a javaslatok alapján már csak egy eldöntendő kérdés maradt. Mivel az ajánlott videokártyát (MSI Radeon 4830-T2D512 OC 512MB DDR3) nagyon valószínű, hogy az idén már nem lehet beszerezni - sehol sem sikerült a nyomára bukkannom és a beszerzést illetően sehol sem kecsegtetnek semmi jóval - kénytelen vagyok az elérhető alternatívák közül választani. Ezek a következők:

 

MSI R4830-T2D1G-OC HD4830 1G DDR3 42 500 Ft

MSI R4850-T2D512 512MB DDR3 42 800 Ft

Sapphire HD4830 512MB GDDR3 33 000 Ft

 

Gondolom a 9800 GT-s kártyák (32-35000 Ft) nem igazán rúgnak ezek mellett labdába.

 

(A már beszerzett alkatrészek GA-EP43 DS3L alaplap, E5200 proci, 2X1Gb Geil Ultra KIT DDR2 1066 MHz

A gép a játékokon kívül nem lesz más nagy teljesítményt igénylő dologra használva)

 

Sejtem, hogy az E5200-esnek a 4850-es "túl erős", de nem elképzelhetetlen 6-8 hónap múlva egy procicsere.

 

Köszönöm a figyelmeteket.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ha van Sapphire, akkor mér nem veszed azt? Olcsóbb is, meg semmibe sem különbözik az MSI-től. Tudom, az nincs túlhúzva, de észrevehető különbséget amúgysem tapasztalnál....

 

Series: E8200, 8800GT, EP35-DS3, egy vinyó, egy DVD-RW, három rendszerhűtő. Ennek nem kell négyszáz watt, cserélve meg nem lesz semmi benne egyhamar, max a processzorhűtő.... És mint írtam először is, az FSP-n kevés a csatlakozó.

Link to comment
Share on other sites

Najó, valaki olyan is írjon, aki ért hozzá. Kösz. Elsősorban inkább az érdekelne, hogy a márka megfelelő-e, de úgy tudom hogy igen.

 

(Tájékoztatásul közlöm, hogy a 8800GT a videókártya (ami röviden csak VGA), a RAM meg körülbelül 1 Wattot eszik darabonként. De köszönöm a szándékot hogy segíteni próbáltál.)

Link to comment
Share on other sites

chieftec az márka. nem egy codegen. :)

bár még ajánlanám az FSP-t. csendes és megbízható. 8k Ft-ért vesztegetik a csendesebb 400-ast ipon-on. amúgy inkább megéri venni egy 400-ast, mert ha bővítel valamit, lehet többet fog fogyasztani, és azért annak a 350-es chieftec se örül. persze (most) tökéletes a chieftec is. :)

 

szerk.: mostnézem hogy hülyeséget írtam xD nem olvastam vissza :)

Link to comment
Share on other sites

Igen, utánanéztem még jobban, úgyhogy 13e forintér lesz egy 450-es Chieftec, egy jóbarátom is azt tanácsolta hogy inkább vegyek nagyobbat, gondoljak a jövőre. Mivel ott, ahol vásárolok majd 700 forint a különbség a 400-as és a 450-es Chieftec táp között, így lesz a 450-es, 3 év garival. Köszönöm szépen a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Miket akarsz venni (pl Winyó, DVD író, ház)

Ha csak alaplap + proci + VGA + memória + táp akkor ezt ajánlom:

Gigabyte EP43-DS3L + E7300 + GEIL Ultra 4gb kit + Sapphire HD3870 Sapphire ed. + Gigabyte SuperB 460W!

Ez kifutja 110k-ból!

 

Még ahhoz hogy a VGA maximálisan ki legyen hajtva, ahhoz még húzni kell a procit, és ha még futja akkor vegyél egy jó hűtőt hozzá!

Link to comment
Share on other sites

Chipi: először is grat a moderátori kinevezésedhez, tudom milyen meló, mert voltam már moderátor itt, csak nem evvel az account-tal :D

 

Másik: Én kérlek a molex csatikat hiányolom, mert csak négy darab van, a Chiftecen viszon 7, és sajnos nekem kelleni fog annyi. Ja és hattűs sincs az FSP-n.

Link to comment
Share on other sites

szoval összeállítottam valamit. Ime:

alaplap: Gigabyte EP43-DS3L

Proci: Intel e7300

vga: SAPPHIRE HD3870 512MB Sapphire Edition HTD PCIE

ház: COOLERMASTER RC-331-KKN1-GP Elite

memoria: GEIL Ultra 4096Mb DDR2 800Mhz KIT

táp: Gigabyte SuperB 460W

wincsi:SAMSUNG 320GB 7200rpm 16MB SATA2

dvd:NEC AD-7200S

(ezeket az www.ipon.hu rol néztem)

És még az lenne a kérdésem hogy a GIGABYTE GA-EP35-DS3 nem jobb mint a Gigabyte EP43-DS3L?

 

Köszi szépen Chipi.

Ha valami nem jó a konfigba mindenképp irjatok.

Link to comment
Share on other sites

A p35 nagyon jó alaplap volt, és egy teszben a p43 (ami újabb technológia) jobb eredményeket értek el vele!

Ezért ajánlottam a p43-as chippel!

http://www.ipon.hu/elemzesek/modern_lapok_olcson_megjottek_a_p43_asok/219/

 

A Ház legalább MIDI torony legyen, hogy szellősebben legyenek a cuccok benne!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...