Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

1ébként multi effekt jóáron : Zoom 505 II -t ajánlom ... de én sem tok most eladót nagyn ... én is most keresem :D

Link to comment
Share on other sites

Hmm.. Nekem egy Gibson Explorer kéne :D Vagy Flying-V.Persze ilyen drága gityókon énse zúznék :lol: Vagy egy fehér Gibson SG kéne még.Nemtom mér a gibsonok vhogy jobban bejönnek.

Itt van az én két gitárom:

http://img85.imageshack.us/my.php?image=gitarokvy9.jpg

 

U.i.:Király topic lesz ha kicsit jobban beindul! :D

__________________________________________________

 

ezt már másik topicba belinkeltem de ebbe jobban illik:

http://www.youtube.com/watch?v=fNstDObyTmw...rch=steve%20vai

tessék, gyakoroljátok :D Ha valaki tud hozzá tabot akkor az plz töltse fel vagy linkelje.

 

Bazz... Nekemi si ugyanilyen Bentonom van, csak feketébe :D

Link to comment
Share on other sites

kérdés : Neked mi az álom felszerelésed (gityó +kombó,láda,er?sít?+pedálok + kiegészít?l...miegymás) ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Húúú.... egy Gibson SG '61 Reissue Antique Ebony Wah-Wah pedállal, plusz limitált szériás Marshall JMP 2 ládával :D Vagy ugyanez csak Gibson X-plorer Ebony vmilyen másik pedállal.

Esetleg még egy olyan X-plorer mint James Hetfield-é ...aza fémlap mintás, durván néz ki :D

Link to comment
Share on other sites

Nekem talán 1 Steve Vai Custom Ibanez Prestige gitár ,vagy egy Dean Rusty Cooley signature (esetleg OLP -t :) )...

 

én is valamilyen Boss Multieffektre szavazok ,a teljes Boss pedálsor mellett (ds-1 ,os2...stb...)

erősítőnek meg mondjuk valami nagy darab Mesa Boogie-t :)

Link to comment
Share on other sites

Gibson Explo-t már sokan mondtátok :D most már megnézem én is miért ez mindenki szíve csücske ....:D

Link to comment
Share on other sites

nem láttál még gibson xplorer?Sztem nagyon királyul néz ki a fekete xplo fehér koptatólappal.Majd figyeld a gityót a kék pólós srácnál:

 

http://www.youtube.com/watch?v=TL45IpLBVww

 

tom először nem az van nála de majd cserél :)

Módosította Nietzsche
Link to comment
Share on other sites

mostmár vágom melyik gitárról van szó ... az Explo testből van 1 hófehér másolatom ,de ezidáig valami Jackson Warrior testnek hittem :S :D ....

Link to comment
Share on other sites

Üdv mindenkinek!

 

Visszatértem hogy egy újabb nagyon gázos kérdést tegyek fel. :D

 

kb 1 hónapja elkezdtem gitároz(gat)ni akkordpengetésnél milyen sablonok vannak jobb kézre?,

egy kezdő barátom tanítgatott Ő csak ugy játszik h jobb kéz le-le-fel-fel-le-fel.

Jövő héten megyek tanárhoz és nem akarok nagy hülyeséget mondani vagy csinálni.

Egyébként erre a pengetésre sok dal "ráhúzható"

 

köszönöm türelmeteket :)

Link to comment
Share on other sites

azt ajánlom ne röktön az akkordozásba vágj bele...

először inkább szoktasd az ujjad a húrok lefogására, hogy tisztán fogd le.először ujjgyakorlatokat csinálj.

 

Majd leírom neked egykét gyakorló szösszenetemet , ha nagyon lelkes vagy :)

 

Link to comment
Share on other sites

1ébként meg sok féle sika pengetésmód van ...

 

az elején általában csak 2 féle akkord sikát használnak a kezdő gitárosok ... amár általad említett:

le-le-fel-fel-le-fel

illetve: le-fel-le-fel-le-fel

 

ha klasszikus gitározni fogsz ,nemigen valószínű ,hogy akkordokat fogsz tanulni ,illetve ,hogy erre a sika pengetésre szükséged lesz ,mert ott a (kezdetben) csak a bontott pengetésre tanítanak meg és azt gyakoroltatják ...

 

 

Link to comment
Share on other sites

:D

 

Kanalas szlájdolós ...

http://www.youtube.com/watch?v=1xPGqWt3L7A

 

Japán lég gitár bajnokság :D

http://www.youtube.com/watch?v=6vUsumUmdeY

 

ha már volt akkor bocs

Link to comment
Share on other sites

Lol először nem láttam hol van abban a videoban kanál :D

A lég-gitáros csákó jobb lenne ha igazi gityón tolná :D Kb Angus Young gitározik ekkora élvezettel :D :D

 

 

Kérdés: Vki nem tudja hogy az LGT - A kicsi, a nagy, az Arthur és az Indián c. számban mia neve annak az effektnek amivel nyomják a gitárt?Már sokszor hallottam ilyet de nemtom a nevét.Kicsit olyan funkys :D Arra gondoltam hogy wah-wah, de nem igazán vagyok benne biztos.

Link to comment
Share on other sites

akkordpengetésnél milyen sablonok vannak jobb kézre?,

egy kezdő barátom tanítgatott Ő csak ugy játszik h jobb kéz le-le-fel-fel-le-fel.

Jövő héten megyek tanárhoz és nem akarok nagy hülyeséget mondani vagy csinálni.

Egyébként erre a pengetésre sok dal "ráhúzható"

 

Hali!

Hát igen a le-le-föl-föl-le-föl a legnépszerűbb a gitározás elején lévőknek. Egyszerű, és tényleg mindenre ráhúzható. De érdemes rajta hamar túllépni, mivel egy idő után neked is, és környezetednek is unalmas, és idegesítő lesz. Amit én javaslok, hogy a rém egyszerű le-fel-le-fel-le-fel-le-fel -t variáld, úgy, hogy egy-két pengetést kihagysz belőle. Tehát a kezed folyamatosan le-föl jár, csal mondjuk néha a pengető nem ér a húrokhoz, vagy jobb kézzel, vagy bal kézzel tompítasz :D

És nem azt mondom, hogy ülj le, és kezdj el ilyeneket kikombinálni, jobb, ha próbálkozol, és ráérzel. Ne siettess el magadnak semmit. :D

És továbbra is hajrá! a tanulgatáshoz :D

üdw

 

Link to comment
Share on other sites

Van egy marha nagy gondom... az E6 húr mindig elszakad :D És ami a legviccesebb mindig ugyan annál a szólónál és azon belül ugyanazon a részén.Elég idegesítő, pedig tudomásom szerint a D'Addario egy jó márka, az én nyújtásaimat mégsem bírja...Nos mivel mindig az E6 szakad el, szerintetek lehet a hangszerboltban külön csak egy húrt venni?Mert hagy ne kelljen már minden E6 után venni egy teljes húrkészletet :D A többi húr már lassan több mint egy éves, ezek voltak alapból rajta.

 

Amúgy az a bizonyos szám: Iron Maiden - Number of the beast

Link to comment
Share on other sites

1éves húrok vannak rajta ??

NEmtom ,nekem 1hónap alatt totál elhasználódnak :D ,és muszáj újra cserélnem ...

 

Én is D'addariot használok ,és szerintem elég jó ,de nemtudom ,h külön lehet-e venni D'Addario E húrt ... klasszikusba tudom ,h lehet ,de szólóban nem vagyok biztos ...

 

 

A másik ,meg hogy ha valaki új gitárt vesz (nem használtat :) ) ,akkor mind1 milyen csiribirin néznek ki rajta a húrok , érdemes 1ből lecserélni ,mert általában nem minőségi húrokkal szerelik fel az új darabokat ,hanem gyengékkel ,hogy spóroljanak rajta ... ( ez főleg a 130 ezer FT ig terjedő árkategóriás gityókra (Harley Benton ,Vorson ,Johnson ... )

Link to comment
Share on other sites

Én például nem vacakoltam a pengetési technikákkal, fogtam magam, és kitaláltam pár sajátot :D

amúgy most sérült kézzel, betegen, recsegő, zörgő E húrral a gitáron felvettem pár kis szösszenetet, amit én írtam :lol::lol::lol::lol::)

 

szal kiváncsi vagyok a profik véleményére :)

a gyenge minőségét meg sry :unsure:

 

egyébként meghallgatnék pár ALAP számot/szólót B)

 

tehát amit tudni kell :) :

 

-akkor írtam ezeket a kis bigyuszok nagy részét amikor még naggyon kezdő voltam.( már elértem a kezdő szintet B) )

-Direkt ilyen rövidek

-Sry a minőségért

-ÉS nem ér röhögni :lol:

 

http://rapidshare.com/files/22116771/git_r.rar

Link to comment
Share on other sites

Hmmm lássuk csak.Profi nem vagyok de azért elmondom a véleményem... Nos: az első két számban (a 42 mp-s és a 1perc 26os) én hallottam néhány hangot ami vhogy nem passzolt oda ... lehet ez csak nekem tűnik így, de nekem ilyen érzésem volt amikor hallgattam.A harmadik (1:17) az jó volt csak olyan dallamot (vagy nemtom hogy hívjam azt) használtál amit előtted már sok száz gitáros vagy együttes.Bár inkább a régi rock és jazz számokra jellemző, mert pl Chuck Berry számaiban is sok ilyet hallottam. (uhh remélem nem mondtam hülyeséget).Nekem ez már elég sablonosnak tűnik.

A többi ellen nincs kifogásom :) Jók lettek.

 

 

Amúgy az alap húrok nekem elég jól bírják... pedig mint ahogy látszik én nem bánok velük gyengéden... csak az E nem bírja a strapát... nem hiszem el.Ideiglenesen leszedtem az akkusztikus gitárról :D :D

 

Ööö pengetési technikák.... öö ilyenekkel nem sokat foglalkoztam ugyanis nem jártam tanárhoz :D Mondjuk ennek egyszer meg is szívtam a levét, mert újra meg kellett tanulnom pengetni,mivel egészen addig nem fel le pengettem hanem mindig csak le :? Ehh... Nembaj, tanár nélkül sem lehetetlen eljutni egy olyan közép szintre, ami kb annyi hogy nagyjából meg tudok tanulni, és el tok játszani minden számot, kivéve az ilyen Steve Vai nótákat :D Mert abban vannak olyan dolgok amikre képtelen vagyok :D De pl Metallica, Iron Maiden számok mennek.DE mivel nem akarok itt leállni biztos hogy fogok tanárhoz járni.

Amúgy a tanulást úgy kezdtem, hogy amikor még egyáltalán nem tudtam semmit, leültem a gityóval, letöltöttem egy szám tabulatúráját és azt gyakoroltam sokáig :D Szerencsére olyan számot fogtam ki ami nyujtotta is az ujjaimat.Aztán találtam a neten skálákat, azokkal próbálkoztam.Lehet így gyorsabban haladtam mintha heti 1 órában tanultam volna a dolgokat.Persze előfordul hogy olyan számokat tanulok amik rávilágítanak a hiányosságaimra.De nem gáz, egy idő után azokat is kiküszöbölöm.Jimi Hendrix sem profin kezdte :D Ezt mondom mindig haveromnak akinek ha nem sikerül vmi egyből vagy másodjára akkor bebeszéli magának hogy erre ő képtelen.

Ez volt amikor a múltkor a Metallica - Oriont tanultuk.Jó szám érdemes megtanulni :)

 

Jajj...sokat írtam... :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...