Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Nekem van egy olyan aranyos és hasznos jó tulajdonásom hogy bazi jó ujjaim vannak, gépírásból országos 4. vagyok :):P. Ezt megis tudjátok nézni a

 

http://www.magyosz.hu

nevű oldalon ott a versenyek és a Teöreök Aladár nevű versenynek az eredményjegyzékében láthattok a legelső gépírás kategóriába a 4. helyen a Csupka Norbert nevű egyént az én vagyok:). Megyek majd Németekhez gépírni... Ugyhogy nem akaRock nagy képű lenni de szerintem lehet hogy sikerül nekem úgy felküzdeni a gitár tudásomat hogy felvegyenek a zeneművészeti egyetemre, és hogyha oda már felvesznek akkor az már jelent valamit :)

 

Hallod Csupi! Egy dolog hogy gyors az ujjad, meg hogy tanultál zeneelméletet. Viszont ismerlek. Stílusismeret nulla. Én pl soha nem tanultam gitározni és így is tök élvezetes témákat írni. Am meg amíg Te tanulod a klasszikus témáidat, én rálépek a Death Metal torzítómra, megpengetek egy jó kis C-t. És iszok egy nagyot a sörömből:D

Link to comment
Share on other sites

pedig akkor szol jol, az a gitár, ha odab@szol neKi, akkor rezeg a fa .a gitár nem vmi társ, hanem egy eszköz. amugy meg tessék vastagabb hurokat venni. még alap hangolásra is. :)

Attól függ mit játszol :) Egy lájtos számnál nem csaphatod szét a gitárodat :D Siklania kell a kezednek.Mellesleg, ha jó a gitár akkor a fa mindenképp átveszi a rezgést, főleg, ha testen átmenő húrok vannak rajta.Brutalitással nem feltétlenül nyersz jobb hangzást :)

A gitár nem társ, nem eszköz, a gitár a gitáros megtestesült lelke :D

Link to comment
Share on other sites

hát őő nem is brutális pengetésre gondoltam :D , hanem markánsan, rendesen meg kell pengetni azt a hangot. mi is mikor vettük fel a demot, ilyeneken beszélgettünk a demosokkal, és ujra felvettünk pár dolgot. és belátom, h igazuk van. am meg, ha megnézed a nagy gitárosokat, mindegyiknek ütött kopott a gitárja, szoval vszinü h csak eszköznek nézik :) . és halottam, vhol egy olyat, hogy ahhoz eszköz a gitár, hogy kifejezd az érzéseidet, pillanatnyi állapotod, szoval kiadd magadból a zenét :) (vagy vmi ilyesmi volt :D )

 

ja és siklani lehet ugyis, h épp szol vmi, meg ugyis, h rendesen szol a gitár. de azt te is belátod, ha egy adott gitárt názünk egy vékonyabb meg egy vastagabb hurral, akkor melyik rezegteti jobban a fát? :)

és a lájtos számnál való lágyabb játék a dinamika :D az is fontos nagyon

Link to comment
Share on other sites

Szerintem a 11-es húr az ideális. A vékonyabb nem hoz ki annyi felhangot, a vastagabbal meg már nehéz játszani (ráadásul annak a hangja se tetszik). De föleg a dinamika miatt jobb a kicsit vastagabb. Ezért szeretem a vastag pengetöket is: könnyebb kontrollálni a hangot ha feszesebb a húr/pengetö.

Link to comment
Share on other sites

A húrok vastagságáról nem szóltam egy szót sem :D A beállítások egyénenként különböznek.Ki hogy szereti.Az túlzás, hogy az összes nagy gitáros gityója ütött kopott :) Szerintem ha van egy jó gitárod, amit "szeretsz" azt megbecsülöd.

Szoktam én is erősen pengetni, vadulni is, de csak olyan számoknál, amikben tényleg az kell, hogy megkattanj, és megállíthatatlanul zúzzz :lol: Lájtos számoknál a siklás alatt nem arra gondoltam, hogy éppen, hogy hozzáérsz a húrhoz, hanem, hogy nem kell izomból beleakasztani a pengetőt a húrba, mert akkor az elég csúnyán fog szólni.Pl egy bontásnál vannak hangok amiket ki kell hangsúlyozni, azt szépen határozottan megpengeted, a többit meg lazán (persze azt is határozottan XD ) csak nem olyan erővel mint amit hangsúlyozol.

 

jaj, kezdek fáradni :) jobb ha nem írok többet, mert abból semmi értelmes nem jön ki.

Link to comment
Share on other sites

Üdv mindeninek :)

 

Van egy elektromos gitárom (Fender Stratocaster), meg egy akusztikus klasszikus gitár( Martinez Spanish Guitar )

nem vagyok valami nagyon jó gitáros:) 2 hónapja kezdtem el. de nagyjából mennek a dolgok.

Az elektromos gitáron "Elixir" húrok vannak, a klasszikuson "Nylon", az elektromos gitár hangolása könnyedén megy nem lép fel semmi gond vagy akadály. A klasszikus gitárt nem rég húroztattam újra, és valahogy a hangolásnál(Alaphangolás) a G húrnál nem sikerül azt a hangot elérni amit szeretnék. A többi húrt ha megpengetem a hangzása rendben van, de a G húr pengetésénél egy nagyon tompa hang keletkezik, mint ha a gitár teste nem erősítené fel azt a hangot. és hiába állítgatom a G húrt nem sikerül azt a hangzást elérni mint amilyennek keletkezni kellene, lehetséges hogy az miatt mert újak a húrok? és a húroknak szoktatni kell? Új húrokkal a gitár kb 10 perces használat után elhangolódik. egy ismerősöm azt mondta hogy egy idő után megmarad a hangolás. Köszönöm a segítséget előre is :)

Link to comment
Share on other sites

háta g hur az mindig is problémás szokott lenni, mert nem teljesen pontos. nézd pl steve vai gitárját. a bundok nem egyenesek, hanem ilyen ferdék, görbék, és akkor már sokkal pontosabb. nem tom h hivják ezt a technikát, de ugy csinálják a bundokat, hogy ne legyen hamis a g hur.

http://gitar.hatarozo.hu/index.php?mod=block_art&id=477

 

ezen a képen látszik

Link to comment
Share on other sites

De mért van ez? :D Eddig mind 3 gitáromon tapasztaltam, azt hittem csak én szívom meg mindig. Amúgy nekem alaphangolásba már a 9es húr is vastag picit ezért is hangolok le általában fél hanggal. Meg a pengetőknél is ami 0,7-8nál vastagabb azt már nem szeretem. Kb. minden ismerősöm 10-es húrt és vastagabb pengetőt használ, nem értem magam :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Lenne egy kérdésem!

 

Akusztikus gitárom akarom megtisztítani. a fogólapot! és írták egy oldalon, hogy szedjem le a húrokat és úgy mert úgy könnyebb. Nade egy máik oldalon azt is olvastam, hogy nem tanácsos levenni a húrokat mert a nyakat a húrok állandó nyomás alatt tartják és ha levesszük akkor ez a nyomás megszűnik és a nyakba levő fém merevítő is totál és annyi az egésznek! Ti mit gondoltok erről??

Link to comment
Share on other sites

valaki tudna segíteni?

nem találom a tabját a Blackmore's Night - Winter című számának és hallás után se megy(nem tom m van velem, pedig általában le tudom szedni hallás után a számokat) . valakinek nincs meg véletlen a kottája/tabja vagy valamije? ha kell feltöltöm az eredetit

neten csak ezt találtam

Link to comment
Share on other sites

helló szeretnék effektet venni majd és azt akarom kérdezni h mit ajánlanátok így kezdéshez. vegyek inkább multieffektet vagy csak simát? amúgy ilyen metalcore hangzást szeretnék előhozni a gitárból és nem is szeretnék rá költeni csak maximum 20 ezret kb

Link to comment
Share on other sites

Szerintem ha tudod előre, hogy nem lesz pénzed egy egész pedálsorra, meg adapterekre még pluszba, akkor vegyél egy jó multieffektet.Viszont ha nem kell sok pedál akkor jó ha egyenként veszed.Ha fellépéseket is tervbe kell venni, akkor mindenképpen számolj bele egy hangerőszabályzó pedált is szerintem(ha nem multieffektben gondolkodsz).

Manapság sok olyan van, hogy az állat gitáros felnyom mindent maxra, az énekből meg semmi nem hallatszik, vagy bármi másból.Ha szóló van akkor lehet hangosabbra venni.Csak az a baj, hogy sokan mutogatni akarják magukat, és nem gondolnak magára a zenére. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...