Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

Hát az a póz Slashnél amikor szólózik :D eszméletlen :D Amúgy egyetértek azzal amit a GNR-ről írtál... csak nekem Axl el van egy kis bajom :unsure: Mármint a hangja jó....csak sztem kissé nagyon beképzelt.És tudomásom szerinte Slash ezért is lépett ki mer nem bírt vele együtt dolgozni vele.

 

Amúgy a November Rain nagyon királyul össze lett rakva.... hihetetlen az a hangulatváltozás a dalban, 1szerüen király...

Link to comment
Share on other sites

Nem tudom hogy mért gondolod kedwes "Alap" hogy aki Linkin Park-ot halgat wagy szeret az csak diwatból teszi.Am Én magam is gitározok, és most wáltok elektromos gitárra.És sztem naon jó számokat csinálnak.Bár az új album kicsit lassú lett de azért wannak azon is naon jó dalok. És naon szeretem a LimpBizkit 1es számait is.És hangsúlyozom h ez nem DIVAT!!!Hiszen ezek 1 generációwal újabb 1üttesek és újítanak.De nehogy félreértsd szeretem a "klasszikus"-okat is, de szíwesebben halgatok ÚJakat.Hiszen a változás kell nem?!

 

 

 

ui:a slipknotot nem szeretem!!!

Link to comment
Share on other sites

Nem azt mondta, hogy aki hallgatja az divatból csinálja :D Csak, hogy divat lett ezeket a nu metal bandákat hallgatni.Nekem is tetszik pár LP szám, bár ha a gitárt vesszük figyelembe akkor nem mondhatnám hogy igényesen ki van dolgozva.

 

Amúgy bírom ahogy a fürgerókalábak fejlődött az idők során :lol: Az első albumukon szinte nem is használt a gitáros mást az akkordokon kívűl, végig sikálta az egész albumot :D A másodikba már észrevehető volt néhány "szólókezdemény" a harmadik már kezdett elmozdulni vmilyen metál irányba, és a negyedik albumra már tök igényes lett a gitár.

A moby dick - na mivan számot meg tök jól feldolgozták.

Link to comment
Share on other sites

Ha jól tudom, az LP és a Limp Bizkit rock-rap, és a maga műfajában tényleg nagyon jó.

a fent említett bandák tényleg szakítottak a hagyományos rock felálláson, pl : Dj nemigen volt anno a GnR idején a bandákban :lol:

 

amúgy sajnos általában véve sok a "divatmajom" .

meglát az utcán valakit TCS-s pólóban, és másnapra 'rákenró' arc lett belőle :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nem rád értettem :D dehogyis... csak ezzel arra akartam célozni hogy a mai világban már minden divattá válik.Van olyan ember aki ledivatoz mindent amit nem szeret, a többi meg "divat szerűen" követi és akkor már 100ak mondják egy bizonyos bandára hogy divat, mer vmék idióta elkezdte rá mondani.

Link to comment
Share on other sites

hát, ezt szerintem mindenki maga dönti el, melyik a neki legmegfelelőbb:

 

 

 

Vinci

Light 320

Vastagság: 012 - 053

 

ez 1.690,-

 

 

Vinci

Light 864

Vastagság: 012 - 053

 

xtra-long play

 

ő 4.200,- Ft

 

 

gitarcentrum.hu -n találsz még húrokat :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nekem most az elektromoson egy 12es akkusztikus készletből a H húr van a magas E helyén :D :D Lusta voltam elmenni a boltba és elszakadt az elektromos húr :D hát szólóknál meg kell eröltetni magamat :lol:

Link to comment
Share on other sites

Hali!

Teljesen egytértek az elöttem szólókkal GNR témában. Tényleg mérföldkő a rockzenében is, és a gitárzenében is.

A divat kérdéssel kapcsolatos véleményem :

az hogy egy együttes divatos, az nem lenéző tényező szerintem. Egész egyszerűen annyi, hogy játszák a rádiók néha, a zenetv-k gyakrabban, benne vannak az újságokban, stb... És ami egy kicsikét igazságtalan ebben, hogy rengeteg olyan zenekar van, ami fantasztikus zenét csinál, és alig ismerik az emberek, mert nem adja a média. Pedig megérdemelnék. És ez a média-hatás Magyarhonban különösen erős. Csak mondok egy-két zenekar nevet: Porcupine Tree, Blackfield, Pain Of Salvation. Nagyon kevés emberrel találkoztam eddig, akik ismerték volna, pedig nagyon nagy zenét csinálnak... Úgy tippelem, hogy ti se nagyon ismeritek. Ha nem, akkor ha van kedvetek, keressetek neten ilyesmiket...

üdw

 

Link to comment
Share on other sites

Hát lehet hogy érdemes hallgatni, de ariapro azokat sorolta akiket nem ismernek és jó zenét nyomnak.A DT meg azért elég ismert :D Amúgy amiket felsoroltál magyarok?

Mellesleg a magyar média az úgy el van khmmmm... hogy az már hihetetlen.Az "új csillagok" meg egyszerű másolatok, nem többek.Mondanám példának ezt a no thanx et.Annyira divatfüggő a banda, hogy amint ki megy az emo stílus a divatból, ők mehetnek a tokio hotellel meg a többi társaival a süllyesztőbe.Az ilyenek miatt sem hallgatok már rádiót több éve.

Amúgy meg menőznek mindenhol hogy már kis koruk óta gitároznak.. pff akkor miért nem tudnak mutatni vmit?Biztos játszanak napi fél órát és el van intézve.Meg úgy sztárolják magukat mintha vmi újat csináltak volna XD Közben ugyanaz mint száz másik.Na mindegy csak bosszantom magam velük.

 

killergang: mi a szám címe?

Link to comment
Share on other sites

Hát lehet hogy érdemes hallgatni, de ariapro azokat sorolta akiket nem ismernek és jó zenét nyomnak.A DT meg azért elég ismert :D Amúgy amiket felsoroltál magyarok?

Mellesleg a magyar média az úgy el van khmmmm... hogy az már hihetetlen.Az "új csillagok" meg egyszerű másolatok, nem többek.Mondanám példának ezt a no thanx et.Annyira divatfüggő a banda, hogy amint ki megy az emo stílus a divatból, ők mehetnek a tokio hotellel meg a többi társaival a süllyesztőbe.Az ilyenek miatt sem hallgatok már rádiót több éve.

Amúgy meg menőznek mindenhol hogy már kis koruk óta gitároznak.. pff akkor miért nem tudnak mutatni vmit?Biztos játszanak napi fél órát és el van intézve.Meg úgy sztárolják magukat mintha vmi újat csináltak volna XD Közben ugyanaz mint száz másik.Na mindegy csak bosszantom magam velük.

 

killergang: mi a szám címe?

 

Ha tudnám már megtaláltam volna... :( Gondolom Battlefield Vietnam theme jobb ötletem nincs :S

Link to comment
Share on other sites

Nem akarom hogy lehúzzatok, de nekem bejön még a magyar zenekarok közül a WMD is ( Watch My Dying ).

én is így vagyok ezzel , mint ariaproii.

nem hiszem , hogy ismeritek, mert ugye a média <_<

 

de hallgassátok meg a Fényérzékeny , vagy a Nicht vor dem Kind c. számokat.szerintem jók lettek :);)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...