Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

:D Én meg úgy vagyok vele ,h azért nem járok tanárhoz ,hogy ha majd profi leszek és az MusicTV be nyilatkozom a music awards on ,akkor elmondhassam ,h csakis magamnak köszönhetem a sikereimet és mindent saját erőből értem el :D:D:D:D

 

1ébként valamikor nekiültem és én is felvettem néhány szösszenetet ,de sosem voltam megelégedve a felvétellel ... mármint mindig találtam valami kis hibát amit elkövettem ,ezért idő hiányában leálltam a demok elkészítésével :D ,de ha több időm lesz és lesz valami normális felvételem ,majd feltöltöm :D

 

Addig is amit mindenképp ajánlok (tom ,h már volt ) ,az a www.felsovezetek.hu :D nevű honlap ... Ezen 1üttes gitárosa Aria Pro II bácsi szokott ide írogatni ,és szerintem örömmel fogadja a beszólásokat :D:D

Link to comment
Share on other sites

Sztem meg pont azokhoz felesleges :D Elég ha van vmi amiből kiindulsz.

Amúgy nem biztos nálam hogy tanárhoz fogok járni, attól függ szeptemberig meddig jutok el.Bár a Rocksuli azért is jó mert aki jól teljesít az a félévi és évvégi koncerteken felléphet.Egy friss bandának jó kis debütálás lehet :D

Link to comment
Share on other sites

Először is: -kérj képet

-erősítőt ad e hozzá

-gitár állapota

-pick up-ok hogy vannak

-egyéb szépség/ illetve elektronikai hibák

 

ha elektromos...

ha akusztikus, akkor : -tetszik e

-húrok mennyi idősek

-húrláb jól illeszkedik a testhez

 

mást igazából nemtok :)

de kérdezd meg ALAP-ot...ő a gityó guru ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Akusztikus gitár, látszólag semmi baja. A neten 38-ért láttam ilyet, szóval megérné a 30. A húrok újnak tűnnek, nem rozsdásak, nem kopottak.

Egy kis polirozás majd ráfér, mert itt-ott karcos, meg kopott, 30 év körül van, ez belefér. A hangja tényleg nagyon beérett!

Link to comment
Share on other sites

Hali!

Hát igen a le-le-föl-föl-le-föl a legnépszerűbb a gitározás elején lévőknek. Egyszerű, és tényleg mindenre ráhúzható. De érdemes rajta hamar túllépni, mivel egy idő után neked is, és környezetednek is unalmas, és idegesítő lesz. Amit én javaslok, hogy a rém egyszerű le-fel-le-fel-le-fel-le-fel -t variáld, úgy, hogy egy-két pengetést kihagysz belőle. Tehát a kezed folyamatosan le-föl jár, csal mondjuk néha a pengető nem ér a húrokhoz, vagy jobb kézzel, vagy bal kézzel tompítasz :D

És nem azt mondom, hogy ülj le, és kezdj el ilyeneket kikombinálni, jobb, ha próbálkozol, és ráérzel. Ne siettess el magadnak semmit. :D

És továbbra is hajrá! a tanulgatáshoz :D

üdw

 

Kösz a segítséget!

Időközben már gyakorlok másféle általad is említett pengetési módokat és valóban sok variáció létezik (pláne fojtásokkal :blink: )

 

kösz még 1x ;)

Link to comment
Share on other sites

Hali!

Ha már a számírkálásról van szó, nekem is van egy két kritizálandó szösszenetem :D

 

Az első a Des nevet viseli : Link

Ez a szerintem talán legjobban sikerült kis számocskám. Itthon vettem fel, a Dob és a basszusgitár szintivel lett feljátszva, a gitár eredeti.

 

A másik az Intro : Link

Ezt akkor vettem fel, mikor megvettem az elektromos gitáromat. Kb egy éve. Egy kis szólócska.

 

X-ray! A tiedet már szedem. Meghallgatom, és majd írok

üdw

Link to comment
Share on other sites

Na X-ray!

Meghallgattam a szösszeneteidet.

Először mondom a negatívumokat:

- Néha beszólnak az üres húrok a pengetés közben

- A pengetést kicsit görcsösnek érzem. Olyan minden izom megfeszül-stílusúnak. Javíts ki, ha nem így van :D

- Sokszor nem érzem a ritmust az adott riffben.

 

Pozitívum:

- Elég jól szólnak az akkordok, jól váltogatod őket

- Mersze pengetni, ami nem minden gitárosnak "adatik" meg :D Még adhatsz neki.

 

Ezt sikerült leszűrnöm :D

Sok-sok gyakorlás, és kész :P

Link to comment
Share on other sites

Én is meghallgattam :D . Szerintem sem rosszak ,csak itt ott becsúszik valami oda nem illő hang (esetleg félre fogás ,nemtudom ) ...

 

meg ahogy már elöttem megfogalmazták ,van benne 1 kis görcsösség ,mármint makacsul ragaszkodsz a ritmushoz , a sika technikádhoz és ez érződik talán a riffeken ... de ez persze sok gyakorlással rutinná válik és sokkal lazábbá válik a pengetésed ...

Link to comment
Share on other sites

"csak itt ott becsúszik valami oda nem illő hang (esetleg félre fogás ,nemtudom ) ... "

Ezt írtam én is, ezekszerint nem csengett a fülem :D

 

ariapro: ööö... elég jó hangszerkód lehet hogy ilyen jó minőségben fel tudtad venni.Vagy esetleg van vmi haverod aki egy stúdióban dolgozik és elintézte neked hogy bemenj pár számot felvenni? :D Mindenesetre jó számok.

 

 

Továbbá még mindig nemtom megoldani a gépen való tozítást :S Ha vkinek van tippje adhatna de azt figyelembe véve hogy nincs 100 000 Ftos SoundBlasterem :D

 

Ja és felvételhez is adhattok tippet nyugodtan :D Megköszönném.Ha webcammal veszem fel akkor nagyon recseg a mikrofon meg túl halkan vesz, így bele kell nyomnom az mikit az erősítőbe :D Más megoldások? :D

Link to comment
Share on other sites

Hali!

Hát nem nagyon van semmi extrám itthon. Egy régebbi Sound Blasterem van. Elég sokat szenvedtem a min?ség javításával :D De megérte úgy látszik :D

 

Amúgy meg javaslom, hogy vonalból vedd fel a gitárt. Úgy kapod a legtisztább hangot. Általában a Line-In a megfelel? bemenet, de ha így nagyon kicsi a jelszinted, akkor egy mikrofon bemenetet is bepróbálhatsz. Amúgy felvételhez amit javaslok, az az Adobe Audition nev? program. Egyszer?, és ahhoz képes jó. Van benne fincsi zajsz?r? is. Tehát meg lehet vele szerkeszteni a dolgokat. :D

Link to comment
Share on other sites

Amit ajánlok, az a GuitarRig nevű dolog. Utólag lehet rárakni a feljátszott tiszta elektromos gitár hangra. Viszont a probléma, hogy csak az Audition 2.0 kezeli, mint VST effektet, az 1.5 meg nekem jobban tetszik :P De ez egyéni szocproblémám :D

Link to comment
Share on other sites

Én is Guitar Rig 2 -t használok ... és szerintem ez a legjobb gépes multieffekt (itt a piráton fel is volt töltve anno)...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Legelőször szerintem nyúzd a gitárt éjjel nappal. :)

kezd el szoktatni az ujjaid a húrokhoz, először csinálj egyhúros ujjgyakorlatokat, úgy, hogy lefogsz rajta egy hangot stb....

aztán szerintem ha már hibátlanul tudod lefogni a hangokat, akkor kezd ej egyszerre több hangot is lefogni, akordozni.

ezt szeritem először jó lassan csináld , majd fokozatosan gyorsíts a tempón :)

 

még elég fáradt vagyok úgyhogy egyenlőre ennyi.sok sikert ;)

Link to comment
Share on other sites

Ne is mond má utálnak jó sokan!!!!! :lol::lol::lol:

 

Nem bírom sokáig letenni!!!! :lol:

 

Megfogadom a tanácsot,köszönöm szépen a segítséget!!!!! ;)

 

Amúgy valami gitáros segítő\okító progi\E-book-ot nem tudd valaki feltenni,mert amik vannak

 

azoknál halott a link!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

http://gitarozz.hu/

 

én ezt tudom csak ajánlani...

tudom, először alig birod a húrokon tartani az ujjad, de ha kitartó vagy, akkor majd az ujjad vége megkeményedik, és nem fogod érezni hogy vágná a húr.

( remélem jól írtam)

egyébként ha jól tudom a legtöbb gitáros palánta itt bukik el, hogy nem elég kitartó :) pedig az a lelke ;)

Módosította Nietzsche
Code tag használata kötelező!
Link to comment
Share on other sites

Hali!

memphis1985!

Most lehet, hogy meg fogsz utálni azért amit mondok, de:

Tanulj egy kis szolfézst :P Az az, amit mindenki utál. Én is utáltam. Persze minden attól függ, hogy mennyire akarsz megtanulni gitározni. Ha akkordozni akarsz főleg, esetleg egy-két szólót megtanulni, ahhoz nem kell. Viszont sokkal kényelmesebb úgy játszani a gitáron, hogy átlátod, hogy amit lefogsz, vagy játszol, az miért van, és esetleg miért szól olyan b*szott jól :P Persze az a 6 év már túlzás, amit nekem zenesuliban le kellett húznom (mellesleg nem a gitár miatt, hanem klarinétozok is), de az alapokat mindenképpen hasznos elsajátítani.

És ehhez nem kell beiratkozni zenesuliba, vannak nagyon frankó on-line leírások. pl.:

http://szolmagazin.hu/readarticle.php4?article=elso.html&loc=szolfezs
http://zeneelmelet.lap.hu

 

Miközben gitározol, próbáld meg magadban mindig meghatározni, hogy az a hang, amit lefogtál, az milyen, később, mikor akkordokat tanulsz, akkor azokat is, hogy milyen hangokból épülnek fel, stb.

Hidd el, megéri. Azért mondom ennyire, mert nekem se sikerült normálisan ezt megcsinálni, és ezért viszonylag korán elértem a határaimat.

 

Aztán van még egy gitártanfolyamos oldal:

http://www.gitartanfolyam.hu/

 

Ha van bármi kérdésed, msn-en is elérhetsz, ha kell, e-mailben elküldöm az msn címemet. :D

Hajrá :)

üdw!

Link to comment
Share on other sites

hát igen...a szolfézs...én is rettegtem t?le :P

bár én úgy kezdtem bele a gitározósdiba, hogy 3-4 hónapig magamat képeztem, aztán mentem csak tanárhoz.

én személyszerint ezt többre értékelem, mint ha vársz a tanárig a gitározással.

 

egyébként mint már egyszer leírtam, az els? akkord( ok ) jelent?sen befolyásolni fogják a további saját szerzeményeidet....

nekem személy szerint az A-Moll volt az els? akkordom, és elég sok kis " számocskámban " jelen van :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...