Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

b4m én egyszer leraktam a gitárom 2 napra,met már nem bírtam idegekkel xD.

Egy számra akartam imprózni de sehogy nem jött össze a dallam,na mondom kész feldaom...

Aztán 2 napra rá láttam hogy szegény elkezd porosodni ott a sarokban és megsajnáltam :lol: .

Kezembe vettem és egyből sikerült kircsi imprót kreálnom :P .

 

De ilyet többet nem csinálok ,én napi 4 órát gitározok(hétközben).

Hétvége más mert ,hogyha van kedvem akkor akár egész nap de ha nincs akkoris min 6-8 órát^^.

 

Jah mellesleg nekem se megy a suli xD.

 

Jahs ti szólózásnál/imprózásnal használtok kisujjat???

Mert én valahogy nem :D

Link to comment
Share on other sites

én most 1 ideje arra törekszem ,h a kisujjam is minél többször használjom szólókban ,de elég nehéz ...

hallottam 1 gitáros haveromtól ,h a tanárja kikötötte a kisujját ,h lazuljon ,és elérjen vele messzebre :) ...fanatizmus ...

Link to comment
Share on other sites

de nekem eléggé kinyúlt már mondok egy példát:D

 

E húron az f-et és a b húrt átérem anélkül hogy gondot okozna:D

 

de szólókb akkor sem használom a kisújam,pedig ha használnám 2* olyan gyors is lehetnék:P

Link to comment
Share on other sites

igazából ez lenne az ideális ,de ha már az elején nem így szokod meg ,akkor később szerintem nehezebb átszokni ...

Link to comment
Share on other sites

Napi 4 órát én is gitározok simán, plusz akkoris az ölemben van ha nem játszom rajta :D hétvégén úgy szokott lenni hogy 2re megyek haveromhoz, vagy ő hozzám és akkor 10 ig megy a zúzda, vagy tovább :D

 

A kisujj.....jáájj hát az már nekem is szemet szúrt hogy nem sokat használom.Régebben szinte nem is használtam, mindig csak a mutató középső és a gyűrűs ujjamat használtam.Aztán mostanában bevezettem azt a szokást hogy a kisujjamat is használom :D de pl szólóknál nem igazán használom, nagyon ráálltam arra a 3 ujjra.A skálákat is először 3 ujjal nyomtam :S de mostmár újratanultam őket :D

Link to comment
Share on other sites

1ébként hamár Eric Clapton ,akkor ő pl azért nem használja a kisujját szólókban ,imprókban ,mert blues gitáros ,és oda tényleg nem kell a kisujj ...

 

a kisujjas impró,szóló inkább a rock -metal műfajra jellemző ,ahol azért kell mert olyan gyors lemenetelek ,vagy éppen felfutások vannak ,h azt 3 ujjal lehetetlen lenne véghez vinni ...

Link to comment
Share on other sites

b4m.

vazz eza leg érdekesebbdolgog,hogy én skálázni úgy tanultam meg ,hogy használtam a kisujjam:D

De akkormeg nemértem saját magam,hogy miért nem használom:D

 

Azért ha Eric Claptonos videót láttál már azért ott is vannak olyan imprók hogy iszonyatosan gyorsan lenyom neked egy bontást(majdnem mint a metál:D)

Link to comment
Share on other sites

Na srácok most éppen ezzel a szólóval szenvedek :D De majd este ha hazajöttem :lol: Azt még nemtom hogy menni fog-e, első nekifutásra nem ment, ehhez már lehet télleg kell a kisujj :D

http://img519.imageshack.us/my.php?image=88solohd6.jpg

 

Itt hallható a teljes szám:

http://www.youtube.com/watch?v=1jA9UJvWy3s&mode=related&search=

 

2:10 nél kezdődik a zúzdás rész és ott lesz a szóló.Bár láthatóan rossz a tab :D Mert teljesen máshol játssza :D na mind1.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok !

 

Megint 1 kéréssel fordulok hozzátok. :blink:

Átírtam kottából a Himnusz-t, Szózat-ot, és a Székely-Himnuszt, (nagyon ügyi vagyok :P )

...de...

akkordokkal az ég-világon nem találom egyiket sem, ha valakinek megvan kérem ossza meg velem

Előre is kösz

 

Üdv

Eric

 

Ja és B4m!

Jó kis zúzos a SUM41 szóló, sok sikert hozzá remélem egyszer meghallgathatjuk tőled is ;)

Link to comment
Share on other sites

Köszi szépen a segítségeket!

Én is kedvet kedvet kaptam a gitározáshoz és eldöntöttem hogy megpróbálkozok vele. Csak nem tudom, hogy milyen gitárt vegyek.

 

Én ezeket találtam árban megfelelőnek. Sokat nem akarok rákölteni egyenlőre csak kipróbálni akarom.

 

050_Stagg_34_klasszikus_C432.jpg

Stagg 3/4 klasszikus C432

Listaár: 13.900,-

 

Stagg_34_klasszikus_C542.jpg

Stagg 3/4 klasszikus C542

Listaár: 13.900,-

Suzuki_klasszikus_gitar.jpg

Suzuki klasszikus gitár

tokkal együtt

Listaár: 8.500,-

sx_akuszt_git_femhuros__SX_akusztikus_gitar_femhuros.jpg

SX akusztikus gitár fémhúros

Lista: 12.900,-

 

Egyik ismerősöm ilyet vett nem rég (mondjuk ennek az ára már nagyon határeset):

Valencia_klasszikus_gitar_CG160.jpg

Valencia klasszikus gitár CG160

Listaár: 19.900,-

Link to comment
Share on other sites

Véleményem szerint inkább az SX fémhúros.Igaz hogy a nylon húros puhább, meg annyira először nem b*sztatja az ujjaidat, de nem kell kímélni azokat, meg fognak erősödni. :D Mondjuk én soha nem szerettem a nylon húros gityókat.Szóval szerintem a fémhúros.

 

Sok sikert, és jó gitározást!

Link to comment
Share on other sites

A szóló gyakorlásához....hmm... először szerintem gyakorold magában a részeit, aztán ha jól mennek akkor fűzd össze őket.Pl gyakorold a ráütéseket vagy hogy hívják magyarul :D Angolul hammer on.A lényege nagyon egyszerű, úgy szólaltatod meg azt a bizonyos hangot hogy nem pengeted a húrt csak egy erős mozdulattal ráütsz az ujjaddal a húrra (a fogólap feletti szakaszon természetesen :D )

Itt egy videó ami szépen bemutatja a hammer on -t.

http://www.youtube.com/watch?v=pRZQGm-_vnY

Van még a pull off ami az előbbi ellentettje, annyi hogy már az ujjad rajta van a húron és szépen lehúzod róla az ujjad, de nem csak leemeled, hanem meg is húzod a húrt, így az olyan mintha megpengetnéd.

Tanuljál még skálákat, meg nyúzzad a húrokat :D nagyjából ezek fordulnak elő egy szólóban.

Link to comment
Share on other sites

Ha jó szólókat akarsz nyomni akkor skálázz éjjel-nappal :lol:

Énis úgy tanultam meg^^.

Az összes akkordot tudd kibontani(most alap variációra gondolok nem pedig pl:blues-os bontásra:D)

HASZNÁLD A KISUJJAD! :D (nekem ez még folyamatban :P ).

És a legfontosabb ha ezekkel megvagy,találj ki vmi jó kis akkordmenetet és kezdd el ütemre kibontogatni...(szine már impro:D)...

 

Sok sikert^^(és kitartást!)

Link to comment
Share on other sites

én a C dúr skálával tudok elleni a legjobban :lol:

amúgy most kezdtem el használni én is a kisujjam, és már könnyebben mennek a B. B. King meg Chuck Berry féle cuccok...

 

Amúgy ti milyen pengetőt használtok?

Én hűen őrzöm Brian May stíkusát, és vagy 10 ft-ossal, vagy 100-assal pengetek :lol:

Link to comment
Share on other sites

Pengető?Hát van egy Header nagyon light szép piros és átlátszó és nem találom :lol: Van egy simán csak light tarka, ez is header, van egy közepes header, az fehér, de már annyira elkopott hogy nem is tudom használni, és van egy Soul heavy, szép kék, ez volt a legelső pengetőm, meg is látszik rajta, de annyira nem kopott el mint a fehér header.

Pénzérmével is próbáltam, de nekem úgy nem tetszik a hangja.Aztán amikor még nem volt pengetőm kivágtam egyet egy műanyag kupakból :D :D :D kezdésnek megfelelt :lol:

 

amúgy százassal én nem is tudnék pengetni a hatalmas ujjaimmal :D

Link to comment
Share on other sites

én is Planetwawes-t és Jim Dunlop pengetőkkel jáccom ...

 

meg van 1 különleges pengetőm ,amit Veszprémbe találtam az utcán ,és állítom ,h az a Végzet pengetője :D ,mert azzal valahogy könyebben tok jáccani ...

 

1ébként ismeritek a Tenacious D in THE PICK OF DESTINY c. fimlet ? :D sztem minden rock ot szerető embernek kötelező :D

Link to comment
Share on other sites

LOL :D nem láttam még, de ami Jack Blackes az tuti jó :D :D Vajon fent van itt a pirate-en?...megyek megnézem :D

 

Áááá behalok :D Még fent van, remélem műxik az összes link mert már szedem is :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ha reszelni akarok a gityón, olyan jó Hendriyesen ,akkor 10 ft-os, sima pengetőnek meg a 2 vagy 5 ft-ost használom...

Amúgy a normális pengetőim közül van egy, ami mindent visz :D

gyönyörű szép bordó alap, mindenféle díszítés, ( nem lehet leírni szóval :) ), és a csúcs benne az, hogy masszív, tömör, és mégis át lehet látni rajta :lol:

Link to comment
Share on other sites

Csá!

Lenne egy kérdésem a a gitár tabokkal kapcsolatban.

Azt szeretném megtudni, hogy mit jelent rajta a számok után, hogy : b, vagy br

 

Pölö: I----4b-----I

vagy: I-----4br---I, esetleg I-----4b----4r-----I

 

Légyszives segítsen valaki! Kösz!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...