Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hát nem is tudom, sztem a disco-sok a csőlátásban szenvedők. A rockerek, a rapperek és a metálarcok is sok félét hallgatnak, na de ezt te nem értheted.

Én olyan discossal még nem találkoztam, aki hallgatott volna azon kivül mást.

Ellenben ismerek rengeteg olyan rappert, aki a rap mellett néha napján rockot és metált is hallgat.

A rocker ismerőseim az előző fordítottja igaz, hisz ők néha meg rappet hallgatnak.

És kapaszkodj meg, jómagam a metál több stílusának áthallgatása utána sem vettem meg még a klasszikus zenét.

 

Na akkor hogy is van ez most?

Link to comment
Share on other sites

Akkor nagy bénák a haverjaid. Divatmániások. Én is szeretem a klasszikus zenét, de olyat, hogy én egy rapet véghalgassak..... gondolom a másik oldalról fordított a helyzet.

Link to comment
Share on other sites

laci' timestamp='1226249322' post='1342909064']

Hát nem is tudom, sztem a disco-sok a csőlátásban szenvedők. A rockerek, a rapperek és a metálarcok is sok félét hallgatnak, na de ezt te nem értheted.

Én olyan discossal még nem találkoztam, aki hallgatott volna azon kivül mást.

Ellenben ismerek rengeteg olyan rappert, aki a rap mellett néha napján rockot és metált is hallgat.

A rocker ismerőseim az előző fordítottja igaz, hisz ők néha meg rappet hallgatnak.

És kapaszkodj meg, jómagam a metál több stílusának áthallgatása utána sem vettem meg még a klasszikus zenét.

 

Na akkor hogy is van ez most?

Okoska, tegnap például Anonim MC-t hallgattam, és már egy jó pár oldallal ezelőtt részleteztem, hogy Mozartot, Vivaldit, és Beethoven-t is szoktam, sőt képzeld el, hogy rock zenét is. Kicsit nagy arcod van, hogy "én ezt nem érthetem" vissza kéne venni magadból, meg az "ÉnvagyokazIsten-komplexusodból"...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Figyeljetek ide Nes-Thor, Horty.911, HULK 15 és a többiek!

Szokjátok meg, hogy sajnos nagyon sok olyan ember van, aki nem tud felfogni dolgokat.

Gondolok itt most arra, hogy indokolják meg, hogy miért a Rock és miért a Disco.

De hát ez van. Szerintem ők maguk sem tudják, hogy miért szeretik az adott stílust.

 

Mint már írtam anno, régen 5-6 évig csak is rock és metál zenéket hallgattam, legnagyobb kedvenceim a külföldi vonalon a Metallica és az Iron Maiden volt, a magyarok közül pedig a Pokolgép és az Ossian (utóbbinak természetesen a régi klasszikus albumai: Acélszív, A rock katonái, Ítéletnap).

De ezek mellettt hallgattam nagyon sok féle előadót, együttest. Modernebbeket is, pl. Rammstein, Deathstars (hogy már a durvább vonalaról is említsek meg valamilyen bandát)

 

Én abszolút az a típusok rock-metal zene kedvelő voltam, aki sosem mondta magáról, hogy "rocker vagyok".

Sőt ha valaki azt mondta rám, hogy rocker vagyok, mindig kijavítottam, hogy én csak ezt a zenét szeretem, de nem vallom magam rockernek. A rock az egy életforma, egy stílus, én igaziból a zenészeket tartom rockernek.

Mindig zenekarok pólókban, pulcsikban jártam és acélbetétesem is volt, de koncertekre nem igazán jártam. Egyszer voltam Bikini koncerten úgy emlékszem.

 

Lehet, hogy kicsit vicces lesz, de én a Metallica: Fuel c. számát meghallva kezdtem el érdeklődni a metal és a rock zene iránt. Aztán hallgattam Tankcsapdát, Ossian-t és egyre több előadót, együttest ismertem meg, egyre több albumot gyűjtöttem be.

Én a klasszikus hard rocktól kezdve a death metal-ig mindent meghallgattam.

 

Nekem igazából az jött be ebbe a stílusba, hogy a szövegeknek van értelme, szólnak valamiről, és mindig találtam az épp aktuális kedvemhez, állapotomhoz íllő együttest, zenét.

 

Ha ideges voltam, akkor jött a Cradle Of Filth, Cannibal Corpse vonal, ha szomorú voltam jött egy kis Ossian: Éjféli lány, Magányos angyal, ha pedig csak simán lazultam, akkor egy jó kis AC/DC lemez pl.

 

Azért tértem át az elektronikus (disco) zenére, mert már azok az együttesek, amelyeket én szerettem, már nem hozták azt, amit én vártam tőlük. Pl: Ossian, In Flames, System Of A Down, Pokolgép, Bikini...

És a régieket hallgatni számomra már unalmassá vált, és ezért gondoltam keresek valami mást.

 

 

Ennek kb. már 3 éve!

 

Úgy kezdtem érdeklődni az elektronikus zene iránt, hogy meghallgattam egy Armin Van Buuren: State Of Trance adást, és nagyon bejött az egész, úgy ahogy van! Teljesen jó hangzás, jó zenékkel, nekem ennél több nem kell.

Szóval azért elektro mostanában, és nem rock, mert változtam, változott az egyéniségem, és a stílusom, és már a rock zenét nem tudnám folyamatosan elhallgatni, nem passzol az egyéniségemhez, és nem kedvelem annyira. De nem vagyok beszűkült! Mert igenis kiváncsian letöltöm a mai napig is régi volt kedvenceim új albumait. Pl. A Metallica is egészen kezd visszatérni a Death Magnetic-et meghallgatva!

Sőt az AC/DC is a szokásos formáját hozta az új lemezén!

 

Sőt lenézem azokat az embereket, akik telefonon hallgatják teljes hangerőn a zenét, és ez sajnos a "divat discosokra" jellemző, akik csak azért hallgatnak valamit, mert épp az a szám a trendi, a sláger, és arra verik magukat, hogy "jééé: nekem megvan ez a szám, hagy feszítsek má rá" + szőrmekabát, feszülős póló, igénytelenül zselézett haj, fél liter parfüm . szakadt, koptatott nadrág....

És sokan ez alapján itélik meg a discosokat, pedig ezek csak a divatemberkék, akik csak a TV-ben nyomatott nyálas slágereket ismerik.

 

 

Hiába, hogy én disco zenét hallgatok, nem nézek le mást a stílusa miatt, sőt még rockot hallgattam sem tettem, csak a divat, feszítős emberkéket utálom.

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Akkor nagy bénák a haverjaid. Divatmániások. Én is szeretem a klasszikus zenét, de olyat, hogy én egy rapet véghalgassak..... gondolom a másik oldalról fordított a helyzet.

Téves. Attól, hogy valaki meghallgat x különböző stílust, amiknek semmi közük egymáshoz, még nem lesz divatgyerek.

 

Én is hallgatok rock-ot, rap/hip-hopot, elektronikus zenét, klasszikus zenét, bluest, jazzt, népzenét. És nem azért, mert kemény gyereknek akarok tűnni, hanem mert tudom, hogy minden zenében lehet valami jó, még akkor is, ha ezek közül a rock áll hozzám a legközelebb.

 

Szrk.: Persze ezek csak zenei műfajok, az alfajokra nem tértem ki, de ott már lennének kivételek.

Link to comment
Share on other sites

Én abszolút az a típusok rock-metal zene kedvelő voltam, aki sosem mondta magáról, hogy "rocker vagyok".

Sőt ha valaki azt mondta rám, hogy rocker vagyok, mindig kijavítottam, hogy én csak ezt a zenét szeretem, de nem vallom magam rockernek. A rock az egy életforma, egy stílus, én igaziból a zenészeket tartom rockernek.

 

Szívemből szóltál, engem folyton lerockereznek :)

Link to comment
Share on other sites

énsem utálok senkit...mondjuk a pizsamában járkáló rappereket ööm nem szeretem annyira...meg disco-sok közül is csak 1-2 akik azt gondoljál h a rock mien szar meg minden...amit a legjobban utálok az az h egyesek a hosszú hajamon röhögnek...az tényleg annyira menő h végig simítom a kezemet az ő haján és fél kiló zselé ottmarad a kezemen...

Link to comment
Share on other sites

HULK15 én sem birom az ilyen G-Unit, 50 Cent és társai féle rapper embereket, akik a 6Xl-es cuccokban járkálnak a 70 kilojukra! Nekem is volt egy ilyen haverom, aki nagy rappernek hitte magát, dada kosaras mez, G-Unit farmer, meg dada baseball sapka. közben tőlem kérte a disco zenéket, kicsit gázos azért! Nem azért gáz, mert több stílust hallgat, hanem azért mert rappernek hiszi magát,és úgy is öltözködik, de mellette discoba jár és még Green Day-t is hallgat, meg Static-X-et! de a rap-ből is csak 50 Cent-et, Eminemet, meg Dopemant ezeket a mainstream előadókat ismeri.
Link to comment
Share on other sites

tényleg azt kéne megérteni egyeseknek, hogy létezik jó zene és rossz zene. ennyit kéne elfogadni mindössze és nem megmaradni a 2 éves szinten, hogy "a disco rossz fuj" meg, hogy "hörgős rockerek fuj".

 

ezt mondtam már sok oldallal ezelőtt is, úgy érzem minden oldal tetejére be kéne írni, hátha elolvassák a droidok..

Link to comment
Share on other sites

Roland18!

Az az öltözködés stílus amit leírtál az nagyon igaz pár osztálytársamra...

Asbi!

Neked is teljesen igazad van,minden műfajban vannak jó és rossz számok,meg jó és rossz alműfajok(ugyan a disco-t nem ismerem)de a metálban a gore death metal-t pl nem szeretem,meg az h a hardcore meg a metalcore meg isten se tudja h mien alműfajok a rockot képviselik az egyszerűen...egyszerűen...nem is tudok megfelelő szót találni rá...ok h valaki ezt szereti de ezeknek közük sincs a rockhoz vagy a metálhoz...(saját vélemény)

Link to comment
Share on other sites

Igazatok van teljesen! Minden műfajban vannak rossz és jó számok, gagyi és igényes együttesek, előadók.

Csak sokan hallanak mondjuk egy rap, vagy rock, metal vagy épp disco számot, és egy pár igénytelen szám miatt leírják az egész műfajt, hogy milyen szutyok a rap, rock...stb. Holott, csak néhány számot hallott az adott műfajból.

 

Link to comment
Share on other sites

Én is egyetértek magammal :D

Annyit fűznék hozzá, persze csak részletekhez, hogy a Bikini új lemeze sztem egyik legjobb, a top 3-ban biztos ott van, hatalmas koncerteket nyomnak most is, az új lemez előtt is voltam koncerten és utána is, mind2 koncert nagyszerű, nem romlott semmit, sőt inkább nőtt a színvonal és a hangulat. A SOAD utolsó lemeze is nagyon jó lett, sok jót is olvastam róla és a számok is jók, itt már tényleg érettek zeneileg, szövegileg, nem voltak rosszak az előző lemezeik sem, de nekem az utolsó nagyon bejön. Az hogy az Ossian nem hozza a formát... számomra eddig se volt formában ;):D

Személ szerint én is hallgatok mást a rock-on kívül, műfajt nem mondok, inkább pár előadót írok, ja és a billentyűs albumok nem rock zenébe sorolandók, tegyünk különbséget a rock a blues és a jazz között, így ez már újabb 2 stílus, annyi a közös bennük, hogy mind3ban zenészek hangszereken játszanak és még énekelnek is, és lényegébe csak az egyik rock, alapjába véve. Azt nem értem, hogy vki nem szólja le a jazz-t, pedig lényegébe ugyanaz, mint a rock, valaki leszólja a DT-t, holott az is tele van jazz elemekkel, tehát lényegébe jazz, de attól még leszólják, hol itt az igazság????

Tehát a rock-on és metal-on kívüli stílusok: Kövi Szabolcs, Vangelis, Jean Michel Jarre, Mike Oldfield, Ian Anderson, Jon Anderson, Jordan Rudess, jazz, blues, filmzenék (Hans Zimmer félék), Ladánybene 27, Cseh Tamás, biztos van még, de nem ugrik be. Ebben van elektro is, de akiknek ezt így elmondom (persze ők nagy elektro-soknak vallják magukat), teljesen le szűklátókörűznek, úgy hogy azt se tudják kik az említett előadók, zenészek, akik elektro-ba is sorolhatók, JMJ vagy Oldfield, pedig ha valakik, akkor ők az igényes dallamos, tuc-tuc nélküli zenébe tartoznak. Igaz ami igaz, Oldfield-nak meg JMJ-nak is van egy-két tuc-tuc, de az csak egyfajta pihentető a hangszeres zenélések között, ott tovább kell nyomni a CD-t s máris jöhet a következő nagyszerű alkotás, csupa dallamokkal, érzelmekkel, hangszerekkel, stb, stb...

Lényegébe az van :D

Link to comment
Share on other sites

Horty.911: A Bikini legutoljára kiadott lemeze ugye az Őrzöm a lángot c. album, ha jól tudom.

Jó az a lemez (itt a példa, hogy a discon kívül mást is meghallgatok!), de közel sem olyan jó, mint mondjuk A szabadság rabszolgái, Közeli helyeken, Ha volna még időm és ugye a keményebb lemezük A sötétebbik oldal.

És szerintem azért mert, mert már nem a régi zenészek játszanak ott. Nekem az új gitáros csávó nem jön be.

Megsem közelíti Daczi Zsolt (nyugodjék békében!), vagy épp Vedres Joe gitárjátékát. Jó gitáros, tud zenélni az biztos, de nem a Bikinibe kellene játszania. A 2004-es albumuk, az Angyali üdvözlet szerintem a Bikini mélypontja lett. Ugye Daczi Zsolt is ezért vált ki anno az együttesből, mert már nem a gitárokon volt a hangsúly, nem tetszett neki az egész. Én is a Zsolt állaspontjával értek egyet. Ha már régebbi stílusok, inkább Beatrice! Ott vannak a régi nagyok mind: Hirlemann, Vedres és persze a "Nemzet csótánya"!

Link to comment
Share on other sites

Sztem most is kerek az egész Bikini, Peta meg egyszerűen fantasztikus, mindent ugyanúgy eljátszik, ahogy azt a lemezeken hallhatjuk, nagyon sok újítást vitt az új lemezbe, új irányba nyitott a banda, nem azt mondom, hogy jobban tetszik, mint az eddigi slágerlemezek, számok, ez is uannyira tetszik, sztem ugyanúgy helytállnak, mint a régi nagyok. Azt érzem, mint az Omegánál, nem hogy a papírforma szerint 40 év zenélés után már csak szódával elmegy lemezt hoznának ki, inkább egy új stílusú, kicsit hard rock-os cucc, kemény, mint az Őrzöm a lángot sok helyen és úgy szólal meg, hogy azt nem kevés mai banda megirigyeli. Valamit kitaláltak, hogy ne csak a lejárt lemezt vegyék elő. Ez a jó a magyarokban, a java tud mutatni újat. Én azért becsülöm, hogy a Bikinit, hogy nem hagyták annyiban a különféle tagváltásokat és csinálták tovább, az meg nem volt kérdé, hogy új gitáros kell, mert nem volt gitáros, azt viszont nem mondhatjuk, hogy be kell érnie egy Peta szintűvel, hiszen világszintű zenészként játszik.

Lényegébe megin csak az van :D

Link to comment
Share on other sites

Kicsit nagy arcod van, hogy "én ezt nem érthetem" vissza kéne venni magadból, meg az "ÉnvagyokazIsten-komplexusodból"...

 

A válaszod stílusa jellemzi milyen ember vagy, na de mind1. Én egy pillanatig sem szidtam sem a disco zenét, sem a többit, s ahogy az előbb sem, most sem értem a reakciódat. (De vitatkozhatunk.)

 

tényleg azt kéne megérteni egyeseknek, hogy létezik jó zene és rossz zene. ennyit kéne elfogadni mindössze és nem megmaradni a 2 éves szinten, hogy "a disco rossz fuj" meg, hogy "hörgős rockerek fuj".

Az ilyen emberekből kéne több ;) Teljes mértékben igazad van Barátom.

Link to comment
Share on other sites

Igen asbinak nagyon jó meglátásai vannak a dolgokról! Ő tud normálisan, értelmesen gondolkodni, nem úgy mint sok ember, aki csak beírja, hogy 'a disco a király a rock az meg egy nagy...' és társai!

És igazad van [P]laci ilyen emberekből kéne több! De sajnos az ilyen értelmes, normális gondolkodású ember közül nagyon kevés van manapság sajnos!

Link to comment
Share on other sites

Lehet, hogy sokan csak azért írnak ide, hogy vitatkozzanak, anyázzanak másokat, mert amúgy a való életbe csicskák, még a saját árnyékuktól is megijednek. Itt meg ugye oszthatják az észt, mert tudják, hogy nem verik agyon őket :D

Itt azokra gondolok, akik csak annyit tudnak ide írni, hogy "discooooo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, meg áááá mosogépzene!!!!!!" és társai!

Link to comment
Share on other sites

laci' timestamp='1226263893' post='1342909640']

A válaszod stílusa jellemzi milyen ember vagy, na de mind1. Én egy pillanatig sem szidtam sem a disco zenét, sem a többit, s ahogy az előbb sem, most sem értem a reakciódat. (De vitatkozhatunk.)

Mert én hol szidtam a rock zenét, mutass már tőlem egy ilyen hozzászólást légyszíves! Meglepődnék, ha találnál. Az nem tetszett, hogy bejössz ide, az "úgyis nekem van igazam" mondattal ("Rock vagy/és metál alapból veri a "mosógép frekvencia" zenét.

Erről hajlandó vagyok éveken keresztül is vitatkozni, úgyis igazam van."), mintha szentírás lenne a mondanivalód és a te véleményeden kívül más nem is létezhet, aztán meg "én úgysem érthetem" a te mondanivalódat ("A rockerek, a rapperek és a metálarcok is sok félét hallgatnak, na de ezt te nem értheted."), mert te valami felsőbbrendű intelligencia lehetsz, én meg csak egy kis pór szaros diszkós halandó. Ez meg téged jellemez számomra.

"Én olyan discossal még nem találkoztam, aki hallgatott volna azon kivül mást." Ez is. Ha te nem találkoztál ilyennel, akkor nem is létezik ilyen? Mert például most is egy olyan emberrel beszélsz, aki minden egyéb stílust is meghallgat.

 

Ezért írtam azt hogy csőlátású vagy, mert hogy "úgyis neked van igazad". Senkinek nincs ebben a topikban igaza, mert mindannyian mást szeretünk, és erről hiába és teljesen feleslegesen próbáljuk meg meggyőzni azt, aki nem azt szereti amit mi. Remélem érthető volt a mondanivalóm lényege, és mindenkinek világos, hogy az ez én szubjektív véleményem, amiről nem fogok győzködni senkit sem, hogy márpedig "nekem úgyis igazam van"....

 

Ja és légyszíves ne egyetlen mondatomból "ismerj" már meg, jó? Kösz :)

Link to comment
Share on other sites

Így van Panki51!

Itt senkinek nincs igaza a zenével kapcsolatban, mindenki mást szeret, azt ami neki tetszik!

De azzal kapcsolatban igazam van nekem is, neked is meg a többi normális gondolkodású embernek is, hogy nem kell fikázni a másik ízlését, nem kell lenézni azért a másikat, mert ő másik stílust szeret, és nem kell ocsmányul írni egyes zenei műfajokról!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ezt ne nekem mondd Roland... A múltkor se véletlenül töltöttem le a Masters of Puppets c. Metallica számot. Sok jót mondtatok róla, gondoltam, meghallgatom én is. Nem tetszett, mégse kezdtem itt köpködni mindenfélét... A Manowar viszont még mindig jó :P Sőt, régen a teljes Static-X diszkográfia megvolt nekem (szégyellem, de mivel nem vagyok otthon ezekben, így nem tudom hogy név szerint ők milyen stílust képviseltek pontosan), négy SOAD albumom is volt, csak hát ezek mind letörlődtek, mikor tönkrement a vinyóm.

 

Más: Aki szereti a népzenét, és egyben az elektromost is, merem ajánlani az "Etchno" nevű stílusirányzatot. A stílusnév nincs elírva, valóban etchno-nak hívják, személy szerint nagyon jó stílus, én nagyon kedvelem azt az egy lemezt ami létezik evvel a stílusú zenékkel a korongon.. (Mármint ez a létezés-dolog a magyar zenére értetendő)

 

http://www.port.hu/pls/th/theatre.directing?i_direct_id=6294&i_city_id=-1&i_county_id=-1&i_cntry_id=

http://www.sulinet.hu/eletmod/kultura/zene/lemezelo/lemezelo66.shtml

Link to comment
Share on other sites

Panki51: én a te oldaladon állok!

 

Nem neked írom, hogy te nézed le más emberek stílusát, hanem azokra az emberekre gondoltam, akikről az előző hsz-eimben már írtam, az ilyen egyszavas "rock!!!!!!!!, disco a király!!!!!!!!!!" emberkékről!

Szóval bocs ha félreérthető volt a hozzászólásom!

 

Sőt én jómagam is ugye trance, techno, house zenéket hallgatok, mégis van kb. 20 eredeti rock CD-m! sőt egy csomó rock albumot töltök is fel ide az oldalra.

Link to comment
Share on other sites

Panki51: én a te oldaladon állok!

 

Nem neked írom, hogy te nézed le más emberek stílusát, hanem azokra az emberekre gondoltam, akikről az előző hsz-eimben már írtam, az ilyen egyszavas "rock!!!!!!!!, disco a király!!!!!!!!!!" emberkékről!

Szóval bocs ha félreérthető volt a hozzászólásom!

 

Sőt én jómagam is ugye trance, techno, house zenéket hallgatok, mégis van kb. 20 eredeti rock CD-m! sőt egy csomó rock albumot töltök is fel ide az oldalra.

Jah oké, akkor én is bocs :P

Link to comment
Share on other sites

Majd nekik is be fog nőni a fejük lágya. Régebben én is ilyen "fúúj diszkó éljen a rock" típus voltam, csak kellett egy kis környezetváltozás ahhoz, hogy rájöjjek, ahova megyek, az zsákutca.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...