Jump to content
PirateClub.hu

Angol labdarúgás


Clark
 Share

Recommended Posts

FA-kupa, 4. forduló:

Mansfield Town (IV. osztályú) - Middlesbrough 0-2 (0-1)

gól: Lee (17.), Buxton (87., öngól)

 

Arsenal - Newcastle United 3-0 (0-0)

gól: Adebayor (51., 83.), Butt (89., öngól)

 

Derby County - Preston North End (II.) 1-4 (0-3)

gól: Earnshaw (55.), illetve Hawley (14., 45.), Whaley (33.), Mellor (91., 11-esből)

piros lap: Nyatanga (Derby, 90.)

 

Liverpool - Havant and Waterlooville (VI., amatőr) 5-2 (2-2)

gól: Lucas (27.), Benayoun (44., 56., 59.), Crouch (90.), illetve Pacquette (8.), Skrtel (31., öngól)

 

Peterborough United (IV.) - West Bromwich Albion (II.) 0-3 (0-2)

gól: Bednar (7.), Koren (15.), Phillips (58., 11-esből)

piros lap: Morgan (57.)

 

Portsmouth - Plymouth Argyle (II.) 2-1 (2-1)

gól: Diarra (34.), Kranjcar (45.), illetve Clark (5.)

 

Watford (II.) - Wolverhampton Wanderers (II.) 1-4 (0-1)

gól: O'Toole (70.), illetve Keogh (5., 90.), Elliott (58.), Bothroyd (68.)

 

Barnet (IV.) - Bristol Rovers (III.) 0-1 (0-0)

gól: Lambert (49.)

 

Southampton (II.) - Bury (IV.) 2-0 (0-0)

gól: Surman (71.), Rasiak (80.)

 

Coventry (II.) - Millwall (III.) 2-1 (1-1)

gól: Hughes (16.), Mifsud (52.) illetve Simpson (42.)

 

Oldham (III.) - Huddersfield (III.) 0-1 (0-1)

gól: Beckett (10.)

 

Wigan - Chelsea 1-2 (0-0)

gól: Sibierski (87.), illetve Anelka (55.), S. W. Phillips (82.)

 

Manchester United - Tottenham 3-1 (1-1)

gól: R. Keane (23.), illetve Tevez (37.), C. Ronaldo (69., 87)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 500
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

FA-kupa, 5. forduló

Bristol Rovers (III. osztály)-Southampton (II. osztály)

Cardiff City (II.)-Wolverhampton Wanderers (II.)

Sheffield United (II.)-Middlesbrough (I.)

Liverpool (I.)-Barnsley (II.)

Manchester United (I.)-Arsenal (I.)

Preston (II.)-Portsmouth (I.)

Coventry City (II.)-West Brom (II.)

Chelsea (I.)-Huddersfield Town (III.)

Link to comment
Share on other sites

Azért ez így érdekes lesz h a Manchester-t kapta az Arsenal az FA kupában, kemény meccs lesz, és 4 nappal később a Milan ellen lesz BL-meccs, majdcsak nem fáradnak ki nagyon. 2 ien kemény meccs egymás után, kicsit durva, de Wenger majdcsak kitalál valami jó taktikát :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
FACup_Eon_CornerBlue.gif

Anglia, FA Kupa, negyeddöntõ

március 8., szombat

Manchester United - Portsmouth 0-1

Barnsley - Chelsea 1-0

március 9., vasárnap

Middlesbrough - Cardiff 15:00

Bristol Rovers - West Bromwich 19:00


Érdekes eredmények születtek tegnap, a Barnsley a Liverpool után a Chelsea-t is kiejtette, mostantól nekik szurkolok az FA Kupában B):lol::sleep: A Manchester United meccset nem láttam, de azt olvastam h Ferguson a bírót kritizálta meccs után. A mai meccsekre tippjeim, mivel sok meglepetés van ezért 1-0-ás Cardiff győzelemre tippelek :sleep: A West Bromwich meg nyer 2-1-re B)
Link to comment
Share on other sites

Én is úgy tudom.

 

Egyébként bejött a tippem, a Cardiff jutott tovább, mondjuk 2-0-val, én meg 1-0-át tippeltem, de majdnem... B)

Link to comment
Share on other sites

Egy kis érdekesség...

 

Azok a focicsapatok, amelyek mezében szerepel a vörös sikeresebbek, mint a más színű mezben szereplő klubok csapatai, állítja egy tanulmány, amelyet brit tudósok hoztak nyilvánosságra. A két brit egyetem kutatói úgy vélik, nem véletlen, hogy a Manchester United, Liverpool és az Arsenal gyakran a tabella élén szerepel az angol bajnokságban.

 

A Durham Egyetem és a Plymouth-i Egyetem kutatói a szerint a vörös mezek helyből előnyt jelentenek a csapatoknak, a színekre adott biológiai válaszok miatt.

 

"Az állatvilágban a pirost gyakran a hímek agressziójával, az erőfitogtatással azonosítják" - írják tanulmányukban a tudósok és példának a vörösbegyet hozzák.

 

A kutatók az angol bajnokság meccseit a második világháborútól kezdve végigkövették. Elsősorban a hazai pályán játszott összecsapásokra koncentráltak, hiszen a csapatok otthon viselik inkább az elsőszámú mezüket. (Idegenben gyakran más mintázatú, színű pólóban és nadrágban játszanak.) Ráadásul, az összehasonlító elemzés azt is mutatta, hogy a színek és a siker közötti összefüggés csak a hazai pályán bizonyítható.

 

A tudomány készítői azt vették észre, hogy a vörös csapatok gyakrabban nyertek a többieknél, a legrosszabbul pedig a narancs és sárga mezesek szerepeltek odahaza. Ennek szerintük két oka lehet: az egyik, hogy az idők során, tudat alatt sokkal többen vonzódtak azokhoz a klubokhoz, amelyek vörösben játszottak. A több szurkoló több pénzt is jelentett az adott csapatnak.

 

"Másrészt, pszichológiai előnyt is jelenthet az, hogy valaki vöröset visel, vagy a vörös csapat játékosa és ez meg is látszik a nyújtott teljesítményen. Egy vörösben játszó csapat ellen pedig nehezebb pályára lépni." - véli professzor Robert Barton, a Plymuth egyetemről.

 

A kutatók azt is vizsgálták, hogy a külföldi pénze hogyan befolyásolták az eredményeket. Az derült ki, hogy alapvetően ez határozta meg azt, hogy melyik csapat volt a jobb.

 

"Ugyanakkor szoros meccsek esetén, ahol a csapatoknak nagyjából ugyanolyan anyagi feltételeik vannak, megjósolható, hogy a vörös mez döntő lehet a siker illetve a bukás tekintetében, és általában a vörösöké oldalára billen a mérleg" - írja egy másik kutató, Dr. Russell Hill.

 

A felmérést egyébként még a Bajnokok Ligája legutóbbi fordulója előtt készítették, ám ezek eredménye is alátámasztani látszik a kutatatás következtetéseit. Három vörös mezes angol csapat - az Arsenal, a Manchester United és a Liverpool is továbbjutott a negyeddöntőbe.

Link to comment
Share on other sites

remélem be :D de ha talán nem akkor sem kell szégyenkezni ! Nagyon fiatal a csapat és sok a sérülés... :(:) a vörös színes cucc-ban nem igazán hiszek mert kb ránézésre megállapítom hogy a 4 élcsapatból 3nak van vörös szín a ruházatában és ebből egyértelmű hogy a vörös színesek sokkal több mindent értek el.. :D

Link to comment
Share on other sites

Tottenham-Chelsea 4-4. De nem akármilyen meccsen... a Chelsea lőtt még kapufát is, a Tottenham meg a 93. percben kihagyott még egy ziccert (vagy a kapus védett hatalmasat). Nem tudom, hogy láttátok-e a meccset, én is csak az összefoglalót néztem, de hihetetlen meccs volt. Nagyon ajánlom mindenkinek, hogy nézze meg, mert még a gólok sem voltak egyszerűek. Minden benne volt ebben a meccsben, és aki megnézi az rájön, hogy miért az angol bajnokság a legjobb a világon. Bár én Milan-drukker vagyok, a kedvenc bajnokságom mégis a Premier League (persze az olasz mellett) mert egyszerűen az angol meccsek tempója és hangulata utánozhatatlan, és ezért tisztelem nagyon az angol csapatokat.

Link to comment
Share on other sites

Vasárnap tehát két nagyszerű mérkőzés, négy remek csapattal - egy célért...

 

Óriási a várakozás a angol bajnokság 31. fordulója előtt. "Vasárnapi futball-Grand Slam", "Nehézsúlyúak ütközete" szólnak a szalagcímek az angol internetes sportportálokon. A várakozás nem véletlen, vasárnap Manchester United -Liverpool és Chelsea-Arsenal rangadókat rendeznek, és a bajnokság vége felé közeledve minden ellenféltől szerzett pontnak kétszer akkora jelentősége van.

 

Manchester United-Liverpool 14:30 Chelsea-Arsenal 17:00

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...