Jump to content
PirateClub.hu

Windows XP-vel kapcsolatos kérdések


Niet
 Share

Recommended Posts

És ha módosította, törölte, később újra létrehozta? :)

Start -> Futtatás -> cmd (angol Windowson: Start -> Run -> cmd)

A megjelenő parancssorba pedig írd be, hogy: systeminfo

Eredeti telepítés dátuma (angolul Original install date) címszó alatt keresd.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

helló!

 

az én kérdésem annyi lenne, hogy ha én újratelepítem a gépet (csökkentett módban vagyok most is, megette a vírus, hiába futtatok bármilyen irtót, még be sem indul csak így) akkor a routert (mert az is van) újra kell konfigurálni?

 

előre is nagy THX

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hát megint bocsánatot kérek bohoc71-től, hogy megint az ő magyarázatát teszem be/ami nagyon jó, és bevált/, de sajnos úgy látszik könnyebb kérni mint egy kicsit kutakodni a "Pirateclub"-on.

 

 

Indítsd el a regedit-et és írd be a keresőbe, hogy wpa és a találatok közül a második vagy megkeresed ezt:

HKey_Local_Machine\Software\Microsoft\WindowsNT\Current Version\WPAEvents

Kattints kétszer az "oobetimer" kulcsra , és legalább az egyik számjegyet megváltoztatod (ha törölsz belőle az is elég!), mindegy melyiket, az a lényege, hogy megmásítsd, hogy a következő képernyő ugorjon fel!

Futtatásba írd be :" %systemroot%\system32\oobe\msoobe.exe /a " parancsot.

A felpattanó ablakban a 2. opciót választod, aktiválás telefonon.

A megjelenő képernyőn válaszd ki a kulcs cserélése gombot, lennt.

A következő panelon beírod az új cd kulcsot

XP campus cd key:

 

D36MY-28TT4-XP48D-8VD63-RBVKB

 

Minden magyar XP verzióhoz jó!

Ezután restart, és már lehet frissíteni a rendszert, de ha nem frissíted akkor is jelentkezik billi szervere, megnézi az xp eredetiségét.

 

 

Amúgy meg az idézet itt megtalálható, csak keresni kell a hozzászólásokban!

 

 

http://www.pirateclub.hu/index.php?showtopic=20293&st=0

Link to comment
Share on other sites

hali

 

nekem is az aktiválással van gond. Home-ot gondoltam kipróbálom mert valahova a Prof cd-t eltüntettem de sajna egyre közeleg az aktiválási határidő és semmi nem akar müködni :o először win xp activatort próbáltam, de ezzel csak annyit értem el hogy kiírta azt hogy aktiváltam de minden indításnál újra kiírja h "kérem aktiválja" vagy mi. Kipróbáltam bohoc71 módszerét de ott meg nem engedte a kódot megváltoztatni-> mindig azt írta h érvénytelen (nem jól beírt) kód,és ezért nem engedte megváltoztatni pedig többet is kipróbáltam (mindegyik campus key). Remélem érthetően elmondtam és remélem tudtok segíteni mert jelenleg már csak 3 napom van az aktiválási határidő lejártáig és az érettségi előtt nagyon kellene a gép :(

 

ha mégsem lett volna világos akkor leírom pontosabban csak most sietve írom ezt.

köszi előre is ;)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok, egy kérdés: feltettem XP homeot, és mivel másik gépünkhez volt, eredeti, ezé aktiválni neten nem kellene azthiszem, viszont kód generálót nem találok sehol, mert telefonon aktiváláshoz ad egy kodot, amire kell aválaszkód. Valaki tud segíteni? :S

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Olyan gondom van, hogy egyszer mikor bekapcsoltam a gépet, nem jött ki semmi, se a tálca, se egy ikon az asztalra. Ha megnyomtam a windows gombot akkor sem jött elő semmi. Csak úgy tudok elindítani programokat, ha a feladatkezelőben rámegyek az új feladatra.

 

Ez miért van???

Hogy lehet megcsinálni????

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Meg szeretném kérdezni h az lehetséges-e ugy formázni a C meghajtó 160bg sata hdd-t hogy a xp telepitésénél kitörlöm a C particiót, és ujat, de ugyanazt hozok létre helyette?

ha igen, akk milyen számot irjak (160bg sata-s a lemez) ide? :

http://users.atw.hu/kepmentesek/az%20xp%20tel/original/8.jpg

ami ki van jelölve az helyére milyen számot?

 

az lehet akadálya amugy ha van a 160 bg-os mellett egy d nevű 250bg-os? annak nem akarom h baja legyen. azon van minden adat

 

 

thx. :)

Módosította Gabi89
Link to comment
Share on other sites

Nekem az xp telepítésénél akadt egy ki gondom :(

Jelenleg 98 van fennt, leszedtem a partition magic 8.0-át és a Win98 FAT32-es partíciója mögé letrehoztam egy új partíciót NTFS fájlrendszerrel az alábbi módon:

 

 

Erre az új partícióra szeretném feltelepíteni az xp-t, de nem sikerül. Elindítom a telepítést, eddig a képig jó:

 

f6.jpg

 

Miután itt betöltött mindent, bejön egy fekete képernyő és a bal felső sarokban elkezd villogni a kurzor és megáll végleg a telepítés.

Mi okozhatja ezt? Légyszi segítsen valaki mert megőrülök...

Előre is köszi

Módosította Gabi89
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

 

Nekem az lenne a problémám, hogy szeretnék egy laptopra, amelynek SATA-s vinyója van feltenni xp-t, de a telepítő mindig megáll ott hohy: A windows nem talált merevlemezes meghajtót....bla-bla-bbla. Már legalább 5 féle xp-t kipróbáltam (köztük sp3-ast is) de egyszerűen képtelen vagyok feltelepíteni. Vista már volt rajta, de azt inkább hagyjuk szerintem. Előre is köszönöm a választ!

Link to comment
Share on other sites

Remélem tudtok segíteni.

Az történt hogy a gépemen kb fél éve nem frissítettem a windózt és elééggé lelassult stb...

Aztán mikor megtaláltam a telepítőCD-t akkor frissítettem is.

De sajnos minden probléma ugyanúgy fennállt.

Aztán egy másik (eredeti megvásárolt) xpCD val próbálkoztam formázás után telepíteni, de az sem járt sikerrel, és most vagyok túl egy újabb frissítésen (mindezt 2 héten belül), de a rendszer állandoan lefagy, szaggat, lelassul,

leállnak a programok, nemindulnak el a filmek és még folytathatnám.

Remélem tudtok segíteni, mert hamarosan odavágom a gépet!

Köszi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...