Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

:D én is 6évet húztam le zeneiskolában szolfézszsal ,de már a felére sem emlékszem ...

1ébként a szolfézs még nem minden ,de tény hogy igen előre lendíti a tanulmányaidat ...

 

 

(Jimmy Hendrix valyon tanult szolfézst ? :D )

Link to comment
Share on other sites

Ne várj csodát elsőre. Sokat kell gyakorolni, néha szenvedni is egy-két dologgal :P

Amúgy meg a igazából én se emlékszem úgy a szolfézsra konkrétan, de mégis van egy rálátás az egészre :D Hendrixet meg kéne kérdezni, hogy tanult-e :D

Link to comment
Share on other sites

igen a szolfézs.. én is túl vagyok 6 év szofézson és utólag mondom hogy kellett... most meg sajnálom hogy nem mindig figyeltem és vannak hiányosságok, de tanulom folyamatosan

amúgy basszusgitározom, és a basszusnak szerintem jobban kell tudnia a zeneelméletet, főle az akkordok bontását, mert mi nem egybe pengetjük az akkordot, hanem a fő hangot játszuk és a többi hangból kell hogy díszítsünk...

a dob a ritmus a gitár a dallam a basszusgitár a híd ami összeköti

elötte 5 évig akkusztkuson játszottam, most meg 2 éve basszusozom.

jah és Hendrix kottát sem tudott olvasni XD játszuk tőle a bandával a Purple Haze-t nagyon jó szám!

RHCP-t játszik valaki?

Link to comment
Share on other sites

a basszusnak szerintem jobban kell tudnia a zeneelméletet, főle az akkordok bontását, mert mi nem egybe pengetjük az akkordot, hanem a fő hangot játszuk és a többi hangból kell hogy díszítsünk...

 

Hát azért ezzel vitatkoznék :D Ez csak addig igaz, míg a gitáros akkordozik. Azért az se csak abból áll... Különféle bontogatások, variálgatások, szólók pláne :D :D

 

a dob a ritmus a gitár a dallam a basszusgitár a híd ami összeköti

 

De mit sem érne a többi nélkül :D Ez mind erről szól :D

 

Link to comment
Share on other sites

Jelenleg én is a Hendrix szituhoz állok közel :D Csak alap dolgokat tudok.Persze majd bővítem a tudásomat, ha sok időm lesz... pl nyáron.Úgy gondolom hogy hasznosabb ha az ujjaim ügyességét fejlesztem.Ami végülis halad mostanában.A metallica számok jó hatással vannak az ujjaimra :)

Link to comment
Share on other sites

:D Hát azért én annak is örülnék ha fele annyira tudnék gitározni mint Hendrix tudott ...

 

1ébként a basszus gitárra visszatérve én régen úgy gondoltam ,h csak abból lesz basszus gitáros aki nem volt elég jó ahhoz ,h szólózzon :D :D

 

mostmár persze nem így gondolom ,mert a basszerozáshoz sem kis tudás kell ,de teljesen elüt a technika amit igényel a szóló gityózásétól ,szóval szerintem felesleges nagyon összehasonlítgatni a kettőt

(habár nagy átlagban a basszus gitár azért még sem kerül előtérbe ,de azért fontos ,h ott legyen :D )

Link to comment
Share on other sites

Akkor szerintem belőlem Hendrix lessz, mivel szolfézshoz vajmi keveset értek, és a kottaolvasással is vannak gondjaim. :P:P:P

de igyekszem. :)

 

És a bőrszínnel hogy állsz? :lol: Purple Haze-t játszottad már? szerintem próbáld meg, nem annyira vészes.

 

...nagy átlagban a basszus gitár azért még sem kerül előtérbe ,de azért fontos ,h ott legyen :D )

hááát erre én csak azt tudom mondani hogy RED HOT CHILI PEPPERS... FLEA nagyon brutál szólókat játszik, és naon is előtérben van, ezért szeretem.

Technikára tényleg más, nem épp összehasonlítandó. "fontos hogy ott legyen" - így van!!

 

Milyen hangszeren játszozok? Hangosítás? Banda van?

Link to comment
Share on other sites

Milyen hangszeren játszozok? Hangosítás? Banda van?

 

Ez a kérdés mindenkinek szólt? :D

Hát akkor válaszolok :P

Alapban klarinéton játszom, 13 éve kb, zenesuliban tanultam, tagja vagyok egy klarinétegyüttesnek, és egy fúvószenekarnak.

Emellé jött a gitár, kb 7 éve. Van egy Yamaha FGB1-N bambusztestű elektroakusztikus gitárom, és egy AriaProII PaulReedSmith Copy elektromosom, ami közelíti a 20. életévét :P Egy Behringer X V-Amp multieffektem van, erősítőm még nincs :D

Bandám is van, Felsővezeték, Miheztartás Végett, megacsend. Ezutóbbiban zongorázom, pedig nem nagyon tanultam :S

Kb ennyi vagyok én :D

De ez jó ötlet, más is irogasson, végülis nem árt, ha mi zenészek ismerjük valamennyire egymást :D Úgyhogy hajrá! :P

Link to comment
Share on other sites

a b?rszínt megoldom, majd megmártózom egy kis milka-boci csoki fürd?ben. :P

amúgy hendrix erediben indián vér is csörgedezett, ami bennem igen kis mértékben található meg :lol::lol::lol:

de a b?rszín legyen a legkissebb gond.

a legtöbb feka rappel, de Chuck Berry, B. B. King, és Jimi bácsi egészen más m?fajban nyomatták. :)

szóval a zenében a b?rszín relatív.

 

Bandában még nem tolom, jelenleg csak a zenének élek :D

 

Purple haze-t még nem játszottam, de a Hey Joe-t már játszottam, az All along a watchtower-el pedig csúnyán összevesztem :lol:

most leginkább B.B. , GnR , Chuck Berry, U2 , és nirvana számokat játszok...

és készülök megalkotni az egyik horror-thriller szerzeményem :lol::lol:

lessz benn zongora is :P

 

 

U.I. : Igen, Flea tényleg jól nyomja, de a szóló gityós munkásságát már nemtudom ilyen nagyra értékelni.sorry, ez a véleményem :blush:

Link to comment
Share on other sites

Höjjj az all along a watchtowerrel énis összevesztem egy picit :D de nem adom fel, csak el kell kapni a ritmust, úgy mint a purple haze ben... először nagyon nem találtam el, de utána "megtaláltam".

 

öööö zenetörténet az nálam furulyával kezdődött :D De nem tetszett, úgyhogy hamar abba is hagytam.

A gitárt két éve nyúzom.Banda készülőben. :D Röviden írom mert sietek :D Majd még talán bővebben.

Link to comment
Share on other sites

Milyen hangszeren játszozok? Hangosítás? Banda van?

 

na akkor én is leírom :D

 

én csak 4 évet klarinétoztam ,és 5 évet furulyáztam :D ( Blockflöte rulezz) ... és 6 osztályt végeztem szolfézsból 5 év alatt ...

gitározni kb 4 éve gitározom ... egy régi gitárorgonán ( gibson blues gityó copy) bf400 as univoxon (még 1979 körüli időkből )

van boss ds1 pedálom ,roland micro cube amp om (vintage szériás :) ) ,meg 1 házi marshall erősítőcském.

 

jelenleg egy Kromofág nevű bandába játszom ...

és kb ennyi ...

Link to comment
Share on other sites

Srácok!!

 

Én nagyon örölük magamnak, ugyanis olyan oldalt találtam ahol kb a világ összes külföldi zenekarának, Guitar Pro kottája megtalálható, és egy adott együttes feltöltött zenéje 1 kattintással!!! letölthet? !!!!!

 

a cím:

 

http://273944.myshoutbox.com/go/?u=http://www.palvip.com

 

 

ha már ismertétek akkor bocs

Link to comment
Share on other sites

a 911 tabs igazából azért a legjobb sztem ,mert nagyon sok gitár tabbal foglalkozó honlap feltöltéseit nyílvántartja ,ezért mind1 mit keresel ,valahol biztos meg fogja találni ...

 

(kivéve a kisseb magyar bandákat )

Link to comment
Share on other sites

Igen, sajnos a magyar bandáknak nem sok tabja van a neten, vagy csak nem találjuk.De nekem a múltkor mákom volt mert régebben kerestem a Hatóságilag Tilos - Ősz c. számának a tabját de sehol nem volt, most nem rég a hivatalos oldalra felkerült az egész album tabokban amiben a keresett tab is benne van :D Örültem, mint majom a farkának :lol:

Link to comment
Share on other sites

örülök h hasznát tudtátok venni :)

 

néhány magyar el?adótól is van 1-2 szám pl.:

Republic

Alvin

Hatóságilag Tilos

 

http://273944.myshoutbox.com/go/?u=http://www.palvip.com

 

 

én is sokat szedtem a 911tab-tól, de most a másikról leszedem egyben a cuccokat, és ami kell kés?bb azt majd egyenként 911-r?l :)

Link to comment
Share on other sites

egy újabb fullos oldal:

 

http://www.guitaretab.com/

 

 

kifejezetten ajánlom az "M"-betűnél a különböző "misc...akármi" részeket

pl.: misc soundtrack:

 

http://www.guitaretab.com/m/misc-soundtrack/

 

 

itt az alábbi vegyes filmzenék vannak:

 

Adams Family

AAxel F

BBattle Without Honor Or Humanity(Kill Bill: Vol. 1 Soundtrack

BBlack Orpheus

BBlues Brothers

BBrady Bunch

BBrazil

BBrothers

CCrossroads

DDestination Anywhere

DDueling Banjos

DDueling Banjos

DDuelling Banjos

EEarache

FForrest Gump Theme

FFour Weddings

FFrom Russia With Love

GGodfather Main

GGrease Mix

HHedwig-origin Of Love

HHopelessly Devoted To You

HHow Do You Talk To An Angel

IImperial March

IIndiana Jones

JJames Bond

JJames Bond Full

LLa Bamba

LLocal Hero

LLong Hard Road Out Of Hell

LLovin You Lots

LLydia The Tattooed Lady

MManchester England

MMary Poppins

MMoon River

NNatural Born Killers

PPink Panther

PPlastic Jesus

PPokemon

PPulp Fiction

RReality Bites

RRobin Hood Prince Of

RRocky

RRunning Man

SSchindlers List

SSit Down Youre Rockin The Boat

SSpace Jam

SStar Wars

SStar Wars Main Theme

SStormy Weather

SStorybook Love

SSuicide Is Painless

TTake Me To The River

TThat Thing You Do

TThe Crow

TThe Godfather

TThe Simple Life

TTheme From Mission: Impossible

TTitanic

TTop Gun

WWaynes World

XX Files Theme

 

ezenkívül játékok, híres country,klasszikus, gyerek stb...zenék külön kategóriában

 

kellemes szemezgetést ;)

 

 

Link to comment
Share on other sites

én ezeket a lapokat xoktam nézegetni:

http://www.guitarmasta.net/

http://www.bassmasta.net/

jó lapocskák, bár én inkább az utóbbiban vagyok érintett.

 

RHCP -t snow-t játszottátok már? annyira jó nézni ahogy ahogy azt játszák... nekem nem megy, totál elxoktam a sima gitártól, pedig 5 évig tanultam... :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...