Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

Srácok!

bocs h csak úgy közbevágok a beszélgetés közben :) , de az ég-világon nem találok "Ismerős Arcok" kottákat, ha valakinek van esetleg, vagy tud címet ahol elérhető kérem írjon.

Egyébként írtam már a zenekarnak is h szerintem sokan örülnénk, ha megjelenne a honlapjukon egy kotta rovat, de még semmi.

 

 

Előre is kösz

 

Eric

Link to comment
Share on other sites

b4m csak most tudja meg hogy a warwick emp húrok ára 14000 Ft. - MENNYI?????? XD

 

A basszushúrok mindig drágábbak... Ugyanez a minőség gitárhúrban nem nagoyn több mint 5000 Ft... :D

 

Most szakadt el először a húrlábnál, eddig mindig a 13. bundnál szakadt el.... valószínűleg túl nagy volt a nyújtás.

 

13. bundnál húrszakadás????????? Na olyat se láttam még :S Mindig a húr valamelyik végénél szakad nekem... :D ÉÉÉÉÉrdekes :P

Link to comment
Share on other sites

Jó végülis a basszushúrok biztos nem szakadnak el olyan gyakran :D

 

Igen, a 13. bundnál az E húr :D Próbáld ki: Iron Maiden - The number of the beast szóló :D Persze mondom hogy elég valószínű hogy túlságosan megnyújtottam XD na mind1, már a második eset óta próbálok annál a hangnál nagyon odafigyelni, ugyanis minden nap eljátszom azt a számot, és nem lenne túl jó dolog naponta húrt venni.

 

E.Draven: sry, én nem tok segíteni.

Link to comment
Share on other sites

nah ha itt a hurokról v an szó akkor bejelentem hogy ma délután sikerült a legvékonyabb húrt elszakitani ( e ) nah a kérdés, mennyi kb egy aíkusztikus gitárhoz a húrkészlet, és most a noob kérdés: hogy kell húrt cserélni?:D

Link to comment
Share on other sites

Akusztikushoz a húrkészlet úgy kb 2000 Forint körül van, ez egy felső-közép kategória. Ajánlom a mindig megbízható D'Addario-t. Ne meg persze az én kedvencemet az Elixírt, de az majdnem 5000 forint... :P

Gondolom fémhúros akusztikus gitárod van. A húrcsere rém egyszerű:

Elkezded csavargatni le a húrokat, mintha hangolnád lefele, csak sokkal jobban. Külön jó, ha kb egyszerre lazítod mind a 6 húrt, mert így oldalirányban nem kap nagy feszítést a nyak. Addig csavarod, míg olyan laza nem lesz, hogy kézzel is le tudod szedni. A másik végén a pöcköt kiszeded, és kijön a húr vége. Ha nem jön a pöcök, akkor egy ajánlat: kiskanállal frankón ki lehet eröltetni. Barbár módszernek hangzik, de így nem fog sérülni a gitár.

Ha lent van minden húr, ajánlok egy kis fogólap porolást, extrém esetben egy kis 98%-os alkoholt a tisztításhoz :D Csak úgy issza a fogólap. És csak tisztul, csak tisztul, végül kiderül, hogy milyen színű igazából :D

A felrakás: Először minden húrt a fém gömbjeivel rakj bele a lábba, pöcökkel együtt. Ezután fűzd be a hangolókulcsokba. Minden húrból egy olyan 10-15 centit lecsippenthetsz, hogy ne kelljen három napog csavargatni... :D Kezdd el csavarni a kulcsokat, és közben figyel arra, hogy az irány jó legyen (belülről kerülje meg a "csonkot") és hogy szépen spirálban menjen lefelé a csavarás közben. Ne kézzel csavard rá, mert akkor megcsavarodik a húr hosszirányban. És az nagyon nem fincsi :D Türelem a csavargatáshoz. Egyelőre ne húzd meg nagyon, csak annyira, hogy nem ugorjon le. Menj végig a 6 húron, és fokozatosan húzd fel mindegyiket a normál hangjáig, a fent említett okok miatt. Ezután még egy jó ideig mászni fognak a húrok lefelé, de ezen gyorsíthatsz azzal, hogy egyszer-kétszer feszegesd meg a húrokat alulról, nyújtsd meg egy kicsit, hangolj, feszíts, hangolj, feszíts.... stb :D

És kész is :D Nem egy nagy örgdöngősség, de elinte kell odafigyelés, viszont jó ha megtanulod, hogy hogy kell :D

Kb ennyit :D

Ha kérdés van, hajrá! :D

Link to comment
Share on other sites

Nah arra még nem gondoltam hogy egyszerre szedem le a húrokat :D okosabb lettem most ennyivel :D Bár már egy éve az első 4 húrt (fentről) soha nem cseréltem még le :D Jajjj... a fogólap... na arra ráférne némi takarítás :D Tiszta retek :lol: Az alkoholon kívűl mit tudsz még ajánlani rá? :D sima víz? Paráztam egy kicsit, amikor a múltkor nedves szivaccsal letörölgettem, féltem hogy vmi baja lesz a fának XD

 

Amúgy ti a Gibson vagy a Fender gitárok felé hajlotok jobban?

A múlt héten játszottam egy Fender Squieren és a zúzda közepén elkezdtem hiányolni róla a 22. bundot :D Aztán rájöttem hogy csak 21 van rajta.De lehet ez pont egy ilyen modell volt.Bár nekem annyira nem jönnek be a fenderek... alakra sem, meg a húrláb is olyan szokatlan számomra.A gibsonoknál, meg a gibson utánzatoknál megszoktam a húrlábat, jól eltom rajta helyezni a kezem, meg kényelmes az egész gitár.Szóóóval sztem Gibson, ( de a PRS -ek is jóknak tűnnek, csak még olyanon nem játszottam)

Link to comment
Share on other sites

köszönöm a válaszokat legközelebb alkalmazom az itt tanultakat.. faterék megleptek és mire hazaértem 6 kor már ott csillogott rajta az új húr :D

 

de azért tényleg nagy respect hogy ilyen részletes leírást kaptam ariaproii :D

Link to comment
Share on other sites

Háát...én fele fele :D

 

szóval a Gibson gityók masszívabbak , de a Fender gityóknak szép hangjuk van , ráadásul a strato -kon ott figyel az 5 állású pick-up kapcsoló, ami nem utolsó szempont...

A gibson ok tényleg kényelmesek , de a Superstrat forma is megszokható.

Egyébként a Fender Strato az igazi ősöreg "villanygitár" szerintem.... :);)

Link to comment
Share on other sites

A www.gitarozz.hu leckék sztem jók akkusztikus gityóhoz is.Az hogy kézzel vagy ujjal jobb pengetni az elég sokmindentől függ.Pl ha belejössz pengető nélkül akkor néhány számnál nem kell annyit ugrálni a kezednek mint pengetővel kéne.De sztem pengetővel mindenképp tanulj meg, mert elektromosnak sztem jobb a hangja pengetővel.De ízlések és pofonok, nekem nem igazán jön be az a tompa hang ami pengető nélküli esetben van :D ezt jól megmondtam.Ja és attól is függ hogy milyen stílust játszol.DE én azt mondom hogy nem jó egy stílusnál leragadni.Kóstolj bele mindenbe (jazz, metal, instrumentál, melodycore punk, blues stb stb stb stb stb)

Link to comment
Share on other sites

Ha bontottan játszol akkor lehet ujjal pengetni ,de ha sika pengetéssel sokat reszelsz fémhúros akustikus gityón 1 idő után elkopik a jobb kezed ...

 

meg sosem árt pengetővel is megtanulni bontott gitárjátékot ,mert majd később még jól jön ,akár szóló gityóra váltassz akár nem ...

 

1ébként hamár Fender ,vagy Gibson közül kell választani ,akkor Ibanez :D ...

Link to comment
Share on other sites

Láttam olyan SG-t amin 3 humbucker van.vagy lehet LP volt.... húú már nemtom.De biztos szépen szól.Asszem a gibson hivatalos oldalán láttam, majd megnézem még1x.

 

Igen, itt van, Gibson SG-3, 6 állású kapcsolóval :D

http://www.gibson.com/Products/GibsonElect...20Specials/SG3/

 

jajj még valami, találtam egy képet amin számomra érdekes dolgot ábrázol...

http://hu.wikipedia.org/wiki/K%C3%A9p:Brid...g_thru_body.jpg

 

Most ha ilyen gitárja van vkinek, akkor minden egyes húrcserénél szét kell kapnia a gitárt? :D

Link to comment
Share on other sites

hali,

b4m! úgy tudom nem, ezek olyan gitárok amik belevezetik a testbe a húrokat, hogy még jobban átadja a testnek a rezgést, ezáltal szebb, testesebb, teltebb hangzást lehet elérni

és húrcserélésnél pedig ott kell bedugni a húrokat ahol a többi gitárnak a hátulján a tremolót lefedő müanyag lap van

Link to comment
Share on other sites

Igen, én pontosan azt értettem a gitár "szétszedése" alatt :D Hogy azt a kis műanyag lapot lecsavarozod.Jó végülis nem olyan sok idő az.De tegyük fel hogy elszakad egy húr és épp nincs a közelben egy csavarhúzó, hogy leszedd azt a vackot.... akkor nem tudod kicserélni a húrt és nem tudsz gitározni, és az szörnyű :lol:

Link to comment
Share on other sites

1ébként a legtöbb modern fix húrlábas gitárnak már ilyen húrlába van ...(lásd Jackson guitars )

 

 

az ESP - LTD gitárokról is emlékezzünk meg ,mert eddig még nem tettük :

http://www.youtube.com/watch?v=HNtUpnPth_0&mode=related&search=

Link to comment
Share on other sites

Nem akar bejönni a video :( majd később megpróbálom.

 

Addigis egy másik gitár:

http://www.gibson.com/allaccessfeatures.as...0Marauder%20and

 

Gibson S-1 Marauder

Érdekes gityó sztem, bár nem lett nagy sikere.Les Paul test, Flying-V fej, egy single-coil és egy humbucker pickup.Nekem tetszik a koptatólap is, de sokaknak nem jön be a kinézete :D én elfogadnék egy ilyen szépséget :lol:

 

Téllleg, ilyet lehetne csinálni, hogy mindenki bemutat egy számára kedves gitárt :D Nehogymár behaljon a topik :P

 

 

Jaaa és lenne egy kérdésem is.Ki tudja itt milyen pedált használ a csákesz a szólónál?Csak nem wah ez is?...nemtom...áááh biztos nem wah, akkor más lenne.De lehet azzal jobban hangzana :D

http://www.youtube.com/watch?v=6NXxXRkJQSY

Link to comment
Share on other sites

sztem ezt elég nehéz megállapítani ,mert nem 1 pedált használnak ,hanem pedálsort és ahány zenész annyi konfig ...

 

PL: itt van STEVE VAI pedál konfigurációja ...

http://guitargeek.com/rigs/img/v/vai_steve_1999.gif

 

ami biztos ,hogy WAH nincs benne :D ... szerintem valamilyen Chorus -t használ ,és talán valami oktáv pedált minimális torzítással ,ettől olyan magas és tompa ,de nem vagyok benne biztos ...

Link to comment
Share on other sites

http://www.codahangszer.hu/index.php?content=showstuff.php&termekID=729

 

szeintetek ezen a modellen van tremoló kar? , mert a leirásban nincs a képen meg van:)

 

valami ilyesmit tervezek első elektromos gitárnak

Módosította Nietzsche
Code tag használata kötelező!
Link to comment
Share on other sites

FeERi: Hát lehet a kép csak illusztráció :D

 

ALAP:Whammy pedal?az milyen?

 

 

Amúgy elkezdtem gyakorolgatni a wah-wah zást.Hát számtól függ sztem, könnyű is meg nem is.Pölö a Metallica - I disappear számnál E5 wah nélkül aztán gyorsan be a wah-t és nyújtás aztán gyorsan ki a wah-t és két E5 :D Néha belezavarodok, de kezdem megszokni.Valószínűleg veszek majd sajátot is, csak még mindig nem döntöttem el milyet.

 

 

automi: ez sok mindentől függ.pl ha jó neki internetről, vagy csakis internetről szeretne megtanulni, akkor (igaz hogy már tele van a topik ilyen linkekkel :D ) de írunk ide linkeket.

Ha tanártól... hát az neccesebb, attól is függ hogy hol lakik.Ha debreceni vagy közel lakik Db-hez akkor a legegyszerűbb megoldás a Rocksuli.

Link to comment
Share on other sites

:D Rocksuli ,azt nem modta ,h metál sztár akar lenni néhány éven belül ,csak ,h gitározni szeretne :D

1ébként ,ha nincsenek komolyabb tervei a gitározással ,akkor otthon magától kellő kitartással megtud tanulni 1 bizonyos fokig mindenki gitározni , ha viszont többre akarja vinni ,akkor érdemes elkezdenie valamilyen zenesuliba klasszikus gitározni ,aztán onnan majd eldönti mit akar ...

 

a magán tanárt azért nem ajánlanám első nekifutásra ,mert egyrészt drágább ,másrészt meg általában oda úgy megy az ember ,h tudja mit akar megtanulni és azt megtanítják neki ... gitár szakon pedig a tanár tudja mit kell megtanulunod és azt megtanítja :D

 

 

kb ennyi ...

 

1ébként a whammy pedál az valamilyen korcs wah pedál :D ,amit a DIGITECH gyártó követett el először 1991 ben ... A normál wah pedáloktól abban különbözik ,h még egy rakat más effektel is lehet kombinálgatni a wah -ot (octaver,pitch shifter) meg ,asszem vannak benne klasszikus wah pedál modellezések is (Crybaby... ) ...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jójó, csak mondtam hogy az a legegyszerűbb :D

Amúgy nem mindenki elég kitartó ahhoz hogy megtanuljon magától.Mer mindig csak az van hogy azt akarja hogy holnapra már tök jól menjen.De két nap alatt senkiből nem lesz gitárhős.Még az ujja sem keményedik meg nyúlik meg.Amikor először megkaptam a gityót nem bírtam letenni, pedig az ujjaim már kib*sz*ttul fájtak, kesztyűben is próbáltam csak hogy bírjam még :lol: Csak kb 4-5 hónap után fogyott el bennem a kitartás, vmi nem ment úgy ahogy szerettem volna és idegbeteg lettem :D Itt jött egy kis gitrszünet, néhány napig csak ott kuksolt a sarokban... de egy ilyen király hangszert nem lehet letenni csak úgy.Na azóta még bírom idegekkel biggrin.gi$ Rájöttem hogy nem szabad ennyire a teljesítményre hajtani, a lényeg hogy é$vezni kell.Mell%sleg olvastam v ol hogy Slash k!sebb korában napi 12 órát gitározott :D Ezért sem ment neki a suli olyan jól :lol:

 

Vel%tek volt már ol!an hogy leraktá$ok a gitárt néhĄny napra/hétre/hónapra csak mert nem jött össze vmi?vagy csak én vagyok ilyen hülye? :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...