Jump to content
PirateClub.hu

Új konfiguráció vásárlás,vélemények!


Recommended Posts

Szia davidka004 !

 

Én is szakmabeli vagyok / 1984-ben diplomáztam mint villamos üzemmérnök / , ezért érdeklődtem honnan veszed az adatokat. Megjegyezném, hogy az adatok megközelítően jók, de nem pontosak. Igazából úgynevezett hosszabbító pórázok használatával kellett volna mérni az egyes elemek fogyasztását, de mivel ez elég körülményes és fárasztó, ezért nem így történt. Az is kérdéses, hogy a 220V-os hálózati oldalon mivel mértek, lakat műszerrel vagy mással. Ezt még módosíthatja a nem tipikus kiépítés, ill. a különböző gyártók eltérő gyártmányai. Na mindegy, ezt csak a teljesség kedvéért írtam le, egyébként nagyvonalakban használhatóak a megadott értékek. De továbbra is hangsúlyoznám, hogy tápot nem 1-2 évre, és per pillanat hw konfigra, kell vásárolni, tehát nem árt tartalékot hagyni benne.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hi kita100 !

 

Amennyiben szerinted az aliencomputers egy baromira drága bolt, akkor amiket én tudnék neked prezentálni, azokra már szerintem jelzőt sem találnál a szókincsedben / ezzel most nem a szókincsdet akartam lefitymálni, hanem a magyar nyelv szűkösségét kihangsúlyozni / . Egyébként én mostanság a VGA fronton várnám az árcsökkenés begyűrűzését, de nagyon lassan gyűrűzik.

 

Üdbv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Hy Dadus!

A türelem VGA-t terem! :D

De amúgy sajna kis ország vagyunk, világszinetn kicsi vásárlóerővel.A számtech cégeknek sajna nem érdeke hogy csökkenjenek az árak mert akinek van pénze rá az úgyis megveszi a drága VGA-t ránk átlag felhasználókra pedig senki nem gondol.

Ez ennek a rohadt tőkeorientált világnak az átka.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok !

 

Jövőhonapban szeretnék összerakni egy új gépet erre van nekem 160.000 Ft. A gépet legfőképpen játékra és filmnézésre használnám no meg photoshop es egyéb szerkesztő programokhoz. A kérdésem pedig az lenne hogy megfelelne-e az ilyen célú használatra ez az összeállítás?

 

Alaplap ASUS P5N32-E SLI PLUS

 

Processzor INTEL Core2 Duo E8400 3.00GHz 775 BOX

 

Memória GEIL Ultra 2048Mb DDR2 800Mhz KIT

 

Videókártya GAINWARD 8941-BLISS 8800GT 512MB Golden Sample PCIE

 

Merevlemez SEAGATE 500GB 7200rpm 32MB SATA2

 

Táp FSP BlueStorm II. 500W

 

 

Előre is kösz a válaszokat!

Link to comment
Share on other sites

dragster19---Ha lehet akkor tegyél fel nekünk 1-2 képet a szuper gépedről.Tök jó lenne a konfigod (ha lenne :)).

 

Nekem is kéne egy gép.A gép az max 200 000Ft lehetne.Várom a válaszokat.Nagyon szépen köszönöm

Link to comment
Share on other sites

Hodavnak!

 

GIGABYTE GA-EP35-DS3 :

http://ipon.hu/webshop/product/gigabyte_ga_ep35_ds3/19150

INTEL Core 2 Duo E8400 :

http://ipon.hu/webshop/product/intel_core2_duo_e8400_3.00ghz_775_box/19305

OCZ 2048Mb DDR2 1066Mhz Reaper KIT :

http://ipon.hu/webshop/product/ocz_2048mb_ddr2_1066mhz_reaper_kit/26091

ASUS EN8800GTS HTDP 512MB PCIE :

http://ipon.hu/webshop/product/asus_en8800gts_htdp_512mb_pcie/19074

SEAGATE 500GB 7200rpm 32MB SATA2 :

http://ipon.hu/webshop/product/seagate_500gb_7200rpm_32mb_sata2/23775

CORSAIR VX450W :

http://ipon.hu/webshop/product/corsair_vx450w/18015

ez kb. 145k

ház ami tetszik (ezt nem számoltam bele)

nem írtad hogy kell monitor vagy valami úgyhogy csak ezeket írtam össze

ha nem kell pl.:monitor akkor még rakhatsz bele OCZ 2048Mb DDR2 1066Mhz Reapert jól tuningolható vagy erősebb vga-t

Link to comment
Share on other sites

Alaplap legyen Gigabyte EP35-DS3. A többi tökéletes. Esetleg ha akad még egy kis pénz a pénztárcában, akkor venni tudsz 20-ért 4 giga CSX CEC memóriát.

 

Hali!

 

Azt megkérdezhtem hogy a ASUS alaplap helyet miért GIGABYTE-t ajánlasz? Miben job a gigabyte az asus-nál?

 

 

kösz a válaszokat előre is !

Link to comment
Share on other sites

Hello mindenkinek az lenne a kérdésem hogy lehet-e 20000-ért gépet veni?? Nem játékra kell:D!!!

azt tom hogy az új alkat részek drágák de a régieknek lejebb ment az ára? Csak azért mert 35000-ért látam P4-est és nem csak egy alap P4-es volt már az sem 2,4-es proci 512MBRAM 128-as Video kari!!! nekem meg elég lenne csak egy alap gép ha lehet P4-es!!!! De ha 20E-töl olcsob az még jobb lenne de 20E-est is kétlem hogy van!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok

 

Én ezt a konfigurációt szeretném megépíteni, 4 magos processzorral.Az lenne a kérdésem, hogy összelehet-e építeni.

 

Alaplap:Intel s775

Gigabyte GA-P35- DS3

Szerintetek erre az alaplapra lehet 4 magos procit rárakni?

CPU:Socket 775 Core 2 Quad

Q6600 2.40GHz 8Mb BOX

 

Ram:GeIL

DDR-2 4096Mb /1066 KIT Ultra Series

 

VGA:Nvidia PCI-express

8800 GT 1Gb ASUS

 

Táp:Chieftec 500W A táp ugye bírni fogja?

CFT-500-A12S

 

DVD-író:DVD-RW

NEC 18x AD-5170A

 

Winchester:500Gb SATA-II 7200rpm 16Mb

 

Hangkártya:CMedia

PCI CMI8738 5.1

 

 

Köszönöm szépen, hogy segítettek.

 

Zsolt

Link to comment
Share on other sites

Táp elég és jó márka is.Bár lesz aki FSP-t fog ajánlani az talán mégjobb,de ez is megteszi szerintem.1GB-os ram felesleges a kártyára.Elég az 512 azt is csak nagyobb felbontásokon használja 1280x1024 fölött (kivéve Crysis szóval 1gb effektíve nem lenne használva)

Alaplap foglalata stimmel a procihoz és az alaplap leírásában az áll,hogy kezeli a 4magos procikat.Hankártya van az alaplapra integrálva szóval nem kell külön vagy ha mégis minőségi hangkártyát akarsz akkor meg vmi Creative hangkártya legyen vmi Soundblaster sorozat vagy ehhez hasonló.

Link to comment
Share on other sites

Itt vagyok én, aki az FSP-t ajánlja, de igazából a Cheif is nagyon jó!

 

Ha jol tudom, akkor támogatja a Quadot (FSB-t kell megnézni, hogy az alapján támogatja-e)!

 

Ha van rá kereted, akkor jó az 1gb-s VGA, de tényleg elég az 512.

 

Link to comment
Share on other sites

Igen játékra kellene :)

 

A keret nem bő, de olyan gépet akarok ami 2 év múlva is közepesen visz mindent.Rendben köszönöm, hogy segítettetek.Még valami ami esetleg cserélhető és hasonló teljesítménnyel olcsóbb lenne, ilyet tudtok még mondani?

 

Köszönöm mindenkinek aki segített.

Link to comment
Share on other sites

Hali!

 

Van egy gondom még pedig az hogy nem tudok dönteni a 2 konfiguráció között :P, abban kérném a segitségeteket hogy melyiket lenne érdemes megvennem.

 

- Alaplap ASUS P5N32-E SLI PLUS 1db

 

- Processzor INTEL Core2 Duo E8400 3.00GHz 775 BOX 1db

 

- Memória CSX 2048MB DDR2 1066Mhz CEC FAN KIT 1db

 

- Videókártya GAINWARD 9269-BLISS 9800GTX 512MB PCIE 1db

 

- Táp XILENCE 600W Gaming Edition 1db

 

vagy vegyek 2 db XFX 9600GT ?

 

A másik konfig:

 

- Alaplap ASUS M2N-SLI Deluxe 1db

 

- Processzor AMD Athlon 64 X2 6400+ AM2 BOX 1db

 

- Memória CSX 2048MB DDR2 1066Mhz CEC FAN KIT 1db

 

- Videókártya SAPPHIRE TECHNOLOGY Radeon HD 4870 - 512 MB GDDR5 1db

 

- Táp XILENCE 600W Gaming Edition 1db

 

vagy vegyek 2db Radeon HD 4850-et ?

 

Nos előre is köszi a válaszokat!

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 kártyának nincs sok értelme (pláne, hogy egy ilyen kártya is visz mindent maxon), de ha mindenképpen kell, akkor az ATi Crossfire megoldását ajánlom. Alaplapnak egy Gigabyte P35-DS4-et, kártyának egy HD4850-et javaslok. Mivel az alaplap LGA775-ös tokozású, ezért Intel procit kell venned bele (Egy E8200 vagy E8400 jó is lesz). Ha kevés lesz majd a jövőben egy kártya, akkor vehetsz hozzá egy másikat. Tápnak elég lenne egy 500-as FSP (még Crossfire-höz is), de ha nagyon van pénz, akkor egy 600-as Epsilont is vehetsz.

Ahogy néztem a 800-as és 1066-os CSX között egy ezres a különbség, tehát mehet bele az 1066-os (később bővítheted 4 gigára).

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! Lenne egy fontos kérdésem és ez halálosan komoly!

 

Asus Striker 2 Extreme

2 x 4GB OCZ DDR3 Platinum 2000 4GB Kit

Intel Core 2 Extreme QX9770

2 x EVGA GTX 280

Dell 2707WFP

2 x Western Digital Raid Edition2 500GB

Wester Digital 300GB Raptor SATA 10K

Logitech G15 Revision 2

Logitech VX Nano Cordless

Thermalright IFX-14

 

Egy ilyen géphez mekkora tápegységet ajánlottok?

 

(Nem viccből raktam össze ezt a gépet, hogy feltűnjek a fórumon csak segítséget szeretnék kérni)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...