Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

Valamit segít, de én piszkos kezekkel eleve nem nyúlok hozzá. Amúgy egy nedves rongy vagy papírdarab is sokat segít - csak vigyázz, nehogy kárt tegyen a fogólapban.

Link to comment
Share on other sites

a kifőzés csak basszgitárnál segit, mert azok a hurok olyanok h egy szálra rá van tekerve egy másik. az akuszt gityónál a 3 vékony hur csak simán egy szál, ott nem segit. gitároknál nem is szokták használni. am előtte kézmosás, vagy vannak ilyen hurtisztio készletek, de pl koncerten én egy törölközővel végig törölgetem a hurokat, meg a nyakat, és kész. de jo még a szöszmentes rongy(telefonokhoz szoktak adni, meg szemüvegekhez, ilyen nagyon sima rongy)

Link to comment
Share on other sites

Üdv mindenkinek :)

Szeretnék belekezdeni a a gitározásba tervezem hogy jövőhónapban veszek egy "Fender Stratocaster" elektromos gitárt. Alapismereteim vannak: TAB olvasás, Húrok nevei, Érintők, Hammer-On, Pull-Off stb. Klasszikus akusztikus gitáron játszottam már.. anyagi helyzetem nem nagyon engedi azt hogy gitár tanárhoz járjak, mert az úgy elég sok lenne, ezért szeretnék olyan gitáros oldalakat kérni ahol ingyenes leckék vannak (Gitarozz.hu)-n kívül. vagy ha valaki segítene msn-en. az is nagyon jó lenne. :) köszönöm előre is

Link to comment
Share on other sites

Üdv!

 

én mindig a http://www.ultimate-guitar.com oldalt használom! innen nagyon sok számot megtanultam gitározni! Tabok és akkordok egyaránt megtalálhatók az oldalon néhány számnál Bass tabok is találhatóak! de Guitar pro programmal is le lehet tölteni egyes akkordokat vagy tabokat! akkordtanuláshoz is tökéletes mert ha ráhúzod az egeret akkor mutatja az akkordot hol kell lefogni stb.

Link to comment
Share on other sites

Hm... ha ismeri az alapvető technikákat, meg egyéb dolgokat akkor mit akar még tanulni?Már csak gyakorolni kell, a gitározz.hu -n pedig rengeteg gyakorlat van.Na meg egy kis elmélet.

Szerintem a gyakorlás a legfontosabb, ahhoz pedig nem kell tanár, mert a tanár nem fog gyakorolni helyetted, csak megmondja mit gyakorolj.

Link to comment
Share on other sites

Az hogy vkinek rossz a technikája, azt sokféleképpen lehet érteni.Pl az is lehet, hogy nem esztétikus, vagy nem úgy csinálja mint a legtöbb ember, de mégis beválik.Pl ott van Marty Friedman.Hülyén tartja a pengetőt, elég viccesen néz ki, a pengetési sablonok meg szerinte hülyeségek, mégis sztem ott van a top10 gitárosok között.

Azt meg csak kéne hallani, ha valami nem hangzik jól, és akkor elfilózik az ember, hogy vajon jól csinálom e?

Link to comment
Share on other sites

az biztos :). Én két éve gitározok saját önerőböl, előtte tangó harmonikáztam két évet, ezért már ovlt valamennyi zenei ismeretem. És tessék, youtube-os videókbol, meg guitarpro-ból 2 év után simán eljátszok egy Children of bodom szólót :P

Egyébként olvasgattam ki milyen gitárt venne, én tuti, hogy egy Jackson RR24 Rhoads-ot, az a kedvencem ;)

jacksonrr24rhoadsemg.jpg

 

Mikor megláttam rögtön beleszerettem :D

Link to comment
Share on other sites

Ezt én is szívesen elfogadnám, Alexi az egyik példaképem :D Amúgy lehet én vagyok béna vagy a 2 év tangóharmonika miatt, de én több mint 2 és fél után is gondban vagyok a Bodom szólókkal :D még inkább csak Metallica szólókkal próbálkozok(nothing fullosan enter, master már megy úgyahogy).

 

Amúgy jön valaki a Hangfoglalásra? Október 2-4-ig lesz. Tavaly csak pár órára tudtam kimenni, de idén tervezzük haverokkal, hogy mind 3 napon ott leszünk jó sokat :D

 

Aki nem vágná:

 

http://www.hangfoglalasonline.hu/

Link to comment
Share on other sites

Nemhát, ez nekem még új :D Mindig gitárokat, erősítőket meg pedálokat nézegetek :D Meg talán pickupokat.Mást nem nagyon.Talán mostantól jobban szét kéne néznem a neten :D ki tudja mik vannak még amikről nem tudok :)

 

Ebbe amúgy gondolom kell vmi elem :mellow: Bass, mid, és treble potik vajon vannak rajta?Azért nem szeretem ezt a fülesbőlszólagitárom dolgot mert tök vékony hangja van, nem érzed az erőt :D

Link to comment
Share on other sites

hello

bele szeretnék vágni a gitározásba, egy akusztikus gitárt néztem ki, Julia a becses neve, szerintetek megfelelne kezdésnek? ára újonnan 9500 Ft, egy egri hangszerboltban néztem ki, félig fém, félig nylon húros

jövőhéten szándékozom megvenni, tanulni a gitartanfoylam.hu ról szeretnék, utána meg majd meglátjuk :)

Link to comment
Share on other sites

Haveromnak van ilyen gitárja, játszottam rajta 5 percet (se) és már fél hangnyit elhangolódott. Amúgy szerintem nincs ilyen, hogy félig fém-félig nylon :D a 3 vastagabb húr is nylon csak be van tekerve fémmel. Valaki szóljon rám ha nagy hülyeséget mondtam :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nem tudom, lehet csak annak az egynek volt valami baja, az is Júlia volt, de sok másik haveromnak van kb. ugyanilyen 10 ezer ft-os nylon húrósa (nekem is olyan volt az első) azon nem hangolódnak olyan gyorsan és kezdéshez jók szerintem. Esetleg ha ugyanebben az árkategóriában néznél nylon húrosat lehet jobb lenne.

Pl. ez:

 

http://www.codahangszer.hu/index.php?promo=Romanza%20R-C395%20Szett&content=showstuff.php&termekID=3601

 

Ehhez már kapsz tokot, meg hangolósípot is :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...