Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A discora szavaztam, ha az volt a kérdés, hogy élőhangszer vagy gépzene,

egyébként nem hallgatok ennyire elterjedt (rádiós) zenéket.

 

Szóval itthonra az elektronikusat szeretem, ha viszont elmegyek szórakozni, mindkettő jöhet,

csak elég hangos, elég zajos, elég gyors és elég komoly legyen, és ne legyen benne túl sok szöveg

(az éneklésen kívül), mert úgysem lehet érteni.

 

 

Például a Quimby már nem fért bele ebbe a kategóriába,

többször is próbálkoztam vele élőben, de egyszerűen punnyadt volt,

nem is lehetett eléggé megkülönböztetni a számokat.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Éneklésen kívül milyen szövegre gondoltál, ha meg olyan zajos, gyors a zene, hogy elnyomja az éneket, akkor egyáltalán minek bele? Bár sztem nem is tartalmaz olyan mély mondanivalót, hogy esetleg hiányozna belőle az ének, hogyha kihagynák, el tudom képzelni, milyen lehet az a zene, ha úgy sem lehet érteni közben az éneket :D:P. Gondolom csak az a lényeg, hogy lehessen rá bulizni?

Link to comment
Share on other sites

Hát szerintem a két műfajt nem lehet egy napon emlegetni.

Link to comment
Share on other sites

De a Belga nem énekel, hanem rap-pel, bár a rap-erek, rap-et szerető emberek ezt nálam jobban tudják, így még az sem biztos, hogy rap-elnek :D Mindenesetre inkább maradjanak csendben, de akkor mit hallgat a rajongó? :D Zenét nem, az is igaz...

Ez a fajta beszéd engem is zavarna, főleg ha jó zene lenne közben, bár nem hiszem, hogy ilyen re vetemednék, hogy ilyen szövegelőset hallgassak.

Link to comment
Share on other sites

rock vs rap? nem ez az örökös vita...hanem a techno/disco... lol...

 

am egyértelműen disco...mert az sokkal jobb :P énis mondhatom, h jobb...mint ahogy a rockerek mondják a rockra, h az a jó...

ahelyett, h elfogadnák, h a másik mást szeret...más neki a jó...szal...

 

egy rocker most hiába kezd el nekem magyarázni, h a rock ilyen meg olyan jó...egyszerűen nemszeretem...de énis hiába magyarázok egy rockernek, h hallgasson technot...nemfog...szal...

Link to comment
Share on other sites

Naná, hogy ROCK! Nem tudom nekem a gépzene nem jön be, találomra beordítva pár mondatot hogy "d*gjatok,sz*pjatok" (nem akarok nevet mondani de speciel arra a DJ-re gondoltam aki olyan mint a ma született...) Ez nekem nem oké. :) Meg a rózsaszín póló helyett inkább hordok fekete Tankcsapdás pólót. De persze már elkanyarodtam a divat fele... A lényeg egy zenei tudással rendelkező befutott rockzenész százszorta jobb mint egy a számítógép, vagy keverőpult mögül vigyorgó DJ. Persze nekik se könnyű amit csinálnak, van is pár aki télleg érti a dolgát. Na de itt be is fejezem mer a végén még a nyakamnak ugranak páran :)

Link to comment
Share on other sites

Predator.Shifty!

 

Tudom kire gondolsz ezalatt:találomra beordítva pár mondatot.Természetesen ezt én se szeretem ezért hallgatok olyat aki csak a jó zenét játssza és max bemondja a zene címét.Mert a zenébepofázás nem érdekel senkit.

Link to comment
Share on other sites

Predator.Shifty: én speciel nemtom kire gondolsz, pedig discot hallgatok... és ebből az szűrhető le, h azért nem ez jellemző a discora többségébn!

 

 

 

és mint említettem...ne mondd, h a rock jobb, és ne mondd, h a disco jobb...mert nem jobb, csak te mást szeretsz! és ha ezt mondod, akk megsérted vele a másik nézeteit!

Link to comment
Share on other sites

Alapjába véve nem azt kell leírni, hogy ez vagy az jobb, mert maga rock és a disco is igen sokrétű, bár a rock több irányzatot tartalmaz magában, mint a disco, így mondhatjuk, színesebb is egyben. Itt azt kell figyelni, hogy melyik zeneibb, lehet neked a rock nem zeneibb, mint a disco, mert neked annyi az igényed, hogy hát végülis van egy DJ, kevergeti a lemezeket, húzgálja, csavargatja a gombokat és kapsz ebből egy neked tetsző zenét, amire tudsz táncolni, mert ugye a disco zene alapjába véve ezért van, így végül is neked azért nincs igazad, hogy zeneibb, mert a a másik műfajban pedig konkrétan zenélnek az emberek, nem a Tankcsapdásra és tsaira gondolok, bár van náluk gyengébb is... Már sokan leírtuk, hogy mi lényegébe a zene kifejezést kimerítő fogalom és az inkább megtalálható a rock-ban: hangszerek, összhang, érzékek, hallás stb... De ezt a dologt igazából egy kivülálló szájából fogadja el az ember, vagy esetleg egy igazán hozzáértőtől, mert ha én mondom, mint rock-ot szerető ember, akkor a disco-t szeretők egyből nekem esnek, hogy ez bizony nem így van, rosszul tudom, ráadásul hülye, bunkó vagyok :D

Régebben én is lerendeztem azzal, hogy a rock jobb, mert a másik hót igénytelen. Na mármost, jelenleg úgy vagyok vele, hogy vagy nem foglalkozok a dologgal, attól függ, ki az "ellenfél", sötét vagy értelmes, avagy próbálok érveket felhozni és nem csak annyival lerendezni, hogy én úgy sem tudom megmagyarázni, miért jó és ő sem tudja megmagyarázni, az miért jó, annak nem tudod megmagyarázni, aki nem akarja megérteni. Én megértettem, mi a jó a disco-ban, de zeneileg lényegébe sehol nincs a másik stílus bizonyos irányzatai közül. Részemről a zene kifejezés nem csak abban merül ki, hogy hallok vmit és táncolok rá plusz 1 hónap múlva már régi és újra táncolok, mert az a menő, hanem érdekel, hogy kik csinálták, hogy csinálták, miért, miről szól, milyen érzéseket nyújt, mennyire igényes, zeneileg kidolgozott stb. stb..., tehát én a rock-ban is a zenét keresem.

 

Nem rossz dolog az, amit ...Reni... írt, innen üdvözlöm :D, csak már lejárt, mindenki ezt hajtogatja, holott az nem igaz, hogy nem szeret rock zenét, csak nem ismeri ;) (ez úgy bárkire jellemző lehet, mert találkoztam már olyannal)

Link to comment
Share on other sites

hát...mondjuk nekem sok a rocker barátom, és rockert szerettek volna belőlem csinálni, de nem ment nekik xD és így ragadt rám pár jó rock szám... de hiába mutatom a technos barátaimnak, egyszerűen nemtetszik nekik -.- xD

de ugyanakkor techno számot is hiába mutatok a rocker barátaimnak -.-

szóval az lenne a legjobb ha mindenki elfogadná azt amit a másik szeret, és közben nyitott is lenne rá, és nem zárkózna be, h ő márpedig csak rock vagy csak techno... :D

Link to comment
Share on other sites

Igen, az ordibálós zene tényleg nem jó, csak az a baj, hogy ez nem a rock kategória ;) De te biztosan nagy ismerője vagy a stílusnak és az előadóknak, együtteseknek, így fejet hajtok nagyságod előtt ;) És sajnos, ezek a rock-ot hallgató emberek vannak többségben, fene vigye el a dolgukat... Valakinek fel kéne világosítani őket, engem, hogy nem is jó az, mert csak kiabálnak benne, hátha utána észreveszik magukat, hogy hiszen amikor Eric Clapton-t hallgatok, akkor ordibálnak benne. Elég vicces, de ez van...

Link to comment
Share on other sites

Egyértelműen Disco.Szomorúan láttam h túlnyomó töbséggben van a rock.Az ordibálós zene nekem vhogy nem nagyon jön be...

De mondjuk mostanában rákattantam a rap-re is. De csak szigorúan az angolra :D

Miért azonosítja még mindig mindenki a rockot az 'ordibálós' zenével?

Link to comment
Share on other sites

Szerintem meg jó az ordibálós zene. Persze nem az összes.

Az ilyeneket én addig vagyok hajlandó elviselni, amíg azt ésszerűen használják. Amíg csak addig ordibálnak egy zenében, amíg azt a szöveg vagy az érzelmek megkövetelik, addig okay.

A Turisas The Varangian Way c. albuma jó példa erre. Azon az albumon csak akkor van hörgés, ha kell.

Link to comment
Share on other sites

Sajnos ez a másik részről is igaz. A disco zene ami tulajdonképpen nem is műfaj, megint a technoval van azonosítva. Úgygondolom a disco zene 1 gyűjtőnév a mai trendi elektronikus zenékre, hasonlóképpen mintha azt mondanám, h hangszeres zene.

Idézet Reni hozzászólásából:

"de énis hiába magyarázok egy rockernek, h hallgasson technot...nemfog...szal..."

Link to comment
Share on other sites

Predator.Shifty: én speciel nemtom kire gondolsz, pedig discot hallgatok... és ebből az szűrhető le, h azért nem ez jellemző a discora többségébn!

 

 

 

és mint említettem...ne mondd, h a rock jobb, és ne mondd, h a disco jobb...mert nem jobb, csak te mást szeretsz! és ha ezt mondod, akk megsérted vele a másik nézeteit!

Bárány Attiláról van szó, akit utálok mint a szemét. Most találtam pár régi kedvencemet (pl. Massive Attack.... :P) azokat hallgatom.

 

Akik rockzenét hallgatnak, azokhoz szólok most! Mondanátok nekem egy-két trashmetal zenekart?

Link to comment
Share on other sites

Persze :D

 

Metallica, Slayer, Testament, Exodus, Anthrax, Megadeth, Bonded By Blood, Bathory a '90-es évek közepén, Kreator, Destruction, Sodom, Moby Dick, Remorse és még tudnám folytatni :D De miért kérdezted?

Link to comment
Share on other sites

Hát nem rapcore, ahhoz nincs elég hc elem a zenéjükben. Inkább rap-metálnak írnám le a stílusukat, persze az súlyt az előbbi felé tendálva.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...